Команда для розрахунку: "По три розрахуйсь!". Команда: "У два кола шикуйсь!"
Скачати 129.29 Kb.
НазваКоманда для розрахунку: "По три розрахуйсь!". Команда: "У два кола шикуйсь!"
Дата конвертації29.07.2013
Розмір129.29 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Право > Документы
СТРОЙОВІ ВПРАВИ

(продовження)
Перешикування з одного кола в два кола.

Команда для розрахунку: "По три - розрахуйсь!".

Команда: "У два кола - шикуйсь!".

Перші номери стоять на місці. Другі номери роблять два кроки і приставляють ногу. Треті номери роблять половину кроку в праву сторону. Перешикування виконується на три рахунки.

Перебудування з двох кіл в одне коло.

Команда: "В одне коло - шикуйсь!".

Перші номери стоять на місці. Другі номери роблять поворот навкруги і з лівої ноги йдуть на свої місця в одне коло, у якому повертаються навкруги самостійно. Треті номери роблять половину кроку в ліву сторону. Перешикування виконується на сім рахунків.
^ Перешикування з одного кола в три кола.

Команда для розрахунку: "По сім – розрахуйсь!".

Команда: "У три кола - шикуйсь!".

Перші, треті і п'яті номери стоять на місці. Другі і шості номери роблять три (два) кроки і приставляють ногу. Четверті номери роблять шість (чотири) кроків і приставляють ногу. Сьомі номери роблять половину кроку в праву сторону. Перешикування виконується на сім рахунків.

Перешикування з трьох кіл в одне коло.

^ Команда: "В одне коло – шикуйсь!".

Перші, треті і п'яті номери стоять на місці. Другі, шості і четверті номери роблять поворот навкруги і з лівої ноги йдуть на свої місця в одне коло, у якому повертаються навкруги самостійно. Сьомі номери роблять половину кроку в ліву сторону. Перешикування виконується на одинадцять рахунків.
^ Перешикування з колони по одному в русі послідовними поворотами.

Команда для розрахунку: "По два (три, чотири, п'ять і т.д.) - розрахуйсь!".

Команда: "Ліворуч (праворуч) у колону по два (три, чотири, п'ять і т.д.) – руш!".

По команді перша двійка (трійка, четвірка, п'ятірка і т.д.) повертає в зазначеному напрямку дотримуючи правила поворотів у русі. Наступні двійки (трійки, четвірки, п'ятірки і т.д.) також повертають у зазначеному напрямку на місці повороту першого відділення по команді "руш!" того хто рухається останнім у відділенні.

^ Перешикування з колони по два (три, чотири, п'ять і т.д.) у колону по одному.

Команда: "Справа ліворуч (ліворуч) в обхід у колону по одному – руш!".

Перша шеренга колони по два (три, чотири, п'ять і т.д.), починаючи з направляючого, перешиковується в колону по одному по черзі один за іншим. Також перешиковуються інші шеренги колони.
^ Перешикування з колони по одному в русі в шаховому порядку.

Команда для розрахунку: "По двох і по трьох (по трьох і по чотирьох і т.д.) – розрахуйсь!".

^ Команда: "Ліворуч (праворуч) у колону по два та по три (по три та по чотири і т.д.) – руш!".

По команді перша двійка (трійка і т.д.) повертає в зазначеному напрямку дотримуючи правила поворотів у русі. Наступна за нею трійка (четвірка і т.д.) повертає в зазначеному напрямку на крок далі того місця, де перша двійка (трійка і т.д.) виконувала поворот, по команді "руш!" того хто рухається останнім у відділенні. Наступні відділення виконують перешикування як і попередні відділення, утворивши таким чином шаховий порядок.

^ Перешикування із шахового порядку в колону по одному.

Команда: "Справа ліворуч (зліва праворуч) в обхід у колону по одному – марш!".

Перша шеренга колони по два та по три (по три та по чотири і т.д.), починаючи з направляючого, перешиковується в колону по одному по черзі один за іншим. Також перешиковуються інші шеренги колони.

^ Перешикування із шеренги в колону заходженням відділень плечем.

Команда для розрахунку: "По три (чотири, п'ять і т.д.) – розрахуйсь!".

Команда: "Відділення в колону по трьох (чотирьох, п'ятьох і т.д.) ліві (праві) плечі вперед (назад) кроком – руш!".

По команді відділення по три (чотири, п'ять і т.д.) повертають зазначеним плечем у зазначеному напрямку, дотримуючи рівняння у відділеннях, у колону по три (чотири, п'ять і т.д.), тобто заходять зазначеним плечем усього відділення в зазначений стрій. Далі подаються команди: "На місці!", а за нею "Група - стій!" або "Прямо!", а після них вказується напрямок руху або зупиняється група за допомогою двох попередніх команд.

^ Перешикування з колони в шеренгу заходженням відділень плечем.

Команда: "Відділення в одну шеренгу праві (ліві) плечі назад (уперед) кроком - руш!".

По команді відділення по три (чотири, п'ять і т.д.) повертають зазначеним плечем у зазначеному напрямку, дотримуючи рівняння у відділеннях, в одну шеренгу, тобто заходять зазначеним плечем усього відділення в зазначений стрій. Далі випливають команди: "На місці!", а за нею "Група - стій!".
^ Перешикування із шеренги в колону заходженням відділень плечем навколо середнього.

Команда для розрахунку: "По три (чотири, п'ять і т.д.) - розрахуйсь!".

^ Команда: "Відділення в колону по три (чотири, п'ять і т.д.) ліві (праві) плечі вперед (назад), праві (ліві) плечі назад (вперед) кроком - руш!".

По команді відділення по три (чотири, п'ять і т.д.) повертають зазначеним плечем у зазначеному напрямку навколо середнього у відділенні (при парному розрахунку учитель указує середину), дотримуючи рівняння у відділеннях, у колону по три (чотири, п'ять і т.д.), тобто заходять зазначеними плічми відділення, навколо середнього, в зазначений стрій. Далі подаються команди: "На місці!", а за нею "Група - стій!" або "Прямо!", а після вказується напрямок руху або зупиняється група за допомогою двох попередніх команд.

^ Перешикування з колони в шеренгу заходженням відділень плечем навколо середнього.

Команда: "Відділення в одну шеренгу праві (ліві) плечі назад (уперед), ліві (праві) плечі вперед (назад) кроком - руш!".

По команді відділення по три (чотири, п'ять і т.д.) повертають зазначеним плечем у зазначеному напрямку навколо середнього у відділенні, дотримуючи рівняння у відділеннях, в одну шеренгу, тобто заходять зазначеними плічми відділення, навколо середнього, в зазначений стрій. Далі подаються команди: "На місці!", а за нею "Група - стій!".
^ Перешикування з однієї шеренги в дві шеренги у русі.

Команда для розрахунку: "По два - розрахуйсь!".

Команда: "У дві шеренги - руш!".

По команді перші номери, починаючи з лівої ноги, роблять два кроки на місці без просування уперед, а потім з лівої ноги продовжують рух прямо. Другі номери, починаючи з лівої ноги, роблять крок лівої, крок вправо, стаючи перед першим номером утворивши першу шеренгу, і з лівої ноги продовжують рух прямо. Перешикування виконується на два рахунки.

^ Перешикування з двох шеренг в одну шеренгу в русі.

Команда: "В одну шеренгу - руш!".

По команді другі номери, починаючи з лівої ноги, роблять крок уліво, крок правою, стаючи в одну шеренгу плече до плеча з першими номерами, і з лівої ноги продовжують рух прямо. Перші номери також продовжують рух прямо. Перешикування виконується на два рахунки.
^ Перешикування з колони по одному в колону по два у русі.

Команда для розрахунку: "На перший і другий - розрахуйсь!".

Усі хто займається рухаючись в колоні роблять розрахунок під ліву ногу, називаючи свій номер і повертаючи голову назад через ліве плече.

^ Команда: "У колону по два - руш!".

По команді перші номери, починаючи з лівої ноги, роблять два кроки на місці без просування уперед, а потім з лівої ноги продовжують рух прямо. Другі номери, починаючи з лівої ноги, роблять крок уліво, крок правою, стаючи плече до плеча з першим номером утворивши другу колону, і з лівої ноги продовжують рух прямо. Перешикування виконується на два рахунки.

^ Перешикування з колони по два у колону по одному в русі.

Команда: "У колону по одному - руш!".

По команді другі номери, починаючи з лівої ноги, роблять крок лівою на місці без просування вперед, крок вправо, стаючи в колону по одному в потилицю першим номерам, і з лівої ноги продовжують рух прямо. Перші номери продовжують рух прямо. Перешикування виконується на два рахунки.
^ Розмикання в шерензі (2 варіант).

Команда для розрахунку: "Один по одному - розрахуйсь!".

1. Команда: "Праворуч та ліворуч від середини (на два кроки і т.д.) - розімкнись!".

По команді займаючийся, який є серединою строю, піднімає ліву руку вперед. A всі інші хто займається в шерензі повертаються в зазначеному напрямку: стоячі праворуч від середнього - праворуч, а стоячі ліворуч від середнього - ліворуч. Направляючий та замикаючий починають виконувати розмикання. Після того, як вони зроблять два кроки, починаючи з лівої ноги, займаючийся що стоять за ними також починають розмикання з лівої ноги і так далі виконують розмикання всі займаючийся стоячи в строю. Усі хто займається зобов'язані повернути голову назад: ліворуч - стоячі праворуч від середини і праворуч - стоячі ліворуч від середини для того, щоб бачити підняту руку середнього й останнього що займається, котрий закінчить розмикатися. Розмикання виконується доти поки всі хто займається не розімкнуться від середини на інтервал в один крок, після чого усі разом приставляють ногу і повертаються на 900 убік фронту. Якщо в команді вказано кількість кроків, тоді інтервал між займаючийся під час розмикання повинний відповідати зазначеній кількості кроків.

Змикання в шерензі.

^ Команда: "Ліворуч та праворуч до середини - зімкнись!".

По команді усі хто займається виконують ті самі дії, тільки до середини. При цьому змикання починають виконувати всі хто займається одночасно стаючи на свої місця в шерензі.

2. Те саме розмикання можна виконувати від направляючого або від замикаючого, тоді подається така команда.

^ Команда: "Ліворуч (праворуч) від направляючого (замикаючого) (на два кроки і т.д.) - розімкнись!".

Розмикання виконується тими хто займаєтья точно також як і вищеописане розмикання, тільки від направляючих (поворот голови убік направляючого) або від замикаючих (поворот голови убік замикаючого).

Змикання в шерензі.

^ Команда: "Праворуч (ліворуч) до направляючого (замикаючого) - зімкнись!".
Розмикання дугами вперед (назад) у колоні по три.

Команда для розрахунку: "По три - розрахуйсь!".

По команді розраховується перша шеренга колони, а всім іншим, що займаються в колонах автоматично привласнюються номери.

^ Команда: "Дугами (назад) на два кроки - розімкнись!".

По команді другі номери стоять на місці. Перші і треті номери розмикаються від другого номера назовні по дузі (перші праворуч, а треті ліворуч) і стають на одну лінію з другим номером, після чого одночасно повертаються навкруги. Перші і треті номери зобов'язані за чотири кроки виконати дугу. Розмикання виконується на сім рахунків.

^ Змикання дугами вперед (назад) у колоні по три.

Команда: "Дугами (назад) - зімкнись!".

По команді всі номери виконують змикання в зворотному порядку на сім рахунків.
^ Розмикання дугами вперед (назад) у колоні по чотири.

Команда для розрахунку: "По чотири - розрахуйсь!".

По команді розраховується перша шеренга колони, а всім іншим, що займаються в колонах автоматично привласнюються номери.

^ Команда: "Дугами (назад) на два кроки - розімкнись!".

По команді перші і четверті номери стоять на місці. Другі і треті номери розмикаються від середини назовні по дузі (другі праворуч, а треті ліворуч) і стають на одну лінію з другим і третім номерами, після чого одночасно повертаються навкруги. Перші і четверті номери зобов'язані за шість кроків виконати дугу. Розмикання виконується на дев'ять рахунків.

^ Змикання дугами вперед (назад) у колоні по чотири.

Команда: "Дугами (назад) - зімкнись!".

По команді всі номери виконують змикання в зворотному порядку на дев'ять рахунків.
^ Розмикання дугами вперед (назад) у колоні по п'ять.

Команда для розрахунку: "По п'ять – розрахуйсь!".

По команді розраховується перша шеренга колони, а всім іншим, що займаються в колонах автоматично привласнюються номери.

^ Команда: "Дугами (назад) на два кроки - розімкнись!".

По команді треті номери стоять на місці. Перші, другі, четверті і п'яті номери розмикаються від середини назовні по дузі (першу і другі праворуч, а четверті і п'яті ліворуч) і стають на одну лінію з третім номером. Другі і четверті номери розмикаються по дузі роблячи чотири кроки, а перші і п'яті - по дузі роблячи шість кроків, після чого одночасно повертаються навкруги. Розмикання виконується на дев'ять рахунків.

^ Змикання дугами вперед (назад) у колоні по п'ять.

Команда: "Дугами (назад) - зімкнись!".

По команді всі номери виконують змикання в зворотному порядку на дев'ять рахунків.


ПЕРЕСУВАННЯ
Зміна довжини кроку виконується по командах:

"Ширше - крок!" - крок стає довше похідного кроку;

"Коротше - крок!" - крок стає коротше похідного кроку.

^ Зміна швидкості руху виконується по командах:

"Частіше - крок!" - збільшується швидкість руху, що задає вчитель командою, домагаючись необхідної швидкості;

"Рідше - крок!" - зменшується швидкість руху, що задає вчитель командою, домагаючись необхідної швидкості.
^ Зміна характеру руху виконується по командах:

"Йти - у ногу!" - усі що займаються йдуть похідним кроком, наступаючи на визначений рахунок, наприклад, лівою ногою;

"Йти - не в ногу!" - усі що займаються йдуть похідним кроком без визначеного рахунка, наступаючи або лівої, або правою ногою.
^ Повороти в русі.

У русі можна здійснювати повороти: праворуч, ліворуч і навкруги. Для виконання поворотів подаються команди:

"Напра - во!" – попередня й виконавча команди подаються під праву ногу. Після виконавчої команді ті хто займаються роблять крок лівою ногою з перенесенням ваги тіла на неї з поворотом праворуч на ній і підняттям правої ноги вперед донизу; далі з правої ноги продовжується рух у зазначеному напрямку.

"Налі - во!" - попередня й виконавча команди подаються під ліву ногу. Після виконавчої команді ті хто займаються роблять крок правою ногою з перенесенням ваги тіла на неї з поворотом ліворуч на ній і підняттям лівої ноги вперед донизу; далі з лівої ноги продовжується рух у зазначеному напрямку.

"Кругом - руш!" - попередня й виконавча команди подаються під праву ногу. Після виконавчої команді ті хто займаються роблять крок лівою ногою; потім схрещений крок правою ногою з перенесенням ваги тіла на неї, з поворотом навкруги через ліве плече (на 1800) і підняттям лівої ноги вперед донизу; далі з лівої ноги продовжується рух у зазначеному напрямку.
^ Коло – рух по окружності. По розмірі коло поділяється на: велике - діаметр кола дорівнює довжині або ширині залу (площадки); середнє - діаметр кола дорівнює половині довжини або ширині залу (площадки); мале - діаметр кола дорівнює чверті довжини або ширині залу (площадки).

^ Команда: "Ліворуч (праворуч) по великому (середньому, малому) колу - руш!".

Для того щоб ті хто займається якомога раніше утворили коло подається команда: "Напрямний ширше крок, а замикаючий коротше крок!".
Дуга – рух по половині окружності кола. По розмірі дуга поділяється на: велику - рух виконується на всю довжину або ширину залу (площадки); середню - рух виконується на половину довжини або ширини залу (площадки); малу - рух виконується на чверть довжини або ширини залу (площадки).

^ Команда: "Ліворуч (праворуч) великою (середньою, малою) дугою - руш!".

Після виконання дуги направляючий зупиняється і чекає наступної команди вчителя.
Подвійна дуга – дві з'єднані дуги в одному напрямку. Виконується подвійна дуга на всю довжину або ширину залу (площадки).

^ Команда: "Ліворуч (праворуч) подвійною дугою - руш!".
Проти дуга – дві з'єднані дуги різних напрямків. Виконується протидуга на всю довжину або ширину залу (площадки).

^ Команда: "Ліворуч (праворуч) проти дугами - руш!".
Вісімка - дві окружності, що складаються з двох пар проти дуг. Виконується вісімка на всю довжину або ширину залу (площадки).

^ Команда: "Вісімкою через центр - руш!".

Для виходу з вісімки подається команда, у якій вказується будь-яка крапка залу (площадки).
Спіраль - рух по колу з поступовим зменшенням його діаметра. Виконується спіраль на всю ширину залу (площадки). Інтервал між витками повинний складати один метр.

^ Команда: "Ліворуч (праворуч) спіраллю - руш!".

Для виходу зі спіралі подаються команди:

"Праворуч (ліворуч) протиходом - руш!" - напрямний виводить колону зі спіралі протиходом між витками спіралі;

"Навкруги - руш!" - усі що займаються виконують поворот навкруги в русі, способом описаним раніше.
Схрещення - це почергове проходження тими хто займається в двох колонах через одну крапку. Для виконання схрещення подаються команди:

"Через центр у колону по два схрещенням - руш!" - рухаючись назустріч один одному колони виконують схрещення в середині границі залу (площадки) у напрямку центра;

"По діагоналі в колону по два схрещенням - руш!" - рухаючись назустріч один одному колони виконують схрещення в куті, утворений двома границями, залу (площадки) переміщаючись по діагоналі;

"Ліворуч та праворуч в обхід у колони по одному схрещенням - руш!" - колона по два йде через центр у напрямку середини границі або по діагоналі до кута, де в даних крапках виконує схрещення: права колона колони по два виконує схрещення ліворуч в обхід, а ліва колона колони по два - праворуч в обхід;

"Через центр схрещенням - руш!" - дві колони, рухаючись по різних суміжних границях залу (площадки) у протилежному напрямку, по команді (команда подається тоді, коли напрямні колон будуть знаходитися в середині границь залу (площадки)) починають рухатися через центр виконуючи схрещення;

"По діагоналі схрещенням - руш!" - дві колони, рухаючи по різних протилежних границях залу (площадки) у різному напрямку, по команді (команда подається тоді, коли напрямні колон будуть знаходитися біля кута границь залу (площадки)) починають переміщатися по діагоналі виконуючи схрещення в крапці перетинання діагоналей;

"До правої та лівої середини в колони по одному по середній дузі схрещенням - руш!" - колона по два йде від середини границі до центра залу (площадки), де подається команда, по якій: ліва колона колони по два рухається до правої середини по середній дузі, а права колона колони по два - до лівої середини по середній дузі, тим самим колони виконують схрещення в центрі залу (площадки);

"До правого верхнього та лівого верхнього кута в колону по одному схрещенням - руш!" - колона по два йде від середини границі до центра залу (площадки), де подається команда, по якій: ліва колона колони по два рухається до правого верхнього кута залу (площадки), а права колона колони по два - до лівого верхнього кута, тим самим колони виконують схрещення в центрі залу (площадки).

Схожі:

Команда для розрахунку: \"По три розрахуйсь!\". Команда: \"У два кола шикуйсь!\" iconГра – вікторина вихователь: Волотко О. В. 2009 – 2010 н р. Мета
Перша команда «Веселі мандрівники». Їх девіз «Завжди впе ред.». Друга команда «Юні туристи». Їх девіз -ні кроку назад.»
Команда для розрахунку: \"По три розрахуйсь!\". Команда: \"У два кола шикуйсь!\" iconСценарій новорічного свята: команда дітей та команда батьків
Але для того, щоб він вийшов просто чудовим, недостатньо тільки майстерно приготованого столу, шикарного наряду І святково прибрано...
Команда для розрахунку: \"По три розрахуйсь!\". Команда: \"У два кола шикуйсь!\" iconТурнір «Розумних. Обережних. Уважних» на тему: «Рідна природа»
«роу», що розшифровується як «розумні, обережні, уважні». У грі беруть участь дві команди. Перша команда – «Всезнайки», друга команда...
Команда для розрахунку: \"По три розрахуйсь!\". Команда: \"У два кола шикуйсь!\" iconХарактеристики програми 6 Сервіс 6 Команда установка параметрів 7 Команда архівна копія 9
Установка робочого періоду, інтервалу операцій, перенос операцій, закриття періоду й видалення даних. 25
Команда для розрахунку: \"По три розрахуйсь!\". Команда: \"У два кола шикуйсь!\" iconЗакон умови проведення гри
У грі беруть участь 2 команди. В кожній команді по 6 чоловік : це може бути команда учнів одного класу чи збірні команди по кілька...
Команда для розрахунку: \"По три розрахуйсь!\". Команда: \"У два кола шикуйсь!\" iconТеніс (великий тенiс) Тенісний матч на відкритому чемпіонаті Австралії
Те́ніс (англ tennis), або вели́кий те́ніс — вид спорту, у якому грає два гравці один проти одного, або дві команди по два гравці...
Команда для розрахунку: \"По три розрахуйсь!\". Команда: \"У два кола шикуйсь!\" iconДля груп Ез 122сп, 512 сп, 132сп курсова робота з дісципліни тое...
Курсова робота дотримує два завдання. Вихідними даними для виконання завдань є схеми електричних кіл та параметри елементів кола
Команда для розрахунку: \"По три розрахуйсь!\". Команда: \"У два кола шикуйсь!\" iconПопередні Умови дистанції «Смуга перешкод» особиста
Команда приходить на старт за 20 хв для проходження тех комісії, перевірки документів
Команда для розрахунку: \"По три розрахуйсь!\". Команда: \"У два кола шикуйсь!\" iconМісце Прізвище Ім'я Команда

Команда для розрахунку: \"По три розрахуйсь!\". Команда: \"У два кола шикуйсь!\" iconМісце Прізвище Ім'я Команда

Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка