Урок №25. Тема
Скачати 137.23 Kb.
НазваУрок №25. Тема
Дата конвертації20.06.2013
Розмір137.23 Kb.
ТипУрок
uchni.com.ua > Право > Урок
УРОК №25.
ТЕМА: Введення й редагування тексту. Виділення фрагментів тексту. Перевірка правопису. Пошук та автоматична заміна текстових фрагментів.

Тема: Введення й редагування тексту. Виділення фрагментів тексту. Перевірка правопису. Пошук та автоматична заміна текстових фрагментів.

Мета: Актуалізувати знання учнів про програмні засоби готування текстових документів, їх призначення та класифікацію, про текстовий процесор MS Word та його довідкову систему. Формувати знання про введення та редагування тексту, виділення фрагментів тексту, перевірку правопису, пошук та автоматичну заміну фрагментів тексту.

Тип уроку: Комбінований урок.
План викладу:

Актуалізація опорних знань учнів.

Вивчення нового навчального матеріалу.

 1. Редагування текстових документів.

 2. Перевірка правопису.

 3. Пошук та автоматична заміна текстових фрагментів.

Практичні завдання.

Домашнє завдання.
Актуалізація опорних знань учнів:

 1. Розповісти про програмні засоби готування текстових документів, їх призначення та класифікацію.

 2. Опишіть основні можливості текстового процесора Microsoft Word.

 3. Використання довідкової системи текстового процесора.

 4. Показати виконання домашнього практичного завдання.


Вивчення нового навчального матеріалу:

 1. Редагування текстових документів.

Ми зберегли текстовий документ, що містить вірш Лесі Українки, для того, щоб тепер надати йому відповідний вигляд. Для цього відкриймо файл, у якому міститься набраний вірш.

Для відкривання текстового файлу треба обрати тематичне меню Файл, а потім виконати команду Відкрити. Якщо потрібний файл перебуває не в поточній папці, треба послідовно пройти весь шлях до нього, після чого двічі натиснути лівою клавішею миші значок файлу або, обравши потрібний файл, натиснути кнопку Відкрити поточного вікна.

Працюючи з текстовими документами, часто доводиться змінювати масштаб переглядання документів на екрані. Для цього:

• натисніть кнопку з трикутником Панелі інструментів і в списку, що розкриється, оберіть зручний для вашої роботи масштаб переглядання документа, наприклад установіть 150 %;

• відкрийте тематичне меню Вигляд, виберіть у ньому пункт Масштаб і вже там установіть потрібний масштаб переглядання документа.

Для редагування та форматування тексту треба попередньо виділити його фрагменти. Для цього слід навести вказівник на початок фрагмента, натиснути ліву клавішу миші і, не відпускаючи її, перемістити вказівник до кінця фрагмента.

Щоб виділити цей фрагмент за допомогою клавіатури, треба підвести курсор до початку текстового фрагмента та натиснути клавішу Shift. Не відпускаючи її, за допомогою клавіш керування перемістити курсор у кінець фрагмента та відпустити службову клавішу. Інші способи виділяти певні фрагменти тексту за допомогою натискання лівої клавіші миші подано в табл.


Дія

Виконана дія або виділений фрагмент

Одинарне натискання

Переміщення текстового курсору

Подвійне натискання

Слово

Потрійне натискання

Абзац

Натискання в будь-якому місці речення за натиснутої клавіші Ctrl

Речення

Для виділення будь-якого прямокутного блока у текстовому документі можна спільно використати клавіатуру та мишу. Для цього перемістіть вказівник та зафіксуйте курсор у будь-якому куті майбутнього блока. Натисніть клавішу Аl і перетягуйте вказівник у протилежний кут прямокутного блока. Відпустіть службову клавішу та ліву клавішу миші.

Після виділення можна змінювати як сам текст, так і його вигляд.

Почнімо з копіювання фрагментів тексту. Є кілька способів виконати цю операцію:

1. Будь-яким відомим вам способом виділити фрагмент тексту.

2. Натиснути правою клавішею миші на виділеному фрагменті, щоб з'явилося контекстне меню. У ньому вибрати пункт Копіювати.

3. Розмістити курсор у тому місці текстового документа, де треба мати копію виділеного фрагмента, і знову викликати контекстне меню, натиснувши в цьому місці праву клавішу миші.

4. Обрати в контекстному меню команду Вставити.

Цю операцію можна виконати за допомогою головного меню текстового процесора:

• Будь-яким відомим способом виділити призначений для копіювання фрагмент тексту.

• У тематичному меню Правка обрати команду Копіювати (або натиснути вже відому вам комбінацію клавіш Сtrl+С).

• Перемістити вказівник у те місце. текстового документа, де потрібно мати копію виділеного фрагмента, і встановити курсор у місце його початку.

• У тематичному меню Правка виконати команду Вставити (або натиснути комбінацію клавіш Сtrl+V).

Цю саму операцію можна виконати і за допомогою кнопки Копіювати та кнопки Вставити стандартної панелі інструментів текстового процесора.


 1. Перевірка правопису.

Редагуючи та форматуючи текстовий документ, ви досить багато часу та уваги можете приділяти його зовнішньому вигляду. Проте навряд чи такий документ можна вважати досконалим, якщо в ньому будуть грубі орфографічні та граматичні помилки. Для пошуку помилок до складу текстового процесора включено спеціальні програми, що дають змогу позначати та виправляти помилки як одразу під час уведення тексту, так і після закінчення набирання документа.

Уводячи текст, ви могли побачити, що текстовий процесор підкреслює деякі слова червовою хвилястою лінією, а деякі речення або їх частини — зеленою (так виділено граматичні помилки). Можна продовжити вводити текст, ігноруючи повідомлення текстового процесора про наявні помилки, а можна одразу їх виправляти.

Навіть якщо в текстовому документі взагалі відсутні хвилясті лінії, це не означає, що ви, уводячи текст, не зробили жодної помилки. Скоріше за все, це показує, що під час налаштовування основних параметрів роботи текстового процесора було вимкнено функцію автоматичного пошуку помилок. Для активації цих можливостей у тематичному меню Сервіс виконайте команду Параметри. У вікні, що з'явилося при цьому на екрані, виберіть вкладку Правопис та за потреби встановіть прапорці автоматичної перевірки в групах Орфографія та Граматика.


 1. Пошук та автоматична заміна текстових фрагментів.

Працюючи з великим за обсягом документом, у вас можуть виникнути проблеми під час його переглядання та переміщення по ньому, а також під час пошуку в тексті певного слова або фрази. Тому текстовий процесор пропонує вам використати для цього можливості автоматичного пошуку.

Текстовий процесор здійснює автоматичний пошук зазначеного текстового фрагмента від місця розміщення курсора до кінця документа. Знайшовши його, процесор переміщає курсор у шукане місце тексту, а саме слово виділяє. Якщо не може знайти зазначене слово або фразу, він виводить повідомлення про це на екран.

За замовчуванням текстовий процесор знаходить усе, що відповідає встановленому критерію пошуку. При цьому застосунок не зважає на відмінність між великими та маленькими літерами та шукає як цілі слова, так і частини слів та речень, що збігаються з уведеним зразком.

Наприклад, шукаючи слово «те», ви отримаєте слова «текст», «термінал», «тема» та інші, тобто в тексті будуть знайдені всі слова, що містять літери «т» та «е», розміщені підряд.

Для автоматичного пошуку тексту треба:

• Відкрити тематичне меню Правка та вибрати команду Знайти (або натиснути комбінацію клавіш Сtrl+F).

• У вікні пошуку та заміни, що з'явилося при цьому на екрані, у полі Знайти ввести текст для пошуку (це може бути окреме слово або фраза, але треба зважити на унікальність тексту для пошуку: якщо зазначений текстовий фрагмент буде траплятися в тексті досить часто, доведеться часто зупинятися в процесі пошуку).

• Якщо в полі Знайти є певний текст, це означає, що ви вже виконували пошук. Для початку нового пошуку замініть текст у цьому полі.

• Натиснути кнопку ^ Знайти далі. При цьому МS Word знайде та виділить перше слово. Вікно пошуку залишиться відкритим, що дає можливість продовжити пошук.

• Для пошуку наступного фрагмента, що відповідає зразку, натиснути кнопку ^ Знайти далі.

• Продовжити пошук, поки не буде знайдено потрібний фрагмент тексту або переглянуто весь документ.

• Закрити вікно пошуку, натиснувши кнопку Скасувати.

Можна прискорити пошук текстового фрагмента, призначивши точніші критерії пошуку. Для цього у вікні пошуку треба натиснути кнопку Більше. У вікні налаштовування параметрів пошуку цією дією ви відкриєте додаткову область, у якій можна призначити:

Напрямок пошуку.

За замовчуванням текстовий процесор шукає потрібний текстовий фрагмент у всьому документі в напрямку від початку до кінця. Ви можете змінити напрямок пошуку за допомогою списку Напрямок.

Врахування відмінності між великими та малими літерами, які за замовчуванням текстовий процесор під час пошуку не розрізняє.

Для врахування цієї відмінності встановіть прапорець Враховувати регістр.

Пошук лише слів.

Здійснюючи пошук, МS Wоrd не розрізняє, чи є зразок, який ви ввели, словом або просто сполученням окремих літер. Тому, якщо треба знайти лише слово повністю, установіть прапорець Лише слово цілком.

• Крім пошуку тексту можна шукати потрібний формат тексту, наприклад слова, виділені напівжирним шрифтом. Для цього треба натиснути кнопку Формат і обрати з наведеного списку потрібну опцію. У вікні, що з'явиться при цьому на екрані, призначте формат для пошуку.

• Можна шукати і спеціальні знаки (табуляція, абзац тощо), натис­нувши кнопку Спеціальний та обравши зі списку назву знака для пошуку.

Команда Знайти допомагає шукати потрібний текстовий фрагмент у документі й переміщатися до нього. Проте є споріднена команда, що має більші можливості, — вона дає змогу не лише знайти в тексті потрібний фрагмент, а й замінити його на потрібну фразу. Наприклад, певна фірма змінила свою назву, тому в усіх текстових документах цієї фірми треба знайти стару назву та замінити її на нову.

Для пошуку та заміни тексту треба:

• У тематичному меню Правка обрати команду Замінити.

• У вікні Знайти й замінити, що з'явилося на екрані, у полі Знайти ввести фрагмент тексту, який треба знайти в документі (наприклад, стару назву фірми), а у полі Замінити на зазначити фразу, яка замінятиме знайдений фрагмент (у розглянутому випадку ввести нову назву фірми).

• Натиснути кнопку ^ Знайти далі. Текстовий процесор перший раз знайде та виділить у документі потрібний текстовий фрагмент (вікно Знайти й замінити залишається при цьому відкритим).

• Щоб замінити текст, натиснути кнопку Замінити. Якщо в певному місці документа не треба заміняти стару фразу на нову, натиснути кнопку Знайти далі.

• Щоб знайти та автоматично замінити текст по всьому документу, натиснути кнопку ^ Замінити все.

Після завершення пошуку та заміни в усьому документі на екран буде виведено повідомлення про це. Закрити вікно Знайти й замінити.

Якщо ви хочете замінити текстовий фрагмент лише в частині документа, спочатку виділіть його, а потім виберіть команду Замінити меню Правка.

Заміняючи текст, можна призначати ті самі опції, що й для пошуку потрібного текстового фрагмента.
Практичні завдання:

 1. Запустіть текстовий процесор Microsoft Word будь-яким відомим вам способом.

 2. Наберіть вірш «Як не треба поводитися в школі».

Якщо вчитель на уроці

Відвернувся на хвилину,  

Ти не втрать момент удачі:

З криком починай скакати,

Верхи їздити на друзях,

Поки не впаде полиця

І учитель непритомний

Під книжками аж замре…
На перерві кожен мусить

Відпочити так, як треба:

Поганяти, покричати

І постояти на вухах,

Прокататись вниз по східцях,

І учительці черговій

Шкіряним м’ячем футбольним

Влучити по голові.

 1. Збережіть документ у своїй папці з назвою Поведінка в школі.doc.

 2. Відредагуйте текст, виправляючи у ньому допущені при наборі помилки.

 3. Попробуйте виділяти різні фрагменти тексту різними способами.

 4. Закрийте цей документ.

 5. Відкрийте файл Весна.doc, у якому ви зберегли текст вірша Лесі Українки. Користуючись можливостями автоматичного пошуку, замініть у цьому тексті всі слова мені на слова тобі.

 6. Збережіть змінений текст.

 7. За потреби вийдіть із програми та коректно вимкніть комп'ютер.


Домашнє завдання:

 1. Вивчити §18.1 на ст. 258-260, §19.1 на ст. 269-274, §19.2 на ст. 275-278.

 2. Опрацювати запитання на ст. 260, 274, 278.

Схожі:

Урок №25. Тема iconУрок Тема. Система охолодження Урок Тема. Система мащення Урок Тема....
Опис досвіду II. Інформаційна картка
Урок №25. Тема iconУрок №7. Тема
Тема: Підсумковий урок з тем «Інформація. Інформаційні процеси та системи», «Апаратне забезпечення інформаційних систем»
Урок №25. Тема iconУрок №8 Тема. Урок контролю знань учнів
Учні відповідають на поставлені вчителем запитання І демонструють відповідь на пк
Урок №25. Тема iconУрок №17. Тема
Тема: Підсумковий урок з теми «Системне програмне забезпечення. Службове програмне забезпечення»
Урок №25. Тема iconУрок засвоєння нових знань. Урок-пам'ять, урок-спогад. Обладнання....
Тема. Олександр Довженко. «Україна в огні» – твір про трагедію українського народу в Другій світовій війні
Урок №25. Тема iconУрок №7 Тема. Підсумковий урок за темами: «CorelDraw» та «Турбо Паскаль»
Для чого призначений інструмент Вільна форма?Як його використати. Продемонструйте
Урок №25. Тема iconУрок №1 Тема: Основні принципи будови та функціонування
Урок №1 Тема: Основні принципи будови та функціонування World Wide Web, протокол нттр, адресація в мережі
Урок №25. Тема iconУрок 15 Тема. Підсумковий урок з тем: «Модульcrt розгалуження І вибір», та
Будь-яка програма, записана на мові Паскаль, завжди закінчується службовим словом
Урок №25. Тема iconУроку з математики у супроводі ікт тема: «числові функції»
Комбінований урок з використанням інформаційно-комунікаційних технологій (урок проводиться у комп’ютерному класі з мультимедійним...
Урок №25. Тема iconУрок №25. Тема
Тема: Сортування й фільтрування даних в таблицях. Використання розширених фільтрів
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка