Укра ї н а золочівська районна державна адміністрація Харківської області в І д д І лосв І т и
Скачати 121.45 Kb.
НазваУкра ї н а золочівська районна державна адміністрація Харківської області в І д д І лосв І т и
Дата конвертації08.03.2013
Розмір121.45 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Право > ДокументыУ К Р А Ї Н А

Золочівська районна державна адміністрація Харківської області
В І Д Д І Л О С В І Т И

62203 смт Золочів, пл. Леніна, 3 тел. 5-11-67; 5-05-44

________________ №____________

І Н Ф О Р М А Ц І Я

відділу освіти Золочівської районної державної адміністрації

про стан та перспективи розвитку дошкільної освіти в районі

станом на 01.01.2007 р.

Відділ освіти, педагогічні колективи дошкільних навчальних закладів керуються в роботі основними положеннями Закону України „Про дошкільну освіту”, Положенням про дошкільний навчальний заклад, Базовим компонентом дошкільної освіти, програмою „Малятко”, нормативними документами та розпорядженнями Головного управління освіти та науки Харківської облдержадміністрації про дошкільну освіту, власними статутами. Їх діяльність спрямована на зміцнення фізичного та психічного здоровя дітей, підвищення рівня навчально-виховної роботи шляхом запровадження нових технологій, збереження контингенту дітей та розвиток мережі дошкільних навчальних закладів.
^ Стан мережі дошкільних навчальних закладів

В 11 дошкільних навчальних закладах виховується 478 дітей, що становить 48 відсотків від загальної кількості дітей дошкільного віку.

В селищі Золочів дошкільною освітою охоплено 66% дітей, в селах району 34%. З 11 ДНЗ – 10 україномовні, 1 – російськомовний.

Мережа ДНЗ району, в основному відповідає потребам населення „Проведена робота по розширенню мережі ДНЗ в смт Золочів. Зокрема, передбачені кошти на відкриття 2-х дошкільних груп в ДНЗ №1 з 1 вересня 2007 року, що дасть можливість наблизити наповненість груп до норми. Виділені кошти на організацію 2-х дошкільних груп в ДНЗ с.Феськи з 1 травня 2007 року.

Продовжено функціонування двох класів для найменших школярів (6 років), якими з 1 вересня 2006 року в ДНЗ №1 смт Золочів охоплено 40 учнів гімназії №1 селища.

В усіх ДНЗ району створені необхідні санітарно-гігієнічні умови для виховання дітей. Проведено поточний ремонт усіх приміщень.

Працівники ДНЗ доклали багато зусиль для того, щоб, в міру можливого, поліпшити умови для життя і виховання малят. Поточний ремонт в ДНЗ проводився., в основному, своїми силами, за рахунок спонсорських і батьківських коштів, частково-бюджетних.

В с.Олександрівка газифіковано ДНЗ, переобладнано топочну під газове опалення за рахунок коштів фірми „Сентал”.

В ДНЗ с.Феськи проведено реконструкцію опалювальної системи і газифіковано ДНЗ за рахунок коштів обласного бюджету.

В ДНЗ №1 смт Золочів виконано будівельні роботи по газифікації автономної топочної за рахунок коштів Золочівської селищної ради.

В ДНЗ №2 смт Золочів проведено капітальний ремонт даху за рахунок коштів Золочівської селищної ради.

В ДНЗ с.Довжик замінені вхідні двері і двері в коридор, зроблено навіс за рахунок коштів Довжицької сільської ради.
Ведення обліку дітей дошкільного віку.
Документація по обліку дітей введена в номенклатуру справ ДНЗ на 2006 рік.

Облік дітей від 0 до 6 років ведеться завідувачами ДНЗ по мікрорайонах. Впорядковані списки дітей по роках, які постійно поновлюються. Відділ освтіи також веде облік дітей від 0 до 6 років на основі даних сільських та селищної рад даних дитячої консультації Золочівської районної лікарні.

За 2006 рік в районі народилося 196 дітей.

Всього дітей віком від 0 до 6 років налічується 1200 чол., з них в смт Золочів – 516 чол.
Охоплення дітей 5-річного віку дошкільною освітою
На виконання наказу Головного управління освіти і науки від 23 червня 2006 року №414 „Про результати перевірки стану організації роботи з дітьми 5-річного віку щодо збільшення їх охоплення суспільним дошкільним навчанням і вихованням” відділом освіти Золочівської РДА видано наказ №156 від 07 вересня 2006 року „Про наслідки перевірки стану організації роботи з дітьми 5-річного віку щодо збільшення їх охоплення суспільним дошкільним навчанням і вихованням в Золочівському районі”, в якому проведено аналіз стану роботи з дітьми 5-річного віку щодо збільшення їх охоплення дошкільною освітою в районі. Було запропоновано ввести документацію по організації роботи з дітьми 5 р.ж. в номенклатуру справ ДНЗ на 2007 рік.

Відділ освіти розробив і запропонував усім керівникам ДНЗ і шкіл району „Заходи щодо збільшення показників охоплення дошкільною освітою дітей віком від 1 до 6 років на 2006-2007 н.р.”, які затвердженеі науказом від 14.09.2006 року.

Дітей 5-го року життя в районі 170 чол. З них на сьогодні в ДНЗ виховуються 119 чол. та 7 чол. – 6 р.ж., що становить 75% від загальної кількості дітей 5 р.ж. по району і 95% - по селищу Золочів.

У селах, де немає ДНЗ, завдання підготовки дітей 5 р.ж. вирішується педколективами шкіл. Наказами по школах закріплені вчителі, які проводять підготовчі заняття в межах педагогічного навантаження. Впорядковані списки дітей 5 р.ж. та визначено облік дітей, які будуть навчатися у 1-х класах у 2007-2008 н.р. Визначено місце, термін, тривалість проведення занять. Така робота дала можливість охопити дошкільною освітою 90% дітей 5 р.ж.

Дане питання додатково обговорювалося на нарадах керівників шкіл і ДНЗ у січні, травні та вересні 2006 року.

Діяльність дошкільних навчальних закладів спрямована на максимальне охоплення дітей дошкільною освітою в мікрорайонах, зокрема дітей старшого дошкільного віку. В усіх ДНЗ ведеться загальний облік дітей 5-річного віку, заведені картки їх обліку.

В більлшості ДНЗ у наявності нормативно-правові документи, підібрана науково-методична література по організації роботи з дітьми 5 р.ж.
Фінансування ДНЗ
Всі дошкільні навчальні заклади знаходяться на бюджеті сільських та селищної рад.

Сільські і селищна ради затверджують бюдджети, виходячи із своїх можливостей.

Планові розрахунки на утримання дітей ДНЗ виконують спеціалісти централізованої бухгалтерії відділу освіти згідно Типових штатних нормативів і норм харчування на одну дитину дошкілтьного віку. Заробітна плата передбачається 100% від потреби. Комунальні витрати , всі інші видатки плануютьсвя згідно можливостей.

Фактично середня вартість утритмання однієї дитини по району становить 3008 грн. або 115,7% від плану ( план 2600 грн. на 1 дитину).

Додатково використані кошти з обласного бюджету фірми „Сентал” , місцевих приватних підприємців , що дало можливість по сільських ДНЗ фактично використати на утримання однієї дитини 3366 грн. (план 2626 грн.) або 128,2%.
Харчування

Харчування дітей у дошкільних навчальних закладах здійснюється відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України від 01.06.05р. №242/329 „Про затвердження Порядку організації харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах та у відповідності з постановою Кабінету Міністрів України від 22 листопада 2004 року „Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах за рахунок бюджетних, спонсорських та батьківських коштів.

Завідувачі ДНЗ при забезпеченні продуктами харчування керуються рекомендаціями Харківської обласної санепідемстанції та Харківського обласного управління у справах захисту прав споживачів (припис №3 від 26.06.2003 року „Про вимоги щодо закупівлі продуктів та поліпшення організації харчування дітей у дитячих закладах області).

Харчування дітей в ДНЗ району організовано згідно визначеного переліку необхідних продуктів на 1 дитину на день для належного росту і розвитку. В меню є всі продукти згідно переліку норм. Харчування проводиться 3 рази (в цілодобовій групі – 4 рази) на день.

В дошкільні навчальні заклади доставляються якісні продукти харчування з ПП „Уманець”. На кожен продукт є сертифікат якості із зазначеним терміном реалізації. Завезення продуктів здійснюється згідно замовлення із ДНЗ терміном на одну добу.

ДНЗ забезпечуються м’ясом через спільне підприємство „Золочівський ринок” з довідкою та сертифікатом ветеринарної служби ринку не більше, як 50 кг. Зберігається воно в морозильних камерах 4 доби при глибокому заморожуванні (-18о).

Молоко та хлібобулочні вироби щодня доставляються з Золочівського хлібоприймального підприємства з дотриманням санітарно-гігієнічних вимог.

Щодня завідувачі, медичний персонал із залученням представників батьківського комітету, здійснюють постійний контроль за технологією приготування та термінами реалізації продуктів.

Всі продукти проходять якісну первинну обробку. Страви готуються кваліфікованими поварами з дотриманням технології приготування.

Електросковорідки та електродуховки оснащені терморегуляторами, що виключає можливість неякісної обробки продуктів. Кухні в ДНЗ забезпечені необхідним електрообладнанням.

Страви готуються згідно перспективного меню на 10 днів, затвердженого завідувачами ДНЗ та погодженого Головним районним санітарним лікарем. Медичними сестрами та завідувачами ДНЗ щомісяця проводяться підрахунки виконання норм харчування. Результати аналізуються і обговорюються на нарадах при завідувачах, виробничих нарадах та засіданнях батьківського комітету.

Всі працівники ДНЗ проходять обов’язкові медичні огляди згідно графіка. У відповідності з річними планами роботи ДНЗ проводяться інструктажі з питань безпеки діяльності з працівниками різних підрозділів. З батьками та обслуговуючим персоналом періодично проводяться бесіди, консультації, випускаються санітарні бюлетні.

Контроль за організацією харчування дітей в ДНЗ здійснює медперсонал Золочівської райСЕС та відділ освіти. Щомісяця та щоквартально аналізуються показники виконання натуральних норм, узагальнюються і періодично виносяться для обговорення на нарадах завідувачів ДНЗ. Така робота сприяє тому, що завідувачі ДНЗ володіють питанням виконання норм продуктів харчування на 1 дитину.

Відділ освіти також веде щомісячний облік вартості харчування дітей по всіх сільських та Золочівській селищній радах. Питання організації харчування дітей в ДНЗ заслуховуються на виконкомах сільських та Золочівської селищної рад.

На 01.01.2007 року середній показник вартості харчування дітей по ДНЗ смт Золочів становить 4 грн. 10 коп., по сільських ДНЗ – 3 грн. 90 коп.
Кадрове забезпечення
З дітьми працюють 47 педпрацівників і 78 чол. обслуговуючого персоналу, з них мають: вищу педагогічну освіту – 22 чол. або 47%,

середню педагогічну освіту – 24 чол. або 53%, навчаються у вузах – 6 чол., з них 2 завідувача ДНЗ.

З них працюють з: вищою категорією – 6 чол., І категорією – 4 чол., ІІ категорією – 1 чол.,з категорією „Спеціаліст” – 36 чол., званням „вихователь-методист” – 4 чол.

Вакансії відсутні.

Згідно Типового положення про атестацію педагогічних працівників України за минулий навчальний рік проатестовано 4 чол.

Курсову перепідготовку пройшли 11 чол.
Ефективність проведення експериментальної, інноваційної діяльності

Організація та зміст навчально-виховного процесу в ДНЗ здійснюється відповідно до Закону України „Про дошкільну освіту”, визначається Базовим компонентом дошкільної освіти і проводиться відповідно до вимог програми виховання дітей дошкільного віку „Малятко”.

Для педпрацівників організована робота райметодоб’єднань для завідувачів ДНЗ, вихователів дошкільних та різновікових груп, де обговорюються актуальні питання виховання та розвитку дітей дошкільного віку.

На всіх секціях серпневих райметодоб’єднань обговорені питання модернізації дошкільної освіти в районі. Мова йшла про перебудову змісту педагогічної роботи з дітьми, організацію життєдіяльності дитини, роботу з дітьми старшого дошкільного віку, які не відвідують дошкільні навчальні заклади, використання інноваційних технологій. В планах роботи РМО на 2006-2007 н.р. передбачено продовження роботи по особистісно-орієнтованому підходу до розвитку творчої особистості дитини, формуванню життєвої компетентності дитини, організації роботи з дітьми старшого дошкільного віку, що не відвідують ДНЗ.

На базі ДНЗ №1 та №2 смт Золочів працюють постійнодіючі семінари для вихователів:

  • використання усної народної творчості у формуванні особистості дітей дошкільного віку (кер.Шопен Т.І., вихователь ДНЗ №1 смт Золочів);

  • запровадження авторської програми з фізичного виховання М.Єфименко (кер.Андрющенко О.О., вихователь ДНЗ №2 смт Золочів);

  • особистісно-орієнтований підхід до виховання гуманістичних почуттів у дошкільників (кер.Тішкова Л.С., вихователь ДНЗ №2 смт Золочів).

Така робота сприяє створенню сприятливих умов для інноваційної діяльності педагогів та проведення професійної підготовки педагогічних колективів досприйняття інновації та інноваційної діяльності.
Аналіз виконання районних заходів щодо розвитку дошкільної освіти та їх результативність
На розпорядження Міністерства освіти і науки України від 23.01.2006 року №7-р „Про розроблення державної цільової програми „Розвиток дошкільної освіти на період до 2010 року” розроблені заходи відділу освіти, в яких передбачено розширення мережі ДНЗ та капітальний ремонт ДНЗ. Заходи були розглянуті на апаратній нараді в РДА в присутності всіх голів сільських і селищної рад. Заходи виконуються згідно визначених термінів.

На виконання листа Міністерства освіти і науки України від 04.04.2005 року №1/9-163 щодо охоплення не менше 80% дітей 5-річного віку суспільним дошкільним навчанням та вихованням були розроблені заходи (затверджені наказом відділу освіти) щодо збільшення показників охоплення дошкільною освітою дітей віком від 1 до 6 років на 2005-2006 рік. Їх виконання неодноразово заслуховувалося на нарадах керівників шкіл та ДНЗ. Заходи повністю виконані.

На виконання наказу Головного управління освіти і науки від 23 червня 2006 року №414 „Про результати перевірки стану організації роботи з дітьми 5-річного віку щодо збільшення їх охоплення суспільним дошкільним навчанням і вихованням” відділом освіти затверджені заходи щодо збільшення показників охоплення дошкільною освіто дітей віком від 1 до 6 років на 2006-2007 рік (наказ №162 від 18 вересня 2006 року). Їх виконання було заслухане на нараді керівників шкіл в грудні 2006 року. В усіх мікрорайонах ДНЗ і шкіл Золочівщини проаналізовано стан охоплення дошкільною освітою дітей від 1 до 6 років, 5 р.ж. Складені списки малюків по роках, заведені картки обліку на дітей 5 р.ж.

Запроваджується досвід роботи ДНЗ Дергачівського району „Кожній дитині – дошкільну освіту” по організації роботи з дітьми. які не відвідують ДНЗ.

Внаслідок проведеної проз’яснювальної роботи серед батьків та громадськості щодо необхідності сдобуття дітьми 5 –річного віку дошкільної освіти та можливості отримання її в різноманітних формах, в ДНЗ №1,2.3 смт Золочів охоплено 95% дітей 5 р.ж. А в селах, де немає ДНЗ, роботу з дітьми даного віку проводять школи. Організовані групи підготовки дітей у школах району в селах Жовтневе, Писарівка, М.Рогозянка.

Організовано соціально-педагогічний патронат для дітей, які мають вади психофізичного розвитку.

Газифіковані ДНЗ в селах Олександрівка та Феськи.

Проведена роз’яснювальна роботи серед педпрацівників ДНЗ щодо отримання ними вищої педагогічної освіти.

Забезпечено перепідготовку та підвищення фахової майстерності педпрацівників ДНЗ згідно плану ХОНМІБО.

В ДНЗ щомісяця обліковується стан захворюваності та відвідування дітей.

Відділ освіти контролює стан охоплення дітей дошкільною освітою в районі (процент охоплення в 2005 році – 40, у 2006 – 49).

На 01.01.2007 року охоплення дошкільною освітою в районі становить 49, в смт Золочів – 66%.

Питання організації дошкільної освіти і районі періодично заслуховуються на засіданнях виконкомів сільських та селищної рад, районної ради та райдержадміністрації.

В 2006 році, крім заслуховування на виконкомах сільських і селищної рад, питання підготовки шкіл, позашкільних та дошкільних навчальних закладів до роботи у новому навчальному році заслухане на спільному засіданні колегії райдержадміністрації та відділу освіти (16 серпня 2006 року).

Стан роботи в ДНЗ району свідчить про те, що для дітей дошкільного віку створені належні умови для повноцінного розвитку і підготовки їх до життя.

Начальник відділу освіти О.І.Соломаха
У К Р А Ї Н А

Золочівська районна державна адміністрація Харківської області
В І Д Д І Л О С В І Т И

62203 смт Золочів, пл. Леніна, 3 тел. 5-11-67; 5-05-44

________________ №____________

Головному управлінню освіти і науки

Харківської обласної державної

адміністрації
^ Доповнення до інформації

відділу освіти Золочівської районної державної адміністрації

про стан та перспективи розвитку дошкільної освіти в районі

станом на 01.01.2007 р.
розділ: Аналіз виконання районних заходів щодо розвитку дошкільної освіти та їх результативність

На виконання наказу Головного управління освіти і науки від 23 червня 2006 року №414 „Про результати перевірки стану організації роботи з дітьми 5-річного віку щодо збільшення їх охоплення суспільним дошкільним навчанням і вихованням” відділом освіти затверджені заходи щодо збільшення показників охоплення дошкільною освіто дітей віком від 1 до 6 років на 2006-2007 рік (наказ №162 від 18 вересня 2006 року). Їх виконання було заслухане на нараді керівників шкіл в грудні 2006 року. В усіх мікрорайонах ДНЗ і шкіл Золочівщини проаналізовано стан охоплення дошкільною освітою дітей від 1 до 6 років, 5 р.ж. Складені списки малюків по роках, заведені картки обліку на дітей 5 р.ж.

Запроваджується досвід роботи ДНЗ Дергачівського району „Кожній дитині – дошкільну освіту” по організації роботи з дітьми. які не відвідують ДНЗ.

Внаслідок проведеної проз’яснювальної роботи серед батьків та громадськості щодо необхідності сдобуття дітьми 5 –річного віку дошкільної освіти та можливості отримання її в різноманітних формах, в ДНЗ №1,2.3 смт Золочів охоплено 95% дітей 5 р.ж. А в селах, де немає ДНЗ, роботу з дітьми даного віку проводять школи. Організовані групи підготовки дітей у школах району в селах Жовтневе, Писарівка, М.Рогозянка.

Організовано соціально-педагогічний патронат для дітей, які мають вади психофізичного розвитку.

Газифіковані ДНЗ в селах Олександрівка та Феськи.

Проведена роз’яснювальна роботи серед педпрацівників ДНЗ щодо отримання ними вищої педагогічної освіти.

Забезпечено перепідготовку та підвищення фахової майстерності педпрацівників ДНЗ згідно плану ХОНМІБО.

В ДНЗ щомісяця обліковується стан захворюваності та відвідування дітей.

Відділ освіти контролює стан охоплення дітей дошкільною освітою в районі (процент охоплення в 2005 році – 40, у 2006 – 49).
Начальник відділу освіти О.І.Соломаха


/var/www/uchni.com.ua/pars_docs/refs/10/9463/9463.doc

Схожі:

Укра ї н а золочівська районна державна адміністрація Харківської області в І д д І лосв І т и iconУкра ї н а золочівська районна державна адміністрація Харківської області в І д д І лосв І т и
Про виконання рішень попередньої наради та виконавську дисципліну керівників закладів освіти
Укра ї н а золочівська районна державна адміністрація Харківської області в І д д І лосв І т и iconУкра ї н а золочівська районна державна адміністрація Харківської області в І д д І лосв І т и
Про виконання рішень попередньої наради та виконавську дисципліну керівників закладів освіти
Укра ї н а золочівська районна державна адміністрація Харківської області в І д д І лосв І т и iconУкра ї н а золочівська районна державна адміністрація Харківської області в І д д І лосв І т и
Протягом літа різними формами оздоровлення та відпочинку було охоплено 1875 дітей, що становить 50% від загальної кількості
Укра ї н а золочівська районна державна адміністрація Харківської області в І д д І лосв І т и iconУкра ї н а золочівська районна державна адміністрація Харківської області в І д д І лосв І т и
Квнз «Харківська академія неперервної освіти» для проведення у загальноосвітніх навчальних закладах у 2010–2011 навчальному році...
Укра ї н а золочівська районна державна адміністрація Харківської області в І д д І лосв І т и iconУкра ї н а золочівська районна державна адміністрація Харківської області в І д д І лосв І т и
За результатами огляду готовності навчальних закладів району до роботи у 2011-2012 навчальному році встановлено, що педагогічними...
Укра ї н а золочівська районна державна адміністрація Харківської області в І д д І лосв І т и iconУкра ї н а золочівська районна державна адміністрація Харківської області в І д д І лосв І т и
Збережено мережу позашкільних закладів. В районі функціонує два позашкільних заклади освіти: Будинок дитячої та юнацької творчості...
Укра ї н а золочівська районна державна адміністрація Харківської області в І д д І лосв І т и iconЗолочівська районна державна адміністрація
Головного управління освіти І науки Харківської облдержадміністрації від 10. 03. 2010 року №105 «Про затвердження робочих навчальних...
Укра ї н а золочівська районна державна адміністрація Харківської області в І д д І лосв І т и iconЗолочівська районна державна адміністрація
Золочівському районі Харківської області, затвердженого колегією відділу освіти Золочівської районної державної адміністрації ( протокол...
Укра ї н а золочівська районна державна адміністрація Харківської області в І д д І лосв І т и iconВеликобурлуцька районна державна адміністрація харківської області розпорядження
Кузніченко Наталії Іванівни та Кузніченка Миколи Володимировича, мешканців села Рогозянка Великобурлуцького району Харківської області,...
Укра ї н а золочівська районна державна адміністрація Харківської області в І д д І лосв І т и iconВеликобурлуцька районна державна адміністрація харківської області розпорядження
Харківської області на 2013 рік, щодо участі збірної команди району у фінальних змаганнях за програмою ХХІV спартакіади області,...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка