Методичні рекомендації щодо проведення у навчальних закладах міста Донецька
Скачати 202.3 Kb.
НазваМетодичні рекомендації щодо проведення у навчальних закладах міста Донецька
Дата конвертації07.03.2013
Розмір202.3 Kb.
ТипМетодичні рекомендації
uchni.com.ua > Право > Методичні рекомендації


УКРАЇНА

ДОНЕЦЬКА МІСЬКА РАДА


83050, м. Донецьк, вул. Артема, 98

Телефон: 338-07-99 Факс: 338-47-27, 338-07-99 ЄДРПОУ: 02142773

E-mail: goruo@bk.ru htpp: //donosvita.freeo.netвід 10.08.2012 р. № 01/10-1630 Начальникам РВО

Директорам НЗМП

Управління освіти Донецької міської ради, міський науково-методичний центр надсилає для використання під час проведення Першого уроку після Свята Першого дзвоника, методичні рекомендації (Додаток №1), інформаційно - довідкові матеріали (Додаток №2), Інтернет-ресурси до Першого уроку (Додаток №3).

Заступник начальника управління

освіти Донецької міської ради Г.О. Черноводська

Малахова

Адамова

385 95 53
Додаток №1
Методичні рекомендації

щодо проведення у навчальних закладах міста Донецька

першого уроку в 2012 – 2013 навчальному році
Відповідно до плану заходів управління освіти і науки Донецької обласної державної адміністрації щодо відзначення 80-річчя області, наказу управління освіти Донецької міської ради від 31.05.2012 р № 397 «Про структуру та організований початок 2012/2013 навчального року» рекомендовано першого вересня 2012 року після Свята Першого дзвоника провести для учнів загальноосвітніх навчальних закладів перший урок за темою «Свято рідного краю», присвячений 80-річчю Донецької області.

Відзначення 80-річчя Донецької області – один із головних пріоритетів виховної діяльності загальноосвітніх навчальних закладів області протягом 2012 року. У цей період лейтмотивом шкільного життя мають стати поняття: рідний край, Батьківщина, Донеччина, родина, патріот, громадянин. Любов до України починається з пошани до своєї  малої батьківщини – місця, де людина народилася. Перший урок «Свято рідного краю» присвячений 80-річчю утворення Донецької області - могутньому індустріальному серцю держави, краю з унікальними природними ресурсами, потужним промисловим потенціалом, у якому мешкають талановиті та працелюбні люди.

Мета проведення уроку:

- на прикладах основних подій показати становлення Донецької області як однієї з провідних областей незалежної Української держави, окреслити її вагому частку в історії, культурі, економіці, науці держави;

- сприяти формуванню історичної пам’яті, вихованню патріотичних, громадянських почуттів школярів;

- формувати у дітей та учнівської молоді почуття особистої відповідальності за долю свого рідного краю, активної життєвої позиції, яка сприятиме процвітанню Донеччини у майбутньому, гармонійному поєднанню, осмисленню ідей патріотизму з певною атмосферою в колективі, де виявляється громадянська спрямованість діяльності учнів, їхньої поведінки, духовного життя, ставлення до рідного краю, мови, природи.
Епіграфом до проведення уроку можуть бути поетичні рядки:

^ Донеччина… Простір вільний, степ широкий,

просто неба, немов птах,

Рідний край мій синьоокий,

Сонця схованка в хлібах.
Оформлення уроку:

  • символи Донецької області;

  • репродукції видатних архітектурних споруд, пам’ятників;

  • портрети видатних людей Донеччини;

  • карти Донецької області, Донецька;

  • виставка книг відповідної тематики;

- електронні проекти, присвячені видатним людям, які жили, живуть у Донецькій області.

Для учнів 1-4 класів під час підготовки і проведення першого уроку варто запроваджувати такі форми, які культивують любов до батьків, до природи, людяне ставлення до всього рідного. Доцільно використовувати художні мініатюри В.Сухомлинського, український фольклор.

Зміст Першого уроку доцільно підпорядковувати реалізації таких завдань:

- ознайомлення з історичними сторінками рідного краю, його сучасністю;

- формування в учнів понять „Батьківщина”, „мала батьківщина”, стійкого пізнавального інтересу до краєзнавчого матеріалу;

- виховання патріотичних почуттів, шанобливого ставлення до символіки, культурного й історичного минулого , любові до свого рідного краю, народу, родини, ціннісного ставлення до українських та родинних звичаїв, обрядів і традицій; 

- розвитку комунікативних здібностей, навичок співпраці, роботи у команді , мислення, пам’яті, уяви.

У процесі підготовки до Першого уроку для учнів молодшого шкільного віку важливо добирати матеріал, що сприятиме формуванню здатності дитини усвідомлювати приналежність до рідного краю, шанувати історію і мову свого народу, поважати батьків, знати культуру свого краю, дотримуватись моральних й етичних норм спілкування.

Система уроків та позакласних заходів з краєзнавства попередніх років навчання дозволяють провести інтелектуальну вікторину „Знавці історії рідного краю ”, де можна запропонувати питання про історію виникнення нашого регіону та його сучасний облік: Скільки років виповнилося Донецькій області? Яку назву вона мала раніше? Які міста входять до складу Донецької області? Як називають мешканців Донеччини? Як утворилася назва Донбас? Коли було знайдено на Донеччині вугілля? Які ви знаєте великі підприємства Донецької області? Що є символом Донеччини? Які ви знаєте заповідні місця рідного краю? Як називається місцевий парк, якого немає у жодному місті України? тощо. Таким чином підвести до розкриття теми уроку.

Форма проведення Першого уроку, методи, засоби та прийоми роботи мають відповідати віковим особливостям учнів (урок-свято, конкурсно-ігрова програма, вікторина, турнір знавців, колективна творча справа, свято-презентація, інтелектуальна гра, урок-подорож тощо).
Орієнтовні творчі форми проведення уроку в 1-4 класах:

- літературний віночок „Рідний край – Донеччина моя”;

- пізнавальна гра-подорож „Пам’ятні місця рідного міста”;

- виставка малюнків „Рідний край, де ми живемо”, „Улюблені куточки мого міста”;

- вікторина „Що я знаю про природу рідного краю”;

- зустріч „Сторінками сімейного альбому”;

- заочні мандрівки, подорожі „Люби і знай свій рідний край”;

- екскурсії до місцевого краєзнавчого музею;

- краєзнавча гра-лото „Барви рідного краю”;

- презентація творчого проекту „Я люблю рідне місто”, „Мої мрії про майбутнє рідного міста”.
Зміст, структура і план проведення уроку має стати творчим доробком кожного вчителя спільно з батьківським та учнівським активом, громадою. Урізноманітнити види робіт на уроці допоможуть кросворди, дидактичні ігри , робота з прислів’ями, притчами, художніми творами.

Важливо звернути увагу на оформлення класної кімнати. Виставка книг про Донецький край, карта області, портрет Юза, портрети видатних особистостей, фотоілюстрації краєвидів, творчі роботи учнів про рідний край сприятимуть створенню пізнавальної атмосфери уроку.

Доцільно залучити до участі у проведенні Першого уроку представників органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, міжнародних, громадських організацій, науки та культури, державних установ, батьківської громадськості; видатних людей області, міста.

З метою підвищення емоційного сприйняття у процесі проведення Першого уроку рекомендується використовувати музичні твори, відеоролики, мультимедійні презентації, фрагменти документальних фільмів, які висвітлюють минуле та сьогодення Донецької області, рідного міста.

Щодо проведення уроку в 1 класі. Для першокласників перший день перебування в школі – важлива в житті подія. Тому особливо цінно, щоб він запам’ятався дітям як хвилюючий, яскравий, неординарний день. Слід не забувати, що для дорослих День Знань – свято, а для 6-річної дитини – і радість, і сум, і тривога, і хвилювання; потяг до нового і страх перед невідомим.

Діти, які вперше переступають поріг школи, чекають довгоочікуваної зустрічі з першою вчителькою, бажають, щоб їх помітили та почули, менш за все вони хочуть бути в цей день пасивними глядачами. Учителеві необхідно так організувати роботу, щоб першокласники відчули свою значимість, те, що в школі на них чекає багато несподіваних відкриттів, захоплюючих зустрічей, цікавих вражень.

Для проведення першого уроку бажано залучити учнів старших класів, батьків, заздалегідь підготувати майбутніх першокласників. Цікавою знахідкою уроку може стати подорож у минуле рідного краю. Хто ми є і звідки пішли, де і ким народилися, хто наші батьки, якого роду-племені? Важливо донести до першокласників, що все, чим сьогодні багатий Донбас, чим він знаний в усьому світі, стало можливим завдяки невтомним рукам і золотим серцям його мешканців. Донеччина – земля невичерпних природних багатств – завжди була місцем, де народжувалися не тільки герої тяжкої праці, а, перш за все, багатирі духу, щедрі серцем і всебічно обдаровані. Вони не тільки творять матеріальні блага – видобувають вугілля і варять сталь, несуть тепло і світло людям, а й роблять наукові відкриття і виховують дітей, відроджують духовні скарби рідного народу. Увагу першокласників слід закцентувати на тому, що школа – це велика і дружна родина, у якій діти не лише здобувають знання, а й вчаться дружити, спілкуватися між собою, вирішувати проблеми, допомагати один одному, зберігати традиції рідного краю, гідно нести звання учня, щоб у майбутньому творити добрі справи на благо рідного краю.

Важливо, щоб перший урок пройшов урочисто, з яскравими та цікавими моментами, запам’ятався учням надовго, сприяв згуртуванню колективу. Пропонуємо підготувати мультимедійну презентацію неповторних краєвидів Донеччини: безкраї поля, вкриті золотим колоссям пшениці, індустріальні пейзажі з синіми териконами на горизонті, густі темно-зелені ліси над величавим Сіверським Дінцем, стародавні кургани, вкриті сивою ковилою, чарівне Святогір’я із золотими куполами православних храмів на тлі крейдяних гір, Великоанадольський ліс, Азовське узбережжя.

За активну діяльність на першому уроці потрібно кожному учневі вручити нагороду (медалі, ордени, сувеніри, книги). Жодна дитина не повинна залишитись поза увагою, адже враження, які отримають першокласники від першого уроку у школі будуть визначати їх подальше ставлення і до школи, і до навчання в ній.
Перший урок у 5-9 класах повинен сприяти гармонійному поєднанню, осмисленню ідей патріотизму з такими сторінками, атмосферою в колективі, в яких виявляється громадянська спрямованість діяльності учнів, їхньої поведінки, духовного життя, ставлення до рідного краю, мови, природи.

^ Форма проведення уроку, методи, засоби та прийоми роботи мають відповідати віковим особливостям учнів (година спілкування, зустріч, конкурсно-інтелектуальна програма, вікторина, турнір знавців, колективна творча справа, свято-презентація, усний журнал, конкурс-інсценізація, диспут).

Творчі форми проведення уроку для учнів названої вікової групи можуть бути такими:

- вікторина „Знаю та розумію історію рідного краю”;

- заочна пошукова експедиція „Козацькому роду нема переводу”;

- літературно-георгафічний пошук „Панорама десятиліть рідного краю”;

- історичні портрети „Видатні особистості Донеччини”;

- презентація проекту „Моя земля – Донеччина”;

- літературно-музичний калейдоскоп „Пісні нашого краю”;

- презентація дослідницького пошуку клубу знавців природи рідного краю;

- азбука громадянина „Я - донеччанин”;

- діалоги про традиції, звичаї, культуру „Доля моєї сім’ї в долі рідного краю”;

- зустрічі з видатними земляками „Донеччину люди прикрашають”;

- організаційно-діяльнісна гра „Мій внесок у славу і добробут рідного міста”;

- рольова гра „Донеччино моя, моя ти Батьківщино!.

Під час підготовки і проведення уроку в 5-9 класах доцільним буде використання змістовної віртуальної подорожі „Моя сім’я, моя родина – це наша область, Україно!”

Підготовка і проведення першого уроку у 10-11 класах.

У старшій школі Перший урок має стати своєрідним уроком громадянської зрілості. Провідне завдання уроку – дати можливість і право учням самостійно розв’язувати питання патріотизму, приймати розумні рішення, виходячи зі своїх духовних і моральних якостей, а також із факту, що формування особистості повинне бути спрямоване в інтересах самої особистості і за її бажанням. Реалізувати зазначені завдання можна застосувавши такі форми роботи як: дискусія, диспут, прес-конференція, брифінг, круглий стіл, тренінг, під час яких можна розробити моделі розв’язання різних проблемних ситуацій на основі їх аналізу, активного обговорювання та захисту своєї позиції. Залежно від обраного напрямку виховання патріотизму, різноманітною може бути тематика уроків: «З історії виникнення Донеччини»; «Видатні Донетчани», «Донецьк в поезії», «Моє місто в моєму серці», «Оспівана Донеччина у творах твоїх земляків», «Традиції Донеччини у твоїй родині»; «Мої обов’язки щодо батьківщини».
Орієнтовні форми уроку:

- анкетування „Донеччина: думаю, мрію, пропоную”;

- лист до сучасників „Моя рідна земля - Донеччина”;

- перехрестя думок „Минуле, сучасне, майбутнє”;

- фотовиставка „Краєвиди рідного міста”;

- - аукціон соціальних ідей „Відродження рідного краю”;

- благодійні акції „Знаємо, любимо, шануємо”;

- усний журнал „Історія геральдичних символів Донеччини”;

- презентація програмного проекту „Видатні особистості краю”;

- творча гра „Донеччина і людина року” та ін.

Доцільно протягом уроку подивитися відеоролики, відзняті про олімпіаду в Лондоні про видатних спортсменів з Донецької області, які вже стали олімпійськими чемпіонами 2012р, про проведення футбольних матчів Чемпіонату «Євро-2012».

Зміст усіх заходів повинен сприяти духовному піднесенню учнів, утвердженню їхньої громадянської позиції. Бажано передбачити участь батьківської громадськості у проведенні заходів.

Обов’язковими складовими першого уроку є використання державної символіки, перегляд відеозвернення президента України, керівництва області з нагоди ювілею, належний інформаційний та художньо-естетичний рівень оформлення. Епіграфом до проведення уроку можуть бути поетичні рядки С.Жуковського:

^ Дихне, як ніжне речення,

Зі сходу вітровій.

Донеччино, Донеччино,

Коханий краю мій.

Перший урок „Свято рідного краю” має справити великий вплив на формування поведінки і світогляду учнів – спадкоємців славних традицій області, творців сучасного і майбутнього Донеччини. Тож будемо гідні своєї землі, своєї батьківщини, яка зветься – Донбас!

Додаток №2
^ ІНФОРМАЦІЙНО-ДОДАТКОВІ МАТЕРІАЛИ

краєзнавчого спрямування до проведення в школах міста Донецька

у 2012 році першого уроку до 80-річчя Донецької області

Донецькій області 80 років

Обов’язковими складовими Єдиного уроку є використання державної символіки, перегляд відеозвернення керівництва області з нагоди ювілею, належний інформаційний та художньо-естетичний рівень оформлення.
^ Символіка рідного краю

Герб Донецької області Флаг Донецької області

(Затверджені 17 серпня 1999 року)

Донецька область утворена 2 липня 1932 року.

В адміністративно-територіальному устрої області 52 міста, з них 28 – обласного значення, 17 сільських районів, 81 селищна рада, 131 селище міського типу, 253 сільські ради, 246 селищ і 878 сіл. Донецька область розміщена в південно-східній частині України.

На сході її кордони частково співпадають з державними кордонами України і Російської Федерації. На півдні область має вихід до морів Середземноморського басейну. Протяжність області з півночі на південь – 240 км, з заходу на схід – 170 км. Площа – 26,5 тис. кв. км, або 4,4 % території країни. Донецька область є найбільшою з областей України за чисельністю населення. Тут проживає 4,58 млн.чол. 130 національностей (10% населення країни). Щільність населення складає 173 чол. на 1 кв.км, 90,4% населення мешкає в містах.

Клімат області різко континентальний, характеризується досить жарким, засушливим літом і порівняно холодною зимою з нестійким сніговим покривом. В області є дивовижні місця та цілющі родовища. Бальнеологічне значення мають Слов’янські солоні озера та джерела мінеральних вод. Унікальні природні лікувальні властивості має соляна шахта в м. Солідарі, де створено спелеологічний санаторій.

Неперевершеною за своїм оздоровлюючим ефектом є Азовське узбережжя. Особливу наукову та природоохоронну цінність мають заповідні зони – Святогір’я та Половецька степ. Область багата родючими чорноземами. Вона має багату мінерально-сировинну базу. Головними корисними копалинами є кам'яне вугілля (запаси оцінюються в 18,3 млрд. т), кам'яна сіль, вапняки, вогнетривкі глини, цементна сировина, крейда, гіпс, інші – усього майже 50 видів.
^ Економічний потенціал. Наявність в області власних паливно-енергетичних і мінерально-сировинних ресурсів, близькість залізорудних родовищ Криворізького басейну, вихід до моря зумовили формування потужного промислового комплексу з високою концентрацією галузей важкої промисловості, створення достатньо розвиненої виробничої, наукової і соціальної інфраструктури, високий ступінь урбанізації.
Промисловість. Промисловий потенціал області складає основу господарського комплексу регіону і займає важливе місце в економіці України. Область володіє майже п'ятою частиною основних промислово-виробничих фондів України, забезпечує майже 20% загальнодержавного обсягу реалізованої промислової продукції, займає перші та провідні місця по випуску багатьох видів промислової та сільськогосподарської продукції.

Вугільну промисловість представляють 111 шахт і шахтоуправління, 23 малих підприємства недержавної форми власності та 27 діючих збагачувальних фабрик. Виробнича потужність вугледобувних підприємств складає 56 млн.т вугілля на рік. Балансові промислові запаси вугілля дорівнюють 14 млрд.т. На виконання заходів програми реструктуризації вугільної галузі в області здійснюється закриття неперспективних шахт. В стадії закриття станом на 01.05.2007 знаходяться 55 шахт і 2 збагачувальні фабрики.

Електроенергетика представлена єдиним комплексом генеруючих, мережних, ремонтно-технічних виробництв. Встановлена потужність 6 теплових електростанцій (9,0 тис.МВт) здатна повністю забезпечити обласні потреби і постачання електроенергії за межі регіону. В металургійному комплексі функціонують 11 металургійних підприємств, 39 підприємств по виробництву готових металевих виробів та трубний завод. До цього комплексу входять 7 коксохімічних, 3 флюсовидобувних, 13 вогнетривких підприємств.

Основна номенклатура металургійної продукції: чавун переробний і ливарний, прокат різноманітних профілів, труби, сталеві канати тощо. В області зосереджені важливі для господарського комплексу України підприємства кольорової металургії. Ця галузь включає 9 підприємств, які працюють на вторинній сировині. Питома вага експортної металургійної продукції в загальному обсязі експорту області складає 76 %. В хімічній та нафтохімічній промисловості працюють 36 підприємств різної спеціалізації. Вони виробляють мінеральні добрива, аміак, полістирол, кислоти, продукцію для військово-промислового комплексу, товари побутової хімії, фармацевтичну продукцію тощо. Майже 55 % хімічної продукції експортується.

Машинобудівний комплекс представляють 150 підприємств. Вони повністю забезпечують потребу держави в гірничопрохідницькому обладнанні, виробляють майже 100% загальнодержавного обсягу холодильників побутових, 74% – пральних машин.

Харчова і переробна промисловість налічує 122 великих підприємства, які спеціалізуються на випуску м'ясної, молочної, хлібопекарної, борошномельно-круп’яної, кондитерської, макаронної, олієжирової, рибної, плодоовочевої, лікеро-горілчаної, виноробної, пиво-безалкогольної продукції. Виробництво непродовольчих товарів для населення в області здійснюють промислові підприємства, які випускають меблі, холодильники, газові плити, пральні машини, посуд, текстильні, швейні і трикотажні вироби, взуття та інше.
^ Агропромисловий комплекс. Сільське господарство області має в користуванні понад 2 млн.га сільськогосподарських угідь, з них 1,7 млн.га ріллі. В агропромисловому комплексі в результаті реформування 426 колективних сільськогосподарських підприємств створено 625 агроформувань ринкового типу. Функціонує 1,7 тис. фермерських господарств. Господарства спеціалізуються на вирощуванні зернових, олійних, овоче-баштанних культур, виробництві молока, м’яса та продукції птахівництва.
^ Мале підприємництво. В області зареєстровано 26 тис. підприємств малого бізнесу, або 86% від загальної кількості суб’єктів господарської діяльності області. В сфері малого підприємництва зайнято 12,5% загальної чисельності зайнятих в економіці області. В ході реалізації Регіональної програми розвитку малого підприємництва було здійснено ряд заходів, спрямованих на створення сприятливих умов для розвитку малого підприємництва.

^ Зовнішньоекономічна діяльність. На зовнішньому ринку реалізується майже половина виробленої в області промислової продукції. Область підтримує зв'язки з партнерами 120 країн світу. Експорт товарів здійснюють майже 700 підприємств та організацій області.

Основні підприємства - експортери - ВАТ “Маріупольський металургійний комбінат ім. Ілліча”, ВАТ “Металургійний комбінат “Азовсталь” забезпечують більш 40% загального обсягу експорту області. Імпортують продукцію більш 1000 підприємств та організацій області з 86 країн світу. Головними зовнішньоторговельними партнерами області є Російська Федерація (26,9% від загального обсягу експорту області), Туреччина (11,7%), Італія (9,2%), Єгипет (3,2%), Польща (2,7%), Індія (2,52%), Білорусь (2,1%).

Інвестиційна політика. За обсягом інвестицій в основний капітал область стабільно посідає друге місце в Україні. У загальному обсязі капіталовкладень традиційно переважну частку (до 70%) складають інвестиції у промисловість, з яких понад 90% спрямовуються у розвиток добувної та обробної промисловості.

Зберігається тенденція збільшення надходжень прямих іноземних інвестицій в економіку області, поліпшення інвестиційного іміджу, формування сприятливого інвестиційного клімату регіону. З метою залучення інвестицій в економіку області у грудні 1998 року прийнято Закон України „Про спеціальні економічні зони та спеціальний режим інвестиційної діяльності в Донецькій області”. Законом передбачено створення на 60 років двох спеціальних економічних зон „Донецьк” і „Азов”, введення терміном на 30 років спеціального режиму інвестиційної діяльності в 26 містах і 7 районах області, яким надано статус територій пріоритетного розвитку. Але у 2005 і 2006 роках законами України про Державний бюджет на відповідні роки було скасовано основні норми Закону України „Про спеціальні економічні зони та спеціальний режим інвестиційної діяльності в Донецькій області”. За період діяльності СЕЗ і ТПР схвалено до реалізації 188 інвестиційних проектів на загальну суму 3,86 млрд.дол.США, у тому числі 63 проекти за участю іноземних інвесторів (їх капітал – 845,1 млн.дол.США).

Більше половини проектів (107) припадає на металургійну, вугільну, хімічну, нафтопереробну промисловість, енергетику, машинобудування та промисловість будівельних матеріалів; 46 проектів – на легку та харчову промисловості, решта – на інші галузі. Завершено реалізацію 78 інвестиційних проектів вартістю 891,4 млн.дол.США. В стадії реалізації знаходиться 107 інвестиційних проектів вартістю 2,8 млрд.дол.США. По всіх інвестиційних проектах в область залучено інвестицій в сумі 2,39 млрд.дол.США у тому числі 560,6 млн.дол.США – іноземних. Інвестиції в СЕЗ і ТПР надійшли з 23 країн світу.

Серед найбільших держав–інвесторів - Кіпр, США, Великобританія, Німеччина, Італія, Австрія. На підприємствах, які реалізують інвестиційні проекти вироблено продукції на суму майже 71,8 млрд.грн. Надходження від реалізації товарів і послуг склали 62,9 млрд.грн., в тому числі від експорту – 26,2 млрд.грн Створено нових та збережено існуючих 58,6 тис. робочих місць.

Транспорт. Область володіє розвиненою транспортною мережею.

Донецька залізниця - одна з найбільших в Україні. На неї припадає майже 45% загального обсягу навантаження по Укрзалізниці і 15% обсягу відправлень пасажирів. Вона обслуговує виробничо-господарський комплекс і населення Донецької, Луганської, частково - Дніпропетровської, Запорізької і Харківської областей. Донецьк має залізничне сполучення з великими вузловими станціями України і Росії, включаючи Київ, Львів, Одесу, Харків, Сімферополь, Москву, Санкт-Петербург та інші міста.

Область має зручний автомобільний зв'язок з іншими регіонами України і півднем Росії. За якістю дороги відносяться до вищих категорій автодоріг в Україні. Шосейні магістральні та внутрішньоміські дороги оснащені мережею сучасних автозаправних станцій, що надають повний набір послуг відповідно до кращих міжнародних стандартів. Усі великі виробники автомобілів світу мають у Донецькій області сервісні станції з продажу, ремонту та обслуговування автомобільної техніки.

В містах Донецьк і Маріуполь розташовані аеропорти, які мають статус міжнародних і пропонують повний спектр митних послуг. Пасажиро-транспортний аеродром є в м. Краматорськ. Одним з найбільших портів в Україні – Маріупольський морський порт. Повний комплекс митних послуг і висока якість систем комунікацій роблять порт важливим імпортно-експортним центром регіону. Маріупольський порт щорічно обробляє понад 14 млн.т вантажів. Порт має 17 причалів, які дозволяють приймати суда довжиною 240 м і посадкою 8 м.

Телекомунікаційні системи В області прискореними темпами розвивається інфраструктура телекомунікацій. Є можливості розширення використання мобільних телефонів, стільникового і пейджингового зв'язку. Вартість послуг мобільних комунікацій - на рівні європейських цін. Ряд компаній області надають клієнтам високоякісний доступ до Інтернету.
Освіта. Сформована в області мережа навчально-виховних закладів задовольняє потреби населення у формах, профілях та мовах навчання. Середню обов'язкову освіту забезпечують 1226 загальноосвітніх шкіл різного типу і форм власності, в яких навчається 405,3 тис. учнів. Із загальної кількості 20 шкіл - приватні, в яких навчається майже 1,5 тис. учнів. Серед загальноосвітніх шкіл 76% складають школи І-ІІІ ступенів, котрі дозволяють одержати повну середню освіту за місцем проживання. В області працюють 34 гімназії, 36 ліцеїв, 80 навчально-виховних комплексів, 2 колегіуми. 3 1999 року працює обласний багатопрофільний ліцей для обдарованих дітей. В області налічується 1151 дошкільний заклад. Їх відвідують всього 108,0 тис. дітей, або 64% загальної чисельності дітей відповідного віку.

Професійну освіту молоді надають 120 професійно-технічних училищ, де навчається 53,1 тис. учнів. Навчання здійснюється за різними профілями. Найбільше спеціалістів готується для будівництва, машинобудування, автомобільного транспорту, харчової промисловості та торгівлі. Підготовку кадрів вищої кваліфікації здійснюють 27 вищих учбових закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації, в яких навчається 162,0 тис. студентів. Підготовку молодших спеціалістів здійснюють 63 вищих навчальних заклади І-ІІ рівнів акредитації, в яких навчається 55,6 тис. студентів і які в 2006 році випустили понад 16 тис. фахівців для промисловості, будівництва, транспорту, зв'язку, охорони здоров'я, освіти тощо.
^ Охорона здоров’я. Система охорони здоров’я області представлена широкою мережею обласних, міських та районних лікарень, діагностичних центрів, спеціалізованих клінік і амбулаторій, станцій і відділень «швидкої допомоги» та інших медичних закладів.

Населення області обслуговують 21,7 тис. лікарів та 47,9 тис. середніх медпрацівників. Ліжковий фонд складає 41,4 тис. ліжок. Щорічно в стаціонарах лікується 1 млн. чоловік. На базі обласних лікувальних закладів функціонують спеціалізовані центри, в яких застосовуються найсучасніші методичні технології. Серед них такі відомі центри як опіковий, протипухлинний, для хворих з наслідками травм спинного мозку, мікрохірургії органів, ендоскопічної хірургії тощо.
^ Культура та дозвілля. В області діють 702 клуби і будинки культури, 847 бібліотек, 23 музеї, школи естетичного виховання дітей тощо.

Працюють 5 театрів, серед них відомий в Україні та за її межами Донецький державний академічний театр опери та балету ім. А.Солов’яненка. Набули широкої популярності мистецькі фестивалі «Зірки світового балету», «Прокоф’євська весна», «Отчий дом» тощо. Гастрольні виступи кращих професійних колективів області відбуваються в багатьох країнах світу.

В області налічується 4,3 тис. пам’ятників археології, історії, культури та монументального мистецтва. Серед них історико-архітектурний заповідник «Святі гори», меморіальний комплекс С.Прокоф’єва.
^ Фізична культура та спорт. В області функціонують 90 стадіонів, 50 плавальних басейнів, 1,5 тис. спортивних залів. В 132 дитячо-юнацьких спортивних школах займається 63,5 тис. дітей та учнівської молоді, працюють школи вищої спортивної майстерності, училище олімпійського резерву.

Спортивно-реабілітаційну роботу серед інвалідів проводить Донецький обласний центр інвалідного спорту "Інваспорт", філії якого відкрито в 12 містах області. Активно діє обласний центр “Спорт для всіх”. В області до систематичних занять фізичною культурою і спортом залучено понад 720,0 тис.чол.
Туризм. Регіон має сприятливі умови для оздоровчо-рекреаційного туризму. В області зосереджено 16% санаторно-курортних закладів України. В межах області знаходиться майже 110 км узбережжя Азовського моря з унікальними мілководними піщаними пляжами, національний природний парк "Святі гори" (м.Святогірськ), ботанічне чудо – Хомутовський степ, заповідник Кам'яні Могили, Слов'янські озера карстового походження, Краснолиманський ліс з унікальним кліматом. М'який клімат узбережжя Азовського моря, русла річки Сіверський Донець, лікувальні грязі, джерела мінеральних, радонових вод належать до рекреаційних ресурсів області. Унікальною є діяльність оздоровчого спелеосанаторію у соляній шахті міста Соледар Артемівського району.

Індустрія туризму в регіоні представлена 523 закладами оздоровлення та відпочинку, 71 підприємством готельного господарства, 270 суб’єктами господарської діяльності. Туристичні фірми пропонують відпочинок, розваги, навчання та лікування в 59 країнах світу.

Додаток №3

Інтернет-ресурси до Першого уроку
1.http://doncult.com/?id=91 (план заходів управління культури і туризму Донецької обласної державної адміністрації присвячених 80-річчю Донецької області, видатні діячі Донеччини, історія Донецької області, символіка Донецької області, герб для використання у інформаційно-рекланих цілях.

2.http://donmolod.gov.ua/2011-03-03-12-48-31/620-80-.html (інформація про Донецьку область).

3. http://www.youtube.com/watch?v=Q1rxH_7w1Wo&feature=related (відеофільм «Старий Донецьк»).

4.http://www.youtube.com/watch?v=6dOllNBYd6E&feature=related (відеофільм «Сталіно»).

5.http://www.youtube.com/watch?v=jw5zWEGNosY (відеоролік «80 лет Донецкой области»).

6.http://www.youtube.com/watch?v=PKlVZA5lVFM&feature=related (промова Віктора Януковича у Донецку).

7.http://geobio.ru/tvorch_rab.htm (презентація про Донецьк).

8.http://infodon.org.ua/about_donetsk (исторія про Донецьк).

9.http://works.tarefer.ru/33/101567/index.html (реферат).

10.http://ru.wikipedia.org/wiki/История_Донецкой_области (істория Донецької області).

11. http://www.rusedu.ru/detail_9714.html (презентація «Мой край родной Донеччина»)

12. http://center.donetsk.ua/istoriya/pro-istoriyu-donecka/

13. http://uk.wikipedia.org/wiki/Історія_Донецька

14. http://uzovka.dn.ua/history-of-donetsk/blog

15. http://donetsk.ucrf.gov.ua/about/history/

Схожі:

Методичні рекомендації щодо проведення у навчальних закладах міста Донецька iconМетодичні рекомендації щодо проведення у навчальних закладах міста Донецька  
«Про структуру та організований початок 2013/2014 навчального року» рекомендовано першого вересня 2013 року після Свята Першого дзвоника...
Методичні рекомендації щодо проведення у навчальних закладах міста Донецька iconМетодичні рекомендації щодо проведення у навчальних закладах міста Донецька  
«Про структуру та організований початок 2013/2014 навчального року» рекомендовано першого вересня 2013 року після Свята Першого дзвоника...
Методичні рекомендації щодо проведення у навчальних закладах міста Донецька iconМетодичні рекомендації до проведення у загальноосвітніх та професійно-технічних...
Плану заходів з відзначення 20-ї річниці незалежності України Міністерство надсилає методичні рекомендації щодо проведення єдиного...
Методичні рекомендації щодо проведення у навчальних закладах міста Донецька iconМетодичні рекомендації для проведення у загальноосвітніх навчальних закладах
Просимо ознайомитися з методичними рекомендаціями щодо проведення в закладах освіти заходів на відзначення 135 – річчя з дня народження...
Методичні рекомендації щодо проведення у навчальних закладах міста Донецька iconМетодичні рекомендації щодо проведення батьківських зборів у загальноосвітніх закладах міста
Важливою складовою навчально-виховного процесу сучасного закладу освіти є організація роботи з батьками та сім’ями учнів
Методичні рекомендації щодо проведення у навчальних закладах міста Донецька iconМетодичні рекомендації щодо організації навчально-виховного процесу
Міністерство освіти І науки України надсилає для практичного використання методичні рекомендації щодо організації навчально-виховного...
Методичні рекомендації щодо проведення у навчальних закладах міста Донецька iconМетодичні рекомендації щодо проведення атестації педагогічних кадрів
Науково-методичні рекомендації щодо проведення курсів з елементами дистанційного навчання
Методичні рекомендації щодо проведення у навчальних закладах міста Донецька iconМетодичні рекомендації щодо організації навчально-виховного процесу
Відділ освіти надсилає Вам для практичного використання «Методичні рекомендації щодо організації навчально-виховного процесу під...
Методичні рекомендації щодо проведення у навчальних закладах міста Донецька iconМетодичні рекомендації щодо організації та проведення роботи з обдарованими...
...
Методичні рекомендації щодо проведення у навчальних закладах міста Донецька iconМетодичні рекомендації щодо вивчення української мови в загальноосвітніх...
Методичні рекомендації щодо вивчення української мови в загальноосвітніх навчальних закладах у 2010-2011 навчальному році
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка