ItemText
НазваItemText
Сторінка1/14
Дата конвертації18.03.2013
Розмір1.19 Mb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Право > Документы
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   14
Крок 2 Лікувальна справа

Первинний банк. 17/10/2001 року

Медичний профіль – Акушерство та гінекологія
ItemText


DistrA

DistrB

DistrC

DistrD

DistrEРоділля 28 років доставлена у пологове відділення швидкою допомогою. Дана вагітність ІІІ-я, І-а закінчилась нормальними пологами, ІІ-а самовільним викиднем. Положення плода поздовжнє, до входу в малий таз передлежать сідниці, пологова діяльність регулярна, активна. При вагінальному огляді вилились навколоплодні води, після чого серцебиття плоду порідшало до 100 ударів в 1 хвилину. P.V.: відкриття шийки матки повне, плідний міхур відсутній, у піхві визначається пуповина. Сідниці плода у вузькій частині малого тазу. Що повинен зробити лікар, який веде пологи?

* Виконати екстракцію плода за тазовий кінець.

Провести лікування гострої гіпоксії плода.

Заправити пуповину, далі роди вести консервативно.

Терміново виконати кесарський розтин.

Виконати епізіотомію і допомогу по Цов’янову.Вагітна в терміні 30 тижнів перенесла вдома приступ еклампсії. При поступленні в пологове відділення АТ 150/100 мм рт.ст. Передбачаєма маса плода 1500 г. Пастозність обличчя і гомілок. Білок в сечі – 0,66 ‰. Пологові шляхи до родів не готові. Розпочато інтенсивну комплексну терапію. Яка правильна тактика ведення даного випадку?

* Розродження шляхом операції кесарського розтину.

На фоні лікування пролонгувати вагітність на 1-2 тижні.

На фоні лікування пролонгувати вагітність на 3-4 тижні.

Почати родозбудження шляхом внутрішньовенного введення окситоціна або простагландинів.

Першовагітна в строці 35 тижнів поступила в пологове відділення із скаргами на підвищення артеріального тиску до 160/10 мм рт.ст. на обох руках. В анамнезі захворювання нирок не відмічає, артеріальний тиск був підвищеним до вагітності. Об’єктивно: загальний стан задовільний, набряки на нижніх кінцівках відсутні, положення плоду поздовжнє, передлегла голівка над входом в малий таз. Серцебиття плоду вислуховується зліва нижче пупка, 140 уд./хв. Родова діяльність відсутня. Води цілі, При дослідженні очного дна – спазм артерій та вогнищеві зміни сітківки. При дослідженні сечі – протеінурія, мікрогематурія та циліндрурія відсутні. Аналіз сечі за Нечипоренком - без змін. Діурез нормальний. Показники крові без патологічних відхилень. Який найбільш вирогідний діагноз?

* Вагітнімть 35 тижнів, гіпертонічна хвороба.

Вагітність 35 тижнів, прееклампсія ІІ ст.

Вагітність 35 тижнів, гломерулонефріт.

Вагітність 35 тижнів, пієлонефріт.

В інфекційне відділення районної лікарні поступила вагітна в терміні 30 тижнів. На протязі двох тижнів відмічала слабкість, зниження апетиту, незначне підвищення температури, біль в правому підребір’ї, потім появилась жовтяниця, геморагічні висипки на шкірі, неадекватна поведінка. При обстеженні виявлено: наростаючий лейкоцитоз, нейтрофільоз, зниження протромбінового індекса, підвищення рівня прямого білірубіна і рівня трансаміназ ALT\AST. Крім того, виявлені сироваткові маркери вірусів. Який діагноз найбільш вірогідний?

* Вагітність 30 тижнів. Вірусний гепатит.

Вагітність 30 тижнів. Обтураційна жовтяниця.

Вагітність 30 тижнів. Гемолітична анемія.У першородячої жінки 22 років після відходження вод з’явились безперервні, дуже болючі перейми. Об’єктивно: розміри таза 25-28-31-21 см, маса плода 3800 г. Матка постійно в тонусі, контракційне кільце на 6 пальців вище лона. Нижній сегмент матки болючий. Відмічається набряк піхви та зовнішніх статевих органів. Вагінально – шийка матки відкрита повністю, плідного міхура нема, голова плода виповнює термінальну лінію, сагітальний шов в прямому розмірі, ведуча точка велике тім’ячко. Серцебиття плода 136 уд./хв. Якою має бути тактика лікаря?

* Виключити пологову діяльність та зробити кесарів розтин.

Виключити пологову діяльнясть, зробити комбінований поворот плода на ніжку, з наступною його екстракцією.

Виключити пологову діяльність та зробити плодоруйнівну операцію.

Виключити пологову діяльність та провести вакуумекстракцію плода.

Виключити пологову діяльність та накласти акушерські щипці.Під час строкових пологів двійнею, після народження першої дитини масою 2800 г відійшли навколоплідні води. В процесі вагінального дослідження в піхві знайдено пульсуючу пуповину другого плода. Голівка плода притиснута до термінальної лінії, легко відштовхується. Спроби заправити пуповину безуспішні. Серцебиття плода 160 уд./хв. Передбачувана маса плода 2500 г. Яка має бути тактика лікаря?

* Комбінований зовнішньовнутрішній поворот плода на ніжку з наступним його вилученням.

Операція кесарського розтину.

Вакуумекстракція плода.

Накласти акушерські щипці.

Лікувати гіпоксію плода і роди вести консервативно.Ужінки 30 років при других пологах народилась дитина з анемічно-жовтушною формою гемолітичної хвороби. Група крові у жінки А(ІІ) Rh-, група крові у новонародженого В(ІІІ) Rh+, у батька новонародженого також В(ІІІ) Rh+. Яка найбільш вірогідна причина імуноконфлікта?

* Резусконфлікт.

Конфлікт по антигену А.

Конфлікт по антигену В.

Конфлікт по антигену АВ.

Хвора 64 років поступила в відділення з матковою кровотечею і анемією. Після 12-річної відсутності менструації 7-8 місяців тому спочатку появились серозно-водянисті виділення з піхви, потім серозно-кров’янисті (типу «м’ясних помиїв»), з’явились болі внизу живота. Яка патологія найбільш вірогідна?

* Рак матки.

Неповний аборт.

Міхуровий занесок.

Хоріонепітеліома.

Внутрішній генітальний ендометріоз.У дівчинки 12 років під час занять по фізкультурі появились раптові переймоподібні болі внизу живота справа, нудота. Які обстеження необхідно провести для встановлення діагнозу?

* Ультразвукове обстеження.

Загальний аналіз крові.

Загальний аналіз сечі.

Аналіз сечі на діастазу.

Лейкоцитоз в динаміці.У жінки 28 років, що не вагітніла в період менструації появляються болі внизу живота, ниючі, розпираючі, колючі. При бімануальному огляді зліва від матки визначається пухлиноподібне утворення розмірами 8*7*7 см нерівномірної консистенції, болюче при зміщенні, обмежено рухоме. Який найбільш вірогідний діагноз?

* Ендометріоідна кіста.

Кіста лівого яєчника.

Фіброматозний узол.

Запальний процес.

Пухлина сигмовидної кишки.Хворий К.,28 років, звернувся до хірурга поліклініки зі скаргами на біль, наявність набряку та гіперемії лівої половини обличчя, слабкість, підвищення температури тіла до 39,0. Хворіє три доби. При огляді: запальний інфільтрат лівої носо-губної складки розміром 4х4 см з некротичним стрижнем в центрі, різкий набряк лівої половини обличчя, помірно виражене напруження потиличних м(язів. Яке оптимальне лікування необхідно призначити хворому ?

* госпіталізація, антибіотики, антикоагулянти, щадячий режим

Антибіотики, операція під загальним знеболенням

Вологі висихаючі пов(язки з антисептиками, аспірін

Фізіотерапевтичне лікування, імуномодулятори

Антибіотики, ангіопротектори, щоденні перев(язкиХвора І-ва, 50 років, протягом 20 років хворіє варикозним розширенням вен нижніх кінцівок.Після незначної травми лівої гомілки утворилась рана, яка ось уже на протязі 5 років не заживає. Зараз в нижній третині гомілки шкіра атрофічна, пігментована, є виразка 3х4 см з щільними краями, дно її сірого кольору, покрите фібріном. Підшкірні вени гомілки та стегна розширені, прохідність глибоких вен не порушена. Яким має бути радикальне лікування виразки в даному випадку?

* Виданення розширених підшкірних вен нижньої кінцівки

Вільна пересадка аутошкіри на виразку

Висікання виразки та пластичне закриття рани місцевими тканинами

Використання пов(язок з антисептиками та стимуляторами регенерації

Застосування цинк-желатинової пов(язкиУ хірургічне відділення лікарні доставлено постраждалого Н-ко.,28 років, із колото-різаною раною у підколінній ямці зліва. Під час ревізії рани встанослено пошкодження підколінної артерії. Лікар, що виконував оперативне втручання, не володіє технікою судинного шва. Що необхідно провести в цьому випадку?

* Тимчасове шунтування артерії

Ампутацію кінцівки

Перев(язування пошкодженої артерії

Накласти кровозупиняючий джгут на відповідне стегно

Тампонаду рани або зтискуючу пов(язкуПороділля 30 років. Народився живий доношений хлопчик вагою 4100 г, довжиною 54 см. Через 20 хвилин після народження плоду народився послід і виділилось 300 мл крові. Після народження посліду продовжується кровотеча. При огляді плаценти відзначено, що судини проходять через край плаценти на оболонки і там обриваються. При огляді пологових шляхів за допомогою дзеркал травми шийки матки та піхви не знайдено. Кровотеча йде з порожнини матки. Які втручання необхідно провести зметою зупинки кровотечі?

* Провести ручну ревізію тіла матки

Провести зовнішній масаж матки

Ввести утеротоніки

Провести тампонаду тіла матки

Накласти клеми на параметрії за методом БакшеєваУ породіллі при вагінальному обстеженні відкриття маткового зіва до 2 см, плодовий міхур цілий. Крижова западина вільна, до миса крижа можна підійти тільки зігнутим пальцем, внутрішня поверхня зчленування доступна обстеженню. Передлежить голівка плода. Стрілоподібний шов у поперечному розмірі, мале тім’ячко зліва, збоку. Який період пологів?

* Період розкриття шийки матки

Прелімінарний період

Передвісники пологів

Період зганяння плода

Послідовий періодВагітна 30 років звернулась до жіночої консультації і була взята на облік по вагітності. При пельвіометрії визначено 26-27-30-17. Дайте характеристику розмірам таза?

* Плоскорахітичний

Загальнорівномірнозвужений

Простий плоский

Поперечнозвужений

Загальнозвужений
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   14

Схожі:

ItemText iconItemText
В антенатальному онтогенезі під дією інтоксикації постраждали клітини внутрішнього шару зубного мішечку у зубному зачатку. Яка з...
ItemText iconItemText
Після клініко-інструментального обстеження виставлений діагноз: Дискінезія жовчного міхура по гіпертонічному типу. Які препарати...
ItemText iconItemText
Студенти Б.І м медико-профілактичного факультету отримали завдання дати фізіолого-гігієнічну оцінку шуму турбокомпресорного цеху,...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка