Про затвердження Інструкції про порядок оформлення особових справ неповнолітніх, які направляються до спеціальних загальноосвітніх шкіл та спеціальних професійних училищ для дітей І підлітків, які потребують особливих умов виховання
Скачати 66.93 Kb.
НазваПро затвердження Інструкції про порядок оформлення особових справ неповнолітніх, які направляються до спеціальних загальноосвітніх шкіл та спеціальних професійних училищ для дітей І підлітків, які потребують особливих умов виховання
Дата конвертації24.03.2013
Розмір66.93 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Право > Документы
Про затвердження Інструкції про порядок оформлення особових справ неповнолітніх, які направляються до спеціальних загальноосвітніх шкіл та спеціальних професійних училищ для дітей і підлітків, які потребують особливих умов виховання

НАКАЗ

Міністерства освіти України

від 27 грудня 1994 р. № 362

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України

6 лютого 1995 р. за № 31/567

Відповідно до п.34 Положення про спеціальну загальноосвітню школу для дітей і підлітків, які потребують особливих умов вихован­ня, і п. 48 Положення про спеціальне професійне училище для підлітків, які потребують особливих умов виховання затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 13 жовтня 1993 р. № 859 "Про організацію діяльності спеціальних навчально-виховних закладів для дітей і підлітків, які потребують особливих умов виховання", наказую:

1. Затвердити Інструкцію про порядок оформлення особових справ неповнолітніх, які направляються до спеціальних загальноосвітніх шкіл та спеціальних професійних училищ для дітей і підлітків, які потребують особливих умов виховання, погоджену з Верховним Судом, Міністерством внутрішніх справ, Міністерством охорони здоров'я (додається).

 1. Міністерству освіти Автономної Республіки Крим, управлінням освіти виконкомів обласних, Київської і Севастопольської міських Рад народних депутатів, управлінню по підготовці та перепідготовці трудових ресурсів виконкому Донецької обласної Ради народних депутатів довести до відома відділів освіти, охорони здоров'я виконкомів районних (міських) Рад народних депутатів, педагогічних колективів загальноосвітніх шкіл, інтернатних закладів, спеціальних шкіл та спеціальних училищ дану Інструкцію і встановити контроль за її додержанням.

 1. З прийняттям цієї Інструкції:

визнати такою, що не застосовується на території України, Інструкцію про порядок оформлення особових справ неповнолітніх, які направляються до спеціальних навчально-виховних закладів, затверджену колишніми Міністерством освіти СРСР і Державним комітетом СРСР по професійно-технічній освіті від 11.08.81 р. № 51-М/181;

визнати таким, що втратив чинність, наказ Державного комітету Української РСР по професійно-технічній освіті від 30.07.81 р. № 249 "Про затвердження Єдиних вимог до оформлення особових справ неповнолітніх, які направляються до спецПТУ".

Контроль за виконанням наказу покласти на заступників міністра Мороза О.Г., Зайчука В.О.

Міністр ^ М.З. Згуровський


Затверджено

наказом Міністерства освіти України

від 27 грудня 1994 р. № 362

Інструкція

про порядок оформлення особових справ неповнолітніх, які направляються до спеціальних загальноосвітніх шкіл та спеціальних професійних училищ для дітей і підлітків, які потребують особливих умов виховання

І. Загальні положення

1.1. Відповідно до Положення про спеціальну загальноосвітню школу для дітей і підлітків, які потребують особливих умов виховання, і Положення про спеціальне професійне училище для підлітків, які потребують особливих умов виховання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 13 жовтня 1993 року № 859 "Про організацію діяльності спеціальних навчально-виховних закладів для дітей і підлітків, які потребують особливих умов виховання", направлення неповнолітніх правопорушників до спеціальних загальноосвітніх шкіл для дітей і підлітків, які потребують особливих умов виховання (далі – спеціальна школа), та спеціальних професійних училищ для підлітків, які потребують особливих умов виховання (далі – спеціальне училище), здійснюється судами у порядку, передбаченому ст.ст.447, 448 Кримінально-процесуального Кодексу України і ст.10, 11 Кримінального Кодексу України.

До спеціальних шкіл направляються неповнолітні віком від 11 до 14 років, а до спеціальних училищ – від 14 років.

1.2. Не направляються і не приймаються до спеціального училища неповнолітні, які раніше відбували покарання в місцях позбавлення волі, засуджені до покарань, не пов'язаних з позбавленням волі із застосуванням відстрочки виконання вироку або умовно.

 1. Медичний огляд неповнолітніх для визначення можливості їхнього утримання у спеціальній школі або спеціальному училищі проводиться до розгляду справ у судових органах на підставі запиту суду, слідчого, прокурора або інших уповноважених осіб органів внутрішніх справ. Дитина, підліток направляється до лікувально-профілактичних закладів у супроводі інспектора у справах неповнолітніх органів внутрішніх справ.

 2. Перелік лікувально-профілактичних закладів, що проводять у районі (місті) медичний огляд неповнолітніх, які направляються до спеціальних шкіл і спеціальних училищ визначається місцевими органами охорони здоров я.

 3. Доставлення неповнолітніх до спеціальних шкіл та спеціальних училищ здійснюється в установленому порядку через приймальники-розподільники для неповнолітніх системи Міністерства внутрішніх справ.

 4. На випадок, коли до спеціальних училищ направляються учні спеціальних шкіл, які в період перебування в спеціальній школі не більше двох років не стали на шлях виправлення, але досягли віку 15 років, оформлення особових справ здійснюється адміністрацією спеціальної школи і питання вирішується судами в установленому порядку.

II. Перелік обов'язкових документів, що повинні бути в особових справах неповнолітніх, які направляються до спеціальних шкіл та спеціальних училищ

2.1. В особовій справі неповнолітнього повинні бути:

 1. Рішення суду про направлення неповнолітніх правопорушників до спеціальних шкіл та спеціальних училищ з вирішенням питання про стягнення плати з батьків за утримання дітей і підлітків у цих закладах згідно з пунктом 6 постанови Кабінету Міністрів України від 13 жовтня 1993 р. № 859 "Про організацію діяльності спеціальних навчально-виховних закладів для дітей і підлітків, які потребують особливих умов виховання".

 2. Особова справа учня (учениці) загальноосвітнього навчально-виховного закладу, загальноосвітнього інтернатного закладу, школи-інтернату для дітей-сиріт і дітей, які залишилися без піклування батьків, професійного навчально-виховного закладу, технікуму тощо, характеристика на неповнолітнього на час направлення його до спеціальної школи або спеціального училища з останнього місця навчання, роботи або проживання.

 1. Паспорт (оригінал) або свідоцтво про народження (оригінал або завірена копія) для осіб, які не досягли віку 16 років, а для осіб призовного віку – приписне свідоцтво райвійськкомату.

 2. Довідка про закінчення відповідного класу середнього загальноосвітнього навчально-виховного закладу, загальноосвітнього інтернатного закладу або відповідного курсу професійного навчально-виховного закладу, табель успішності за останній чи поточний рік або свідоцтво про закінчення початкової або основної школи, 4 фотографії розміром 4смх6см.

 3. Довідка про місце проживання, займану жилу площу, склад сім'ї, а також довідка з місця роботи батьків, у якій повинні бути вказані розміри заробітної плати.

 4. Медична картка дитини (форма 026(У) і вкладний аркуш до медичної картки амбулаторного хворого (форма 025-1(У), а також картка профілактичних щеплень (форма 068(У) і дані лабораторних аналізів за давністю не більше місяця до направлення в спеціальну школу або спеціальне училище.

 5. Довідка лікаря-психіатра, нарколога та медичного психолога (якщо він є у лікувальному закладі) (для хлопців і дівчат), лікаря-гінеколога (для дівчат), лікаря-дерматовенеролога (для хлопців і дівчат старших 14 років).

 6. Для підлітків, які направляються до спеціальних училищ, медична довідка (лікарський професійний висновок (форма 086). Якщо діагноз свідчить про відхилення у здоров'ї підлітка від норми, додається довідка від лікаря із зазначенням обмежень для нього у набутті можливої професії.

Крім того, для підлітків, які перебувають на обліку у психоневрологічних диспансерах і направляються до спеціальних училищ, – висновок про можливість навчання і вид професії.

2.1.9. Довідка лікаря про відсутність інфекційних захворювань у приймальнику-розподільнику, якщо підліток, який підлягає направленню до спеціальної школи або спеціального училища, утримується в приймальнику-розподільнику. У випадку виявлення у нього захворювання, що не є протипоказанням для поміщення його до спеціальної школи або спеціального училища, відправлення його до відповідного закладу затримується до повного видужання.

2.1.10. Висновок лікарської комісії на підставі проведеного огляду про можливість утримання неповнолітнього у спеціальній школі або спеціальному училищі.

2.2. Медичні довідки, зазначені в пунктах 2.1.7, 2.1.8, 2.1,10 цієї Інструкції про стан здоров'я неповнолітніх, щодо яких суд вирішує питання про застосування до них примусових заходів виховного характеру, подаються до суду інспекцією у справах неповнолітніх органів внутрішніх справ або додаються до кримінальної справи неповнолітнього, що надійшла до суду від прокурора в порядку, передбаченому ст.7 або ст.9 Кримінально-процесуального Кодексу України, чи з обвинувальним висновком.

III. Перелік додаткових документів, необхідних для вирішення питання про направлення до спеціальних шкіл і спеціальних училищ дітей-сиріт і дітей, які залишилися без піклування батьків

3.1. В особовій справі неповнолітнього повинні бути:

 1. Свідоцтво про смерть батьків або документи про позбавлення батьківських прав, засудження батьків до позбавлення волі, безвісти відсутніх, інші документи, які підтверджують, що неповнолітні залишились без піклування батьків або осіб, котрі їх замінюють.

 2. Довідка ЖЕКа, будинкоуправління, сільської (селищної) Ради народних депутатів про місце проживання підлітка, склад сім'ї і житлову площу, яку він займав до осиротіння.

 3. Опис майна, що належить неповнолітньому, свідоцтво (довідка) про право на спадщину і житлову площу.

 4. Документи, що свідчать про вжиття заходів щодо забезпечення збереження майна і житлової площі підлітка.

 5. Довідка про призначення неповнолітньому пенсії або аліментів із зазначенням одержувача.

Обов'язки за підготовку документів, необхідних для прийняття судовими органами рішення про вжиття примусових заходів виховного впливу щодо правопорушників, покладається на інспекції в справах неповнолітніх, органи освіти та охорони здоров'я в межах їх компетенції.

Схожі:

Про затвердження Інструкції про порядок оформлення особових справ неповнолітніх, які направляються до спеціальних загальноосвітніх шкіл та спеціальних професійних училищ для дітей І підлітків, які потребують особливих умов виховання iconПро затвердження Інструкції про медичне обстеження дітей І підлітків,...
На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 13 жовтня 1993 р. №859 "Про організацію діяльності спеціальних навчально-виховних...
Про затвердження Інструкції про порядок оформлення особових справ неповнолітніх, які направляються до спеціальних загальноосвітніх шкіл та спеціальних професійних училищ для дітей І підлітків, які потребують особливих умов виховання iconНаказ
Про затвердження Положення про дисциплінарну кімнату спеціальної загальноосвітньої школи та спеціального професійного училища для...
Про затвердження Інструкції про порядок оформлення особових справ неповнолітніх, які направляються до спеціальних загальноосвітніх шкіл та спеціальних професійних училищ для дітей І підлітків, які потребують особливих умов виховання iconСтворення Ради навчального закладу
Робота щодо оформлення особових справ, перевірка наявності медичних карток, формування спеціальних медичних груп для уроків фізичної...
Про затвердження Інструкції про порядок оформлення особових справ неповнолітніх, які направляються до спеціальних загальноосвітніх шкіл та спеціальних професійних училищ для дітей І підлітків, які потребують особливих умов виховання iconПро організацію діяльності загальноосвітніх шкіл соціальної реабілітації...
Про організацію діяльності загальноосвітніх шкіл соціальної реабілітації та професійних училищ соціальної реабілітації
Про затвердження Інструкції про порядок оформлення особових справ неповнолітніх, які направляються до спеціальних загальноосвітніх шкіл та спеціальних професійних училищ для дітей І підлітків, які потребують особливих умов виховання iconНака з начальника генерального штабу
На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 27 листопада 1998 року №1893 “Про затвердження інструкції про порядок обліку,...
Про затвердження Інструкції про порядок оформлення особових справ неповнолітніх, які направляються до спеціальних загальноосвітніх шкіл та спеціальних професійних училищ для дітей І підлітків, які потребують особливих умов виховання iconНаказ
Про перехід загальноосвітніх навчальних закладів на новий зміст, структуру та 21-річний термін навчання” №1717 від 16. 11. 2000 р...
Про затвердження Інструкції про порядок оформлення особових справ неповнолітніх, які направляються до спеціальних загальноосвітніх шкіл та спеціальних професійних училищ для дітей І підлітків, які потребують особливих умов виховання iconСтворення оптимальних умов для забезпечення права на здобуття повної загальної середньої освіти
Перевірити явку дітей І підлітків шкільного віку до навчаль­ного закладу на підставі списків. Скласти Список дітей І підлітків, які...
Про затвердження Інструкції про порядок оформлення особових справ неповнолітніх, які направляються до спеціальних загальноосвітніх шкіл та спеціальних професійних училищ для дітей І підлітків, які потребують особливих умов виховання iconКабінет Міністрів України
Про затвердження Порядку здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення...
Про затвердження Інструкції про порядок оформлення особових справ неповнолітніх, які направляються до спеціальних загальноосвітніх шкіл та спеціальних професійних училищ для дітей І підлітків, які потребують особливих умов виховання icon1 Інструкція щодо заповнення форми державної статистичної звітності...
Рвк "Звіт про кількість дітей І підлітків шкільного віку" розроблена на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 12. 04....
Про затвердження Інструкції про порядок оформлення особових справ неповнолітніх, які направляються до спеціальних загальноосвітніх шкіл та спеціальних професійних училищ для дітей І підлітків, які потребують особливих умов виховання iconПорядок забезпечення належних умов зберігання, транспортування, приймання...
Цей Порядок поширюються на всі вакцини, анатоксини та алерген туберкульозний, які потребують умов дотримання холодового
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка