Розділ 10. Порушення митних правил
НазваРозділ 10. Порушення митних правил
Сторінка1/5
Дата конвертації02.03.2013
Розмір0.51 Mb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Право > Документы
  1   2   3   4   5
Розділ 10. Порушення митних правил
1. Поняття порушень митних правил
Порушення митних правил є різновидом у більшій мірі адміністративного правопорушення – винного діяння (дії чи бездіяльності), що посягає на встановлений порядок перетину митного кордону та переміщення через нього товарів, транспортних засобів і предметів. Разом з тим МК України поряд із Кримінальним кодексом України містить один склад злочину — контрабанду.

Наразі порушення митного законодавства є досить поширеним. Лише у 2006 р. за фактами порушення митного законодавства порушено 281 кримінальну справу на суму понад 278 млн. грн., складено понад 24 тисячі протоколів. Вартість реально вилучених предметів склала 286 млн. грн.. При тому слід мати на увазі. що далеко не кожне порушення митного законодавства виявляється, реєструється та відкривається за ним провадження, справа доводиться до суду та реалізації судового рішення.

Митні правопорушення, як й інші порушення, характеризуються такими ознаками як суспільна небезпечність, заподіяння шкоди, винність та караність. Суспільна небезпека виявляється у тому, що порушеннями митних правил створюється загроза митній справі. В результаті такого правопорушення порушується порядок переміщення товарів, транспортних засобів і предметів через митний кордон. До ознак правопорушення також відноситься те, що вони заподіюють шкоду, а особи, які їх скоїли, підлягають покаранню.

Як і будь-яке інше правопорушення, порушення митних правил має свій склад: об’єкт, об’єктивну сторону, суб’єкт та суб’єктивну сторону. Лише за їх наявності винні особи притягуються у встановленому законом порядку до відповідальності. Більшість порушень митного законодавства є адміністративними. Але за контрабанду встановлено кримінальну відповідальність.

На посадових осіб митних органів можуть накладатися дисциплінарні стягнення.

У тих справах де митний орган приймає участь у господарських операціях і є стороною договорів, йдеться про можливість притягнення за їх порушення до цивільно-правової та господарсько-правової відповідальності. Так само у разі заподіяння матеріальних збитків та моральної шкоди не виключено застосування цивільно-правової відповідальності.

Таким чином у митному праві домінуючим видом відповідальності є адміністративно-правова та дисциплінарна. Кримінальна встановлена за контрабанду. Цивільно-правова відповідальність може мати самостійний характер, але й застосовуватися поряд з адміністративною та кримінальною, зокрема в разі заподіяння збитків.

Митні правопорушення передбачені розділом ХУІІІ МК України.

Порушенням митних правил слід вважати протиправні дії осіб, які посягають на встановлений порядок переміщення товарів, предметів і транспортних засобів через митний кордон України, їх контроль і митне оформлення та стягування мита й інших платежів, за які митним законодавством встановлена відповідальність.

Відповідно до ст. 319 МК України порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, які посягають на встановлений законодавством України порядок переміщення товарів і транспортних засобів через митний кордон України і за які передбачена адміністративна відповідальність.

Адміністративна відповідальність за правопорушення, передбачені МК України, настає у разі, якщо ці правопорушення не тягнуть за собою кримінальної відповідальності. Відповідальність за порушення митних правил встановлюється виключно МК України.

Загальновизнано, що підставою для притягнення до адміністративної відповідальності є наявність у діянні особи складу правопорушення (corpus delіctі): об’єкт, об’єктивна сторона, суб’єкт, суб’єктивна сторона.

Суб’єктами відповідальності за митних правил можуть бути громадяни, які на момент вчинення такого правопорушення досягли 16-річного віку (загальний суб’єкт), а також посадові особи (спеціальний суб’єкт).

Варто підкреслити, що притягнення до відповідальності за порушення митних правил не звільняє зазначених осіб від обов’язку сплати мита та інших податків і зборів.
  1   2   3   4   5

Схожі:

Розділ 10. Порушення митних правил iconРозділ 11. Виявлення порушення митних правил у проведенні по них дізнання
КпАП. У той же час у новому мк україни появились норми процесуального характеру, що може слугувати підставою для появи спеціального...
Розділ 10. Порушення митних правил iconРозділ 12. Провадження у справах про порушення митних правил
Встановлення обставин учинення порушення митного законодавства проводиться у процесі провадження. Завданнями провадження у справах...
Розділ 10. Порушення митних правил iconТрофімова А. О
Адміністративна, господарськоправова, фінансова відповідальність за порушення правил та умов ліцензування
Розділ 10. Порушення митних правил icon"Загальні поняття (укр.)"
Митний режим, відповідно до якого іноземні товари після сплати всіх митних платежів, встановлених законами України на імпорт цих...
Розділ 10. Порушення митних правил iconВисновки Література Додатки Вступ
Розділ Теоретичне дослідження проблеми порушення поведінки у підлітковому віці
Розділ 10. Порушення митних правил iconПовітряний кодекс України
Розділ 16. Відповідальність за порушення законодавства, що регулює використання повітряного простору України
Розділ 10. Порушення митних правил iconСветофор, выиграно позов (иск)
Аа №111111 про адміністративне правопорушення та винесено постанову серії аа №333333 про притягнення до адміністративної відповідальності...
Розділ 10. Порушення митних правил iconДо Ленінського районного суд
КУпап за порушення пункту 18. 1 Правил дорожнього руху (далі пдд), яке на думку вказаного вище працівника даі, я вчинив у м. Миколаїв...
Розділ 10. Порушення митних правил iconАдміністративний позов
«*» року стосовно мене було складено протокол про адміністративне правопорушення Серія вн № та винесено постанову про притягнення...
Розділ 10. Порушення митних правил iconИскра, до 50 км/ч
Демиденко С. С. від 24. 04. 2010 року серії ве № мене притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 122 Купап за порушення...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка