Довідка про організацію роботи психологічної служби щодо попередження насильства в сім’ї
Скачати 56.45 Kb.
НазваДовідка про організацію роботи психологічної служби щодо попередження насильства в сім’ї
Дата конвертації11.04.2013
Розмір56.45 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Психологія > Документы


УКРАЇНА

ВОРОШИЛОВСЬКА РАЙОННА В МІСТІ ДОНЕЦЬКУ РАДА

ВІДДІЛ ОСВІТИ

83050 м. Донецьк, вул. Щорса, 27 тел/факс: (062) 335-30-81,е-mail: roo_vorosh@rambler.ru
від_22.12.11р._№_1791/01-16_
Керівникам НВЗ
Довідка

про організацію роботи психологічної служби

щодо попередження насильства в сім’ї
На виконання листа УОН від 08.10.10 .№1342/01-16 районним відділом освіти була проаналізована робота навчальних закладів щодо системи роботи фахівців психологічної служби по попередженню проявів жорстокості та насильства і забезпеченню прав неповнолітніх.

Відповідно до наказу Держкому у справах сім'ї та молоді, МВС, МОН, Міністерства охорони здоров'я № 5/34/24/11 від 16.01.04 року «Про затвердження Порядку розгляду звернень та повідомлень з приводу жорстокого поводження з дітьми або реальної загрози його вчинення», рішення Донецької обласної адміністрації від 25.06.2008р. №1 практичні психологи усіх навчальних закладів ведуть реєстрацію звернень по факту насильства та жорстокого поводження з дітьми. Офіційно зареєстрованих фактів насильства в закладах освіти району не виявлено.

З метою формування соціальних навичок у дітей з 2011-2012 н.р. адміністрацією ЗОШ №14 в НВП впроваджений спецкурс «Психологія спілкування» в 11 класі та факультатив «Основи психології» в 10 класі за програмами, рекомендованими МОНУ; в УГК – психологічний гурток за програмою МОНУ “Сприяння просвiтницькiй роботі “рiвний-рiвному” серед молоді України щодо здорового способу життя”, в гімназії №18 - психологічний гурток “Основи психології”.

На виконання рекомендацій РВО від 16.06.11р №889/01-1, наданих в довідці щодо результатів районного огляду-конкурсу психологічних кабінетів, з метою психологічного супроводу адаптації девіантних учнів адміністрація українського гуманітарного колегіуму та ЗОШ №2 покращили умови для практичної діяльності фахівців психологічної служби (психологу УГК було виділено новий кабінет з основними функціональними зонами: індивідуальної консультативної та групової корекційно-розвиваючої, а суміщене робоче місце психолога ЗОШ №2 замінено на окремий кабінет).

В НВК №1 та ЗОШ №13 створено для учнів та батьків інформаційно-консультативні куточки з адресами, телефонами, режимом роботи установ та організацій, що надають кваліфіковану допомогу та послуги щодо захисту прав дітей.

Адміністрація НВК №1,ЗОШ №3,13 розробили алгоритм співпраці та залучають до взаємодії соціальні та громадські організації: навчально-виховний заклад №1 працює з молодіжною міською організацією «Молодіжний центр зайнятості» за програмою захисту прав дитини «Молодь в дії», загальноосвітній заклад №3 - з соціальною службою району в справах сім’ї та молоді, загальноосвітній заклад №13 – з Кримінальною міліцією у справах неповнолітніх.

З метою виявлення жорстокого поводження та випадків насилля практичними психологами гімназії №15, ліцею №22, НВК №1, Корн, ЗОШ №13,3 проведені психологічні дослідження серед учнів 5-11 кл. та анкетування серед батьків; поглиблену діагностику учнів «групи ризику» - в ЗОШ №14 та НВК «Корн».

Застосовують у практичній роботі корекційно-розвивальні заняття з елементами тренінгу на формування навичок безконфліктного спілкування для учасників НВП психологи НВК №1, 5, «Корн», ЗОШ №3,14, гімназії №15.

Використовують інтерактивні форми роботи для учнів практичні психологи гімназії №15, ЗОШ №13, УГК (перегляд науково-популярного фільму з наступною дискусією), в ЗОШ №3 для учнів 5-6 класів була проведена гра-квест на тему «Правознавство», конкурс колажів «Мої права».

Практичний психолог НВК «Корн» співпрацює з Радою профілактики школи щодо попередження агресивності та правопорушень в учнівському середовищі.

На наочних інформаційних стендах у всіх закладах, крім ЗОШ №2, 3, НВК №5, УГК, розміщено матеріали для учнів та батьків про правила спілкування з агресивним підлітками, види насильства, права дитини, запобігання девіантної поведінки, культуру сімейних відносин, подолання труднощів у спілкуванні з дітьми тощо.

Заслуговує на увагу діяльність практичного психолога ЗОШ №13 Барановської Н.Г., яка веде цілеспрямовану роботу з профілактики насильства та жорсткого поводження з учнями згідно Закону України «Про попередження насилля в сім’ї». Наталією Григорівною з вересня по грудень було проведено 18 заходів з усіма учасниками НВП:

 • з учнями 7-11 кл. проведено анкетування з метою попередження насильства в сім’ї, визначення рівня вихованості та толерантності до оточуючих; індивідуальні бесіди та групові дискусії щодо запобігання девіантної поведінки та насилля, надані тематичні консультації за результатами анкетування, організовано перегляд відеороликів щодо попередження насильства з наступним обговоренням побаченого.

 • з педагогами проведені індивідуальні бесіди щодо запобігання агресії та насилля, індивідуальні консультації за результатами діагностики, заочний лекторій «Перетвори протидію у взаємодію», надані рекомендації по роботі з девіантним підлітком, організовано перегляд відеоролика «Педагогіка життя».

 • з батьками проведено анкетування щодо попередження насилля в сім’ї, перегляд відеоролика «Педагогіка життя» з наступним обговоренням, тематичні консультації по запобіганню девіантної поведінки та насилля, заочний лекторій «Батькам про права дітей».

Недостатньо ведеться робота в ЗОШ №2 та гімназії №18. Проведено по одному заходу за І семестр (заняття з учнями в одному класі). При цьому інформація на стенді «Насильство та його наслідки для дітей» в гімназії №18 вже другий рік поспіль не оновлюється.

Враховуючи вищезазначене, районним відділом освіти рекомендовано:

 1. Керівникам НВЗ:

  1. 1.1. Ознайомити всіх педагогічних працівників та забезпечити неухильне виконання спільного наказу Держкому у справах сім'ї та молоді, МВС, МОН, Міністерства охорони здоров'я № 5/34/24/11 від 16.01.04 року «Про затвердження Порядку розгляду звернень та повідомлень з приводу жорстокого поводження з дітьми або реальної загрози його вчинення», наказу МОНУ від 01.02.2010р. №59 «Про вжиття заходів щодо запобігання насильству над дітьми»

Термін: до 10.01.2012р

  1. 1.2. Проаналізувати та розглянути на нарадах стан роботи психологічної служби щодо виконання закону України «Про попередження насилля в сім’ї».

Термін: до 10.01.2012р.

  1. 1.3. Організовувати роботу служби «Довіра» (пошти довіри, телефонів довіри).

Термін: постійно

  1. Взяти під контроль наявність та зміст інформаційних куточків, стендів для учнів та батьків (з переліком телефонів довіри, телефонів юристів, медиків тощо) та їх функціонування.

Термін: постійно

  1. 1.5. Сприяти впровадженню в закладі освіти факультативів, спецкурсів, з питань психології, психологічних гуртків із формування соціальних навичок учнів.

Термін: постійно

  1. 1.6. Розробити алгоритм та залучати до взаємодії: центри соціальних служб для молоді, служб у справах неповнолітніх, відділів кримінальної міліції для неповнолітніх, центри здоров’я, громадські організації, позашкільні заклади тощо.

Термін: постійно

 1. Практичним психологам НВЗ:

  1. 2.1. Вести реєстрацію звернень по факту насильства та жорстокого поводження з дітьми та фіксувати їх в окремому «Журналі реєстрації звернень по факту насилля та жорстокого поводження з дітьми».

2.2. Проаналізувати акти законодавства з питань попередження насильства в сім’ї.

Термін: до 10.01.12р

  1. Проводити:

2.3.1. Анонімне опитування серед учнів з метою виявлення жорстокого поводження та випадків насилля з дітьми.

Термін: постійно

2.3.2. Поглиблену діагностику з учнями «групи ризику».

Термін: постійно

2.3.3. Корекційно-розвивальні заняття з елементами тренінгу на формування навичок безконфліктного спілкування для учасників НВП.

Термін: постійно

2.3.4. Психопросвітницьку роботу серед батьків з питань виховання дітей, використовуючи інтерактивні форми роботи (ділові ігри на батьківських зборах, тренінги, тощо).

Термін: постійно

  1. 2.4. Посилити:

   1. 2.4.1. Просвітницьку роботу щодо «Попередження конфліктів між підлітками», «Ознак насилля з дитиною», «Закону України «Попередження насилля в сім’ї» та ін..

Термін: постійно

   1. 2.4.2. Профілактичну діяльність з дітьми щодо питань попередження негативних проявів поведінки та питань збереження здоров’я.

Термін: постійно


Начальник районного відділу освіти Н. А. Скалдіна


Вик. Назаренко Л. Л.

305-07-69
Розіслано: до справи – 1,

методисту – 1,

НВЗ – 13.

Схожі:

Довідка про організацію роботи психологічної служби щодо попередження насильства в сім’ї iconПро попередження насильства в сім'ї
Цей Закон визначає правові І організаційні основи попередження насильства в сім'ї, органи та установи, на які покладається здійснення...
Довідка про організацію роботи психологічної служби щодо попередження насильства в сім’ї iconПро попередження
Цей Закон визначає правові І організаційні основи попередження насильства в сім'ї, органи та установи, на якіпокладається здійснення...
Довідка про організацію роботи психологічної служби щодо попередження насильства в сім’ї iconПлан роботи постійно діючого семінару практичних психологів загальноосвітніх
Тема: Основні завдання, напрями та форми роботи психологічної служби щодо психологічного забезпечення попередження та подолання всіх...
Довідка про організацію роботи психологічної служби щодо попередження насильства в сім’ї iconЗакон україни
Цей Закон визначає правові І організаційні основи попередження насильства в сім'ї, органи та уста­нови, на які покладається здійснення...
Довідка про організацію роботи психологічної служби щодо попередження насильства в сім’ї iconРекомендації щодо організації роботи соціального педагога закладу
Донецької області, враховуючи аналіз роботи психологічної служби у 2011-2012 навчальному році, Горлівський міський навчально-методичний...
Довідка про організацію роботи психологічної служби щодо попередження насильства в сім’ї iconМіністерство україни у справах сім'Ї
Про соціальні послуги" ( 966-15 ), "Про попередження насильства в сім'ї" ( 2789-14 ) та з метою подолання
Довідка про організацію роботи психологічної служби щодо попередження насильства в сім’ї iconПро організацію роботи щодо попередження надзвичайних ситуацій в...
На виконання наказу відділу освіти Петровської районної в м. Донецьку ради від 05. 12. 2012 року №360 Про організацію роботи щодо...
Довідка про організацію роботи психологічної служби щодо попередження насильства в сім’ї iconРекомендації щодо організації роботи практичного психолога позашкільного закладу
Горлівський міський навчально-методичний центр психологічної служби надсилає рекомендації щодо організації діяльності соціально-психологічної...
Довідка про організацію роботи психологічної служби щодо попередження насильства в сім’ї iconНака з
Про попередження насильства в сім’ї”, згідно з регіональною комплексною програмою “Молодь. Сім’я. Діти” на 2009-2012 роки”, з метою...
Довідка про організацію роботи психологічної служби щодо попередження насильства в сім’ї iconПам'ятка щодо організації та проведення перевірок додержання вимог Закону
Перед проведенням перевірок слід ретельно вивчити Закон України "Про попередження насильства в сім'ї, "'Про міліцію", а також відповідні...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка