Україна бершадська міська рада вінницька область
Скачати 56.27 Kb.
НазваУкраїна бершадська міська рада вінницька область
Дата конвертації29.09.2013
Розмір56.27 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Право > Документы
УКРАЇНА

БЕРШАДСЬКА МІСЬКА РАДА

ВІННИЦЬКА ОБЛАСТЬ

28 сесія 5 скликання

РІШЕННЯ


11.09.2009р.

Про затвердження герба та прапора міста Бершадь


Заслухавши інформацію начальника юридичного відділу Бершадської міської ради Розворук А.В. враховуючи пропозиції комісії міської ради у справах молоді, освіти, культури та засобів масової інформації, з метою виховання у жителів міста почуття патріотизму, гордості за рідне місто Беручи до уваги історичну традицію побутування в Україні й, зокрема, на Поділлі, територіальної символіки (герба та прапора), з метою утвердження місцевого самоврядування, відродження самобутності міста, його вікової культурної спадщини, виховання у населення почуття патріотизму малої батьківщини, що є важливими чинниками побудови громадянського і демократичного суспільства, гарантом державної міцності, процвітання та добробуту, та на підставі ст. 25 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" міська рада

ВИРІШИЛА :

1.Прийняти пропозиції автора проекту герба та прапора міста Максимчука В. Д. та висновки геральдичної комісії райдержадміністрації щодо символіки міста Бершадь.

2.        Затвердити ескіз, опис, символіку та положення про використання герба міста згідно з додатком 1.

3.        Затвердити ескіз, опис, символіку та положення про використання прапора міста згідно з додатком 2.

4.        Визнати таким, що втратило чинність рішення 23 скликання 15 сесії від 26 червня 2001 року «Про затвердження положення про герб міста, опис та порядок використання символіки територіальної громади міста Бершадь». 

Міський голова М. Кольченко 
Секретар міської ради Л.Літвін

Додаток 1

до рішення 28 сесії

Бершадської міськоїради

5 скликання

Від11.09. 2009 р.

 
^
ЗОБРАЖЕННЯ, ОПИС, СИМВОЛІКА ТА
ПОЛОЖЕННЯ ПРО ГЕРБ МІСТА


I.Опис герба міста

Герб міста розроблений на основімісцевих історичних джерел та пам’яток з урахуванням головних правил геральдики. Автор проекту - Віктор Максимчук .

^ Герб міста має форму іспанського щита червоного і срібного кольору. 

 

 

Мал. 1
 У верхній частині щита - срібний хрест найдавніший історичний геральдичний знак Брацлавщини (Східного Поділля), в складі якої довгий період перебувала територія міста. 

 

  Мал. 2 
Історична довідка: З частини територiї, яка входила до складу Волинi, було утворено Брацлавське воєводство, яке продовжувало використовувати волинський герб (мал. 2) (срiбний хрест у червоному полi).

У 1589р. волинський герб зазнав змiн - на хрестi з`явився червоний щиток iз срiбним орлом. Герб Брацлавщини було доповнено лазуровим щитком i срiбним пiвмiсяцем, що символiзував розташування воєводства в прикордоннiй iз татарськими землями смузi.

 

У нижній частині – на срібному полі стилізоване зображення земляного укріплення, що знаходилось в долішній частині найдавнішого гербаміста Бершадь.

 

Історична довідка: Герб російського періоду (мал.3) затверджений 22 січня 1796р. У горішній частині перетятого щита герб Брацлавський; в долішній - в срібному полі старовинне земляне укріплення, яке знаходиться біля цього міста, що не має, втім, інших особливих відмінностей.

  

Мал.3


 II.Символіка герба міста

 Срібний хрест в червоному полі - найдавніший історичний геральдичний знак Брацлавщини (Східного Поділля), в складі якої довгий період перебувала територія міста.

 ^ Стилізоване зображення старовинного земляного укріплення в срібному полі, що виконано з долішньої частини найдавнішого гербаміста Бершадь.

Дві голубі лінії - річки: Дохно та Берладинка, що омивають місто, а в давнину служили ще й захисними рубежами.

^ Символіка кольорів:

 Червоний колір (червлень) - великодушність, мужність, відвагу, сміливість. любов, а також кров, пролиту в боротьбі.

^ Білий колір (срібло) - чистоту, непорочність, благородність, відвертість і правдивість.

Голубий колір (лазур) - чесність, вірність, бездоганність, або просто - небо.


^ Ш. Положення про герб міста

Дане Положення у відповідності до історичної традиції та сучасної практики визначає правовий статус міського герба, регламентує порядок його використання, відтворення та тиражування.

Герб міста є місцевим символом, який наслідує історичну традицію побутування земельної символіки, офіційним атрибутом органів місцевого самоврядування.

1.                 Еталон герба в авторському виконанні та супровідні документи (Положення, Опис) зберігаються у приміщення Бершадської міської ради, дублікати – в залі засідань та районному краєзнавчому музеї і мають вільний доступ для ознайомлення мешканців та гостей міста.

2.             Репродукування та тиражування герба міста здійснюється:

• у вигляді кольорового, чорно-білого, об'ємного чи графічного зображення;

•                   довільною технікою виконання та з різноманітних матеріалів;

•                   довільних (з дотриманням пропорцій) розмірів;

При репродукуванні та тиражуванні герба міста має бути збережена кольорова та графічна тотожність еталону та його опису, затвердженого сесією міської ради.

4. Зображення герба відтворюється:

•                    на фасаді будинку міської ради;

•                    у сесійній залі міської ради та кабінеті міського голови;

• бланках, штампах та печатці (для особливих церемоній) представницьких та виконавчих органів;

• офіційних виданнях міської ради;

• центральних магістралях при в'їзді на територію міста.

5. Зображення герба використовується:

• як елемент святкового оформлення міста під час урочистих церемоній та районних свят (фестивалі, виставки, т. інше);

• на почесних грамотах, вітальних листах, пам'ятних адресах, важливих історичних документах (угодах про дружбу та співробітництво і т. інше), дипломах творчих премій, відзнаках престижу у сфері політики, бізнесу, культури та спорту тощо.

6. Всі підприємства, установи, організації та фізичні особи можуть використовувати тільки затверджене зображення герба (згідно з еталоном), а з комерційною метою (реклама товару, фірми, виготовлення сувенірної продукції) - з дозволу міської ради, на підставі угоди з нею та відповідно до Положення "Про Гербовий збір за право використання символіки міста", яке затверджує міський голова.

При цьому у ньому має бути зазначено, що згадані суб'єкти господарської діяльності зобов'язані до сплати Гербового збору, який складає 0,1% вартості продукції.

Кошти від Гербового збору надходять до міського бюджету і можуть бути використані лише на культурно-освітні цілі (реставрація пам'яток історії, краєзнавчі видання) .

Дозвіл на користування зображенням міського герба передбачає моральну відповідальність користувача за якість товару, на якому він зображений. У разі втрати популярності товару через погіршення якості, власник знаку (міська рада) має право розірвати угоду з фірмою-виробником.

Дія даного пункту Положення не поширюється на культурно-освітні та навчальні заклади, юридичні та фізичні особи, що використовують зображення герба міста з метою національно-патріотичного, гуманістичного виховання молоді та формування національної самосвідомості громадян.

7. Виключне право на використання герба належить міській раді. Відповідальність за дотримання вимог щодо його використання покладається на міського голову.

8. Не дозволяється без спеціальної згоди міської ради використання герба у випадках, не передбачених цим Положенням;

9. У випадку наруги над гербом міста, на фізичну чи юридичну особу, яка вчинила такі дії накладається адміністративне стягнення (штраф), чи покарання у визначеному законами України порядку.


Секретар міської ради Л.Літвін

Схожі:

Україна бершадська міська рада вінницька область iconУкраїна горлівська міська рада департамент освіти, молоді та спорту
Димитрова, 41, м. Горлівка, Донецька область, 84646 тел. 4-12-67, факс (0624) 52-21-45
Україна бершадська міська рада вінницька область iconУкраїна донецька область маріупольська міська рада р І шенн я
Маріуполя, ефективного медичного спостереження І лікування дітей та жінок, впровадження нових форм роботи шляхом створення профільних...
Україна бершадська міська рада вінницька область iconСлавутицька міська рада Київської області
Курчатова, 17, м. Славутич, Київська область, 07100 тел./факс 2-16-10, тел. 2-16-08
Україна бершадська міська рада вінницька область iconУкраїна рівненська область радивилівська районна рада (шосте скликання) рішення
Відповідно до статей 22, 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, з урахуванням пропозицій Українського геральдичного...
Україна бершадська міська рада вінницька область iconВінницька область Винницкая область Vinnyts'ka oblast'
В області налічується 18 міст, з них 6 міст – обласного значення, 12 міст – районного значення. Міське населення (населення міст...
Україна бершадська міська рада вінницька область iconКиївська міська рада
Розглянувши проект відведення земельної ділянки та відповідно до ст ст. 93, 120, 123, 124 Земельного кодексу України Київська міська...
Україна бершадська міська рада вінницька область iconГорлівська міська рада рішення
Наказу Міністерству праці та соціальної політики України від 13. 02. 2007 №48 та керуючись статтею 26 Закону України «Про місцеве...
Україна бершадська міська рада вінницька область iconУкраїна горлівська міська рада управління освіти
Горлівка Донецької області, бульвар Димитрова, 41 тел. 4-12-67, факс (06242) 52-21-45
Україна бершадська міська рада вінницька область iconЛуганська міська рада
«Про житлово-комунальні послуги», враховуючи інформацію заступника Луганського міського голови Михайленко Е. Л., рішення виконавчого...
Україна бершадська міська рада вінницька область iconЛуганська міська рада
Україна сьогодні живе в умовах найбільш масштабної за сімнадцятирічну історію незалежності політичної та економічної кризи
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка