Районна комплексна програма профілактики правопорушень на 2011-2015 роки Загальна частина
Скачати 357.3 Kb.
НазваРайонна комплексна програма профілактики правопорушень на 2011-2015 роки Загальна частина
Сторінка1/4
Дата конвертації18.11.2013
Розмір357.3 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Право > Документы
  1   2   3   4


ЗАТВЕРДЖЕНО

рішення восьмої позачергової сесії

районної ради шостого скликання

24 червня 2011 року
Районна комплексна програма

профілактики правопорушень на 2011-2015 роки

Загальна частина
Районною державною адміністрацією у взаємодії з органами місцевого самоврядування, правоохоронними та контролюючими органами у 2006 – 2010 роках проведена відповідна робота, спрямована на організацію реалізації заходів районної комплексної програми профілактики правопорушень на 2006-2010 роки (далі – Програма), затвердженої рішенням тридцятої сесії районної ради четвертого скликання від 21.12.2005 року. Забезпечено доведення завдань Програми до виконавців, надавалася практична та методична допомога, організований моніторинг за ходом її виконання. Систематично проводяться аналіз та оцінка отриманих матеріалів з метою своєчасного та адекватного реагування на зміни у криміногенній ситуації. Виконання передбачених Програмою заходів дозволило в цілому утримати розвиток криміногенної обстановки в районі під контролем та досягти зменшення кількості окремих видів злочинів. Реалізація завдань, передбачених Комплексною програмою профілактики злочинності на 2006 - 2010 роки дозволила ефективно впливати на негативні зміни у розвитку криміногенної ситуації. В ході її виконання основну увагу приділено підвищенню правосвідомості громадян, налагодженню партнерських стосунків, розкриттю й розслідуванню злочинів проти життя та здоров’я громадян, захисту їх майна від злочинних посягань, ліквідації організованих злочинних груп, протидії криміналізації економіки, наркозлочинності, забезпеченню правопорядку в громадських місцях, відновленню діяльності громадських формувань.

Внаслідок відпрацювання сільських населених пунктів за 4 місяці 2011 року у Диканському районі спостерігається спад рівня злочинності. Зокрема, зареєстровано 76 злочинів проти 85 за аналогічний період 2010 року (-10,6 %, по області -3,1%). При цьому залишились нерозкритими у продовж 4 місяців 2011 року 8 злочинів (11 за аналогічний період 2010 року), тобто відсоток розкриття становить 90,1 % (86,1 % у 2010 році).

Протягом 4 місяців 2011 року збільшилась кількість особливо тяжких злочинів з 2 до 3 (+ 50 %). Відсоток їх розкриття становить 100%.

Разом з тим зросла кількість і тяжких злочинів – з 33 до 34 (+ 3 %), з яких нерозкритими залишаються 5 злочинів. Відсоток розкриття тяжких злочинів становить 89,6 % проти 86,2 % за аналогічний період 2010 року.

Так, у 2011 році відбулося зменшення кількості майнових злочинів. Зокрема, спад кількості крадіжок з 57 до 43 (-24,6%), квартирних крадіжок з 5 до 1 (- 80,0%), грабежів з 3 до 1 (- 66,7%).

Протягом 2011 року внаслідок профілактичної роботи працівниками Диканського РВ УМВС вдалося попередити 3 злочини, так за аналогічний період попереджено 0 злочинів.

За 4 місяці 2011 року спостерігається збільшення кількості наркозлочинів. Так, зареєстровано 9 злочинів, пов’язаних з незаконним обігом наркотичних засобів проти 4 за аналогічний період 2010 року ( +125 %), зареєстровано протягом 2011 року 4 збути проти 0 за аналогічний період 2010 року.

Крім цього відбувся ріст злочинів, вчинених неповнолітніми з 5 до 10 (+ 50 %) .

Стурбованість викликають крадіжки у сільській місцевості, злочини стосовно осіб похилого віку, пристарілих та тих, які потребують соціальної опіки. Відсутність належного фінансування не дозволяє відновити діяльність громадських формувань з охорони правопорядку, особливо у сільській місцевості, стимулювати роботу їх членів. Незайнятість населення, зокрема молоді, також негативно впливає на рівень злочинності. Отже, актуальним є питання щодо недопущення залучення таких осіб до протиправної діяльності.

Вимагає суттєвого покращання матеріально-технічне забезпечення органів та підрозділів внутрішніх справ (особливо щодо придбання службового автотранспорту, оргтехніки, забезпечення належних умов праці).

Динаміка та прогнозування розвитку потребує вжиття додаткових, скоординованих заходів щодо посилення протидії злочинності, попереджувально-профілактичної роботи, усунення причин та умов, які сприяють злочинним проявам та корупції. Особливості та тенденції розвитку криміногенної обстановки у районі потребують зосередження зусиль на закріплення позитивних тенденцій, пошуку та задіяння наявних резервів, подальшому попередженні правопорушень у відповідності з вимогами сьогодення.

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 29 вересня 2010 року № 1911-р «Про схвалення Концепції Державної програми профілактики правопорушень на період до 2015 року», рішення четвертої сесії шостого скликання Полтавської обласної ради від 30 березня 2011 року „Про комплексну Програму профілактики правопорушень на 2011 – 2015 роки” районною державною адміністрацією розроблена районна комплексна Програма профілактики правопорушень на 2011-2015 роки.

Ця Програма розроблена на ґрунті позитивного досвіду реалізації Програми 2006-2010 років і спрямована на забезпечення ефективності здійснення узгоджених заходів щодо профілактики правопорушень та усунення причин, що зумовили вчинення протиправних дій.

Мета Програми
Метою Програми є забезпечення ефективної реалізації державної політики у сфері профілактики правопорушень шляхом розроблення та здійснення комплексу заходів, спрямованих на усунення причин та умов вчинення протиправних діянь, а також налагодження дієвої співпраці правоохоронних органів, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування у зазначеній сфері.
Головними напрямами Програми є:

 • розроблення нових форм і методів профілактики правопорушень та запровадження їх у практику;

 • посилення контролю за дотриманням законодавства під час провадження господарської діяльності, набуття та реалізації майнових прав;

 • усунення причин виникнення тіньового сектору економіки та створення умов для його ліквідації;

 • забезпечення захисту прав інтелектуальної власності та збереження історико-культурних цінностей;

 • запобігання вчиненню злочинів, пов'язаних з торгівлею людьми, виявлення та притягнення до кримінальної відповідальності осіб, причетних до їх вчинення;

 • удосконалення роботи із соціальної адаптації осіб, звільнених з місць позбавлення волі;

 • забезпечення розвитку мережі соціальних закладів, зокрема для бездомних громадян і безпритульних дітей;

 • забезпечення захисту законних інтересів неповнолітніх, зокрема захисту від жорстокого поводження, експлуатації та насильства;

 • виконання інформаційно-пропагандистських та культурно-виховних програм профілактики правопорушень;

 • удосконалення форм і методів профілактики правопорушень та підвищення ефективності оперативно-розшукових заходів у сфері протидії організованій злочинності та корупції;

 • удосконалення інформаційно-аналітичного та матеріально-технічного забезпечення профілактичної діяльності.


Фінансове забезпечення Програми

Фінансування Програми здійснюється за рахунок коштів районного бюджету та інших джерел фінансування, незаборонених чинним законодавством, відповідно до розрахунку.

Контроль за використанням бюджетних коштів, передбачених для здійснення заходів, визначених Програмою, здійснюється в порядку, встановленому законодавством.
Механізм реалізації Програми, організація управління та контролю за ходом її реалізації

Реалізація програми забезпечується районною державною адміністрацією, її структурними підрозділами, територіальними органами міністерств і відомств України в районі, селищним та сільськими головами у межах встановленої чинним законодавством компетенції шляхом затвердження відповідних місцевих програм, планів, заходів та проведення постійного моніторингу діяльності відповідних органів у напрямку профілактики злочинності і правопорушень.

Контроль за виконанням даної програми здійснюють:

 • постійні комісії районної ради;

 • районна державна адміністрація.

Виконавці програми інформують районну державну адміністрацію про стан виконання заходів, визначених даною програмою, щороку до 15 грудня.
Узагальнення поданої інформації про хід виконання програми забезпечує головний спеціаліст апарату райдержадміністрації та інформує обласну державну адміністрацію і районну раду до 15 січня.

Хід виконання програми періодично заслуховується на засіданнях постійних комісій районної ради, сесіях відповідних рад, нарадах, засіданнях колегій райдержадміністрації, її структурних підрозділів та контролюючих органів, РВ УМВС України в Диканському районі, та засіданнях виконавчих органів селищної та сільських рад.

^ Заходи реалізації Програми
I. Організаційно – правове забезпечення профілактики правопорушень

 1. У межах визначеної компетенції організувати виконання заходів Програми, про результати проведеної роботи інформувати райдержадміністрацію.
Щороку до 15 грудня


Управління, відділи та служби райдержадміністрації,

РВ УМВС України в Полтавській області, виконкоми селищної, сільських рад 1. Включення до програм соціального і економічного розвитку району заходів, спрямованих на запобігання бідності та безробіттю, зміцнення соціальних і сімейних зв'язків, посилення протидії чинникам, що породжують злочинність.

  2011-2015 роки


  Управління, відділи та служби райдержадміністрації,

  РВ УМВС України в Полтавській області

 2. Практикувати регулярний розгляд стану виконання Програми на засіданнях постійних комісій, колегій та службових нарадах, при необхідності надавати пропозиції щодо внесення до неї відповідних змін і доповнень.
2011-2015 роки
Районна рада,

відділи організаційної і кадрової роботи, головний спеціаліст з питань взаємодії з правоохоронними органами, оборонної та мобілізаційної роботи апарату райдержадміністрації,

РВ УМВС України в Полтавській області 1. Систематично аналізувати стан правопорядку в районі. У випадку погіршення криміногенної ситуації вживати адекватні скоординовані заходи щодо з’ясування та усунення причин і умов, які негативно впливають на стан профілактичної роботи.
2011-2015 роки
РВ УМВС України в Полтавській області, головний спеціаліст з питань взаємодії з правоохоронними органами, оборонної та мобілізаційної роботи апарату райдержадміністрації
 1. Здійснювати моніторинг громадської думки щодо якості роботи місцевих органів виконавчої влади, правоохоронних та контролюючих органів з питань протидії злочинним проявам, ступеня довіри населення до їх діяльності у цій сфері, основних факторів, які, на думку громадян, негативно впливають на криміногенну обстановку.


Отримані результати використовувати при плануванні додаткових заходів щодо запобігання злочинності.


2011-2015 роки
Відділ організаційної і кадрової роботи, головний спеціаліст з питань взаємодії з правоохоронними органами, оборонної та мобілізаційної роботи апарату райдержадміністрації,

РВ УМВС України в Полтавській області 1. Проводити вивчення стану виконання Програми підрозділами РВ УМВС України в Полтавській області та місцевими органами виконавчої влади, надавати практичну допомогу, узагальнювати та розповсюджувати позитивний досвід в реалізації її заходів.
2011-2015 роки
Відділ організаційної і кадрової роботи ,

головний спеціаліст з питань взаємодії з правоохоронними органами, оборонної та мобілізаційної роботи апарату райдержадміністрації
 1. Забезпечувати проведення в клубах, бібліотеках, навчальних закладах району інформаційно-пропагандистських, тематичних акцій, конкурсів з питань профілактики правопорушень, правового виховання громадян, роз’яснення відповідних актів законодавства.

В бібліотечних закладах району відкрити інформаційні тематичні полички „Право”, „Нове в законодавстві ”.


2011-2015 роки
Відділи культури і туризму , освіти райдержадміністрації,

РВ УМВС України в Полтавській області 1. Продовжити:

- систематичне роз'яснення через засоби масової інформації, Інтернет державної стратегії розвитку правоохоронних органів, питань їх реформування, запровадження нових форм роботи, спрямованих на розв'язання проблем громадян;

- громадське обговорення питань щодо ефективності роботи правоохоронних органів;

- практику залучення представників громадськості до формування державної політики у сфері забезпечення законності та правопорядку, додержання прав і свобод громадян, проведення профілактично-роз'яснювальної роботи, утворення для цього громадських рад та колегій;

- співпрацю з громадськістю шляхом розміщення в громадських місцях, засобах масової інформації, Інтернеті номерів контактних телефонів регіональних підрозділів правоохоронних органів, графіків прийому громадян посадовими особами таких органів, номерів "телефонів довіри";

- здійснення заходів щодо забезпечення підвищення рівня правової освіти та культури населення, громадської правосвідомості та формування негативного ставлення до протиправних діянь;

- функціонування консультативних пунктів з надання безоплатної правової допомоги особам при захисті їх прав, свобод і законних інтересів.

2011-2015 роки


Управління, відділи та служби райдержадміністрації,

РВ УМВС України в Полтавській області

 1. Забезпечити :

- координацію заходів, спрямованих на виконання загальнодержавних і регіональних програм у правоохоронній сфері;

- здійснення спільних цільових заходів щодо профілактики правопорушень та усунення причин і умов, що сприяли їх учиненню;

- підготовку узгоджених пропозицій та прийняття в межах наданих повноважень рішень щодо недопущення ускладнення криміногенної ситуації в районі;

- надання органам державної влади пропозицій з питань удосконалення нормативно-правового регулювання діяльності у сфері забезпечення законності і правопорядку, додержання прав і свобод громадян;

- взаємодію з правозахисними організаціями.

2011-2015 роки


Управління, відділи та служби райдержадміністрації,

РВ УМВС України в Полтавській області 1. Провести моніторинг:

- стану забезпечення законності і правопорядку та вжиття невідкладних заходів з метою недопущення порушень громадського порядку і ускладнення криміногенної ситуації;

- ефективності діяльності громадських формувань, за результатами якого розглядати питання щодо доцільності їх подальшого функціонування;

- громадської думки щодо діяльності громадських формувань, їх участі у забезпеченні правопорядку, за результатами якого приймати відповідні рішення щодо вдосконалення їх діяльності.

2011-2015 роки


Управління, відділи та служби райдержадміністрації,

РВ УМВС України в Полтавській області

  1   2   3   4

Схожі:

Районна комплексна програма профілактики правопорушень на 2011-2015 роки Загальна частина iconКомплексна програма профілактики правопорушень на 2007-2009 роки Загальна частина
За результатами проведеного аналізу, криміногенна ситуація в державі стала більш стабільною порівняно з 2001 роком
Районна комплексна програма профілактики правопорушень на 2011-2015 роки Загальна частина iconРайонна цільова програма роботи з обдарованими дітьми та молоддю...
Підстава для розроблення: Закони України “Про місцеве самоврядування”, “Про освіту”, “Про загальну середню освіту”
Районна комплексна програма профілактики правопорушень на 2011-2015 роки Загальна частина iconУманська районна рада
Про районну цільову Програму профілактики злочинності в Уманському районі на 2011-2015 роки
Районна комплексна програма профілактики правопорушень на 2011-2015 роки Загальна частина iconДержавна цільова соціальна програма "Молодь України" на 2009-2015 роки Загальна частина
Надзвичайно важливим є питання щодо формування духовних потреб молоді, заінтересованості в дослідженні загальнолюдських
Районна комплексна програма профілактики правопорушень на 2011-2015 роки Загальна частина iconПлан засідань ради профілактики правопорушень на 2011-2012 Н. Р
Про стан, систему та заходи навчального закладу щодо профілактики злочинності та правопорушень в учнівському середовищі
Районна комплексна програма профілактики правопорушень на 2011-2015 роки Загальна частина iconДепартамент освіти, молоді та спорту
Монмс від 03. 08. 2012 №888 «Про затвердження Плану заходів монмс щодо профілактики правопорушень серед дітей та учнівської молоді...
Районна комплексна програма профілактики правопорушень на 2011-2015 роки Загальна частина iconДепартамент освіти, молоді та спорту
Монмс від 03. 08. 2012 №888 «Про затвердження Плану заходів монмс щодо профілактики правопорушень серед дітей та учнівської молоді...
Районна комплексна програма профілактики правопорушень на 2011-2015 роки Загальна частина iconНаказ
З метою виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2011 р. №1209 “Про схвалення Концепції реалізації державної...
Районна комплексна програма профілактики правопорушень на 2011-2015 роки Загальна частина icon84. з них на обліку у відділенні кримінальної міліції у справах дітей...
На виконання районної Програми правової освіти населення Уманського району, цільової Програми профілактики злочинності в Уманському...
Районна комплексна програма профілактики правопорушень на 2011-2015 роки Загальна частина iconНака з
Програми профорієнтації на 2011-2015 роки, затвердженої рішенням Горлівської міської ради від 25. 02. 2011 № vі/5-21 «Про міську...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка