Виступ ман
Скачати 38.05 Kb.
НазваВиступ ман
Дата конвертації20.03.2013
Розмір38.05 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Право > Документы

Виступ МАНШановний голово! Шановні члени комісії! Я – Лазуренко Ірина – сьогодні на ваш розгляд пропоную наукову роботу секції макроекономіки з теми „Міжнародні валютно-фінансові системи і Україна.”

Наша держава, Україна, прагне стати державою з розвиненою ринковою економікою. Для цього їй потрібно намагатися плідно співпрацювати з економічно-розвиненими країнами, налагоджувати тісні торговельні відносини. Тож наукова робота присвячена актуальній темі становлення ринкових засад України на ринку цінних металів, зокрема на ринку золота.

Метою наукової роботи „Міжнародні валютно-фінансові системи і Україна” є надання громадянам України знань про золото, ринок банківських металів та про те, яку роль золото відіграє в сучасному світі.

В своїй науковій роботі я досліджую найголовніші аспекти утворення, функціонування та розвитку основних міжнародних валютних систем:

 • системи золотого стандарту

 • системи золотовалютного стандарту, або Бреттон-Вудської валютної системи

 • Ямайської валютної системи, або системи плаваючих валютних курсів.

Також метою моєї наукової роботи є аналіз світового ринку банківських металів, українського ринку золота, а також тенденцій розвитку золотовалютних відносин України з іншими країнами світу.
Протягом XIX-XXI століть Міжнародна валютна система існувала в таких системах:

 • золотого стандарту;

 • золотовалютного стандарту;

 • системи плаваючих валютних курсів.

За цих систем золото виконувало різні функції. За золотого стандарту золото виконувало функції грошей, не купувалося і не продавалося. Існував твердий паритет державних валют.

При Бреттон-Вудській системі існувала фіксована ціна на золото, а долар, також фіксовано, прирівнювався до золота. Валютний паритет між валютами визначався золотим чи доларовим еквівалентом грошових одиниць.

Ямайська валютна система, створена в 1976 році, - була якісно новою світовою валютною системою. За нею було юридично закріплено процес демонетизації золота, скасовано золоті паритети та офіційну ціну на золото. Золото поступово перетворилося на звичайний товар.

На сьогодні Світовий ринок золота – один з найбільших світових ринків. Золото було й завжди буде залишатися найпопулярнішим банківським металом.

Однією з найважливіших характеристик золота є практично константна пропозиція. Золото добувається на відносно невеликій кількості родовищ. За оцінками експертів, навіть за умови розконсервації додаткових родовищпропозиція може збільшитись лише на незначну кількість пунктів.

Основними країнами-виробниками золота є:

ПАР – 14%

США – 11%

Австралія – 11%

Китай – 8%

Росія – 7%

Перу – 7%

Індонезія – 6%

Канада – 5%.

Решта золотодобувних країн виробляє 31% від всього обсягу золота.

Україна – золотодобувна країна, і в неї, на мою думку, є всі шанси стати країною з промисловим добуванням золота. На Україні розвідано більше десяти родовищ золота, цілком придатних до економічно-вигідної промислової розробки. За прогнозами німецьких експертів, за кількістю природних запасів Україна поступається лише Південно-Африканській республіці. лише одне Мужиєвське родовище на Закарпатті впродовж десятків років може видавати більше 1т цінного металу на рік. Проте прогнолзи щодо промислового видобутку золота можуть виявитись безпідставними, якщо не вжити заходів щодо хижацької експлуатації золотих жил.

Український ринок банківських металів – найперспективніший з-поміж ринків країн СНД. За кілька років Україна цілком може стати регіональним центром міжнародної торгівлі дорогоцінними металами. Про це говорили в Москві на форумі “Ринок дорогоцінних металів”, що відбувся в червні 2004 року. Форум був організований авторитетною Лондонською асоціацією ринку дорогоцінних металів (The London Bullion Market Association, LBMA).

Україна має ринок банківських металів, який цілковито відповідає світовим стандартам і активно інтегрується в міжнародний бізнес:

 • це вільний внутрішній ринок з м’яким державним регулюванням і ціноутворенням на підставі співвідношення попиту і пропозиції;

 • на ринку обертається банківський метал, який відповідає стандартам якості, прийнятим , LBMA і учасниками Лондонського ринку платини й паладію;

 • ліберальна податкова, митна й ліцензійна політика держави стимулює розвиток ринку;

 • створювана інфраструктура металевих рахунків передбачає використання методів міжнародного ринку з оптимізації фінансів з використанням банківських металів як фінансового активу;

 • сьогодні ринок орієнтований на імпорт, але після досягнення необхідного золотовалютного балансу його структура передбачає можливість лібералізації експортного вектора, необхідного для формування центру міжнародної торгівлі.


Я вважаю, що для українських громадян банківські метали – найперспективніші вкладення капіталу, що можуть принести надзвичайні прибутки. Проте, на жаль, срібло та паладій мало привабливі для українців у якості зберігачів капіталу через надто велике коливання цін.

Із загальної ситуації на ринку золота можна зробити висновок, що банківські метали – це спосіб зберегти гроші на тривалий час. На мою думку, навіть за десять років вони навряд чи суттєво знизяться в ціні, позаяк і золото, і платина, і срібло, і паладій мають промислове значення. Тому я можу з упевненістю сказати, що найнадійніший спосіб зберегти гроші – це вкласти їх у банківські метали.

Схожі:

Виступ ман iconУрок тема: Виступ під час дискусії
Мета: сформувати уявлення про дискусію як різновид колективної мовленнєвої діяльності; навчити правильно будувати свій виступ, переконливо...
Виступ ман iconСписок переможців обласного етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту...
В обласному конкурсі захисті ман 15-18. 02. 2013 року взяли участь 57 юних науковців міста, 26 з них стали переможцями
Виступ ман iconЗатверджено начальник відділу освіти Хмельницької рда
Хмельницьке районна філія добровільна організація сприяння вдосконаленню навчального процесу, зокрема організація написання робіт...
Виступ ман iconНаукової роботи «Використання нанотехнологій в космічній галузі»;...
Олексій Сергійович; Хмельницьке територіальне відділення ман; Шепетівська спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2...
Виступ ман iconЦя стаття спроба теоретичного осмислення проходження всіх кіл учасника...
Ман І численних спостережень за цим нелегким процесом від Тараса фасолі, куратора гуманітарних рубрик освітнього порталу "Острів...
Виступ ман iconХмельницької облдержадміністрації Хмельницьке територіальне відділення ман україни

Виступ ман iconСтруктура наукового товариства ман ”Еврика” сзош №2 м. Шепетівки. 2010-2011 н рік

Виступ ман iconРезультати участі учнів Сквирської зош І-ІІІ ст №2 в І та ІІ етапах ман 2004-2010 рр

Виступ ман iconЕкзаменаційні питання
Основні види ділового спілкування: публічний виступ, ділова бесіда, службова нарада та переговори
Виступ ман iconЗатверджено
Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів ман україни
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка