Затверджую погоджено начальник відділу освіти Заступник голови Балаклійської районної Балаклійської районної
НазваЗатверджую погоджено начальник відділу освіти Заступник голови Балаклійської районної Балаклійської районної
Сторінка1/21
Дата конвертації24.03.2013
Розмір2.18 Mb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Право > Документы
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   21

ЗАТВЕРДЖУЮ ПОГОДЖЕНО


Начальник відділу освіти Заступник голови

Балаклійської районної Балаклійської районної


державної адміністрації державної адміністрації

____________ А.Я.Капуста _____________В.І.Пересічанська


ПЛАН РОБОТИ

ВІДДІЛУ ОСВІТИ БАЛАКЛІЙСЬКОЇ РАЙОННОЇ

ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

НА 2010 РІК


СХВАЛЕНО


колегією відділу освіти Балаклійської

районної державної адміністрації

від 26 січня 2010 року протокол № 1

Балаклія

2009

ЗМІСТ

1. Вступ. Основіні підсумки діяльності відділу освіти у 2009 році та завдання на 2010 рік……………………….......... 3


2. Організація роботи відділу освіти та графік прийому відвідувачів…………………………………………….............. 20

3. Циклограма щомісячної діяльності відділу освіти…………………………………………………………………......... 26

4.Організаційно-дорадча діяльність відділу освіти…………………………………………………………………............ 27

4.1.Колегія відділу освіти……………………………………………………………………………………………….......... 27

4.2.Нарада керівників закладів освіти……………………………………………………………………………….............. 28

5. Забезпечення функціонування та розвитку дошкільної, загальної середньої освіти та позашкільної освіти……….. 29

5.1. Інформаційно-аналітичне забезпечення відділу освіти……………………………………………………….............. 29

5.2. Контрольно-аналітична діяльність відділу освіти з питань організації навчально-виховного процесу………....... 37

5.3. Організаційно-масова робота відділу освіти…………………………………………………………………………… 45

6. Робота з кадрами………………………………………………………………………………………………………....... 52

6.1.Інформаційно-аналітичне забезпечення кадрової роботи в закладах освіти району.................................................... 52

6.2. Організаційно-методична робота з керівниками закладів освіти.................................................................................. 54

7. Охорона праці…………………………………………………………………………………………………………….... 55

8. Економіко-фінансове забезпечення розвитку освітньої галузі…………………………………………………............ 57

9. Група централізованого господарчого обслуговування закладів освіти……………………………………................. 61

10. Лабораторія комп”ютерних технологій відділу освіти…………………………………………………………............ 64

11. Психолого-медико-педагогічна консультація…………………………………………………………………............... 67

12. Підвишення якості освіти Балаклійського району........................................................................................................... 70

12.1. Заходи на виконання Указу Президента України «Про додаткові заходи щодо підвищення якості освіти»......... 70

12.2. Реалізація державних, районних програм постанов Кабінету Міністрів України.................................................... 72
Додатки

Додаток 1. Перспективний графік вивчення стану роботи закладів освіти району на 2010-2014 роки.......................… 75

Додаток 2. Перспективний план вивчення стану викладання предметів на 2010-2014 роки……................................... 76

Додаток 3. Графік вивчення стану викладання предметів на 2010 рік .............................................................................. 79

Додаток 4. Перспективний план державної атестації навчальних закладів Балаклійського району на 2010-2019 роки 80

ВСТУП


У 2009 році відділ освіти районної державної адміністрації, дошкільні, загальноосвітні, позашкільні навчальні заклади району забезпечували реалізацію основних завдань державної політики в системі освіти відповідно до чинного законодавства України, нормативно-інструктивних документів Міністерства освіти і науки України та Головного управління освіти і науки Харківської обласної державної адміністрації, державних, регіональних та районних програм у галузі освіти.

Поліпшенню якості дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти, створенню умов рівного доступу до якісної освіти сприяло розв”язання комплексу питань кадрового та матеріально-технічного забезпечення, удосконалення мережі навчальних закладів відповідно до запитів населення, забезпечення їх функціонування, комп”ютеризації та інформатизації навчально-виховного і управлінського процесів, створення безпечних та комфортних умов для навчання та виховання дітей, розвитку їх творчих здібностей.

У районі стабільно функціонує система освіти, що забезпечує конституційне право кожного громадянина на доступну, безоплатну та якісну освіту.
^ Дошкільна освіта

У районі сформована мережа дошкільних навчальних закладів, яка вцілому задовольняє конституційне право громадян на отримання доступної дошкільної освіти. Функціонує 19 дошкільних навчальних закладів, із них 18 комунальної власності, 1- приватний. У місті та селищах міського типу – 12, у сільській місцевості – 7. Дошкільною освітою було охоплено 1997 дітей, що становить 60,8%, в тому числі, у місті – 1642 дитини (74%), у селі – 355 дітей (33,2%). У зв'язку зі збільшенням народжуваності дітей, поступово починає зростати попит на дошкільні освітні послуги, у місті навіть з'явилась черга на прийняття дітей до дошкільних навчальних закладів (понад 60 дітей).

У районі продовжував працювати спеціалізований дошкільний навчальний заклад для дітей з вадами мови, де виховувалось 60 малюків. Після закінчення цього закладу всі діти змогли продовжувати вчитись у загальноосвітніх школах.

На виконання ст.9 Закону України “Про дошкільну освіту” в районі розроблені заходи щодо охоплення дітей п'ятирічного віку дошкільною освітою. Всього таких дітей проживає 827, у тому числі 618 – у місті, 209 – у селі. Проведений облік дітей, які не охоплені дошкільними закладами. Таких дітей у районі 422. відділом освіти розроблені та затверджені заходи з підготовки цих дітей до школи. Укомплектовано 20 груп, які працюють за індивідуальними графіками і планами. У селах, де відсутні ДНЗ, робота з підготовки дітей до школи проводилась на базі загальноосвітніх шкіл.

У 2009 році навчально- виховний процес у ДНЗ забезпечували 236 педагогів, із яких 77 мають вищу освіту. За підсумками атестації 19 педагогів мають вищу кваліфікаційну категорію, 2 педагогам присвоєно звання «Вихователь-методист».

Відділом освіти, районним методичним кабінетом були створені умови для підвищення кваліфікації педагогічних працівників ДНЗ. Так, у 2009 рік 26 вихователів перепідготовлено на курсах при ХОНМІБО. На районному рівні працювали районні методичні об’єднання, проводились семінари, наради з керівниками. На високому рівні працювали такі методичні об’єднання:

  • РМО керівників та методистів (кер. Слабко Н.М.)

  • РМО вихователів старших груп (кер. Борисенко Н.Г.)

  • РМО вихователів середніх груп (кер.Аверіна Т. Л.)

  • РМО вихователів молодших груп (кер. Іванченко Н.М.)

Змістовними були семінари з народознавства (Слабко Г.Б.), з народознавства (Данченко Т.В.).

Педагоги ДНЗ продовжували впроваджувати ефективні педагогічні технології , а саме: ДНЗ № 1 м.Балаклія – метод “занурення” М.Щетініна, ДНЗ № 4,7,10, ДНЗ № 1,2 сел.Червоний Донець, П'ятигірський ДНЗ – теорію розв'язання винахідницьких завдань, ДНЗ № 1 м. Балаклія – педагогіку М.Монтессорі, авторську методику М.Єфименка – ДНЗ № 4,7,10, ДНЗ с.Вербівка, ДНЗ № 2,7 м.Балаклія працювали за авторською програмою “Формування основ безпеки та норм поведінки в надзвичайних ситуаціях у дітей дошкільного віку” під редакцією Л.Яковенко, Андріївський ДНЗ – розвиваючі ігри Б.Нікітіна, ДНЗ с.Савинці – результативно впроваджує методику закріплення певної інформації під час денного сну. Група раннього віку ДНЗ № 10 (вихователь Реброва Л.М.) розпочала роботу за методикою Глена Домана з навчання дітей ранньому читанню та тематичним навичкам. Колектив ДНЗ № 2 с.Червоний Донець брав активну участь у дослідно- експериментальній роботі з проблеми «Моніторинговий науково- методичний і організаційний супровід процесу модернізації системи загальної середньої освіти в Харківській області» за темою «Модернізація дошкільної освіти на засадах особистісно- орієнтованого підходу», якою керує КЗ «ХОНМІБО».

Проведена робота, безсумнівно, сприяла зростанню професійної компетентності педагогічних працівників, їх особистісному зростанню, що позитивно позначилось на результатах навчально- виховного процесу.

Значна робота приділяється в ДНЗ організації роботи з охорони життя і здоров'я дітей. Вісім закладів району увійшли до обласної мережі закладів сприяння здоров'ю, у літній період усі заклади були переведені на санаторний режим роботи, у кожному закладі були розроблені заходи з профілактики гострих респіраторних та інфекційних захворювань.

На виконання рішення комісії МОН України від 21.03.08 «Про затвердження Базової програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі», наказу МОН України від 29.01.09 № 41 «Про впровадження Базової програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі», наказу Головного управління освіти і науки Харківської обласної державної адміністрації від 06.07.09 № 403 та наказу відділу освіти Балаклійської районної державної адміністрації від 17.07.2009 № 211 з цього ж питання здійснені організаційні заходи щодо впровадження вищевказаної програми в практику роботи дошкільних навчальних закладів району. РМК проведено наради, семінари, засідання методичних об'єднань, створена творча група з впровадження даної програми, дошкільні заклади забезпечуються методичною літературою з даного питання.
^ Загальна середня освіта

У 2009-2010 навчальному році функціонують 40 загальноосвітніх навчальних закладів:

- загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів – 32,

- загальноосвітніх шкіл І-ІІ ступенів – 4,

- загальноосвітня школа І ступеня –1,

- ліцей – 1,

- гімназія – 1,

- районна вечірня загальноосвітня школа ІІ-ІІІ ступенів – 1.

З 1 вересня 2009 року в Крючківській ЗОШ І-ІІ ступенів та Волобуївській ЗОШ І ступеня призупинено навчально-виховний процес, у зв”язку з відсутністю дітей.

У 37 загальноосвітніх школах функціонує 491 клас, де навчається 7931 учень. До 1-х класів набрано 658 учнів (40 класів), у порівнянні з минулим роком чисельність першокласників зменшилась на 10 дітей.

До 10-х класів набрано 651 учень( 40 класів), у порівнянні з минулим навчальним роком кількість учнів зменшилась на 77
^Показник наповнюваності класів по району у порівнянні з минулими навчальними роками

Навчальний рік

Кількість класів
^
Кількість учнів

Середня наповнюваність по району

Середня наповнюваність

Місто

село

2007\2008

548

8862

16,2

20,4

15,1

2008\2009

525

8348

15,9

20,1

11,2

2009\2010

491

7931

16,1

20,6

11,1


^ Аналіз діючої мережі закладів освіти району з українською мовою навчання та мовою національних меншин свідчить про її відповідність культурним потребам та демографічному складу населення району. У 2009-2010 навчальному році загальноосвітні навчальні заклади розподіляються за мовами навчання таким чином:

- українська мова навчання - 29 закладів освіти, у них 6558 учнів,

  • російська мова навчання – 5 закладів освіти, у них 1167 учнів,

  • двомовні заклади освіти - 3 заклади освіти, у них 188 учнів, (у двомовних закладах українською мовою навчається 96 учнів, російською 92 учні).

Усього українською мовою навчається 6654 учні, що становить 83,9 % від загальної кількості учнів, російською мовою – 1259 учнів, що становить 15,9 %.
^ Якість освіти – національний пріоритет
Найважливішою тенденцією сьогодення, яка визанчає обличчя сучасного світу і пріоритети ХХІ століття, є посилення уваги до проблеми якості освіти. Однією із складових якості освіти є кінцеві результати діяльність кожного навчального закладу і вцілому галузі. 2008-2009 навчальний рік ми закінчили з такими показниками:

  • 866 учнів отримали свідоцтва про базову середню освіту, із них 37 з відзнакою, що становить 4,3 % ( у минулому навчальному році – 4,9 %),

  • 924 учні отримали атестати про повну загальну середню освіту.  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   21

Схожі:

Затверджую погоджено начальник відділу освіти Заступник голови Балаклійської районної Балаклійської районної iconЗбірник нормативних документів
Бовдуй С. П. – начальник відділу освіти Балаклійської районної державної адміністрації
Затверджую погоджено начальник відділу освіти Заступник голови Балаклійської районної Балаклійської районної iconНачальник відділу освіти Золочівської районної державної адміністрації
Розпорядження голови Золочівської районної державної адміністрації надіслані для відома. Копії
Затверджую погоджено начальник відділу освіти Заступник голови Балаклійської районної Балаклійської районної iconНачальник відділу освіти Розпорядженням голови
Октябрський навчально-виховний комплекс №1 «школа гімназія» красногвардійської районної ради автономної республіки крим далі
Затверджую погоджено начальник відділу освіти Заступник голови Балаклійської районної Балаклійської районної iconНачальник відділу освіти, молоді та спорту Тростянецької районної державної адміністрації

Затверджую погоджено начальник відділу освіти Заступник голови Балаклійської районної Балаклійської районної iconЗатверджую голова районної державної адміністрації В. Криничанський
Щопонеділка відділом організаційно-кадрової роботи апарату районної державної адміністрації організовувалося проведення апаратних...
Затверджую погоджено начальник відділу освіти Заступник голови Балаклійської районної Балаклійської районної iconЗатверджую голова районної державної адміністрації В. Криничанський
Щопонеділка відділом організаційно-кадрової роботи апарату районної державної адміністрації організовувалося проведення апаратних...
Затверджую погоджено начальник відділу освіти Заступник голови Балаклійської районної Балаклійської районної iconРозпорядження
Великобурлуцької районної державної адміністрації затвердженого розпорядженням голови районної державної адміністрації від 20 січня...
Затверджую погоджено начальник відділу освіти Заступник голови Балаклійської районної Балаклійської районної iconРішення колегії відділу освіти балаклійської райдержадміністрації від 27. 10. 2009 року
Організовано роботу з превентивного виховання та правової освіти, оформлені куточки з правового виховання, проводяться зустрічі з...
Затверджую погоджено начальник відділу освіти Заступник голови Балаклійської районної Балаклійської районної iconТериторіальний інспектор Начальник відділу освіти
Служба охорони праці створюється наказом начальника відділу освіти у кількості семи чоловік. Керівником служби охорони праці призначається...
Затверджую погоджено начальник відділу освіти Заступник голови Балаклійської районної Балаклійської районної iconПлан навчання заступників директорів з навчально виховної роботи...
Тема навчання: Моніторинг у роботі заступника директора з навчально—виховної роботи
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка