Аналіз діяльності за минулий навчальний рік
Скачати 138.55 Kb.
НазваАналіз діяльності за минулий навчальний рік
Дата конвертації28.03.2013
Розмір138.55 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Психологія > Документы
Аналітичний звіт

щодо діяльності практичного психолога

Кам’янської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату

для слабочуючих та пізднооглухлих дітей

у 2009-2010 н.р.


 1. Аналіз діяльності за минулий навчальний рік


Основною метою діяльності психологічної служби системи освіти є соціально-психологічне забезпечення процесу реформування освіти, здійснення психологічної експертизи, соціально-психологічної корекції та соціальної реабілітації учнівської молоді; психологічна просвіта всіх учасників освітнього процесу.

Виходячи з цього була поставлена така мета:

-оптимізація, адаптація, навчання, виховання та розвиток кожної дитини, виходячи з її індивідуальності;

- оптимізація взаємодії між різними суб’єктами навчально-виховного процесу.

Для реалізації мети виконувались слідуючі завдання:

 • здійснювався психологічний супровід дітей;

 • проводилась робота з оптимізації навчально-виховного процесу.


Робота проводилась на основі розробленого плану за такими напрямками: психодіагностична, корекційно-відновлювальна, консультативна, організаційно-методична робота, психологічна просвіта та зв'язки з громадськістю.
Діагностична робота включала в себе психологічне обстеження дітей, умов навчання та розвитку. Проводилась діагностика готовності до навчання учнів підготовчих класів. Зміст психологічної готовності визначався системою вимог, які висуває до дітей школа. Пов'язані вони зі зміною соціальної позиції дитини, з тим новим місцем, яке вона стала займати в суспільстві з вступом до школи, а також з специфікою навчальної діяльності. Учень повинен бути готовим до школи з боку пізнавальної сфери, емоційно-вольової. В цих сферах учні підготовчих класів мали порушення. І якщо учні Пб класу мали хоч деякі уявлення про навколишній світ, бо вони пройшли дошкільну підготовку, то учні Па класу не мали жодних, пізнавальна активність у них була на дуже низькому рівні. Педагоги цих класів отримали психологічну характеристику учнів і рекомендації про розвиток їх пізнавальної потреби.

Проводився моніторинг адаптації учнів 5-х класів до навчання в середній школі. Досліджувався рівень соціально-психологічної адаптації дитини до навчання (учні мають незначні прояви адаптації), рівень шкільної мотивації (100% учнів 5-х класів позитивно відносяться до школи, але школа більше приваблює позакласними міроприємствами), визначали особистісну адаптацію школярів (98% позитивна, 2%-нейтральна, негативної не має). Самооцінка учнів по всім параметрам була завищена, рівень тривожності коливався від нормального до незначно підвищеного, високого рівня не спостерігалось.Разом з педагогами цих класів були визначені шкільні труднощі. По всім досліджуваним параметрам були виведені результати в вигляді таблиць і діаграм. Результати і рекомендації щодо подальшої роботи були представленні на засіданні круглого столу з питання «Адаптації учнів 5-х класів до навчання».

Порівняно з минулим роком, також підвищилась мотивація навчальної діяльності та рівень оволодіння учнями структурою пізнавальної діяльності з російської мови, математики та історії. А найкраще справи з біологією.На жаль з такого важливого предмету, як історія рівень залишається нижче середнього, хоча робота ведеться і показник підвищився на 8%.

Проводилась також діагностика інтересів і схильностей учнів в умовах професійної діяльності. Були виявлені загальні життєві інтереси учнів, на які предмети їм слід звернути увагу й глибше вивчати. Порівняно з минулими даними, учні об'єктивно реальніше ставляться до вибору професії. Майже всі результати відповідають індивідуальним можливостям дитини.

В рамках програми моніторингу якості освіти минулі роки проводилось опитування батьків, щодо їх думки з питань рівня нервово-психічного навантаження учнів, диференціації навчання з врахуванням стану здоров’я дітей, умов, створених для особистісного розвитку дитини. В цьому році в якості експерименту дані параметри досліджувались з позиції учнів. То процентний показник підвищився на 24-25% залежно від параметру. Тобто це свідчить про те, що батьки недостатньо приділяють уваги навчанню дитини в школі, рідко її відвідують і не знають про ті умови, які створені для їх дітей.

Також протягом року проводилась діагностика в рамка програми протидії проявам ксенофобії, расової та етнічної дискримінації: визначення соціальних установок учнів (низька ймовірність того, что діти будуть негативно відноситись до людей іншої національності і віроісповідання.); індекс толерантності – середній (в одних соціальних ситуаціях діти повели б себе толерантно, в інших – ні). Проводилось опитування відношення старшокласників до актуальних проблем сучасності (якщо 5 років тому були відповіді , що люди курять і вживають алкогольні напої бо їм сумні і нічим зайнятись або це престижно, то зараз майже всі відповіли, що це шкідливо). Результат – в нашій школі ніхто не курить.

Анкета «Чи потерпаєте ви від насилля» виявила, що учні нашої школи не підвержені жодного з видів насилля і досить комфортно себе почувають як в школі так і дома.
^ Консультаційна робота включала в себе консультації педагогічних працівників за результатами психодіагностики, використання деяких методик, зверталися за допомогою у підборі літератури.

В цьому році додалося консультування класних керівників і вихователів груп з питань дослідження особистості учня і складання характеристик і порівняльних діаграм. На це було затрачено багато часу, який не був включений в планування. На наступний рік це питання буде включено в річний план.

Проводились також консультації батьків з проблемних питань, які їх цікавили. Так як діти перебувають в нашому закладі постійно, батьків ми бачимо досить рідко і в результаті цього вони звертаються до психолога рідко, тільки в гострих ситуаціях. В наступному році потрібно приділити більше уваги цьому аспекту.

Проводилось особистісне консультування, необхідність в якому виникала періодично в учнів старших класів з таких питань, які глибоко зачіпають людину як особистість, викликають в неї сильні переживання, які, звичайно, приховуються від сторонніх. Результатом є те, що в цьому році кількість консультацій значно зросла, діти стали частіше звертатись за допомогою, хотіли бути вислуханими. І якщо раніше більше було звернень серед старшокласників, то зараз і молодші школярі стали звертатись частіше.

Корекційно-відновлювальна робота. Діти, які знаходяться в нашій школі мають певні відхилення і труднощі в межах психологічної норми. З учнями молодших класів проводилась індивідуальна корекція пізнавальних процесів (пам'яті, уваги, мислення). За рахунок того, що скарбничка психолога поповнюється новими сучасними розвиваючими іграми, які мають цікаве естетичне оформлення і зміст, дітям стає цікавіше гратися і в той же час розвивати свої пізнавальні здібності, навіть не підозрюючи про це. Навіть старшокласники іноді приходять погратись дитячими іграшками. Вони асоціюють свою проблему з завданням, викладеним в грі, яке виконують легко. А потім, також ставляться до своєї проблеми і намагаються гідно з нею справитись.

Проводилась робота з агресивними дітьми (Спудка А., Кузьмук Д., Нагаєв Р., Шалик О.).

Проведено ряд тематичних тренінгів, годин спілкування та інформаційних годин:

 • «В гармонії з собою»

 • «Мій Всесвіт»

 • «Що потрібно знати про свій характер»

 • «Психологічні причини етнічних конфліктів»

 • «Сутність ксенофобії»

 • «Проблеми етнічної і релігійної нетерпимості»

 • «Поважай себе-поважай інших»

 • «Я серед людей»

 • «Що таке толерантність»

 • Творча робота «Дерево толерантності»

 • «Праця неповнолітніх»

 • «Злочин можна попередити»

 • «Захистимо себе від насилля»

 • «Попередження торгівлею людьми»

 • «Визнач свою позицію»

 • «Не такий як всі»

 • «В чужій країні»

 • «Обираємо своє майбутнє»

 • «Влаштовуємось на роботу»

Багато часу було присвячено темі «Профілактика насилля». Проведено ряд теоретичних занять з даної теми, відео лекторій «Станція призначення – життя», попередження торгівлі людьми, а також вихованню толерантності до людей. Якщо раніше діти тільки отримували інформацію, то в цьому році підвищилась активність старшокласників, які самі знаходили інформацію по темі, яку ми вивчали і на наступне заняття приносили свої матеріали (вирізки з газет, інформація з Інтернету) і пропонували обговорити. Затрачалось більше часу, ніж було заплановано, але я вважаю, що це того варте, у учнів було пробуджено інтерес до проблеми і вони вже самі почали замислюватись над шляхами вирішення таких проблем.

Під час проходження випускниками школи зовнішнього незалежного оцінювання, їм була надана необхідна психологічна допомога і психологічний супровід.
Психологічна просвіта. В цьому році було організовано і проведено повторний семінар на тему «Моніторинг вивчення особистості учня», на якому було обговорено, як ведеться робота по вивченню особистості учня в кожному класі. Педагогами були представлені методики і результати проведеної роботи, а також рекомендації по подальшій роботі з учнями.

З молодими педагогами, які працюють в класах інтенсивної педагогічної корекції, було проведено круглий стіл «Особливості пізнавальної сфери дітей з ЗПР», «Розвиток емоційного світу дітей», а також тренінг «Доброзичливий клас».

На засіданні методичного об’єднання вчителів молодших класів було проведено практичний семінар «Розвиток емоційно-вольової сфери молодших школярів» та психологічний тренінг для молодших школярів.

На засіданні методичного об’єднання вихователів розглядались такі питання:

 • «Пізнавальні процеси»

 • «Практичні завдання на розвиток пізнавальних процесів»- для молодих спеціалістів;

 • «Проблеми важковиховуваності»

 • Психологічний семінар «Психологічні чинники порушення психічного здоров’я дитини».

Потрібно продовжувати роз'яснювальну роботу серед батьків, які рідко бувають в школі і практично не знайомі зі створеними умовами навчання і виховання учнів.

З учнями старших класів проводились заняття з формування знань, умінь і навичок із збереження здоров'я. Завдяки цим заняттям підвищилась соціальна компетентність учнів з питань здорового способу життя.

Психолог також проводив навчальну діяльність Протягом року працював над впровадженням «Програми «рівний рівному» щодо сприяння здоровому способу життя серед молоді України». Це освітній метод, завдяки якому в процесі комунікативної діяльності відбувався обмін знаннями і вміннями, що в свою чергу, сприяє формуванню достовірних знань, умінь, навичок і ціннісних орієнтацій щодо здорового способу життя, запобігання тютюнопалінню, алкоголізму, наркомани, ВІЛ\СНІДу, ІПСШ та іншим негативним явищам.

Так як учні мають вади слуху, то найбільші труднощі в роботі виникали при передачі інформації, обговоренні результатів і отриманні зворотнього зв'язку. А практичні завдання учні виконували творчо і з великим задоволенням. Програма дала змогу дітям оволодіти навичками ефективного спілкування і партнерської взаємодії, сформувати відповідальне ставлення до власного здоров'я, підвела підлітків до розуміння того, що ВІЛ\СНІД, ІПСШ, незапланована вагітність - це поведінкові ускладнення, запобігти яким можна через формування навичок відповідальної поведінки.
Організаційно-методична робота. Протягом року психолог приймав участь у роботі шкільної медико-педагогічної комісії, науково-методичної ради школи. Також багато часу було витрачено на удосконалення і адаптації програми моніторингу якості освіти. Були розроблені нові додатки і запропоновано вивчати нові напрямки розвитку учнів. Результати соціально-психологічного критерію моніторингу освіти оброблені і представлені в виді діаграм, що полегшує сприйняття і порівняння результатів роботи. Також було удосконалено «Програму моніторингу вивчення рівня адаптації учнів 5-х класів до навчання в середній школі». Дослідження було проведено, оброблено, і проведено спеціальний семінар з педагогами по ознайомленню з результатами і наданню рекомендацій до роботи з даною категорією дітей.
Зв'язки з громадськістю..

Також з метою профорієнтації була організована екскурсія в районний центр зайнятості населення, де спеціалісти центру провели цікаву лекцію, надали свої матеріали. Там же кожен учень мав змогу скористатись терміналом для пошуку вакансій з вибраної спеціальності, де учні практично дізнались де вони зможуть працювати після закінчення навчального закладу, а також дізнались про ринок потрібних спеціальностей. Цей вид роботи (саме термінал) для нас новий, але дуже цікавий, бо надається практична інформація. На наступний рік плануємо продовжити співпрацю з даною організацією.
^ Працюючи було виявлено ряд проблем в своїй роботі:

 1. Складність проведення тестів, анкет, діагностичних матеріалів, бо діти часто не розуміють поставленого питання, бо дуже малий словарний запас і багато часу йде на роз’яснення питання. Діти швидко втомлюються, не розуміють, і це відбивається на точності результату. Виходить, що при бесіді діти відповідають одне, а на папері відображається інший результат, інколи навіть протилежний. А також багато часу йде на обробку результатів діагностики.

 2. Багато часу йде на опрацювання науково-методичної літератури, яка не є спеціальною, а більше часу треба приділяти на корекційну, профілактичну роботу та налагодження взаємодії між різними суб’єктами навчального процесу.

3. Через карантин та хворобу психолога в цьому навчальному році було втрачено багато часу і деякі заняття не вдалось провести, але вони будуть проведені на початку нового навчального року. Результати цьогорічної роботи виявились кращими, порівняно з минулим роком, бо підвищилась активна співпраця вчителя, вихователя медпрацівників і інших працівників школи з психологом.
ІІІ. Методична діяльність

  1. Методичне забезпечення діяльності закладу освіти.

3.1.3. Участь у методичній раді школи

1.

Затвердження плану роботи науково-методичної ради школи-інтернату

Вересень

14

2.

Систематизація діагностичного інструментарію з вивчення ефективності корекційно-виховної системи школи

Жовтень

14

3.

Моніторинг розвитку якості освіти в школі


Листопад

14

4.

Рівень вихованості учнів школи

Рейтингова оцінка роботи педагогів школи


Грудень

14

5.

Аналіз ефективності корекційно-виховного процесу школи

Січень

14

6.

Підготовка до проведення конкурсу «Ерудит»


Лютий

14

7.

Проведення конкурсу «Учень року»

Березень

14

8.

Результати моніторингу якості освіти в школі-інтернаті.

квітень

14

9.

Аналіз роботи науково-методичної ради в 2009-2010 н.р.


  1. Допомога в діяльності закладу освіти (проведення обстежень, моніторингів)
1.

Проведення загально шкільного моніторингу якості освіти

Протягом року

2.

Проведення моніторингу вивчення рівня адаптації п´ятикласників до навчання в середній школі

Жовтень, листопад


3.6. Участь у роботі методичних об’єднань

1.

1. Інформаційно-практичний семінар «Особливості пізнавальної сфери дітей з ЗПР»

2. Інформаційно-практичний семінар «Розвиток емоційного світу дітей»,

3.Тренінг «Доброзичливий клас».

Молоді спеціалісти, які працюють в класах інтенсивної педагогічної корекції3

1.

Інформаційно-практичний семінар «Розвиток емоційно-вольової сфери молодшого школяра».

МО вчителів

початкових класів


1

2.

 1. «Пізнавальні процеси»

 2. «Практичні завдання на розвиток пізнавальних процесів»- для молодих спеціалістів;

 3. «Проблеми важковиховуваності»


МО

вихователів


3


3.7. Власні проведені психолого-педагогічні семінари


1.

Психологічний семінар «Психологічні чинники порушення психічного здоров’я дитини».14

2.

Моніторинг вивчення рівня адаптації п´ятикласників до навчання в середній школі

30

3.

Круглий стіл «Результати моніторингу вивчення рівня адаптації п´ятикласників до навчання в середній школі»

30

4.

Інформаційно-практичний семінар «Виховання толерантності»

46ІV. Забезпечення умов роботи практичного психолога

2.1. Стан забезпечення приміщенням – повністю забезпечений (2 приміщення)

2.2. як поліпшено умови в поточному році:

- зроблено частковий ремонт робочого кабінету;

- повний ремонт навчального кабінету;

- закуплені нові меблі на навчальний і робочий кабінети

- придбано нові сучасні розвиваючі ігри;

- виписуються періодичні видання: журнали «Психолог», «Практична психологія та соціальна робота».

V. Соціально-психологічні дослідження, що проведені в закладі освіти

1. Моніторинг якості освіти школи-інтернату. Мета – отримання інформації для проектування розвитку освітньої системи школи на основі вивчення і аналізу динаміки показників її стану.

Результати соціально-психологічного критерію моніторингу освіти за 5 років додаються.

2. Моніторинг вивчення рівня адаптації учнів 5-х класів до умов навчання в середній школі. Мета – отримання інформації для подальшого планування індивідуальної корекційно-виховної роботи.

Результати додаються.
VI. Виконання національних, державних програм


1.

Програма «Сприяння просвітницькій роботі «рівний-рівному» серед молоді України щодо здорового способу життя.


Тренінгові заняття


Цільова група


6 учнів


VII. Статистичні додатки до аналітичного звіту

Додаються
Статистична інформація про кількість учнів навчального закладу:

 1. схильних до ризикованої поведінки (малолітні втікачі) – 0 ( 0 )

 2. що виховуються в проблемних сім’ях (сім’ях, що стоять на обліку в державних установах) – 47 ( 0 )

 3. що виховуються в сім’ях трудових мігрантів - 0


Практичний психолог: О. А. Сапа
Директор школи: Г. В. Панченко

Схожі:

Аналіз діяльності за минулий навчальний рік icon«Підсумки роботи мо за минулий рік та завдання на наступний навчальний рік»
Про виконання плану роботи мо за минулий навчальний рік та обговорення завдань на 2010-2011 рік
Аналіз діяльності за минулий навчальний рік iconРічний план станичненської загальноосвітньої школи І ііі ступенів...
Аналіз роботи школи за минулий навчальний рік та завдання на новий навчальний рік
Аналіз діяльності за минулий навчальний рік iconЗміст розділів річного плану: Розділ 1
Розділ Аналіз роботи дошкільного навчального закладу за минулий рік та завдання на наступний навчальний рік
Аналіз діяльності за минулий навчальний рік iconЗразок схеми для аналізу виховної роботи за минулий навчальний рік
Аналіз ефективності цілепокладання І планування виховного процесу в класі в минулому
Аналіз діяльності за минулий навчальний рік iconПлан роботи районного методичного кабінету відділу освіти новомиколаївської...
...
Аналіз діяльності за минулий навчальний рік iconПлан роботи районного методичного кабінету відділу освіти новомиколаївської...
Вступ. Аналіз роботи рмк за 2011-2012 навчальний рік та пріоритетні напрямки в діяльності методичного кабінету на 2012-2013 навчальний...
Аналіз діяльності за минулий навчальний рік iconПлан роботи районного методичного кабінету відділу освіти новомиколаївської...
Вступ. Аналіз роботи рмк за 2011-2012 навчальний рік та пріоритетні напрямки в діяльності методичного кабінету на 2012-2013 навчальний...
Аналіз діяльності за минулий навчальний рік iconПлан роботи районного методичного кабінету відділу освіти новомиколаївської...
Вступ. Аналіз роботи рмк за 2010-2011 навчальний рік та пріоритетні напрямки в діяльності методичного кабінету на 2011-2012 навчальний...
Аналіз діяльності за минулий навчальний рік iconІ. Підсумки роботи школи за минулий рік та завдання на новий навчальний рік

Аналіз діяльності за минулий навчальний рік iconПро виконання плану роботи за минулий навчальний рік та обговорення...

Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка