Шахтарська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів №8
Скачати 49.93 Kb.
НазваШахтарська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів №8
Дата конвертації02.04.2013
Розмір49.93 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Психологія > Документы
Шахтарська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів № 8Єдине мистецтво бути щасливим – усвідомлювати, що щастя у твоїх руках.

Жан-Жак Руссо


Сьогодні в номері:


  • діалог про щастя

  • це цікаво знати

  • поради психолога


Діалог про щастя

Найщасливіша людина та, котра дає щастя

якнайбільшій кількості інших людей”.

^ Дені Дідро

Що таке щастя?

Чи часто ви буваєте щасливим?

Кожен із вас розуміє щастя по-різному. А для того, щоб відчути себе

щасливим, кожному потрібно не одне і те ж саме. Але щасливими прагнуть бути усі. Та чи може людина бути щасливою тривалий час?

Один східний правитель якось зізнався: „Я владарював п’ятдесят років у мирі й перемогах, оточений любов’ю підданих, страхом ворогів і повагою своїх союзників. Сила і втіхи чекали на мій поклик . Мені здавалося, що жодного з благословінь не бракувало моєму задоволенню. Маючи все це, я ретельно підраховував дні чистого і повного щастя, подарованого мені долею - цих днів було чотирнадцять”.

  • Чому людина, яка, здавалося, мала у своєму житті усе: славу, багатство, втіхи і задоволення, - була щасливою так мало?

– Що потрібно для того аби людина відчула себе щасливою ?

Питання, яке ми розглядаємо, хвилювало людство з давніх давен. Німецький автор життєписів славетних людей Еміль Людвіг написав: „Не небо дарує щастя, а сама людина готує його собі. Хто не носить його в собі, марно шукатиме його по всьому світу”. Отже бути чи не бути щасливою, яке почуття назвати щастям кожна людина обирає сама.

Щастя – відчуття цілковитого задоволення життям, відчуття глибокого вдоволення й безмежної радості, яких зазнає хто-небудь.

Англійський письменник Оскар Вайльд, який мав ніжну душу і вразливу вдачу, також задумувався над проблемою щастя. Так у казці „Щасливий принц” Вайльд виводить образ принца, який за життя був типовим представником аристократичного класу: він постійно мешкав у палаці Безтурботності, знав тільки розваги, не цікавився життям простих людей. Лише, коли принц помер і його поставили на постамент високо над містом, він побачив, як бідують його колишні піддані. І принц дає ластівці коштовні камінці, щоб вона віднесла їх хворим, голодним і знедоленим. А придивившись пильніше до міста, принц побачив цілі вулиці, де не лунає сміх, а діти блукають голодні, босі й роздягнені. Принц віддає листочок за листочком усю свою позолоту. Тепер у дітей є хліб, вони знову раді та веселі. Письменник стверджує, що той, хто бачить страждання інших, ніколи не буде щасливим сам.

Це цікаво знати
Шість правил, дотримання яких

дозволить вам сподобатися людям
Дружба… що означає це слово? У тлумачному словнику можна прочитати таке визначення: «Добрі, приязні стосунки на основі взаємної прихильності та відданості».

Отже, це – найчастіше стосунки, які можуть виникати внаслідок спільної діяльності, єдності думок… Саме це стає, на мій погляд, основою дружби. Знайти друга іноді вдається не кожному, адже люди різні за характером, уподобаннями, а щоб добитися прихильності з боку іншої людини, потрібна величезна робота розуму і серця.

Існують певні правила, за допомогою яких ви зможете сподобатися людям, знайти друзів.

Правило 1. Щиро вітайся з іншими людьми.

Правило 2. Посміхайся! Тобі це нічого не варте, а людині ти зробиш приємне!

Правило 3. Пам’ятай, що ім’я людини – це найкращий для неї звук. Частіше звертайся до свого співрозмовника на ім’я.

Правило 4. Будь хорошим слухачем!

Правило 5. Говори про те, що цікавить твого співрозмовника.

Правило 6. Навіюйте думки про вагомість значення твого співрозмовника, тобто частіше розмовляй з ним про нього.

Дотримуючись цих правил, ти, якщо не знайдеш друга, то принаймні станеш гарним співрозмовником.

Нехай вам щастить!
Поради психологаУчимо дитину спілкуватися

 

Є діти, які мають природжений талант знаходити спільну мову з ким завгодно, де завгодно, коли завгодно. А є діти, яким це складно дається. Та спілкуватися краще можна навчити будь-яку дитину!

Спілкування має величезне значення для загального психологічного розвитку дітей, для становлення дитини як особистості. У молодшому шкільному віці, тобто вже у 6 років, у дітей повинні бути наступні комунікативні уміння:

- уміння слухати і чути іншого;
- уміння брати участь у вільній бесіді;
- уміння бути уважним до самого себе і до оточуючих;
- уміння розуміти відчуття і настрої іншого;
- уміння осмислювати свої вчинки і вчинки іншого.

Для того, щоб розвивати ці вміння, ви можете влаштувати цікаві ігри для дитини, які непомітно для неї допоможуть відпрацювати основні навички, без яких неможливо обійтись у спілкуванні.
^ Гра № 1 «Обличчя»

Намалювати на листочку обличчя з різним виразом: веселе обличчя, таке, що плаче, похмуре, хитре, здивоване, перелякане і так далі. Визначаємо разом з дитиною, що виражають ці обличчя, і знайомимо дитину з тим, що вираз обличчя називається «мімікою». Говоримо разом це слово.

^ Гра №2 «Маски»

Дітям і собі даємо завдання: виразити за допомогою міміки горе, радість, біль, страх, здивування. А хто-небудь третій визначає, чи вдалося зобразити «маску». Бажано, щоб було хоча б 3 гравці (ідеально: мама, тато, дитина).

^ Гра №3 «Іноземець»

Раптом ви потрапили в іншу країну, ви не знаєте мови, вас не розуміють. За допомогою міміки й жестів запитайте дорогу в зоопарк, в басейн, на площу, де стоїть пам'ятник, у кінотеатр, у кафе, на пошту і так далі.

^ Гра №4 «Ці різні слова»

Розкажіть дитині, що за допомогою слів можна приголубити, прогнати, засмутити, зігріти, образити. Заспокой ляльку Таню, яка плаче, подаруй подарунок другу на день народження, поясни іншому, що тобі не подобається, коли тебе штовхають і попроси більше цього не робити. Таких ситуацій можна придумати безліч. Звичайно, ви можете використовувати такі ситуації, з якими дитина має проблеми: як вирішити непорозуміння без бійки, як пояснити, що ти чогось хочеш без сліз, купити хліб у магазині… Усі ці ситуації програються за допомогою слів, міміки, жестів.
Гра №5 «Опиши друга»

Дві дитина або дитина з кимось із дорослих стають спиною один до одного і по черзі описують зачіску, обличчя, одяг іншого; хто опинився точнішим, той виграє.
Немає нічого вищого і прекраснішого,

ніж давати щастя багатьом

людям”.

Людвіг Бетховен

ПИШИ!

Ваш психолог - Безродня Е.Є.


Схожі:

Шахтарська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів №8 iconШахтарська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів №8
Чому нерідко слово «школа» викликає неприємні асоціації приблизно з п`ятого класу? А тому, що учні все частіше відчувають щоденні...
Шахтарська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів №8 iconШахтарська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів №8
Духовний світ людини. Він глибокий, багатогранний, не пізнаний до кінця. Чим він багатший, тим цікавіша людина, тим змістовніше й...
Шахтарська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів №8 iconШахтарська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів №8
На відміну від орієнтації класичної науки на психологічні проблеми та патології, основними темами досліджень галузі є щастя, оптимізм,...
Шахтарська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів №8 iconПривовчанська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів
Посада, місце роботи – учитель початкових класів, Привовчанська загальноосвітня школа І- ііі ступенів
Шахтарська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів №8 iconШахтарська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів №8
Він має значення як для самої людини, так І для суспільства. Вибір професії це по суті вибір життєвого шляху, вибір долі. Від вибору...
Шахтарська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів №8 iconЗміни до річного плану закупок на 2012 рік Горлівська загальноосвітня...
Горлівська загальноосвітня санаторна школа-інтернат І-ІІ ступенів №9 Донецької обласної ради
Шахтарська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів №8 iconШаровечківський навчально-виховний комплекс
Дошкільний навчальний заклад, загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів” Школа української І польської культур
Шахтарська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів №8 icon«Солонянська середня загальноосвітня школа №1 І – ІІІ ступенів Солонянської...
«Солонянська середня загальноосвітня школа №1 І – ІІІ ступенів Солонянської районної ради Дніпропетровської області»
Шахтарська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів №8 iconБілопільський навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа...
Білопільський навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад №3
Шахтарська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів №8 iconБілопільський навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа...
Білопільський навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад №3
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка