Тест Роршаха
Скачати 76.06 Kb.
НазваТест Роршаха
Дата конвертації04.03.2013
Розмір76.06 Kb.
ТипРеферат
uchni.com.ua > Психологія > Реферат
Реферат на тему:

Тест Роршаха
Історія створення тесту.

Тест Роршаха методика – психодіагностики особистості» - яка розроблена швецьку психологію і психіатри Германом Роршахам (1884-1922р.) для вивчення неусвідомлених схильностей і потягів методики. Цей тест являє собою серію емоційних кольорових плям інтерпретації яких людиною дозволяє судити про ті мотивації цей тест відноситься до проективних методики структурування.
Основна праця Роршаха «Психодіагностика» яка опублікована в 1 дома є однією з найвідоміших працю з сфері проективних методик. Дисертація Роршаха висвітлювала механізми галюцинацій. Він припускає, що в наших чорнильних плямах адресовані зорові уяві розгальмовують і відновлюють фантазії так з’явився тест на основі гармонійних плям.

Своє дослідження він проводив на різних групах психічних людей. Він формував на основі психічних спостережень узагальнення відповідей, які відповідали хворим з тим чи іншим діагнозом. Методи визначали показники потім обробились з допомогою додаткового тестування розумово відсталих і нормальних людей Бужожн., вчених та ін. осіб з відомими психологічними характеристиками.

Новизна цієї методики помічала в наступному відповідь дослідж. давав самостійно, а не вибирав із запропонованих. Це дозволяло уникнути зовнішньої детермінованості відповідей. Вони формувалися тільки особл. сприйняття і минулим досвідом особистості.

В такий спосіб Роршах встановлював зв’язок між стимулами матеріалом і також особистостями. Якщо до Роршаха при тлумаченні чорнильних плям дослідники опирались на змістовий аспект відповідей, то він концентрував свою вагу на тому як дослідник сприймає матеріал на які характеристики плям він акцентує свою увагу (форма, образи, кольори, відтінки). Аналізуючи одержані відповіді здорових і хворих людей визначав рівень інтелекту і діагностував психолог.захворюв.мизофренію, епітенцію, манідепресивність.

Для цього важливим були 2 типи сприйняття: руховий і кольоровий. Він розробив базові типи аналізу і інтепритації відповідей.

На сьогоднішній день його тест є джерелом з якого виникають ідеї для створення і вдосконалення інших проективних тестів.

Опис і застосування тесту

В листі Роршаха застосовують 10 стандартних таблиць з чорнобілими і кольоровими семетричними аморфними зображеннями. 5 плям виконані не тільки в сіро чорних тонах 2 таблиці мають додаткові плями яскраво червоного кольору рештоа 3 це поєднання кольорів пастельних відтінків.

Остановка при проведенні експерименту має бути спокійною і довірливою досліджуваному, має кочуватись не вимушено вільно, психолог має зрозуміти його психічний і фізичний стан і переконатись у готовності людини до роботи. Ніяких попереджень ні відомостей про мету експерименту не повідомити.

Треба повідомити досліджуваних що він може давати будь які відповіді і все те що він сказав не буде оцінюватись як правильне чине правильне. Він уточнюючих питань досліджуваного треба ухильнутися.

Експеримент складається з декількох етапів:

1. Процедура проведення – експериментатор сідає так щоб бачити таблицю разом з досліджуваними. З 1 по 10 таблиці він переконує таблиці зображень в низ і задає питання: Що вам це нагадує? На що це подібне? Після цього людина одержує повну самостійність. Можна найближче розгляд. в різних площинах, але не підказувати що там зображено.

Після нього як людина висловила свою думку, йому задають додаткові питання?

А що ще? Що ще можете додати? Всі одержані відповіді заноситься в протоком де відпоч. окремим поведінку дослідж., а також часові показники.

2. Опитування – метою цього стану є уточнення відповіді, відповідно того, як людина приймала до тієї чи іншої думки де по яких деталях фіксується ті увага чому вибирала саме такий образ. Відповідно питання при яких треба уникати прямих або навідних слів, звучать приблизно так! Поча звучать приблизно де знаходиться? Чому звучить, приблизно де знаходиться Чому ви подумали саме про це? Як у нас з’явилась таке враження? Подальші питання будуть залежати від відповідей досілдж.при цьому треба вважати, щоб не змушувати цієї відповіді тобто не здеформувати перцептивний образ.

3.Визначення меж чутливості – даний етап можна вважати додатковим він є необхідним в міру того як прийме на скільки бути продуктивними попередні етапи дослідження.

На цьому етапі на людину починають чеснути і задають все конкретніше питання, приваблюють увагу до тих чи інших елементів лишати або підказують можливі інтерпретації. Це робиться для того щоб чітко виявити дитячі моменти, які були зачеплені або уникались десь раніше, а також те чи може людина бачити окремі деталі і чи здатна сприймати за цими деталями цілісний одраз: людські контури або рух, колір і світло тінь, а також інший популярний образ. Експериментатор прагне ніби прощупувати розуміти межі сприйняття досліджень у 8 визначити його славні сторони і в межах цього втілювати на дослідження. Коли людина дає цілісні відповіді її просить звернути увагу на деталі. Сказати на що це схоже, підказати що в цьому багато інших людей)
Інтерпретація результату дослідження

Є декілька систем для підрахунку інтерпретації показників тесту Роршаха. До числа найбільш загальних категорій можна віднести локалізацію, детермінанти зміст, оригінальність, популярність, рівень форми.

З метою формалізації відповідний по названих категоріях з наступною їх інтерпретацією, використ. шефрування відповідей. Відповідь – висловлювання, які саме досліджуваних визначає в якості відповідей і які продукуються спонтанно зауваження та коментарі відповідати не вважаються.

Локалізація відповіді – вказує на частину плям з якого досліджуваний асоціює свою відповідь. Звертають увагу на: чи викорис. відповіді все пляма якось демоль незвичайна, демоль. Біла частина листка або комбінація білої момент ділянки.

Детермінант відповіді включають форми колір, відмінок ірух. Вони харак.спосіб сприйняття досліджуваного, його вибірковість по відналеню до них чи інших аспектів оточуючого, одна з детермінантів стає основною, а інші вважають

а) форма (F) – детермінанта F свідчить про те що відповідь обумовлена формою племен її контурами;

б) рух (М) – дома детермінанта вказує не що в спокої чи русі суб’єкт сприймає пляму;

в) колір (с) – детермінанта включає відповідь, яка акцентується на кольорі плям. Відповіді по кольору деферекціюються в залежності від поєднання з формою і відповідно шифруються;

г) відмінків – це детермінанта відповідає відповідям в яких фігурують скороматичні або охороматичні свідомості. Завдяки яким образ набуває глибину структури чи перспективу.Зміст відповідей

На цьому етапі відповіді співвідноситься з місю чи іншою категорією класифікації. Важливими серед них є людські фігури і їх деталі або фрагменти людського тіла, фігури тварин їх деталі, анатомічна будова. До інших широкозастосовуючих категорій показників. Можна віднести інші об’єкти і рослини, географ .карти хмари, плями крові, рентгенівські змінні сексуальні об’єкти, символи.

Показник популярності часто визначається на основі відносної чистоти різноманітних відповідей серед людей взагалі.
Оригінальна

Оригінальна популярність відповідей. Відповіді дерефнц. на 2 категорії найбільш поширені популярні, і ті що зустрічаються рідко 1 раз на 100 відповідей (оригінальні).
Рівень форми

Оцінка рівня форма відповіщається за допомогою 3-х компонентів:

1. цінності відповідей

2.розробка відп.

3.організація відп.

По першому пункту всі відповіді діляться на чітку, не невизначені і нечіткі.
Інтерпретація відповідей

а) Значення локалізації показників вокаліз.відпов.пляма чи деталь свідчить про те як людина підходить до пізнанки оточуючого моральності чи демонструє ситуацію у свому масштабі з врахування взаємоз’язків всіх її компонентів чи інтересів стосується перш за все на приватне конкретне.

Кількість цілісних відповідей є показником схильності індивіда до ускладенної д-атії абстракт, мислення схильності комбінувати. Домінування цілісних відповідей у поєднанні з гілкою формую свідчать про високий рівень інтелекту указують на схильність до фантазії незворотн. Діяльності на честолюбство.

Мала кількість цілісних відповідей спостеріг. У вульковіддалених педантичних людей, може вказувати на стан депресії чи форму музофренії.

Переважання деталей може вказувати на дрібний педантизм або симптом незв’язливості. Рідкість деталі вказують на впевненість. Тривожність якщо не має інших свідчень ефективних порушень вони означають допитливість. Оригінальність мислення. Відповіді, які акцентуються на дріб’язкові деталях можуть бути ознакою дріб’язкові нав’язливі або витонченої спостережливості, Якщо людина дотрим. послідовністю спочатку сприймає цілісний образ, хотіти переходити до деталей (а не навпаки) – це вказує на впорядковане сприйняття реальності якщо такий процес відбув. З 10 по це є свідчення регідності стереотипності мислення.
Б) Значення основних детермінантних

Форма (F) виступає як прояв свідомих констр. Особистості яка датна контролюв.свої потяги реакцію «его». Рух (М) вважається по4азником проекції глибинних миров особисті її без свідомість. Сприймаючи рух якого насправді не має досліджув. включає свою уяву, тому ці відповіді ввад. сідячення ідеал.моторності активності і тому ці відповіді пов’язують з творчими здібностями розвитку і інтелекту на увагу. Колір (с) є ознакою екстравермованого проекції. Люди із стабільним ефектом як мало говорить про колір або його і не помічають. Роршах описав феномен який назв. «кольоровий шок» (при переході від гарних таблиць до кольорових, люди пережив. емоц. і асоціації.

Розглядають сукупності з формою відмінка вказують не в яких спосіб індивів. вирішує потребу в прив’язаності і залежності. Популярні відповіді яких набирається 25% вважається оптим. тому це число менше можна говорити про певну форму шизофренії або відчуження від оточуючого світу, оригінальними відповідями свідчать про цілеспрямов. інтересів і загалом родовід. досліджуваного.
Використана література

 1. Орбан-Лембрик, Лідія Ернестівна Соціальна психологія: У 2-х кн.:Підруч. для студ. вузів. Кн. 1. Соціальна психологія особистості і спілкування.- К.: Либідь, 2004.- 576с.- 18.00

 2. Психологія.- К.: Либідь, 2001.- 560с.

 3. Психологія.- К.: Либідь, 1999.- 558с.

 4. Політична психологія.- К.: ЦУЛ, 2003.- 216с.

 5. Загальна психологія.- К.: Либідь, 2005.- 464с.

 6. Гуманістична психологія.- К.: Університетське вид-во "Пульсари", 2001.- 252 с.

 7. Бондарчук Олена Іванівна Психологія сім'ї.- К.: МАУП, 2001.- 96с.

 8. Морозов С.М., Бондар В.В. Клінічна психологія.- К.: ІПО КНУ ім.Т.Г.Шевченка, 2001.- 116с.

 9. Пащенко, Світлана Юріївна Загальна психологія.- Запоріжжя, 2004.- 32с.- 1.50

 10. Петро Андрійович Загальна психологія.- К.: Вища школа, 2004.-

 11. Цимбалюк Іван Миколайович Психологія.- К.: ВД "Професіонал", 2004.- 216с.

 12. Трофімов Юрій Леонідович Інженерна психологія.- К.: Либідь, 2002.- 264с.

 13. Занюк Сергій Степанович Психологія мотивації.- К.: Либідь, 2002.- 304с.

 14. Власова Олена Іванівна Педагогічна психологія.- К.: Либідь, 2005.- 400с.

 15. Траверсе Тетяна Михайлівна Психологія праці.- К.: ІПО КНУ ім.Т.Г.Шевченка, 2004.- 116с.

 16. Лозниця В.С. Психологія менеджменту:Теорія і практика.- К.: "ЕксОб", 2001.- 512с.

Схожі:

Тест Роршаха iconМіжнародні іспити з англійської мови
Сша. Тест gre складається із двох частин: загального тесту та тесту за фахом. При реєстрації ви повинні вказати, чи будете ви здавати...
Тест Роршаха iconТест для батьків молодших школярів
Чому в одних сім’ях – мир І спокій, а в інших – сварки, крики І скандали? Якими бачать діти своїх батьків? Якими батьками ви насправді...
Тест Роршаха iconВ медицині для діагностики захворювань шлунку проводять визначення...
Для цього використовують так званий тест Ноллера. За допомогою спеціального рН-метру вимірюють рН шлункового соку. Потім пацієнту...
Тест Роршаха iconТест Задание #1

Тест Роршаха iconТест для визначення характеристик мислення

Тест Роршаха iconТестування по українській мові. Тест складається із двох частин....
Тест складається із двох частин. Перша закрита, де на запропоновані варіанти потрібно буде дати відповідь «так» або «ні». Друга частина...
Тест Роршаха iconТестова робота виконується на комп’ютері. Учень має можливість пройти тест двічі

Тест Роршаха iconТест Завдання #1
Які з перечислених типів повітряних мас не мають впливу на формування клімату України
Тест Роршаха iconТест І. Початковий рівень
Значення комірок, що введені користувачем, але не випливають з результату обчислень, називаються
Тест Роршаха iconТест №4 1
Виберіть прізвище письмен­ника, для творчості якого-ха­рактерною є маргінальна тема­тика
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка