Перше кохання вашої дитини
Скачати 43.42 Kb.
НазваПерше кохання вашої дитини
Дата конвертації24.03.2013
Розмір43.42 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Право > Документы
Перше кохання вашої дитини

 

Перше кохання вашої дитини. Це може статися не в 16 років, як пишуть класики, а у будь-який момент з тих пір, як маля навчилося ходити і говорити. Психологи вважають, що саме від реакції батьків на перше захоплення дитини, залежатимуть ваші з ним подальші взаємини. Якщо ваша поведінка відповідає очікуванням маляти, то і надалі він зі своїми проблемами приходитиме до вас, як до старшого друга і порадника. Інакше ви ризикуєте назавжди втратити довіру свого малюка. Для батьків перше кохання дитяти - це своєрідна перевірка на міцність.

Психологи виділяють чотири віки дитячої любові: дошкільник, молодший школяр, підліток і старшокласник.

І тактику дій батькам необхідно вибирати відповідно віку дитини.

 

^ Ваш дитина - дошкільник

 

Перше кохання в ясельному віці - це не дитяча примха. Це природний етап розвитку і дорослішання особи маленького чоловічка. У цьому віці у малят присутня дитяча безпосередність. Дитя ще не навчилося приховувати свої відчуття від тих, хто його оточує. Крихітці хочеться поділитися зі всіма своєю радістю, і насамперед - з батьками. Трилітній карапуз може сміливо признатися в коханні п'ятирічній красуні. Він, не соромлячись, називає предмет своєї симпатії нареченою (женихом). Причому в цьому віці діти дуже часто міняють об'єкт своєї любові. Вчора йому подобалася одна дівчинка, завтра - інша, післязавтра - третя і так до безкінечності.

 

^ Порада батькам:

 

Зверніть увагу, в кого зазвичай закохується ваше маля. Ви легко зрозумієте, що для нього стоїть на першому місці: краса, сила, спритність, сміливість або навпаки задирство та хуліганство. У дитячому саду діти зазвичай закохуються не в людину, а в якості, якими вона володіє. Саме тому дівчинка може одночасно "полюбити" десяток кавалерів. Адже не може ж один хлопчик поєднати в собі всі привабливі якості. Це нормально. Не критикуйте дитину за непостійність і не намагайтеся пояснити, що любов може бути лише одна. Радійте: у вас зростає емоційне дитя. І у ваших силах направити його емоції в потрібне русло.

Якщо маля звернулося до вас за порадою, постарайтеся допомогти крихітці і детально відповісти на всі його питання. Розкажіть, як це було у вас. Адже ви теж колись закохувалися вперше в житті.

Дитині буде цікаво взнати подробиці з вашого дитинства. Лише постарайтеся, щоб ваші історії були зрозумілі його віку. Не смійтеся, якщо маля поділилося з вами своїми проблемами. Хоча, можливо, вам вони видаються сущою дрібницею. І в три роки буває справжня любов.

 

^ Молодший школяр

 

Цей вік є переломним для дитини. Якщо в дитячому саду маля не соромилося відкрито виражати свої відчуття, то зараз з'являються пасивність і скромність. Дитя ще не виробило оптимальну модель стосунків з протилежною статтю. І часто виражає свої відчуття через агресію і заперечення. Хлопчик може обстріляти вподобану дівчинку з рогатки. А дівчатка зазвичай ховають свої відчуття за кепкуваннями і показною байдужістю.

 

^ Порада батькам:

 

Спробуйте домовитися з дитям, як з дорослим. Якщо ви хочете, щоб дитина охоче пішла на контакт, підкреслюйте її самостійність, незалежність і право вибору. А перш ніж лаяти маленьку забіяку, спробуйте розібратися. Можливо, він з найсвітліших відчуттів побився з дівчинкою. Якщо у вас зростає син, розкажіть йому, як до вас раніше залицялися хлопці, що вам подобалося, а що ні. Причому в подібних бесідах бажана участь і мами, і тата (може бути бабусі або дідуся). Для того, щоб виробити оптимальну модель стосунків з протилежною статтю ваше чадо повинно бачити реакцію і чоловіка, і жінки.

Частенько любов заважає навчанню. Не намагайтеся давити на дитину і пояснювати, що "Навчання - перш за все". Навчання і любов це абсолютно різні речі і не одне суперечить іншому. Завдання батьків пояснити дитині, що хороша успішність це ще один козир для залучення уваги до своєї персони. Тоді, щоб сподобатися обраниці (обранцеві), дитина буде намагатися навчатися якомога краще.

 

Підліток

 

Це найскладніший вік. Думка дорослих ставиться під сумнів і з'являється підлітковий негативізм: "Я сам все знаю краще за вас. Не лізьте в моє життя". Дуже часто в 13-14 років дитина вважає, що їй лізуть в душу, і стає замкнутою. Підлітки можуть завести роман, для самоствердження перед друзями. Причому як об'єкт для поклоніння вони зазвичай вибирають того, хто подобається насамперед друзям. Їм важливо, щоб ті, що оточують їх заздрили і захоплювалися.

 

^ Порада батькам:

 

Перш за все, постарайтеся пристосуватися до змін в дитині і залишити свої претензії при собі. Якщо ви не розділяєте його смаків - мовчіть. Спробуйте вивести дитину на відверту розмову, щоб зрозуміти, що його приваблює в обранцеві. Лише не забувайте, що розмова і моралі це абсолютно різні речі. Постійно розповідайте дитині, яка вона красива, розумна, дотепна, сильна, і.т.д. Найголовніше хвалити від душі. Дитина має бути упевнена в собі, тоді вона не почне самоутверджуватися за рахунок тих, що оточують, і шукатиме гідного обранця. І не забудьте поговорити про контрацепцію, навіть якщо вам здається, що це дуже рано. Інакше потім буде пізно.

 

Старшокласник

 

У цьому віці у підлітка вже сформувалися уявлення про ідеального обранця. І якщо він зустрічається, то все останнє стає неважливим. Дівчатка починають мріяти про заміжжя і готові пожертвувати всім заради коханого. Так само поширена ситуація, коли старшокласник сам створює собі кумира, а потім в нього закохується. Причому кумиром може бути і відома людина, і другорічник Петя.

 

^ Порада батькам:

 

Поясніть дитині, що перше кохання, це не обов'язково любов на все життя. Не треба ідеалізувати свого коханого. Він не єдиний представник протилежної статі і найшвидше не ідеал. Тому не варто відразу кидатися у вир з головою. Попереду буде багато цікавого. Якщо дитина категорично не погоджується слухати ваших порад, не тісніть, хай поступає по-своєму. Помилиться - набуде досвіду. Чим більше ви протестуєте, тим більше бажання вашого дорослішаючого чада зробити все навпаки.

 

І найголовніше

 

Не намагайтеся посварити молодих закоханих. Інакше потім, при будь-якому результаті, ви будете винні в невдалому житті. Дитина вже давно виросла і має право сама вирішувати, як їй далі жити. Тому постарайтеся якщо не схвалювати, то хоч би поважати її вибір.

Схожі:

Перше кохання вашої дитини iconПерше кохання вашої дитини
Якщо ваша поведінка відповідає очікуванням маляти, то І надалі він зі своїми проблемами приходитиме до вас, як до старшого друга...
Перше кохання вашої дитини iconШановні батьки, психологічна підтримка це один з найважливіших чинників,...
Вашої дитини під час здачі зно. Досить часто ми створюємо ситуацію залежності у вашої дитини, на кшталт, «якщо ти …, то…», нав’язуємо...
Перше кохання вашої дитини iconВашої дитини в здачі зно. Як же підтримати випускника?
...
Перше кохання вашої дитини iconРозвиток інтелектуальних здібностей дитини поради вчителю, вихователю
Виявляйте терпіння до дитини. Нетерплячість перший показник вашої невпевненості в собі
Перше кохання вашої дитини iconПам'ятка для батьків
Вас І вашої родини найбільш актуальні. Спробуйте виконувати хоча б їх. Якщо Вам вдасться розумно організувати життя Вашої дитини,...
Перше кохання вашої дитини iconКохання І закоханість  яка різниця?
Кохання виключно складний об’єкт як для психологічного, так І для будьякого іншого аналізу. Про кохання сказано багато  частотні...
Перше кохання вашої дитини iconЗробіть харчування дитини корисним І смачним
Чим більше поживної їжі входить в раціон Вашої дитини, тим здоровішими вона буде. Вимоги до живильної їжі у маленької дитини значно...
Перше кохання вашої дитини iconДитина – учень 1-а класу
Яке Ваше ставлення до участі Вашої дитини у святкуванні традиційних та православних свят?
Перше кохання вашої дитини iconРозділ години спілкування про кохання
В даному посібнику подано розробки годин психолога по темі: Статеве виховання І юнацьке кохання, які можуть використовувати практичні...
Перше кохання вашої дитини iconЯк допомогти дитині подолати комп'ютерну залежність
Будьте уважними до того, які теми є цікавими для Вашої дитини в інформаційному просторі
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка