Довідка за результатами проведення Днів психології в нвз району в 2011-2012 н р
Скачати 67.17 Kb.
НазваДовідка за результатами проведення Днів психології в нвз району в 2011-2012 н р
Дата конвертації25.03.2013
Розмір67.17 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Психологія > Документы


УКРАЇНА

ВОРОШИЛОВСЬКА РАЙОННА В МІСТІ ДОНЕЦЬКУ РАДА

ВІДДІЛ ОСВІТИ
83050 м. Донецьк, вул. Щорса, 27 тел/факс: (062) 335-30-81,е-mail: roo_vorosh@rambler.ru
від_11.11.11р.__1540/01-16_

Керівникам НВЗ
Довідка

за результатами проведення Днів психології в НВЗ району

в 2011-2012 н.р.
Однією з інноваційних форм роботи є проведення у дошкільних і загальноосвітніх закладах району Днів психології. Вже третій рік поспіль в Ворошиловському районі працівниками соціально-психологічних служб в навчально-виховних закладах проводяться Дні психології. Ця форма роботи підвищує роль психологічної служби в начальних закладах, дозволяє донести позитивність соціально-психологічної допомоги всім учасникам навчально-виховного процесу – дітям, батькам, педагогам.

Дні психології в більшості закладах відбулися відповідно до плану роботи районного відділу освіти з 03 по 07 жовтня 2011 року. Не було проведено Днів психології в ДНЗ №294, НВК «Корн», ЗОШ №9, ДНЗ №60 по причині вакансії практичного психолога на момент проведення заходів. В деяких закладах проведення Днів психології з поважних причин було перенесено: ДНЗ № 327 - з 24.10. по 28.10.11р.; ЗОШ №14 – з 14.11. по 18.11.11р.

До районного відділу освіти за підсумками Днів психології практичними психологами були надані творчі звіти з планом, фотоматеріалами, описом проведених заходів, творчими роботами учасників, крім НВК №1 (практичний психолог Зейтунян О.Н.).

Успішність проведення Днів психології залежить від чітко спланованої та організованої роботи. В ЗОШ №13 та гімназії №18 шкільними психологами заздалегідь були створені організаційні комітети з учнів старших класів, які активно приймали участь і допомагали в проведенні запланованих заходів. Під час роботи вони змогли проявити свої художньо-естетичні якості та організаційні здібності.

Тематичні Дні психології пройшли в УГК «Моє здоров’я…Моє життя…Мій вибір…», ДНЗ №327 «Палітра настрою», ЗОШ №13 «Психологія для тебе», ВКК, ЗОШ №2 «Різнокольоровий тиждень», гімназії №18 «Психологія і Я», ліцеї №22 «Дружба». Кожен день був логічним продовженням дня попереднього, що допомогло розкрити суть всіх заходів. В інших закладах кожен день був присвячений конкретній темі і мав свою назву.

У Днях психології в дошкільних навчальних закладах були активно задіяні всі учасники навчально-виховного процесу: діти, педагоги та батьки. В загальноосвітніх навчальних закладах задіяні були тільки учні; в окремих закладах - педагоги (УГК бесіда-кросворд «Світ мого вільного часу», ЗОШ №13 семінар «Комфортність навчання»); з батьками, на жаль, роботи проведено не було.

Найбільш поширеними видами діяльності з дітьми та учнями були розвивальні та тренінгові заняття відповідно до тематики Днів в закладі: ДНЗ №13 «В гостях у королеви Фантазії», «Піраміда здоров’я», ДНЗ №327 «Згуртованість групи», гімназія №18 «Джерела моєї душі, або Ярмарок чеснот», «Дім моєї душі», ЗОШ№2 «Коли б я був чарівником», НВК №5 «Посмішка, що викликає у Вас посмішку», «Спілкування у колективі», гімназія №15 «Я серед людей», «Пізнай себе», ЗОШ №13 «Серце класу», ВКК «Подорож на планету мислення», ДНЗ №26 «Інтелектуальна ігротека», ДНЗ№167 «Зрозумій мене», «Професії», СФМШ №17 «Виховання толерантності», ЗОШ №3 «Як заводити друзів та як з ними не сваритись».

В більшості закладів була проведена робота щодо розвитку творчих здібностей дітей засобами арт-терапії:

1. Виставки малюнків – ліцей №22 «Моє розуміння Дружби», гімназія №15 «Намалюй своє ім’я», ЗОШ №2 «Я в школі», гімназія №18 «Моя майбутня професія», ДНЗ №200 «Ми - найдружніша група», ДНЗ №327 «Малювання свого настрою», ДНЗ №13 «Від усмішки хмурий день світліший», «Радість», «Я – здорова дитина», ЗОШ №3 «Мій улюблений герой», ДНЗ №327 «Малювання свого настрою».

2. Конкурс стінгазет – ЗОШ №2 «Сучасне рабство», УГК «Здоров’я – мій скарб», ЗОШ №13 «Вислови відомих людей», гімназія №18 «Психологія і Я».

3. Виставка колажів – ЗОШ №13 «Психологія – це…», гімназія №18 «Психологія і Я», ЗОШ №3 «Один день зі шкільного життя».

Згуртуванню дитячих та учнівських колективів сприяло проведення різноманітних акцій та ігор, деякі з яких вже стали традиційними при проведенні Днів психології: ЗОШ №3, 13, СФМШ №17 «Слідопит», ДНЗ №327, ЗОШ №2, гімназія №15 «Таємний друг», ДНЗ №167, 327, 200 гімназія №15, ліцей №22 «Веселка настрою», СФМШ №17 «Я і моє ім’я», ЗОШ №2, 3 «Ромашка», УГК «Чому потрібно жити», ДНЗ №327 «Вгадай емоцію».

В рамках профорієнтаційної роботи в ЗОШ №3 учні 5-го класу для початкової школи показала театралізовану виставу «Всі професії потрібні», в ДНЗ №167 провели заняття-гру з дошкільниками «Професії», в СФМШ №17 – діагностику професійних намірів випускників.

Серед учнів 10-11 класів ЗОШ №3 пройшов конкурс на найкращу презентацію за темою «Особистості в психології». Комп’ютерні презентації з різноманітними поглядами на склад особистості людини можуть бути використані вчителями на уроках основ здоров’я та біології.

Творчо підійшли до проведення Днів психології в УГК: учні початкової школи дописували казку про здоровий спосіб життя «Небезпечний кошик», малювали ілюстрації до неї; серед учнів середньої та старшої школи проходив конкурс на кращу антирекламу шкідливих звичок; завершився тиждень театралізованими презентаціями реклам щодо здорового способу життя та нагородженням переможців та активних учасників тижня психології.

Протягом Днів психології працювала пошта довіри: в ЗОШ№13 – це була Скринька Компліментів, до якої учні писали свої побажання однокласникам та вчителям, малювали або робили подарунки, зроблені власноруч; в гімназії №18 Пошта Доброти, завдяки якій багато учнів та вчителів отримали приємних листів з визнанням любові і поваги; в ліцеї №22 Пошта Дружби, до якої учні писали пропозиції на тему «Що потрібно робити, щоб мій клас був дружним і учні ніколи не сварилися?».

В рамках Днів психології було проведено соціологічне опитування учнів старших класів: в ЗОШ №3 за темою «Толерантність СМІ», в ЗОШ №13 «Психологія в моєму житті». За результатами опитування 92% учнів вважають, що знання з психології в житті людей дуже важливі, 74% зацікавляться психологією як наукою, 60% - бажали би вивчати психологію в школі.

Заслуговує на увагу захід з батьками в ВКК «Тато, мамо і я – дружна родина!». Батьки сумісно з дітьми створювали сімейні портрети. Сімейні портрети були представлені в образах літаючих тарілок, космічних кораблів, планет. Діти та батьки були капітанами, інопланетянами та інше. Презентували сімейні проекти діти, які з гордістю розповідали про свою сім’ю. Робота над проектом згуртувала сім’ю та визвала зацікавлення з боку батьків.

В плані роботи з батьками в ДНЗ №200 був проведений сумісний захід для дітей та батьків «Дерево кольорового настрою»: батьки та діти наряджали дерево листям згідно тому настрою, з яким вони прийшли до дитячого садка. В ДНЗ №13 батьки взяли участь у соціологічному опитуванні «Дитячий сад для наших дітей», анкетуванні щодо виявлення обдарованості дошкільників; батькам надана була консультація-інформація «Діти та комп’ютер», «Як уберегти найцінніше – життя дитини».

Робота з педагогами протягом Днів психології успішно пройшла в ДНЗ №327: педагоги були учасниками тренінгів «Емоційне розвантаження» та «Згуртованість колективу»; в ВКК кожна група підготувала газету, в якій відображалась робота щодо розвитку певного психічного процесу – «Сприйняття», «Увага», «Пам’ять», «Мислення»; в ДНЗ №13 для педагогів був проведений семінар-практикум «Виховання дитини з урахуванням індивідуальних особливостей», групова консультація з елементами тренінгу «Вчимося виходити з конфліктних ситуацій», анкетування щодо виявлення здібний дітей, конкурс плакатів «Візитка групи».

Протягом тижня в закладах була розміщена наочна інформація: в гімназії №18 стенд «Психологія і Я», на якому був розміщений план проведення Днів психології, визначення поняття «психологія», історичні етапи розвитку психології; в ЗОШ №13 «Психологія для тебе» з ребусами, завданнями на логічне мислення, увагу тощо; в ДНЗ №200 оформлений стенд для батьків майбутніх першокласників; в ДНЗ №13 інформація для батьків щодо розвитку здібностей дітей; в УГК інформаційні буклети «Моє здоров’я у моїх руках», листівки «Здоровий спосіб життя».

Підведенням Днів психології в ДНЗ №13, гімназії №15 став «Аркуш відгуків, побажань і пропозицій», на якому всі бажаючи писали свої враження від проведених заходів та пропозиції стосовно роботи психологічної служби.

^ За результатами проведення Днів психології можна зробити висновки: в цілому, Дні психології в закладах пройшли на належному рівні. Творчо та продуктивно підійшли до проведених заходів практичні психологи ЗОШ №13 Барановська Н.Г., ВКК Горбовська І.М., УКГ Олійник М.І., ДНЗ №13 Овсяннікова Г.Є., ДНЗ №327 Махлай Д.Д. Проте в ЗОШ №2, 3, НВК №5, гімназії №18, СФМШ №17 не було проведено заходів з педагогами та батьками по підвищенню психологічної та педагогічної компетентності.

На підставі вищевикладеного рекомендовано:

1. Керівникам НВЗ:

1.1. Сприяти проведенню Днів психології в закладі згідно до розробленого «Положення про проведення Днів психології в НВЗ Ворошиловського району» (Додаток до наказу РВО № 334 від 14.09.2009 р.).

Термін: І декада жовтня

щорічно

2. Практичним психологам НВЗ району:

2.1. Проводити Дні психології відповідно до розробленого «Положення про проведення Днів психології в НВЗ Ворошиловського району»

Термін: І декада жовтня

щорічно

2.2. Ширше використовувати наочну інформацію, дотримуватися графіка проведення.

Термін: І декада жовтня

щорічно

2.3. При підготовці і проведенні Днів психології залучати Психологічне Суспільство – об'єднання учнів старших класів, які проводять соціологічні опити, психологічні акції і ігри для середньої і молодшої школи.

Термін: вересень-жовтень

щорічно

2.4. При плануванні Днів психології розробляти заходи не тільки для учнів та дітей, а для педагогів і батьків.

Термін: вересень

щорічно

2.5. Підводити підсумки проведених заходів на загальношкільних зборах, де найбільш активних учасників заохочувати грамотами та призами.

Термін: І декада жовтня

щорічно
Начальник районного відділу освіти Н. А. Скалдіна
Вик: Назаренко Л. Л.

305-07-69
Надіслано: до справи – 1,

методисту – 1,

ЗНЗ – 13, ДНЗ – 24.

Схожі:

Довідка за результатами проведення Днів психології в нвз району в 2011-2012 н р iconАналітичнa довідка за результатами моніторингових досліджень навчальних...
Метою моніторингових досліджень було визначення основних тенденцій функціонування системи освіти району та виявлення факторів, які...
Довідка за результатами проведення Днів психології в нвз району в 2011-2012 н р iconДовідка щодо перевірки ведення документації працівниками соціально-психологічної...
Нвк №1, 5, зош №2, 13, гімназії №15, сфмш №17, ліцею №22, днз №60, 167, 294 та документацію соціального педагога в нвк №1
Довідка за результатами проведення Днів психології в нвз району в 2011-2012 н р iconМетодичні рекомендації щодо проведення І-ІІІ етапів Всеукраїнської...
Всеукраїнської предметної олімпіади з педагогіки І психології: І етапу – у жовтні, ІІ етапу – в листопаді-грудні 2011 року, ІІІ етапу...
Довідка за результатами проведення Днів психології в нвз району в 2011-2012 н р iconМетодичні рекомендації щодо проведення І-ІІІ етапів Всеукраїнської учнівської олімпіади
У 2011-2012 н. р олімпіада з педагогіки І психології буде проведена для учнів 11 класів знз. Її організація має певні особливості,...
Довідка за результатами проведення Днів психології в нвз району в 2011-2012 н р iconПро підсумки І (шкільного)
У поточному навчальному році рво, рмк було проведено ряд заходів, спрямованих на підвищення якості підготовки та проведення І етапу...
Довідка за результатами проведення Днів психології в нвз району в 2011-2012 н р iconПрактичним психологам та соціальним педагогам нвз
Донецької міськради від 20. 08. 2012 р. №01/10-1670 з метою налагодження належного психологічного супроводу всіх учасників навчально-виховного...
Довідка за результатами проведення Днів психології в нвз району в 2011-2012 н р iconДовідка Про підсумки роботи лпз району за І квартал 2011 року
Сучасний стан здоров’я населення району характеризується несприятливою демографічною ситуацією, високими показниками смертності осіб...
Довідка за результатами проведення Днів психології в нвз району в 2011-2012 н р iconУкра ї н а золочівська районна державна адміністрація Харківської області в І д д І лосв І т и
За результатами огляду готовності навчальних закладів району до роботи у 2011-2012 навчальному році встановлено, що педагогічними...
Довідка за результатами проведення Днів психології в нвз району в 2011-2012 н р iconДовідка щодо результатів проведення профорієнтаційної діагностичної...
В анкетуванні прийняло участь 528 (91%) учнів 9 класів та 487 (93%) учнів 11 класів
Довідка за результатами проведення Днів психології в нвз району в 2011-2012 н р iconАналіз результатів зно-2012 фізика
О-2012 спостерігається негативна тенденція збільшення вдвічі кількості випускників, що отримали менше 124 балів. Водночас ефективність...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка