Колегії відділу освіти райдержадміністрації Довідка про стан злочинності та правопорушень серед учнівської молоді району за 9 місяців 2011 року, напрями удосконалення правовиховної роботи в навчальних закладах на 2012р
Скачати 110.63 Kb.
НазваКолегії відділу освіти райдержадміністрації Довідка про стан злочинності та правопорушень серед учнівської молоді району за 9 місяців 2011 року, напрями удосконалення правовиховної роботи в навчальних закладах на 2012р
Дата конвертації23.03.2013
Розмір110.63 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Право > Документы
Колегії відділу освіти райдержадміністрації

Довідка

про стан злочинності та правопорушень

серед учнівської молоді району за 9 місяців 2011 року, напрями удосконалення правовиховної роботи в навчальних закладах на 2012р.
Згідно з планом роботи відділу освіти Заставнівської райдержадміністрації на 2011 – 2012 р., наказу відділу освіти «Про вивчення стану роботи щодо попередження злочинності й правопорушень серед учнівської молоді у ЗНЗ району за 2011 рік», було проведено вибіркову перевірку навчальних закладів району, проаналізовано інформацію шкіл району із питань превентивної роботи з неповнолітніми, їхніми батьками з метою попередження правопорушень і злочинності. З метою попередження злочинності серед неповнолітніх розроблено та затверджено наказом відділу освіти заходи на виконання Комплексної програми подолання дитячої безпритульності і бездоглядності у Заставнівському районі 2011року, затвердженої рішенням ІV сесії Заставнівської районної ради VІ скликання від 14.04.2011р., рішення № 64-4-2011р.

В кожній школі розроблений план виховної та правовиховної роботи школи, але в окремих навчальних закладах відсутня відмітка про виконання.

Питання стану злочинності та правопорушень розглядається щоквартально на колегіях відділу освіти, видаються накази , розробляються заходи.

У книзі внутрішкільного контролю питання превентивного виховання проаналізовується та вносяться відповідні корективи.

Необхідно відзначити, що протиправна поведінка неповнолітніх, яка згодом призводить до злочинів, залежить від сукупності таких факторів: незнання законів молоддю, негативного впливу на неї оточення, соціально-економічного розвитку суспільства.

Питання стану правоосвітньої та правовиховної роботи періодично слухається на педагогічних радах , методичних об’єднаннях, нарадах.

У всіх загальноосвітніх закладах району щороку розробляється комплекс правовиховних і правоосвітніх заходів для роботи з учнями і батьками. Всі учні з девіантною поведінкою ставляться на внутрішкільний облік і протягом року з ними ведеться планомірна і цілеспрямована виховна робота. Під особливий контроль взято неблагополучні сім’ї, де батьки зловживають спиртними напоями і самоусунулися від виховання дітей. В більшості закладів діє батьківський лекторій та школа для дорослих “Моя дитина”. Як не прикро, але сучасна сім’я стає все меншим помічником у подоланні важковиховуваності . Разом з тим, багато проблем з вихованням постає у сім’ях з великими матеріальними здобутками . Головна причина пов’язана із моральною бездоглядністю дітей у таких сім’ях і в задоволенні проблем матеріально-розважального характеру. Внаслідок цього деформується психіка неповнолітніх.

Аналіз скоєння злочинів учнями шкіл району показує , що за 9 місяців 2011р. на районному обліку в дитячій кімнаті міліції поставлено 9 неповнолітніх осіб: Чорний М. М. – Кадубовецька ЗОШ , Максимчук О.В. – Ржавинецький НВК, Подарунок В. В. - Горішньошерівецька ЗОШ, Даньков Д. О. - Горішньошерівецька ЗОШ, Бугайчук Ю. В. – Заставнівська ЗОШ, Долинець М. П.- Кострижівська ЗОШ, Озерянська К. І. – Юрковецька ЗОШ, Тулик С. Р.- Малокучурівський НВК, Біжук В. В. – Василівський НВК (всім пред’явлено стаття 185 ч 3.)

^ Четверо із них звільнені під нагляд батьків - це Чорний М.М., Подарунок В. В., Ячинець А. В., Даньков Д. О.

Аналіз результатів контролю з вивченого питання показує, що найбільш розповсюдженими правопорушеннями є крадіжки та угон автотранспорту. На другому місці дрібне хуліганство: бійки, непристойна поведінка старшокласників у стані алкогольного сп’яніння. Чому ж підлітки скоюють злочини? Як показують різного виду дослідження, причин є багато – це і незнання законів, важкі умови життя, відсутність належного виховання в сім’ї, негативний приклад батьків і старших людей, негативний вплив теле- і відеофільмів, негативний вплив вуличної компанії. Завдання школи і, зокрема класних керівників, полягає в тому, щоб ліквідувати мотиваційні чинники, які штовхають підлітків до скоєння правопорушень. Класні керівники повинні визначати позитивні сторони своїх вихованців, індивідуальні нахили, допомогти їм знайти справу до душі, аби кожен міг заповнити час корисною для себе справою. Виходячи з цього головним спеціалістом відділу освіти була розроблена та роздана у всі заклади району пам’ятка класному керівнику з попередження правопорушень учнів, рекомендації відділу освіти щодо покращення правовиховної роботи у ЗНЗ району. У начальних закладах району на всіх дітей із групи ризику складається психолого-педагогічна характеристика, ведеться спостереження за участю цих учнів у гуртках, секціях, факультативах , а також приділяється велика увага з боку класних керівників індивідуальній роботі з учнями із групи ризику. Але на жаль у Васловівському, Брідоцькому, Малокучурівському та Хрещатицькому НВК не на всіх дітей групи ризику, дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, заведені індивідуальні картки, не приділяється належної уваги батьківському всеобучу з питань формування правової культури у підростаючого покоління.

^ Статистичні дані за 2011 рік.

Кількість дітей на шкільному обліку у 2011 році – 110 учнів.

Кількість дітей, що стоять на обліку у кримінальній міліції – 9 учнів.

Кількість дітей на обліку служби у справах дітей – 99 учнів.

Кількість дітей, які систематично пропускають заняття – 5 учнів Бабинського НВК, які виїхали у Херсонську обл., не повертаються на навчання і не відповідають на телефонні дзвінки.

^ Кількість неблагополучних сімей – 48(59дітей),

Кількість звернень, щодо позбавлення батьківських прав – 11справ.

Кількість дітей, батьки яких перебувають за кордоном – 553 учні.

Кількість осіб, які перебували у притулку – 1 учень.

39 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування забезпечені єдиними квитками на безплатний проїзд у громадському транспорті. Два рази на рік діти даної категорії проходять медичний огляд.

Позакласна та позаурочна робота організована через учнівське самоврядування. В кожній школі діють органи учнівського самоврядування: є статут, план роботи, але не у всіх школах ведуться протоколи засідань учнівського активу.

З метою зайнятості дітей в позаурочний час в школах працюють гуртки: вокально-хорового співу, декоративно-ужиткового мистецтва, ткацький гурток, хореографічний, спортивний, оператор комп’ютерного набору. Учні, які потребують особливої уваги, залучені до роботи у вище зазначених гуртках.

Слід звернути увагу керівників навчальних закладів району на роботу з дітьми із сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах. Спільно із центрами соціальних служб для молоді проводиться робота мобільного консультативного пункту з проблем виховання здорового способу життя, однак недостатньо приділяється увага проведенню правового всеобучу для батьків та роботі дітям, батьки яких перебувають за кордоном.

Щодо виконання доручення Чернівецької обласної державної адміністрації від 10.06.2010р. №96-г «Про проведення перевірок щодо перебування дітей віком до 16 років у нічний час після 23.00 години в закладах дозвілля, ресторанного господарства, комп’ютерних та інтерактивних клубах, на вулиці та інших громадських місцях» проводились спільні рейди відділу освіти, служби у справах дітей та представників органів внутрішніх справ.

Упродовж 2011 року проведено ^ 28 профілактичних рейдів «Діти вулиці», «Вокзал», «Нічне місто», в ході яких виявлено 41 дитину. Із загальної кількості виявлених дітей 28 , які є учнями шкіл, 13 - не навчаються і не працюють, 0 працюючих, а 15 - вживали спиртні напої, 12 - вилучено з комп’ютерних клубів, 18 учнів - з розважальних закладів.

Виявлено ^ 4 випадки порушень правил торгівлі спиртними напоями та тютюновими виробами, ініційовано притягнення до адміністративної відповідальності 4 посадових осіб та 20 батьків. Проведено обстеження умов проживання та навчання дітей у 48 неблагополучних сім’ях, 5 дітей вилучено із таких сімей у зв’язку із загрозою їхньому здоров’ю, а також асоціальною поведінкою батьків. Протягом 2011 року здійснено 26 виїзних виступів лекторських груп у школах району працівниками кримінальної міліції у справах дітей та відділу освіти.

Не організовуються належним чином профілактична робота з дітьми, які здобувають освіту за вечірньою формою навчання. Четверо дітей із дев’яти, які перебувають на обліку у дитячій кімнаті міліції навчаються у вечірніх класах.

У всіх навчальних закладах видані виробничі накази: «Про затвердження заходів з питань попередження правопорушень, профілактики шкідливих звичок, формування здорового способу життя», «Про покращення роботи з попередження злочинності та правопорушень», «Про заборону вживання алкогольних напоїв та тютюнопаління на території школи», але в окремих школах відсутній наказ «Про створення ради з профілактики правопорушень».

Відділом освіти, педагогічними колективами проводиться певна робота щодо реалізації п.2 ст. 35 Закону України «Про освіту», ст. 6 Закону України «Про загальну середню освіту», Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 12.04.2000р. № 646. Аналіз поданих інформацій шкіл району свідчить про те, що в охопленні дітей шкільного віку різними формами навчання позитивних змін не відбувається. На сьогоднішній день в районі не навчається 2-є дітей Кулівецького НВК, причина – неналежне виконання матір’ю своїх обов’язків. По даному питанню вжито відповідних заходів:

12.05.2011р. здійснено виїзд у сім’ю Гривулів для вирішення подальшого навчання дітей, але мати, вкотре, не хоче пускати дітей до школи.
^ 12 серпня 2011р. розглянуто на комісії з питань захисту прав дитини питання «Щодо залучення дітей до навчання». Була запрошена мати Глинська В. Я., але не з’явилася, хоча була повідомлена належним чином. Надіслано лист - звернення від 22.09.2011р. №927 прокурору Заставнівського району Харабарі В. В., начальнику РВУМВС Цимбалюку І. С., начальнику служби у справах дітей Юрчук В. М. з проханням вжити заходів щодо залучення до навчання неповнолітніх дітей. Справа на даний момент в прокуратурі району, розглядається питання про вилучення дітей із сім’ї.

Під час обласної перевірки Погорілівської ЗОШ, Вікнянської ЗОШ, Товтрівської ЗОШ та Дорошовецького НВК встановлено, що адміністраціями школи ведеться відповідна робота, щодо контролю за станом відвідування учнями навчальних занять: ведуться книги обліку відвідування учнями навчальних занять; видаються підсумкові накази «Про стан відвідування учнями школи»; двічі на рік питання стану відвідування учнями занять заслуховуються на нараді при директорові, класні керівники володіють інформацією про причину відсутності учня на уроці, наявні підтверджуючі документи відсутності учнів. Ведуться зошити індивідуальної роботи з учнями та батьками, що потребують особливої уваги. Наявні всі підтверджуючі документи про продовження навчання випускників та дітей, що вибули зі школи. Але є ряд шкіл , де хаотично ведеться зошит реєстрації відсутності учнів на заняттях, не вказується причина пропусків навчальних занять, не ведеться аналітика пропусків занять за день, тиждень, місяць ні класними керівниками, ні адміністрацією школи. Питання про стан відвідування учнями навчальних занять не заслуховуються на нараді при директорові, раді школи, педагогічній раді. Відсутні виробничі та організаційні накази «Про стан відвідування учнями навчальних занять», «Про призначення відповідальної особи за упорядкуванням первинного обліку дітей і підлітків шкільного віку». У журналах класні керівники допускають помилки на сторінці «Облік відвідування учнями занять», яка не співпадає з сторінками вчителів-предметників.

Важлива роль у правовому вихованні школярів належить курсу правознавство, у процесі вивчення якого вони знайомляться з усіма галузями права, здобувають знання, вміння і навички в системному вигляді. Велике значення має вивчення законів, Конституції на уроках правознавства.

Для цього застосовуються найрізноманітніші форми та методи роботи: вечори запитань та відповідей, у яких беруть участь працівники правоохоронних органів, судів, з викладачами правових дисциплін ВНЗ, лекції, бесіди, диспути, вікторини, тижні права в школі, юридичні консультації, тематичні виступи фахівців, дебати, заходи змагального характеру, які мають правовиховне спрямування.

Проводяться тренінгові заняття: «^ Діалог», «Рівний-рівному».В кожній школі в наявності електронний посібник документів для класних керівників, заступників директорів з виховної роботи, педагогів-організаторів.

Залучення дітей до участі в гуртках за напрямами позашкільної освіти є дієвим засобом попередження злочинності та правопорушень учнівської молоді. Відсоток залучення дітей до позашкільної освіти становить у 2011 році - 31%, що наближено до загальнодержавного по області – 32,5.

Планування правоосвітньої та правовиховної роботи школа повинна здійснювати на довгостроковій, перспективній основі, з тим, щоб школярі, підростаючи, послідовно і всебічно засвоювали систему необхідних правових знань, переконань, навичок та етичних норм.

^ Начальник відділу освіти М.Ткачук

Вик. М.Косар

Т. 2-24-72

Рішення

колегії відділу освіти райдержадміністрації

від 04 листопада 2011 року №
Про стан злочинності та правопорушень

серед учнівської молоді району за 9 місяців

^ 2011 року, напрями удосконалення

правовиховної роботи в навчальних

закладах на 2012 р.

Заслухавши та обговоривши довідку «Про стан злочинності та правопорушень серед учнівської молоді району за 9 місяців 2011 року, напрями удосконалення правовиховної роботи в навчальних закладах на 2012р.», колегія відділу освіти райдержадміністрації

Вирішила:

1. Довідку «Про стан злочинності та правопорушень серед учнівської молоді району за 9 місяців 2011 року, напрями удосконалення правовиховної роботи в навчальних закладах на 2012 р.» взяти до уваги.

2. Відзначити позитивні наслідки скоординованого попередження злочинності та рівень організації правовиховної, правоосвітньої роботи у Заставнівській гімназії (Мартинюк С. В.), Вікнянській (Верстюк Т. І.), Погорілівській (Пітик М. Ф.), Товтрівській (Шкварчук Н. С.), Васловівській ЗОШ І-ІІІ ст. (Перепелюк М. М.), Звенячинському (Пасішник О. Д.), Добриновецькому (Новак М. Д.), Дорошовецькому (Павлик О. В.), Задубрівському (Кокіс В. П.), Чорнопотіцькому (Безручак Л. І.), Вербовецькому (Бойко Я. Д.), Репужинецькому (Копчук О. П.) та Чуньківському НВК (Бузинська М. В.).

3. Вказати на недостатню роботу Кулівецького (Лісова О. Б.) , Бабинського НВК (Микитюк М. І.), Кадубовецької ЗОШ І-ІІІ ст. щодо забезпечення виконання наказу відділу освіти від 14.09.2011р. № 319 «Про вдосконалення контролю за охопленням навчанням дітей і підлітків шкільного віку».

4.Визнати недостатньою роботу щодо попередження злочинів та правопорушень учнівської молоді у Заставнівській (Козарійчук О. З.), Юрковецькій (Савчук М. С.), Кадубовецькій (Сандецька О. Г.), Горішньошерівецькій (Гаврилюк М. В.), Кострижівській ЗОШ І-ІІІ ст. (Васильєва О. В.), Ржавинецькому (Агатій В. В.), Малокучурівському (Семенко В. І.), Василівському НВК (Ящук М. Г.)

5. Щорічно аналізувати та розглядати на колегіях відділу освіти, педагогічних радах питання щодо попередження злочинності й правопорушень серед учнівської молоді.

6. Директорам Ржавинецького НВК, Вікнянської ЗОШ І-ІІІ ст., Репужинецького НВК та решти загальноосвітніх навчальних закладів:

6.1. Спрямувати роботу педагогічних колективів на попередження правопорушень та шкідливих звичок в учнівському середовищі.

6.2. Встановити постійний дієвий контроль за відвідуванням учнями навчальних занять.

6.3. Протягом навчального року прослідковувати виконання заходів з питань попередження правопорушень і профілактики шкідливих звичок, формування здорового способу життя серед учнівської молоді.

6.4. Взяти на постійний контроль роботу заступника директора з виховної роботи, практичного психолога, соціального педагога щодо питань попередження правопорушень та профілактики шкідливих звичок в учнівської молоді.

7. Забезпечувати неухильне виконання наказів відділу освіти від 03.12.2010 р. № 374 «Щодо профілактики злочинності і правопорушень серед дітей, захисту їх права на освіту», наказу від 20.01.2011р. № 55 «Про затвердження плану заходів щодо виконання Концепції реалізації державної політики у сфері протидії поширенню наркоманії, боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів на 2011-2015 роки», наказу від 26.01.2011р. «Про затвердження плану заходів щодо реалізації Національної кампанії «Стоп насильству» на період до 2015 року.

8. Протягом 2011/2012 н. р. проводити тематичні години, круглі столи, тренінги, семінари з проблем профілактики правопорушень серед неповнолітніх із залученням громадськості, правоохоронних органів, батьків.

9. Запровадити щомісячне взаємоінформування між відділом освіти, сім’ї та молоді, внутрішніх справ, служб у справах неповнолітніх щодо дітей, які не навчаються, скоїли злочини, правопорушення, затримані за вживання наркотичних речовин, алкогольних напоїв, бродяжництва, жебракування, звільнених із закладів соціальної реабілітації, з місць позбавлення волі.

Голова колегії М. М. Ткачук

Секретар колегії О. В. Чубар

Схожі:

Колегії відділу освіти райдержадміністрації Довідка про стан злочинності та правопорушень серед учнівської молоді району за 9 місяців 2011 року, напрями удосконалення правовиховної роботи в навчальних закладах на 2012р iconЗаставнівська районна державна адміністрація Відділ освіти, молоді та спорту нака з
«Про вивчення стану роботи щодо попередження злочинності й правопорушень серед учнівської молоді знз району за 2012 рік, напрямки...
Колегії відділу освіти райдержадміністрації Довідка про стан злочинності та правопорушень серед учнівської молоді району за 9 місяців 2011 року, напрями удосконалення правовиховної роботи в навчальних закладах на 2012р icon84. з них на обліку у відділенні кримінальної міліції у справах дітей...
На виконання районної Програми правової освіти населення Уманського району, цільової Програми профілактики злочинності в Уманському...
Колегії відділу освіти райдержадміністрації Довідка про стан злочинності та правопорушень серед учнівської молоді району за 9 місяців 2011 року, напрями удосконалення правовиховної роботи в навчальних закладах на 2012р iconПлан роботи управління освіти Хмельницької міської ради та науково-методичного...
Про роботу управління освіти, загальноосвітніх навчальних закладів щодо здійснення правоосвітньої та правовиховної роботи, попередження...
Колегії відділу освіти райдержадміністрації Довідка про стан злочинності та правопорушень серед учнівської молоді району за 9 місяців 2011 року, напрями удосконалення правовиховної роботи в навчальних закладах на 2012р iconВідділ освіти, молоді та спорту попаснянської райдержадміністрації нака з
Згідно плану роботи відділу освіти, молоді та спорту Попаснянської райдержадміністрації, Попаснянського районного методичного центра...
Колегії відділу освіти райдержадміністрації Довідка про стан злочинності та правопорушень серед учнівської молоді району за 9 місяців 2011 року, напрями удосконалення правовиховної роботи в навчальних закладах на 2012р iconНаказ
Відповідно до перспективного плану роботи відділу освіти та плану роботи методичного кабінету на 2011-2012 навчальний рік з 6 по...
Колегії відділу освіти райдержадміністрації Довідка про стан злочинності та правопорушень серед учнівської молоді району за 9 місяців 2011 року, напрями удосконалення правовиховної роботи в навчальних закладах на 2012р iconР І шенн я колегії відділу освіти Заставнівської райдержадміністрації
Заслухавши та обговоривши довідку «Про роботу закладів освіти району щодо організації навчання та соціальної адаптації дітей з особливими...
Колегії відділу освіти райдержадміністрації Довідка про стан злочинності та правопорушень серед учнівської молоді району за 9 місяців 2011 року, напрями удосконалення правовиховної роботи в навчальних закладах на 2012р iconНака з
Відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації провести нараду із директорами та заступниками директорів загальноосвітніх...
Колегії відділу освіти райдержадміністрації Довідка про стан злочинності та правопорушень серед учнівської молоді району за 9 місяців 2011 року, напрями удосконалення правовиховної роботи в навчальних закладах на 2012р iconПро заходи щодо попередження бездоглядності, злочинності, правопорушень...
Затвердити план роботи школи "З профілактики правопорушень, шкідливих звичок: наркоманії, алкоголізму в середовищі учнівської молоді...
Колегії відділу освіти райдержадміністрації Довідка про стан злочинності та правопорушень серед учнівської молоді району за 9 місяців 2011 року, напрями удосконалення правовиховної роботи в навчальних закладах на 2012р iconДепартамент освіти, молоді та спорту
Монмс від 03. 08. 2012 №888 «Про затвердження Плану заходів монмс щодо профілактики правопорушень серед дітей та учнівської молоді...
Колегії відділу освіти райдержадміністрації Довідка про стан злочинності та правопорушень серед учнівської молоді району за 9 місяців 2011 року, напрями удосконалення правовиховної роботи в навчальних закладах на 2012р iconДепартамент освіти, молоді та спорту
Монмс від 03. 08. 2012 №888 «Про затвердження Плану заходів монмс щодо профілактики правопорушень серед дітей та учнівської молоді...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка