Благоустрою території Сєдовської селищної громади
Скачати 225.24 Kb.
НазваБлагоустрою території Сєдовської селищної громади
Дата конвертації21.03.2013
Розмір225.24 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Право > Документы
ПРАВИЛА

благоустрою території Сєдовської селищної громади,

забезпечення чистоти, порядку та дотримання тиші, організації

відпочинку громадян на воді


Порядок здійснення шляхових та інших земляних робіт, благоустрою населених пунктів та зон відпочинку.

1. Здійснення шляхових,будівельних,аварійних і інших земляних робіт, у тому числі прокладання всіх видів комунікацій уздовж автодоріг, перетинання доріг комунікаціями на території селищної громади усіма організаціями, незалежно від їхньої відомчої підпорядкованості і громадянами, допускається після узгодження їх із власниками підземних комунікацій, виконкомом селищної ради, управлінням архітектури, Державтоінспекцією.

Дозвіл на проведення робіт видається організації-підряднику замовнику), на яку покладається виконання робіт, підключення до водопроводів, каналізаційних та електричних мереж здійснюється за згодою власників мережі, Державтоінспекції,узгодження із службами комунального господарства, головним архітектором, ЦЕС № 6 “Укртелеком”.

Ордер встановленого зразку видається виконкомом Сєдовської селищної ради. Ордер оформлюється відповідно до Правил видачі, продовження термінів дії і закриття ордера на проведення земляних робіт, пов”язаних з тимчасовим порушенням благоустрою міста.

2. Керівники організацій та інші посадові особи, відповідальні за здійснення робіт, забов”язані виконувати умови ведення робіт згідно з цими Правилами та зазначеними в дозволі.

3. Керівники організацій та інші посадові особи, відповідальні за проведення робіт, забов”язані сповістити про це контрольним талоном місцеву пожежну інспекцію та швидку медичну допомогу. В разі потреб зміни маршрутів руху громадського транспорту за узгодженням із керівництвом підприємств громадського транспорту і Державтоінспекцією інформувати підприємства і населення через місцеве радіо не пізніше, ніж за добу до початку робіт.

Керівники організацій, які експлуатують підземні мережі і комунікації, забов”язані забезпечити своєчасну явку своїх представників на місце проведення робіт.

4. Початок проведення термінових аварійних робіт, що вимагають розриття вулиць, допускається без оформлення ордера, але з негайним повідомленням Державтоінспекції, пожежної інспекції, швидкої медичної допомоги, керівників виконкому, з обов”язковою присутністю на місці посадової особи, відповідальної за проведення робіт, до їх закінчення з обов”язковим подальшим оформленням ордера-дозволу.
- 2 -

5. Розриття шляхових покрить, тротуарів,газонів, а також розриття інших місць загального користування при будівництві або ремонті підземних споруд здійснюється способами, встановленими виконкомом селищної ради у межах і терміни, зазначені в дозволі. При цьому забезпечується збереження і використання родючого шару грунту.

6. Засипання траншей і котованів повинно здійснюватись в термін, зазначений у дозволі, з обов”язковим складанням акта, за участю представ-ника органу, який дав дозвіл на проведення робіт.

7. Відновлені ділянки шляхового покриття,тротуарів, газонів або відшкодування вартості газонної трави повинні бути здані організації,що

видала дозвіл, у терміни, зазначені у дозволі, а також повідомлено пожежній охороні і швидкої допомозі про закінчення робіт і відкриття проїзду.

8. Підприємствам, установам, організаціям та громадянам нові дозволи не видаються, якщо вони не виконали умов, передбачених п.п.5,6,7. Роботи,

проведені з порушенням цих умов, вважаються невиконанними, керівники

будівельних організацій та інші посадові особи, відповідальні за проведення робіт, притягується до відповідальності згідно з діючим законодавством, але

це не знімає відповідальності з організації-замовника за відновлення елементів благоустрою в обсягах і способами, встановленими виконкомом.

9. Керівники організацій, що виконують земляні роботи, несуть відпові-

дальність за несвоєчасну здачу траншей під відновлення доріжних покрить.

Організації, що приймають в експлуатацію підземні мережі, не повинні видавати дозволів на експлуатацію підключених об”єктів, доки не будуть відновлені дорожні покриття й елементи благоустрою, пред”явлені акти на здачу цих робіт і виконавча технічна документація, включаючи геодезичну зйомку.

10. При проведенні робіт забороняється:

 • ушкоджувати відповідні споруди, зелені насадження та елементи міського благоустрою;

 • готувати розчин і бетон безпосередньо на проїзній та пішохідній частинах вулиць;

 • робити відкачку води з колодязів, траншей та котлованів безпосередньо

на тротуари і проїжджу частину вулиць (збір води робити в наявні системи каналізації, або в автоцистерні), крім аварійних робіт;

 • залишати на проїжджій частині вулиць,тротуарів,газонах землю

будівельне сміття після закінчення робіт;

 • займати зайві майданчики під складування, огородження робіт понад

установлені кордони;

 • загороджувати проходи і в”їзди у двори, порушувати проїзд транспорту,

рух пішоходів.

11. Місце здійснення робіт повинно бути огороджено типовими огорожами встановленого зразка, які забезпечують безпеку людей та рух транспорту.

-- 3 --

З настанням темряви, місце роботи повинно бути освітлене ліхтарями з червоним світлом. Тип огорожі, кількість і вид шляхових знаків, межі їж встановлення при проведенні робіт на вулицях і шляхах встановлюються за узгодженням з Державтоінспекцією.

12. Поперечні розриття на вулицях населених пунктів з інтенсивним рухом транспорту виконуються суворо за графіком, як правило, протягом доби в нічний час, а у випадках, які потребують більш тривалого часу, повинні закінчуватися в термін, встановлений дозволом.

13. Роботи, які проведені без дозволу, та виялені представниками органів,що видають дозвіл терміново закінчуються під наглядом цих представників, якщо потрібно, з залученням сторонніх організацій. Винні особи притягуються до відповідальності в порядку, встановленому діючим законодавством. Якщо залучалась до робіт стороння організація, то винна особа сплачує її збитки. При відмові сплатити збитки, винна особа притя-гується до судової відповідальності представниками органів,що видають дозвіл.

14. У разі пошкодження підземних комунікацій, виконавці робіт забов”язані сповістити про це власників цих соруд та орган, видавший дозвіл, вжити необхідних заходів для найшвидшої ліквідації аварії.

15. Спостереження і контроль за виконанням робіт і відновленням елементів благоустрою виконується виконкомом Сєдовської селищної ради, Державтоінспекцією, організаціями-замовниками, підприємствами, що експлуатують комунікації, об”єкти благоустрою та магістралі.

16. Виконком має право анулювати дозвіл на проведення робіт організаціям, що порушують Правила, з залученням до адміністративної відповідальності винних осіб через адміністративну комісію виконкому Седовської селищної ради та місцевого суду.

17. Повну відповідальність за люки, розташовані на проїжджих частинах шляхів, утримання люків, зливових канак несуть керівники організацій, підприємств різних форм власності, громадяни, які їх обслуговують.
Порядок охорони та утримання зелених насаджень.
^

Загальні положення


1. Відповідно до Земельного кодексу України всі землі в межах Сєдовської селищної громади перебувають у розпорядженні Сєдовської селищної ради.

2. Всі зелені насадження на землях суспільного та відомчого користування створюють недоторканий зелений фонд Селищної громади.

3.За самовільне знищення і ушкодження зелених насаджень керівники організацій, установ, підприємств всіх форм власності, громадяни, а також фізичні особи,безпосередньо винні в заподіянні збитку зеленим насаджен-

-- 4 --

ням, притягуються до відповідальності у встановленому порядку, із зтягненням з них заподіяних збитків.

4. Землекористувачі і всі організації, підприємства, установи, юридичні особи, незалежно від форм власності, забов”язані не допускати забруднення зелених насаджень відходами, сміттям, їх заболочування та заростання бур”янами.

5. Будівельні та інші організації, що здійснюють промислове та інше будівництво, пов”язане з порушенням ґрунтового покрову, забов”язані знімати і зберігати родючий шар грунту для його використання у зеленому будівництві.

6. Дійсні Правила є обов”язковими для виконання всіма керівниками підприємств, організацій, установ, незалежно від форм власності, фізичними та юридичними особами, а також для організацій і громадян, які займаються проектуванням, створенням, експлуатацією, ремонтів, доглядом усіх зелених насаджень, розташованих на території Сєдовської селищної громади..

Відповідальність за збереження зеленого фонду.

1.Відповідальність за збереження зелених насаджень протягом усього року, за утримання і виконання санітарного мінімуму по боротьбі із шкідниками та хворобами, у тому числі і за вирізуванням сухих і пошкод-жених гілок і суків,замазку ран на деревах, несуть власники-перші керівники організацій, установ, фізичні та юридичні особи, а також окремі громадяни, власники індивідуальних житлових будинків.

2. Державний контроль за виконанням дійсних правил здійснюють: виконком Сєдовської селищної ради, міжрайонна державна інспекція екологічних та природних ресурсів, відділ міліції, інспекція ландшафтного парку “Меотіда”.

3. Відповідно до існуючого законодавства всі керівники підприємств забов”язані:

3.1. Забезпечити повне збереження зелених насаджень, а також вжити заходів щодо розширення площі озеленення.

3.2. Нові посадження дерев, чагарників, троянд, квітників, засівання газонів робити тільки при дотриманні агротехнічних заходів, узгодження їх розміщення з виконкомом Сєдовської селищної ради.

4. Усі види робіт з поточного утримання зелених насаджень на територіях,

закріплених за підприємствами, установами та організаціями, ведуться силами і засобами цих підприємств, установ, організацій чи на договірних умовах із комунальним підприємством.

5. Поточне утримання тротуарних газонів покладається на власників будинків, підприємства, установи, організації, фізичні і юридичні особи, на територіях яких прилягають до їх володінь.

6. Підприємства, організації, установи, кооперативи будь якої форми власності, а також і юридичні особи зобов”язані:

6.1. При здійснені будівельних та ремонтних робіт огороджувати дерева, а корені настилами на лагах.

-- 5 --
6.2. При здійсненні асфальтування залишати навколо дерев і чагарників вільні простори не менш 1 м.кв.

6.3. При здійснені земляних робіт не допускається оголення коренів і засипання кореневої шийки дерев.

6.4. Ні в якому разі не залишати на зелених насадженнях після закінчення торгівлі сміття, бруду, контейнерів і т.п.

6.5. Забороняється посадка зелених насаджень без узгодження з власниками земельних комунікацій і повітряних мереж, а також у місцях, що негативно впливають на безпеку руху.

7. Забороняється складування будівельних та інших матеріалів, стоянка машин, механізмів, автомобілів на газонах.

8. При виконанні робіт підкоп у зоні кореневої системи дерев і чагарників здійснюється нижче кореневої системи на 1,5-2,0 м.
^

Порядок оформлення ордера на знесення зелених насаджень при будівництві


 1. Знесення зелених насаджень на території населених пунктів Сєдовської селищної громади здійснюється в такому порядку:

1.1. Підприємствам, організаціям, установам, незалежно від форм власності, та фізичним і юридичним особам знесення зелених насаджень дозволяється на підставі ордера, виданого виконкомом Сєдовської селищної ради.

  1. До заяви на знесення додаються такі документи:

 • рішення селищної ради про відведення земельної ділянки під будівництво, а також проведення робіт з благоустрою;

 • акт обстеження зелених насаджень, що підлягають знесенню;

 • копія документа про оплату відновлювальної вартості зелених насаджень з урахуванням інфляційних процесів.

 1. Підприємства,організації,установи всіх форм власності,юридичні та фізичні особи, які зацікавлені в знесенні зелених насаджень, зобов”язані укласти договір з комунальним підприємством, на посадку дерев, чагарників,троянд,засівання газонів протягом 3-х років до повного їх приживання.
^

Обов”язки населення зі збереження зелених насаджень


 1. Охорона зелених насаджень Сєдовської селищної громади є громад-

сяким обов”язком кожного жителя. Усі громадяни, які відвідують зони відпочинку,лісопарки,сади,сквери та інші місця масового відпочинку, обов”язані підтримувати чистоту, порядок, дбайливо ставитися до зелених насаджень, сприяти запобіганню ламання та псування дерев, чагарників, квітів, троянд,газонів, допомагати органам міліції, виконкому селищної ради і власникам зелених насаджень у боротьбі з порушниками дійсних Правил.
-- 6 --

2. Необхідно пам”ятати, що категорично забороняється випускати та вигулювати собак у місцях масового відпочинку без намордників, пасти худобу, ламати та псувати дерева,чагарники, троянди, квіти, зривати бруньки, листя,квіти, влаштовувати ковзанки в невідведенних місцях, вбивати в дерева цвяхи і скоби, захаращувати газони, ловити птахів, вигулювати собак на газонах.

З ушкодження зелених насаджень, самовільне знесення їх, а також невжиття заходів охорони і недбале ставлення винні особи підлягають штрафу, який накладається адміністративною комісією згідно ст..153 Кодексу України “Про адміністративні правопорушення”.

Особи, винні у крадіжці (розкраданні) троянд, квітів,дерев, чагарників із садів, парків, скверів, а також винні в невмисному псуванні дерев, чагарників, квітів, садово-паркового обладнання, фонтанів, малих архітектурних форм, притягуються до кримінальної відповідальності згідно з законодавством України.

З псування зелених насаджень неповнолітніми та заподіяний збиток насадженням відповідають батьки чи особи, які їх замінюють (опікуни).

Організація прибирання території громади та забезпечення санітарного режиму.

 1. Підприємства санітарної очистки здійснюють механізоване і ручне прибирання проїзної частини вулиць, площ планово, а вивезення твердого сміття, опалого листя-за планово-регульованою системою за договорами з організаціями різних форм власності та з громадянами, які володіють будинками на правах приватної власності.

 2. Прибирання вулиць, подвір”їв, площ, пляжів, тротуарів із тротуарними

газонами і пристовбурними колами, парків, скверів та прилеглих до них

територій, установами орендарями і забудовниками, за якими закріплені ці території, за узгодженням з керівниками підприємств та організацій, а також громадян, які мають будинки на правах приватної власності, у порядку, встановленому дійсними Правилами і санітарними правилами, затвердженими державними органами.

 1. Підприємства, установи, організації, а також індивідуальні власники

будинків зобов”язані прибирати прилеглі до їх домоволодінь території в

довжину і у межах їх ділянок, у ширину-до середини вулиці, провулку, проїзду, а при однобічній забудові- в межах повного профілю вулиці.

 1. Території садів, парків, скверів, цвинтарів та прилеглі до них тротуари і

проїзди прибираються в належному стані організаціями, у видані яких вони знаходяться.

 1. Керівники підприємств торгівлі всіх форм власності зобов”язані забезпечити прибирання території і скошування трави на прилеглих ділянках до магазинів, їдалень, наметів, кіосків, ларьків, лотків на відстані 20 м. від межі відведеної земельної ділянки, а при розташуванні об”єкта фасадом на вулицю-до середини проїжджої частини.

-- 7 --


 1. Прибирання та утримання прилеглих територій підприємства, організацій,

установи, торгівельної точки, кафе, бари, ресторани можуть здійснювати на

підставі договірних умов з підприємствами, які займаються наданням таких послуг.

7. Керівники підприємств, установ, організацій, відомств,незалежно від форм власності, власники індивідуальних будинків, фізичні і юридичні особи, які не мають власного автотранспорту для вивозу твердих відходів, сміття та рідини, зобов”язані укласти договір на вивезення з підприємствами, які мають право займатися цією діяльністю.

8. Відмовлення від укладання договору на вивезення відходів, як і створення несанкціонованих смітників, розглядаються як факт забруднення навколишнього середовища відходами споживання, що тягне за собою цивільно-правову й адміністративну відповідальність, згідно з адміністративним кодексом.

9. Керівникам комунальних підприємств,головам вуличних комітетів, дільничним інспекторам, інспекторам санітарно-епідемічної станції та екологічної безпеки вести систематичну роз”ясню вальну роботу серед населення з питань дотримання санітарного режиму та вимагати безумов-ного його виконання.

10. Громадські туалети і селищні смітники повинні утримуватися в належному санітарному стані підприємствами та організаціями, у віданні яких вони знаходяться. Побутове сміття в очікуванні сміттєвивізного транспорту необхідно залишати на вулиці тільки у спеціальних контейнерах або у сміттєвих мішках. Виливати рідкі відходи на вулицю (тротуари, газони, проїжджу частину),складувати будівельні матеріали та промислові відходи на вулицях і в проїздах забороняється.

11. Будівельні та інші організації при здійснені будівельних, ремонтно-будівельних та відновлювальних робіт зобов”язані прибирати на прилеглих до будівельних майданчиків територіях залишки будівельних матеріалів, грунту і будівельне сміття в одноденний термін.

12. З метою запобігання засміченню,комунальні органи встановлюють на вулицях, площах та інших громадських місцях урни з інтервалом не більш ніж 40 м. за переліком, погодженим з виконкомом:

Крім того урни в обов”язковому порядку встановлюються:

 • підприємствами, установами, організаціями всіх форм власності навпроти своїх будинків, як правило, біля входу та виходу;

 • торгуючими організаціями біля входу та виходу з торгових приміщень, біля наметів,ларьків,павільонів та ін.;

 • підприємствами та організаціями у скверах, на бульварах, у парках, у веденні яких вони знаходяться.

Тип урн узгоджується з управлінням головного архітектора Новоазов-
-- 8 ---

ського району.

Урни повинні утримуватися у справному й охайному стані, очищатися від сміття в міру його накопичення, один раз на тиждень промиватися і дезінфікуватися. Урни повинні фарбуватися не рідше двох разів на рік.

13. Постійно діючи і тимчасові (сезонні) заклади громадського харчування (кафе,бари, їдальні,ресторани) в обов”язковому порядку повинні мати туалети та рукомийники.

14. Відсутність урн та туалетів, передбачених п.12 та 13 цих Правил є підставою для позбавлення торгівельних закладів та закладів громадського харчування дозволу на право торгівлі.

15. У період с 15 травня на Кривой косе, з метою виконання вимог “Порядку в”їзду, тимчасового перебування, проживання,пересування громадян України та інших осіб у прикордонній смузі та контрольованому

прикордонному районі”, за встановлення наметів, розпалювання вогню, знищення зелених насаджень, а також за порушення правил паркування та стоянки (заїзд на пісок пляжних зон, траву,кущі) стягується штраф згідно з діючим законодавством працівниками ДАЇ, сан епідемічної служби, прикордонниками, інспекцією екології.

16. Недотримання цих правил тягне за собою відповідальність за ст..154 Кодексу України “Про адміністративні правопорушення”.

Виконання робіт у період с 15 квітня по 15 жовтня.

1. У період з 15 квітня по 15 жовтня повинно здійснюватися прибирання, поливання вулиць, площ та інших територій селища Сєдове та села Обрив.

У залежності від погодних умов цей період може бути змінений.

Забороняється у зазначений період виконувати механізоване прибирання та підмітання без зволоження. Поливання проїжджої частини вулиць,тротуарів,площ провадиться у плановому порядку, але не рідше двох разів на тиждень, механізмами підприємств, у віданні яких ці території знаходяться, у період з 24 години до 6 години ранку. Підприємства та організації можуть укладати договори з підприємствами які займаються наданням комунальних послуг на прибирання та поливання вулиць.

 1. Пляжі узбережжя моря повинні прибиратися закріпленими

підприємствами двічі на добу.

У рекреаційній зоні моря й на пляжах забороняється купання собак і прання килимів.

Прибирання та утримання територій населених пунктів восени та взимку.

 1. У період з 15 жовтня по 15 квітня повинні проводитися прибирання

територій, вивезення снігу,льоду,бруду,посипання піском.

-- 9 --

У залежності від погодних умов цей порядок може бути змінений. Прибирання у цей період повинне закінчуватися до 8 години ранку та за потребою провадитися протягом усього дня.

 1. Прибирання снігу підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності і громадянами повинне починатися негайно з початку снігопаду і щоб уникнути накату продовжуватися безупинно до його закінчення.

 2. Прибирання узбережжя моря повинне виконуватися закріпленими підприємствами й організаціями два рази на тиждень.

Дозволяється укладати сніг у вали на всіх вулицях та майданчиках, крім території автобусної станції з наступним негайним вивезенням.

Забороняється захаращування проїздів і проходів, укладання снігу й льоду на газони з насадженнями.

 1. Механізоване посипання піском і обробка дозволеними матеріалами проїжджої частини вулиць, площ проводяться у плановому порядку підприємствами по наданню комунальних послуг.

Підприємства і організації можуть укладати договори з відповідними спеціалізованими підприємствами на механізоване посипання піском, та іншими дозволеними матеріалами вулиць, площ, тротуарів, закріплених за ними, або проводити цю роботу самотужки.

 1. Тротуари, доріжки у скверах, сходах, зупинках пасажирського транспорту посипаються піском й іншими дозволеними матеріалами підприємствами, та власниками житлових будинків, за якими закріплені ці ділянки.
^

ПРАВИЛА ПРИБИРАННЯ І УТРИМАННЯ ДВОРОВИХ ТЕРИТОРІЙ


 1. Дворові території повинні утримуватися в чистоті. Прибирання і очищення дворів проводиться щодня. Підмітання, прибирання, вивезення снігу та сміття, посипання піском, очищення водостоків повинні провадитись регулярно.

 2. Забороняється спалювати опале листя, гілки, а попіл висипати на дорогу. Вони повинні бути вчасно вивезені власниками будинків.

 3. Побутове сміття повинне зберігатися в сміттєзбірниках і контейнерах, в які не потрапляють мухи і гризуни. Рідкі нечистоти в будинках, які не мають каналізації, збираються у водонепроникні вигрібні (помийні) ями з люками, влаштовані таким чином,щоб до них не проникали зливні води і розташовані на відстані згідно з санітарними нормами.

Майданчики під сміттєзбірники і контейнери виконуються з твердим покриттям (асфальтобетон, бетон) розміром за розрахунком і огороджені з трьох сторін на відстань не ближче 20 м. від житла.

Проїзд до майданчиків і вигрібних ям повинен бути впорядкований і забезпечувати вільний розворот спецмашин. Відповідальність за благоустрій майданчиків і под”їзди до них, справність сміттєзбірників і освітлення у дворах несуть власники будинків.
-- 10 --

Сміттєзбірники,контейнери,майданчики повинні вчасно очищатися від сміття, бруду і снігу, а влітку, окрім того, промиватися водою з допомогою шлангів і дезінфікуватися не рідше одного разу на тиждень. Також промиваються і дезінфікуються забірні рукави асенізаційних машин. Миття і дезінфекція проводяться підприємствами, які здійснюють санітарне очищення за договорами з наймачами.

Наймачі зобов”язані своєчасно оплачувати послуги підприємств, які здійснюють санітарне очищення і вивіз сміття.

Забороняється зберігання сміття на території двору більш трьох діб- у холодні часи року, та одну добу- у теплі.

Вивезення сміття та нечистот від домовласників проводиться за планово-регульованою системою відповідно до графіка й за разовими заявками автотранспортом підприємств, які мають спеціалізований транспорт і відповідний дозвіл.

Забороняється складання сміття із тротуарів та зеленої зони під бордюри доріг, сміття необхідно прибирати у сміттєзбірники.

Якщо підприємства і організації не забезпечують своєчасне вивезення сміття та нечистот і це створює антисанітарну обстановку,

останні зобов”язані укласти договір з спеціалізованими підприємствами, які мають право займатися цією діяльністю.

Тверді побутові відходи, рідкі нечистоти вивозяться на спеціальні смітники та зливові станції. Утримання селищного смітника, ліквідація смітників у населених пунктах покладаються на спеціалізовані підприємства, в віданні яких знаходяться ці об”єкти.

Забороняється перекопувати пішохідні доріжки для відведення води з дворових територій.
^

ОРГАНІЗАЦІЯ РОБІТ ІЗ ЗНИЩЕННЯ БУР”ЯНІВ


 1. Території населених пунктів повинні бути постійно вільні від бур”Янів,які

завдають шкоди здоров”ю людини і культурним рослинам.

2. Підприємства, організації, установи всїх форм власності, а також власники будинків на правах особистої власності зобов”язані систематично і вчасно знищувати бур”Яни на відведеній території на відстань 20 м. від межі,

відведеної ділянки.

3. Знищення бур”Янів на території скверів, парків, відкритих зливостоків і прилеглих до них ділянок, проводяться організаціями, у віданні яких вони знаходяться, систематично протягом всього вегетаційного періоду.

^ БУДІВНИЦТВО,ВСТАНОВЛЕННЯ І УТРИМАННЯ МАЛИХ АРХІТЕКТУРНИХ ФОРМ

1. Будівництво і встановлення малих архітектурних форм та елементів благоустрою-кіосків, павільонів,наметів,сезонних базарів,літніх кафе,огорож,

зелених огорож,телефонних кабін,огорож тротуарів, малих спортивних споруд,елементів благоустрою кварталів,садів,парків,рекламних тумб,стендів, щитів для газет, афіш і оголошень,світлових реклам, вивісок,установок для декоративного підсвічуваня, ліхтарів вуличного

-- 11 --

освітлення, опорних стовпів допускається з дозволу і за проектами, узгодженими з управлінням архітектури (архітектором), відповідними службами селищної ради та районної державної адміністрації і тільки після відведення для цих цілей земельної ділянки, та укладення договору оренди землі.

2. Організації,підприємства,установи всіх форм власності, підприємці повинні утримувати у зразковому порядку всі споруди малих архітектурних форм,проводити їх ремонт і фарбування згідно з затвердженим проектом чи паспортом зовнішньої оздоби, виданим управлінням архітектури (архітектором).

3. Фарбування кіосків, павільонів,наметів,лотків,огорож та огорож тротуарів, телефонних кабін, малих архітектурних споруд, рекламних тумб, афіш і оголошень,лавок провадиться не рідше двох разів на рік.

4. Фарбування кам”яних, залізобетонних і металевих огорож, воріт провадити не рідше одного разу на рік.

5. Забороняється: проведення будь яких будівельних робіт біля закладів відпочинку та безпосередньо на території закладів відпочинку в період з 01 червня по 01 вересня.

^

СТАЦІОНАРНА ВУЛИЧНА І ПЕРЕСУВНА ДРІБНОРОЗДРІБНА ТОРГІВЛЯ


1. Дозвіл на будівництво нових, установку і переміщення діючих кіосків, павільонів,наметів,літніх кав”ясень,овочевих і квіткових базарів та інших форм стаціонарної вуличної торгівлі, в тому числі сезонних, на головних магістралях

населених пунктів, а також на установку об”єктів переносної роздрібної торгівлі (лотків,візків,столів) видається виконкомом селищної ради, після узгодження з управлінням архітектури (архітектором), органами санітарного, ветеринарного та пожежного нагляду,ДАЇ.

2. При видачі дозволу на будівництво, установлення та реконструкцію споруд стаціонарної вуличної торгівлі, виконком селищної ради виходить з наступних положень.

2.1. Переважним правом на одержання дозволу на організацію стаціонарної вуличної торгівлі користуються місцеві підприємства та підприємці, які торгують виданнями періодичної преси, квітами, прохолодними напоями, овочами, фруктами, (у сезон) продуктами харчування.

2.2. Продовольчі павільони, кіоски та намети, візки і лотки дозволяється встановлювати в місцях, які не створюють перешкод для руху пішоходів і транспорту і тільки за погодженням архітектора, СЕС, та інших зацікавлених та контролюючих служб, за умови укладання угоди про тимчасову, або довгострокову оренду земельної ділянки та сплати орендної плати.

  1. Сезонні споруди для торгівлі овочами і фруктами повинні бути легкої збірної конструкції, встановлюватися на період сезонної торгівлі, та прибиратися після її закінчення.


-- 12 --

2.4. Забороняється зводити до кіосків, павільонів, наметів різного типу прибудови, козирки, навіси, ставні, не передбачені узгодженими проектами,

складати тару і запаси товару біля кіосків,наметів,павільонів, а також використовувати їх під складські цілі.
^

ПОРЯДОК ОДЕРЖАННЯ ДОЗВОЛУ НА ТОРГІВЛЮ


1. Дозвіл на торгівлю, надання послуг, здійснення робіт (надалі Дозвіл) видається уповноваженою особою Сєдовської селищної ради на підставі таких документів:

-заяви підприємства, або підприємця, зацікавленого в одержані дозволу;

-копії свідоцтва про державну реєстрацію підприємства, або суб”єкта підприємницької діяльності;

-договору оренди торгівельної точки, або документи, які свідчать про право власності на торгівельну точку;

-договір з комунальним підприємством, або базою відпочинку на який розташована торгівельна точка, про забезпечення комунальними послугами та вивіз сміття.

2. При отриманні дозволу, підприємство (підприємець) повинен ознайомитись

з цими правилами і забезпечити виконання вимог, викладених у розділах

^ Стаціонарна вулична та пересувна друбно роздрібна торгівля”, та “Будівництво, встановлення та утримання малих архітектурних форм”.

Невиконання цих Правил є підставою для вилучення у підприємства (підприємця) дозволу до усунення порушень, та притягнення до адміністративної відповідальності.

3. Після отримання Дозволу підприємство (підприємець) зобов”язаний оформити в Управлінні Головного архітектора паспорт на торгівельну точку.

4. У разі звернення підприємства (підприємця) з заявою про надання земельної ділянки для встановлення торгівельної точки, пункту прокату та ін. Дозвіл на здійснення підприємницької діяльності видається після укладення договору оренди земельної ділянки і виконання заявником вимог розділу “Будівництво, встановлення та утримання малих архітектурних форм”.
^

СВІТЛОВІ ВИВІСКИ, РЕКЛАМИ І ВІТРИНИ


1. Встановлення світлових вивісок і реклам для магазинів, культурно-видовищних підприємств та організацій провадиться за фото завданням і ескізами, узгодженими з управлінням архітектури (архітектором).

2. Підприємства, які експлуатують світові реклами й вивіски, повинні щодня вмикати їх з настанням темряви та вимикати за графіком, узгодженим з виконавчим комітетом Сєдовської селищної ради, забезпечити своєчасну заміну перегорілих газо світлових трубок і електроламп. У разі несправності окремих знаків реклам вивіска повинна вимикатися.

3. Вітрини, як правило, повинні бути обладнані спеціальною освітлювальною арматурою. На головних магістралях населених пунктів повинна бути
-- 13 ---

забезпечена горизонтальна освітленість вітрин, яка дорівнює 500 люксам, а на інших-200 люксам.

4. Приклеювання газет, плакатів, афіш, різного роду оголошень і реклам дозволяється тільки на спеціально встановлених щитах чи рекламних тумбах.

^ РЕМОНТ І УТРИМАННЯ ЖИТЛОВИХ,КУЛЬТУРНО-ПОБУТОВИХ І СУСПІЛЬНИХ БУДИНКІВ І СПОРУД.

1.Експлуатація будинків і споруд та їхній ремонт проводяться відповідно до встановлених правил і норм технічної експлуатації.

2. Поточний та капітальний ремонт, фарбування фасадів будинків проводиться в залежності від технічного стану в орендованих і тих домовладіннях, що належать окремим громадянам.

3. Будь-які зміни фасадів будинків, пов”язані з ліквідацією або зміною окремих деталей, їх кольору, а також прибудова і реконструкція існуючих віконних і дверних прорізів, прибудови на балконах, особливо тих, що виходять на головний фасад, проводиться за узгодженням з управлінням архітектури (архітектором).

4. Усім власникам будинків, та їх орендарям, ставиться в обов”язок контроль за установленням і утриманням вивісок, які знаходяться на їхніх будинках.

5. Ремонт, очищення і фарбування фасадів будинків проводиться тільки при наявності письмового дозволу управління архітектури і узгодження архітектурних кольорів фарбування. Фарбування й очищення окремих частин фасадів будинків, а також очищення тільки перших поверхів забороняється.

6. Забороняється самовільне будівництво різного роду господарських і допоміжних будівель (сараїв, будок,гаражів,теплиць та інше) на дворових територіях і присадибних земельних ділянках без отримання дозволу в установленому порядку.

7. Забороняється захаращення і засмічення дворових територій металевим брухтом, будівельним, побутовим та іншим сміттям і матеріалами.

8. На зовнішньому фасаді кожного будинку, незалежно від його відомчої належності, встановлюється будинковий номерний знак затвердженого зразку, з указанням номера будинку, який повинен освітлюватися з настанням темряви.
^

ПРАВИЛА ДОТРИМАННЯ ТИШІ У ГРОМАДСЬКИХ МІСЦЯХ


Забороняється:

1. Голосний спів, вмикання на велику гучність радіоприймачів, телевізорів та інших гучно мовних установок, а також інший шум, який порушує спокій громадян на вулицях, у будинках, на придворових територіях і зонах відпочинку з 22.00 до 08.00 ранку.

2. Встановлення ввімкнутих на велику гучність гучно мовних приладів на балконах, відкритих вікнах будинків і інших місць протягом доби.

3. Користування радіоапаратурою й іншими гучномовними приладами,

ввімкнутими на велику гучність, а також голосний спів, галас, що порушує

-- 14 ---

спокій громадян у парках, скверах, лісопаркових зонах, зонах відпочинку, на пляжах та в інших місцях відпочинку громадян протягом доби.

4. Виробнича та побутова діяльність, в результаті якої у прилеглих житлових будинках, та будинках відпочинку рівень шуму перевищує 40 децибел, а в нічний час-30 децибел.

5. Експлуатація автотранспортних засобів із несправними глушителями та незакріпленими вантажами.

6. Проїзд на території баз відпочинку з 23.00 до 06.00 автомотозасобів, тракторів та інших самохідних машин, що перевищують кількість обертів 2000 об/х., на підвищених обертах мотора, ремонт, прогрівання мотора, які порушують тишу.

7. Музичним ансамблям в кафе, барах, на танцювальних майданчиках обмежити час роботи до 22.00 та забезпечити необхідну гучність звучання-не більш 80 децибел.

У зонах відпочинку може надаватися погодження на режим роботи до 02.00 при письмовій згоді керівників сусідніх закладів відпочинку та звучанні радіоапаратури до 30 децибел.
Затверджено сесією Сєдовської селищної ради

Схожі:

Благоустрою території Сєдовської селищної громади iconПамятка на території об’єкта торгівельного призначення Власники зобов’язані...
Межі закріпленої території та обсяги пайової участі визначає власник об’єкта благоустрою. У разі оренди території, будівель І приміщень...
Благоустрою території Сєдовської селищної громади iconПоложення про постійні комісії Сєдовської селищної ради VI скликання
Постійні комісії селищної ради є органами ради, які керуються у своїй діяльності Конституцією України, Законом України "Про місцеве...
Благоустрою території Сєдовської селищної громади iconПравила благоустрою території м. Луганська Розділ Загальні положення
Правила спрямовані на створення умов, сприятливих для життєдіяльності людини, І є обов’язковими для виконання на території міста...
Благоустрою території Сєдовської селищної громади iconПравила благоустрою території м. Луганська Розділ Загальні положення
Правила спрямовані на створення умов, сприятливих для життєдіяльності людини, І є обов’язковими для виконання на території міста...
Благоустрою території Сєдовської селищної громади iconПротоколом Загальних зборів засновників громадської організації „Ініціативний...
Рішення виконавчого комітету Сєдовської селищної ради Новоазовського району Донецької області
Благоустрою території Сєдовської селищної громади iconПравила благоустрою території села Літки Броварського району Київської...
Україні”, “Про благоустрій населених пунктів”, “Про охорону навколишнього природного середовища”, “Про відходи”, “Про забезпечення...
Благоустрою території Сєдовської селищної громади iconМаловиск І вськам І ськарад а
Про заходи по благоустрою та наведенню відповідного санітарного стану на підвідомчій території
Благоустрою території Сєдовської селищної громади iconШевченківська сільська рада
Затвердити Правила благоустрою території села Шевченкове ( далі Правила), що додаються
Благоустрою території Сєдовської селищної громади iconРозпорядження
...
Благоустрою території Сєдовської селищної громади iconПрограма соціального, економічного І культурного розвитку територіальної...
Аналіз анкетного опитування мешканців щодо основних проблем в економічній, суспільній та екологічній сферах показав, що найбільш...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка