Законодавство України
НазваЗаконодавство України
Сторінка1/5
Дата конвертації20.03.2013
Розмір0.7 Mb.
ТипЗакон
uchni.com.ua > Право > Закон
  1   2   3   4   5
Начало формы

Документ z0123-11, редакцiя вiд 11.08.2010, чинний (3 сторiнки)Сторiнка "Законодавство України" сайту Верховної Ради

[ 09.05.11 12:11 ]Конец формы

^ МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
 

Н А К А З
 


11.08.2010 N 379
 

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
27 січня 2011 р.
за N 123/18861

 

Про затвердження Інструкції про порядок
здійснення підрозділами Державтоінспекції МВС
державної реєстрації, перереєстрації та обліку
транспортних засобів, оформлення і видачі
реєстраційних документів, номерних знаків на них

 

     Відповідно до статей 34, 52-1 Закону України "Про дорожній рух" ( ^ 3353-12 ) та постанови Кабінету Міністрів України від 07.09.98 N 1388 ( 1388-98-п ) "Про затвердження Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів" (із змінами) та з метою впорядкування роботи підрозділів Державтоінспекції МВС з питань видачі реєстраційних документів і номерних знаків Н А К А З У Ю:
 

     1. Затвердити Інструкцію про порядок здійснення підрозділами Державтоінспекції МВС державної реєстрації, перереєстрації та обліку транспортних засобів, оформлення і видачі реєстраційних документів, номерних знаків на них (далі - Інструкція), що додається.
 

     2. Начальникам головних управлінь, управлінь МВС України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі організувати вивчення зазначеної Інструкції працівниками Державної автомобільної інспекції, інших зацікавлених служб і використання її в практичній діяльності.
 

     3. Департаменту Державтоінспекції МВС (Лозовий В.М.) забезпечити подання наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.
 

     4. Наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
 

     5. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра полковника міліції Ратушняка В.І.
 

     6. Наказ надіслати за належністю.
 

Міністр
генерал-майор міліції А.В.Могильов


ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ МВС
11.08.2010 N 379
 

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
27 січня 2011 р.
за N 123/18861

 

ІНСТРУКЦІЯ
про порядок здійснення підрозділами
Державтоінспекції МВС державної реєстрації,
перереєстрації та обліку транспортних засобів,
оформлення і видачі реєстраційних документів,
номерних знаків на них

 


1. Загальні положення
 

     1.1. Ця Інструкція встановлює порядок здійснення реєстраційно-екзаменаційними підрозділами Державтоінспекції (далі - РЕП ДАІ) МВС державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку транспортних засобів (далі - ТЗ), оформлення і видачі свідоцтв про реєстрацію ТЗ, тимчасових реєстраційних талонів (далі - реєстраційні документи) та номерних знаків на ТЗ.
 

     1.2. Ця Інструкція розроблена відповідно до Закону України "Про дорожній рух" ( 3353-12 ), Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 N 1306 ( 1306-2001-п ) (із змінами) (далі - Правила дорожнього руху), Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.09.98 N 1388 ( 1388-98-п ) (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 23.12.2009 N 1371) ( 1371-2009-п ) (далі - Порядок).
 

     1.3. Відповідно до вимог законодавства України перша реєстрація транспортного засобу - реєстрація транспортного засобу, яка здійснюється уповноваженими державними органами України щодо цього транспортного засобу в Україні вперше.

     Якщо ТЗ раніше був зареєстрований на території України, у тому числі тимчасово, чи перебував на відомчому обліку, подальша його реєстрація в Україні не вважається першою.
 

     1.4. Державна реєстрація ТЗ проводиться в РЕП ДАІ, на території обслуговування яких зареєстровані за місцем проживання їх власники - фізичні особи або зареєстровано місцезнаходження власників - юридичних осіб.

     Місце проживання фізичної особи визначається згідно з відміткою про реєстрацію місця її проживання в паспорті або документі, що його замінює.

     ТЗ, що належать фізичним особам-підприємцям, реєструються як ТЗ фізичних осіб.

     ТЗ юридичних осіб реєструються за місцезнаходженням таких осіб. Якщо стоянка ТЗ розташована за місцезнаходженням філій або представництв юридичних осіб, такі ТЗ реєструються за місцем їх стоянки.

     У свідоцтві про реєстрацію зазначається юридична особа, якій належать ТЗ, місцезнаходження такої особи та стоянки.

     Місцезнаходження юридичних осіб визначається як місцезнаходження, указане у свідоцтві про державну реєстрацію юридичної особи.
 

     1.5. Відповідно до вимог пункту 32.2 Правил дорожнього руху ( 1306-2001-п ), забороняється, у тому числі в умовах спеціалізованих підприємств, які займаються ремонтом і технічним обслуговуванням транспортних засобів, внесення змін в ідентифікаційні номери і номерні таблички кузова чи шасі (рами), двигуна транспортного засобу, а також їх знищення (перенесення, закріплення, відновлення тощо) без попереднього узгодження з Державтоінспекцією (далі - ДАІ).
 

     1.6. ТЗ, тимчасово ввезені нерезидентами на митну територію України для власного користування, можуть бути оформлені для постійного користування після сплати відповідних податків та зборів, передбачених законодавством при ввезенні ТЗ для вільного використання.
 

     1.7. ТЗ, які ввозяться громадянами при переселенні на постійне місце проживання в Україну, підлягають тимчасовій постановці на облік в РЕП ДАІ на термін до одного року з оформленням свідоцтва про реєстрацію ТЗ на право тимчасової експлуатації таких ТЗ з терміном дії на один рік без права їх відчуження або передачі в користування іншим особам.

     Відчуження таких ТЗ протягом року з дати переселення (в'їзду) на постійне проживання в Україну проводиться за умови сплати належних податків та зборів, передбачених для ввезення ТЗ з метою вільного використання.

     Реєстраційні документи на право постійного користування та відчуження вказаних ТЗ видаються після фактичного проживання таких громадян - власників ТЗ на території України протягом року.
 

     1.8. ТЗ, що ввозяться громадянами в Україну як спадщина, підлягають тимчасовій постановці на облік в РЕП ДАІ на термін до трьох років з оформленням свідоцтва про реєстрацію ТЗ на право тимчасової експлуатації таких ТЗ з терміном дії на три роки без права відчуження та/або передачі в користування іншим особам.

     ТЗ, зазначені в цьому пункті, можуть бути відчужені або передані у володіння, та/або в користування, та/або в розпорядження впродовж трьох років з моменту ввезення на митну територію України тільки після сплати в повному обсязі всіх податків та зборів (обов'язкових платежів), передбачених законодавством України на день ввезення ТЗ на митну територію України.
 

     1.9. При реєстрації ТЗ, указаних у пунктах 1.8-1.10 глави 1 цієї Інструкції, у графі "Особливі відмітки" свідоцтва про реєстрацію ТЗ робиться запис про заборону їх відчуження, передачі у володіння або користування іншим особам.
 

     1.10. ТЗ, що ввозяться в Україну як внесок іноземного інвестора до статутного фонду підприємства, підлягають державній реєстрації за підприємством, яке отримало ТЗ як іноземну інвестицію, з внесенням до графи "Особливі відмітки" свідоцтва про реєстрацію ТЗ запису "Внесок до статутного фонду".

     Протягом трьох років з моменту реєстрації зняття з обліку таких ТЗ проводиться тільки за умови надання документів про сплату ввізного мита, виданих митними органами.
 

2. Облік зареєстрованих транспортних засобів
 

     2.1. Облік зареєстрованих ТЗ проводиться з використанням автоматизованих інформаційних систем та книг обліку.

     Облік видачі свідоцтв про реєстрацію ТЗ та тимчасових реєстраційних талонів проводиться у книгах обліку за серіями та номерами в порядку їх зростання. Такі книги обліку можуть роздруковуватись за допомогою комп'ютерної техніки.
 

     2.2. В управліннях (відділах) ДАІ головних управлінь, управлінь МВС України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі з відомостей про зареєстровані, перереєстровані та зняті з обліку ТЗ формуються бази даних автоматизованих інформаційних систем (далі - АІС) "Автомобіль".
 

     2.3. Інформація АІС "Автомобіль" щодобово надається каналами цифрового зв'язку до Центру безпеки дорожнього руху та автоматизованих систем при МВС (далі - ЦБДРтаАС при МВС) для централізованого автоматизованого обліку в Єдиному державному реєстрі Державтоінспекції.

     Інформація про зареєстровані ТЗ та відомості про їх власників, які містяться в АІС "Автомобіль" та Єдиному державному реєстрі Державтоінспекції, мають конфіденційний характер і можуть надаватися виключно власникам ТЗ про зареєстровані за ними ТЗ, а також за запитами судів, органів місцевого самоврядування, органів внутрішніх справ, органів прокуратури, органів державної податкової служби, державних виконавців, нотаріусів, органів Служби безпеки України та інших органи державної влади (посадових осіб), якщо запит зроблено у зв'язку із здійсненням ними повноважень, визначених законом, страхових компаній у разі необхідності встановлення обставин страхових випадків.
 

     2.4. Матеріали, які стали підставою для проведення реєстраційних операцій, зберігаються протягом 5 років, а книги обліку зареєстрованих ТЗ (реєстри) - 60 років.
 

3. Видача реєстраційних документів та номерних знаків
під час проведення реєстрації транспортних засобів
 

     3.1. Реєстрація ТЗ проводиться працівниками РЕП ДАІ відповідно до вимог пунктів 6-32 Порядку ( 1388-98-п ).

     Для проведення реєстрації ТЗ посадовими особами РЕП ДАІ приймаються до розгляду письмові заяви власників ТЗ - фізичних або юридичних осіб, зразки яких наведено в додатках 1 і 2 до цієї Інструкції. У заявах юридичних осіб обов'язково зазначаються прізвище, ім'я, по батькові (далі - П.І.Б.) особи, якій доручається провести оформлення ТЗ, та зразок її підпису, а на заяві ставиться підпис уповноваженої посадової особи (із зазначенням посади, П.І.Б.) та відбиток печатки юридичної особи.

     Реєстрація ТЗ здійснюється на підставі заяви власника, документа, що посвідчує його особу, правомірність придбання ТЗ, оцінку його вартості (для легкових автомобілів), відповідність конструкції ТЗ встановленим вимогам безпеки дорожнього руху.

     При зверненні особи, уповноваженої в установленому порядку власником - фізичною особою ТЗ здійснювати реєстрацію ТЗ, обов'язково подається примірник нотаріально посвідченого доручення.
 

     3.2. Особа власника ТЗ або уповноваженої ним особи встановлюється на підставі паспорта громадянина України або іншого документа, що його замінює, для іноземців або осіб без громадянства - на підставі документів, визначених законодавством України.
 

     3.3. За Єдиним державним реєстром Державтоінспекції, наявними базами даних АІС "Довідка-рахунок", "Митний документ", "Автомобіль", "Документ", "АРМ-РОЗШУК" проводиться перевірка документів, які подаються до РЕП ДАІ для проведення реєстрації ТЗ. Перевірці підлягають: свідоцтво про реєстрацію ТЗ або технічний паспорт, відповідні документи Держмитслужби, довідка-рахунок, акт приймання - передачі ТЗ, договір купівлі-продажу, біржова угода, інші документи, що підтверджують правомірність придбання ТЗ. Результати проведеної перевірки відмічаються на заяві і підписуються уповноваженою посадовою особою РЕП ДАІ (із зазначенням П.І.Б., дати та часу проведення перевірки).

     У разі проведення експертного дослідження документів, то матеріали про результати такого дослідження також долучаються до реєстраційної справи.
 

     3.4. Відповідно до вимог Положення про Державну автомобільну інспекцію Міністерства внутрішніх справ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.04.97 N 341 ( 341-97-п ) (із змінами), працівниками РЕП ДАІ здійснюється контроль за внесенням обов'язкових платежів власниками ТЗ, у тому числі податку з власників ТЗ, збору на обов'язкове пенсійне страхування.

     Згідно з Порядком сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 03.11.98 N 1740 ( 1740-98-п ) (із змінами), збір на обов'язкове державне пенсійне страхування сплачується власниками легкових автомобілів у розмірі трьох відсотків вартості легкового автомобіля, визначеної відповідно до договорів купівлі-продажу, довідок-рахунків торгівельних організацій, договорів міни, довідок органів митної служби, актів експертної оцінки вартості автомобіля, інших документів, що підтверджують цю вартість.
 

     3.5. Посадовою особою РЕП ДАІ перевіряються повнота і правильність внесення вартості плати за послуги, що можуть надаватися підрозділами ДАІ згідно з Переліком платних послуг, які можуть надаватися органами та підрозділами Міністерства внутрішніх справ, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 04.06.2007 N 795 ( 795-2007-п ) (із змінами), та відповідно до Розмірів плати за надання послуг органами та підрозділами Міністерства внутрішніх справ, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства фінансів України, Міністерства економіки України від 05.10.2007 N 369/1105/336 (
  1   2   3   4   5

Схожі:

Законодавство України iconЗаконодавство України
Відповідно до Закону України "Про захист прав споживачів" ( 1023-12 ) Кабінет Міністрів України п о с т а н о в л я є
Законодавство України iconТема: Діюче законодавство про захист прав дитини та відповідальність за його порушення
Мета та завдання: спонукати вивчати законодавство з питань охорони дитинства, навчити застосовувати на практиці діюче законодавство...
Законодавство України iconЗаконодавство України

Законодавство України iconЗаконодавство України

Законодавство України iconЗаконодавство, що регламентує телемовлення
Закон України «Про Національну раду України з питань телебачення І радіомовлення»
Законодавство України iconЗаконодавство України про географічні назви

Законодавство України iconЗаконодавства України
Кримінально-виконавче законодавство України регламентує порядок І умови виконання та відбування кримінальних покарань з метою захисту...
Законодавство України iconЗаконодавство України
Вводиться в дію Постановою вр n 394/96-вр від 02. 10. 96, Ввр, 1996, n 47, ст. 257 }
Законодавство України iconЗаконодавство України
Кодексу України про адміністративні правопорушення ( 80731-10, 80732-10 ), Закону України від 24 вересня 2008 року n 586 ( 586-17...
Законодавство України iconЗакон України "Про дошкільну освіту"
Законодавство України про дошкільну освіту базується на Конституції України І складається із Закону України "Про освіту", цього Закону,...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка