Тема: Створення таблиць та робота з графічними об’єктами в ms word
Скачати 133.97 Kb.
НазваТема: Створення таблиць та робота з графічними об’єктами в ms word
Дата конвертації31.01.2014
Розмір133.97 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Право > Документы


Лабораторна робота № 3-4

Тема:Створення таблиць та робота з графічними об’єктами в MS Word

Мета:Навчитись створювати таблиці, змінювати контури комірок, заливку, вирівнювання тексту в комірках. Освоїти принципи роботи з графічними об’єктами в текстовому редакторі.
План

1. Створення найпростіших таблиць.

2. Редагування таблиця: зміна контурів, заливки комірок, вирівнювання.

3. Сортування даних таблиці.

4. Вставка в документ рисунків.

5. Редагування рисунків: зміна розміру, налаштування кольорів, обтікання.

6. Створення схем за допомогою авто фігур.
Теоретичні відомості
^

Уставлення таблиць


Для вставки в документ таблиці необхідно установити курсор у місці, де повинна починатися таблиця та в меню ТаблицявибратипунктДобавити, потімТаблиця. У діалоговому вікні, що з'явилося, слід увести число стовпців і рядків, і натиснути ОK. Для уставлення таблиці також можна натиснути кнопку . У вікні, що розкрилося, розтягнути виділення на необхідне число вічок і натиснути клавішу миші. Усі команди для роботи з таблицями знаходяться у меню Таблица.

Пересування по таблиці здійснюється за допомогою покажчика миші або клавішами: , , , ,Tab (на вічко праворуч), Shift+Tab (на вічко ліворуч). Кожне вічко таблиці розглядається як абзац, і дані у вічках форматуються як абзаци тексту. Для роботи з таблицями зручно користуватися панеллю інструментів Таблиці і границі, яку можна вивести на екран за допомогою кнопки .

При наведенні покажчика миші на верхню лінію таблиці, він перетворюється в чорну стрілку. Якщо в цей момент натиснути мишею, то виділиться один стовпець. Пересуваючи мишею чорну стрільцю, можна виділити відразу декілька стовпців. Рядки таблиці виділяються як рядки звичайного тексту. Для виділення декількох суміжних вічок необхідно натиснути мишею в одне вічко фрагменту й розтягнути виділення на інші.

Коли курсор уведення знаходиться у таблиці, на координатних лінійках з’являються позначки меж стовпців і рядків . При пересуванні цих позначок змінюються розміри відповідних стовпців і рядків. За допомогою прихованого переліку можна вибрати тип вирівнювання тексту у вічках. Кнопка слугує для зміни напрямку розташування тексту у виділених вічках.

Щоб об'єднати декілька вічок в одне, слід виділити їх і викликати команду ^ Объединить ячейки меню Таблица або натиснути кнопку на панелі Таблицы и границы. Для розділення вічка на декілька вічок слід вибрати пункт Разбить ячейки меню Таблица або натиснути кнопку .

Для додавання елементів таблиці (рядків, стовпців, вічок) необхідно виділити елементи, на місці яких необхідно уставити нові та в меню ^ Таблица вибрати команду Добавить, потім – потрібний пункт (Стовпці зліва, Стовпці зправа, Стрічки вище, Стрічки нижче, Комірки). Для видалення елементів таблиці слід виділити їх та у меню ^ Таблиця вибрати пункт Вилучити, потім – потрібний пункт (Таблиця, Стовпці, Стрічки, Комірки).

За замовчанням лінії сітки таблиці мають товщину 0,5 пт. Змінити товщини та вигляду ліній сітки можна декількома способами.

І спосіб:

 • виділити комірки, обрамлення яких потрібно змінити;

 • у прихованому переліку Тип линії на панелі Таблиціі границі вибрати тип лінії;

 • у прихованому переліку Товщина линії – товщину лінії;

 • якщо натиснути кнопку , з’явиться палітра кольорів, в якій можна вибрати колір обрамлення;

 • відкрити прихований перелік і вибрати вигляд обрамлення.

ІІ спосіб:

 • у прихованих переліках панелі Таблиціі границівибрати тип, товщину і колір лінії;

 • натиснути кнопку ;

 • покажчиком миші, який матиме вигляд олівця, вказати початок лінії та розтягнути до її кінця

 • після натискання кнопки покажчиком миші можна стирати лінії обрамлення.

Щоб залити вічка кольором необхідно виділити їх і у прихованому переліку вибрати колір.
^

Вставка графічних об'єктів


Microsoft Word дозволяє уставляти в документ графічні об'єкти, створені як в інших програмах, так і за допомогою власної панелі малювання. Об'єкти можна копіювати й уставляти в будь-яке місце документа або в інший документ. При додаванні малюнка в документ він приєднується до навколишнього тексту. Якщо абзац, що містить малюнок, пересувається угору або униз по сторінці, малюнок пересувається разом із ним.

Для уставлення графічного об'єкта, створеного в іншій програмі, необхідно установити курсор у позицію, де повинен стояти об'єкт і у меню Вставка вибрати пункт Рисунок, а потім пункт Із файла. У вікні, що з'явилося, у прихованому переліку Папка вибрати диск, а в переліку що розташований нижчепапку, в якій знаходиться файл із малюнком. Якщо клацнути мишею на імені файлу, що містить малюнок, одночасно в рамці ліворуч буде подане його зображення. Після натискання кнопки OK обраний малюнок буде уставлений у документ. Для уставки малюнків що поставляються з Microsoft Word слід після пункту Рисунок вибрати пункт Картинки.

Щоб змінити розміри й положення малюнка, слід натиснути на ньому мишею, після чого навколо нього з'являться маркери розміру. Пересуваючи кутові маркери мишею, можна змінювати розміри малюнка при зберіганні його пропорцій. При пересуванні інших маркерів буде змінюватися ширина або довжина малюнка. Перемістити малюнок можна за допомогою миші. При переміщенні малюнка за межі видимості екран просунеться в тому ж напрямку.

Якщо натиснути мишею на малюнку, за замовчанням з’явиться панель Налаштування зображення з кнопками для зміни параметрів малюнка. Цю панель можна викликати також за допомогою контекстного меню.

Щоб змінити параметри малюнку необхідно викликати вікно ^ Формат рисунка(Формат об'єкта). Для цього необхідно вибрати відповідний пункт у меню Видабо натиснути кнопку . Наприклад, щоб текст міг розташовуватися ліворуч або праворуч від малюнка слід вибрати укладку Положение і там потрібний вигляд обтікання.

Для видалення малюнка його слід виділити й натиснути клавішу ^ Delete.
Створення графічних об’єктів за допомогою панелі «Малювання»

Об'єктами є картин­ки, діаграми, кадри, автофігури тощо. Користувач їх вставляє у свій документ за допомогою команди Вставити (Insert).

Для цього у меню команди Вставити треба вибрати потрібну коман­ду: Рисунок (Картинки або Автофігури, чи об'єкт WordArt – засіб для створення художніх ефектів над словами), Кадр (Textbox, Frame), Файл для вставляння іншого файлу, Об'єкт для вставляння об'єктів, які створюватимуться іншими програмами, наприклад, MicrosoftGraph97 (для побудови діаграм) тощо.

Готові картинки є у бібліотеці MicrosoftClipGallery. Якщо корис­тувача не влаштовує жодна, можна нарисувати свою за допомогою графічного редактора.

Рисування фігур.Нескладний рисунок можна побудувати відразу у текстовому документі, не використовуючи редактора, апрямая соединительная линия 3прямая соединительная линия 2 увімкнувши панель інструментів Рисування (Drawing). На ній є кнопки з зображенням лінії, прямокутника, еліпса тощо. Спочатку треба клацнути на кнопці потрібної фігури, потім розмістити вказівник миші (він набуде вигляду хрестика) у документі", клацнути і перемістити мишу, щоб утворити фігуру заданого розміру.

^ Дії з фігурами. Еліпс можна розтягнути до утворення кола, перетягуючи маленькі прямокутники-маркери, що є навколо нього, а прямокутник – до квадрата. Інший спосіб: щоб отримати коло чи квадрат, потрібно натиснути під час рисування на клавішу Shift.

Фігури можна переміщати, розфарбовувати, розтягувати, стискати, змінювати товщину ліній, накладати одну на одну, розміщувати в них текст різного кольору, створювати об'ємні ефекти чи ефекти затіню­вання, обертати.

Кнопки панелі ^ Малювання (Рисование) дають змогу створювати графічні об'єкти будь-якої складності. Для створення таких елементів у документі необхідно клацнути мишею на вибраній автофігурі переліку (покажчик миші при цьому перетворюється на «+»), підвести покажчик до документа, натиснути на клавішу миші й, не відпускаю­чи її, створити графічний елемент. 1. ^ Малювання (Рисование) забезпечує команди для групування і розгрупування складових частин графічного об'єкта, а та­кож його розміщення відносно тексту (поза текстом, на тек­сті тощо), вирівнювання, обертання, зміну автофігури та ін;

 2. Вибір об’єктів – стрілка для активізації гра­фічних об'єктів;

 3. Автофігуридля створення ліній; основних фі­гур (кола, прямокутника, ромба, трикутника, квадрата тощо; фігурних стрілок та ін.);

 1. Лінія для створення прямих ліній;

 1. Стрілка для створення стрілок. Якщо після створення стрілку активізувати, то можна змінити її вигляд, товщину, колір тощо. Для цього відповідні па­раметри встановлюють після активізації кнопки Вид стрілки (наприклад, стрілка);

 2. Прямокутник для створення прямокутників;

 3. Овал для створення овалів;

 4. Надпис для створення написів. Після активі­зації такого напису можна змінити встановлені пара­метри за допомогою команд Формат, Надпис (на­приклад, створити або вилучити рамку, надати кольору рамці та заливанню, визначити розташування напису відносно тексту тощо);

 5. ^ Додати об’єкт WordArtдля вибору параметрів розташування тексту, що створюється. Після активізації такого об'єкта можна змінити встановлені параметри. Для цього на об'єкті потрібно клацнути правою клавішею миші та задати команду Відобразити панель WordArt. Панель містить кнопки для виконан­ня таких дій, як зміна тексту, його розміру, шрифту, на­креслення; розташування тексту (кнопка Форма WordArt), його повертання (кнопка Вільне обертання) тощо;

 6. Вставка діаграми в текстовий документ;

 7. Вставка в документ малюнків із колекції та з файлу;

 8. Колір заливки для визначення кольору зали­вання поза об'єктом;

 9. Колір ліній для визначення кольору ліній;

 10. Колір шрифту для визначення кольору шриф­ту;

 11. Тип ліній для вста­новлення інших параметрів виділеного об'єкта;

 12. Тип штриха для вста­новлення інших параметрів виділеного об'єкта;

 13. Вид стрілки для вста­новлення інших параметрів виділеного об'єкта;

 14. Тінь для створення і визначення виду тіні об'єкта, Об’єм для надання виділеному об'єкту об'єм­ного вигляду.

Вибрану фігури переміщають методом перетягування, допоки вка­зівник миші не набуде хрестоподібного (зі стрілками) вигляду, або за допомогою клавіш, позначених стрілками.

Щоб перемістити групу фігур тощо, виконують команду Групу­вання фігур з меню команди Дії. Перед застосуванням команди всі потрібні фігури вибирають, клацаючи на них, натиснувши на клавішу Shift. У складній фігурі елементи можна посилати на задній чи передній план, щоб домогтися бажаного ефекту.

Щоб ліквідувати невдалу фігуру, її треба вибрати і натиснути на клавішу Del. Нарисовані фігури є об'єктами – вони мають свої контекс­тові меню, що полегшує роботу з ними. Зокрема, за допомогою кон­текстового меню можна вставити текст у фігуру командою Додати текст (Addtext), замалювати її кольором командою Формат фігури, а також задати режим обкладання об'єкта текстом на закладці Обкладання (Textwrapping) тощо.

Щоб виконати будь-яку дію над об'єктом, його спочатку треба виокремити, клацнувшити на ньому лівою клавішею миші. Виокрем­лений об'єкт буде оточений маркерами (маленькими прямокутниками), перетягуючи які можна змінювати розміри об'єкта. Щоб перемістити вибраний об'єкт, вказівник миші переміщають над об'єктом, доки він не набуде хрестоподібного вигляду зі стрілками – тепер можна натиснути на ліву клавішу і перетягнути об'єкт на нове місце.
^ Практична частина

Хід роботи

1. Створіть таблицю за зразком. Збережіть документ у власній папці у файлі з іменем вправа_Т1.

Країна

Площа

(тис. кв. км)

Населення

(млн)

Столиця

Німеччина

356

82,4

Берлін

Франція

544

63,7

Париж

Велика Британія

244

60,7

Лондон

Бельгія

31

10,3

Брюссель

Швейцарія

41

7,5

Берн

Польща

313

38,5

Варшава

Болгарія

111

7,4

Софія

Греція

132

10,7

Афіни

Італія

301

58,1

Рим

Іспанія

505

40,4

Мадрид

Україна

603

46,3

Київ

^ 2. Створіть у текстовому документі таблицю за зразком. Збережіть документ у власній папці у файлі з іменем вправа_Т2.

Таблиця кольорів у моделі RGB

^ Назва кольору

Інтенсивність основних кольорів

Червоного

Зеленого

Синього

Чорний

0

0

0

Жовтий

255

255

0

Оранжевий

255

179

10

Бузковий

255

89

255

Фіолетовий

185

6

255

Білий

255

255

255

3. Створіть у текстовому документі таблицю, зафарбувавши її клітинки за наведеним зразком. Збережіть документ у власній папці у файлі з іменем вправа_Т3

4. Відкрийте файлвправа_Т1. Оформіть таблицю, використавши один з вбудованих стилів. Збережіть документ у власній папці у файлі з іменем вправа_Т4.

5. Створіть у текстовому документі, використовуючи таблицю, схему класифікації трикутників за мірою кутів. Збережіть документ у власній папці у файлі з іменем вправа_Т5.


Трикутники

Гострокутні
Тупокутні
Прямокутні

^ 6. Відкрийте файл вправа_Т2. Відсортуйте рядки таблиці за спаданням значень другого стовпця. Потім за зростанням значень третього стовпця. Створіть діаграму до таблиці. Збережіть документ у власній папці у файлі з іменем вправа_Т6.

^ 7. Створіть новий текстовий документ. Знайдіть у колекції картинок Microsoft Office зображення за ключовим словом комп’ютер і вставте одне з них у документ. Розмістіть картинку в правому верхньому куті сторінки. Збережіть документ у власній папці у файлі з іменем вправа_Р1.

^ 8. Відкрийте файл Вправа_3(Лабораторна робота №2). Вставте в документ 3 рисунки. Встановіть висоту рисунків5 см, обтікання навколо рамки та різні форми рисунків. Розташуйте рисунки відповідно в різних частинах тексту. Збережіть документ у власній папці у файлі з іменем вправа_Р2.

9. Створіть новий текстовий документ. Вставте в нього три різні графічні зображення за тематикою навчання. Змініть значення деяких властивостей цих рисунків:

 • рис. № 1 – збільшіть контрастність на 40 %;

 • рис. № 2 – зменшіть контрастність на 20 %;

 • рис. № 3 – перефарбуйте на колір на відтінки сірого.

Збережіть документ у власній папці у файлі з іменем вправа_Р3.

10. Створіть схему за зразком, використовуючи авто фігури MSWord. Згрупуйте рисунок. Збережіть документ під іменем вправа_Р4 у власній папці.

Контрольні запитання

 1. Скільки є різних способів створення таблиць і як ними користуватись?

 2. Як додати до таблиці рядки, стовпці та окремі комірки і як їх вилучати?

 3. Як змінити розміри елементів таблиці?

 4. Якими засобами можна оформити зовнішній вигляд таблиці?

 5. Що таке заголовок таблиці?

 6. Чи можна змінити напрям розміщення тексту в таблиці?

 7. Які є два способи вставлення ілюстрацій і яка між ними різниця?

 8. Які параметри форматування ілюстрацій можна змінити за допомогою миші, а які – ні?

 9. Як при зміні розмірів ілюстрації зберегти пропорції?

 10. Чи можна використати як ілюстрацію, наприклад, робочий стіл Windows?

 11. Які є автофігури?

 12. Як нарисувати фігуру?

 13. Для чого використовують групування фігур?
Схожі:

Тема: Створення таблиць та робота з графічними об’єктами в ms word iconWord. Робота з графічними об’єктами в середовищі текстового редактора
Уміти вставляти в документ різні об'єкти: кадри, картинки, гіперпосилання, художньо оформлені слова (WordArt) тощо
Тема: Створення таблиць та робота з графічними об’єктами в ms word iconТема: Створення базових таблиць різними способами
Мета заняття: вивчити способи створення базових таблиць. Вивчити умови, необхідні для створення взаємозв'язаних таблиць, І прийоми...
Тема: Створення таблиць та робота з графічними об’єктами в ms word iconТема: Робота з графічними об’єктами в середовищі текстового редактора
Мета: уміти вставляти в документ різні об’єкти: кадри, картинки, гіперпосилання, художньо оформленні слова(WordArt)
Тема: Створення таблиць та робота з графічними об’єктами в ms word iconКонспект уроку в 11 класі Тема: «Створення бази даних. Створення...
Тема: «Створення бази даних. Створення схеми даних та таблиць. Практична робота №6 «Створення бази даних «Клас»»»
Тема: Створення таблиць та робота з графічними об’єктами в ms word iconУроку
Особливості роботи з графічними об’єктами під час створення комп’ютерних публікацій
Тема: Створення таблиць та робота з графічними об’єктами в ms word iconТема: Дія з об'єктами. Надписи. Об’єкти Word Art
Мета: Розвинути навики роботи з об’єктами та засвоїти основні прийоми форматування та редагування об’єктів
Тема: Створення таблиць та робота з графічними об’єктами в ms word iconТема. Зображення в текстових документах
Мета. Ознайомитись із основними прийомами робота з графічними об’єктами, порядком упровадження об’єктів у текстовий документ; набути...
Тема: Створення таблиць та робота з графічними об’єктами в ms word iconСтворення документів з різними об’єктами (формулами, діаграмами,...
Зображення, якими може оперувати процесор Word, можна розділити на дві категорії: малюнки І графічні об’єкти. Малюнки готуються за...
Тема: Створення таблиць та робота з графічними об’єктами в ms word iconТема. Комплексна практична робота "Робота в середовищі текстового...
Створити вміщений нижче документ. (Текст та таблиці створюються у Word, діаграму створити у Word )
Тема: Створення таблиць та робота з графічними об’єктами в ms word iconТема : Робота з колонками у Word 2007
Мета. Опанувати технологію розміщення тексту в колонки засобами програми Word 2007
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка