Коли дитина петрик п'яточкін
Скачати 42.56 Kb.
НазваКоли дитина петрик п'яточкін
Дата конвертації19.03.2013
Розмір42.56 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Психологія > Документы
КОЛИ ДИТИНА - ПЕТРИК П'ЯТОЧКІН,

або як боротись із гіперактивністю

Гіперактивні діти відразу при­вертають увагу до себе. Вони не­терплячі, імпульсивні й агресивні, весь час метушаться. їм важко сконцентруватись. Вони можуть за п'ять хвилин задати 25 запи­тань, а от відповідь зазвичай їх уже не цікавить, бо вже зосеред­илися на чомусь новому.

Для таких діточок властиві також над­мірне нервове збудження, погана коорди­нація рухів, швидка втомлюваність. Вони не здатні контролювати свої емоції.

^ П'ЯТОЧКІН ІДЕ ДО ШКОЛИ

Упродовж останніх років кількість ді­тей із синдромом гіперактивності значно зросла, надто серед хлопчиків. За деякими експертними оцінками, лише в Україні їх нині від 50 до 150 тисяч.

Найчастіше така поведінка дітей починає турбувати, коли час готуватись до школи (пік хвороби припадає на п'яти-семирічний вік). Батьки усвідомлюють, що їхнє непоси­дюче чадо навряд чи висидить за партою 35 чи 45 хвилин, виникнуть, без сумніву, і проблеми з поведінкою та адаптацією в новому колективі. Адже, як правило, якщо такій дитині щось сподобається, скажімо, чийсь пенал чи якась іграшка, то вона почне відбирати їх, а не попросить подивитись чи побавитись. На перерві школярики із син­дромом гіперактивності схожі на ураган, справжнє цунамі, яке змітає все на своєму шляху, а тому й учителям із ними не просто. Саме через непосидючість, невміння концентрувати увагу та погану пам'ять ви­никають клопоти й з успішністю.

^ ЗВІДКИ ТАКЕ ЛИХО НА НАШУ ГОЛОВУ

На думку експертів, здебільшого гіперактивність у дітей обумовлена генетично. Інколи вона виникає внаслідок травм мозку, патологічних пологів або вагітності з ускладненнями.

Існує ще один дуже важливий чинник -соціально-психологічний, ідеться про вплив родини на формування особистості. Адже наші діти - це дзеркальне відо­браження взаємин між батьками. Гіперактивність, як правило, спосте­рігають у дітей із цілком, здавалось би, благополучних родин, де бракує тепла і любові. Недаремно тепер де­далі частіше йдеться про синдромом дефіциту уваги та гіперактивності.

Свій чималий внесок роблять і комп'ютер та телебачення, які виплескують таку масу негативної ін­формації, різноманітних страшилок, що це не завжди до снаги витримати навіть дорослій зрілій психіці.

^ НАЙКРАЩІ ЛІКИ - ЛЮБОВ

Гіперактивні діти надзвичайно чутливі та вразливі, мають заниже­ну самооцінку. Будь-яка жорстка критика на їхню адресу, порівняння з іншими дітьми посилює їхню не­впевненість у собі. А тому не кричіть та не читайте нотацій, від цього нічо­го не зміниться, не сваріть дитини. Проте й не дозволяйте сісти собі на голову. Намагайтеся говорити спокійно, будьте ВИМОГЛИВИМИ. Жодних фізичних покарань. Краще посадіть \ шибеника на табуретку обличчям у кут хвилин на 10-15, можна поставити пе­ред ним годинник.

Любіть малюка таким, яким він є. Часті­ше обіймайте свого малого непосидючого непослуха, навіть якщо у вас уже увірвався терпець. Дитина має відчувати вашу любов, те, що вона вам потрібна.

Обійми заспокоюють та знімають напру­ження. /Іюбов, на думку експертів, - най­кращі ліки.

Не бійтеся звернутися по допомогу до фахівців. Можливо, вам потрібне медика­ментозне лікування, а може, вдасться по­долати недугу лише за допомогою різнома­нітних психологічних методик і вправ. Дуже корисно ліпити, малювати пальчиками.

^ ХАРЧУВАННЯ ТЕЖ ВАЖЛИВЕ

Не забувайте, що таким дітям потрібна спеціальна дієта. Обмежуйте вживання солодощів, солодких фруктових соків, оскільки надмір глюкози стимулює активність. Як засвідчили дослідження, штучні барвники, консерванти теж погіршують поведінку дитини. Тому жодних сосисок, консервованого м'яса і риби, що тонізують. Не давайте шоколаду, какао, кави, пепсі-коли, продуктів, що містять кофеїн. Найменше такій дитині потрібна додаткова стимуляція. Не рекомендують також щавель, шпинат, зелений горошок, печінку, гострі страви, міцний бульйон.

Пам'ятайте: допомогти дитині по-справжньому, а не частково зняти симптоми хвороби, можна лише за умови, що батьки бажають саме допомогти, а не полегшити собі життя і готові працювати над собою - долати власні психологічні негаразди, поліпшувати мікроклімат у родині. І ще одна порада - завжди знаходьте час, щоб відпочити від свого чада, провести час із друзями чи погуляти на самоті.

Дитячий психолог Марта

^ ПРАВИЛА ПІДГОТОВКИ УРОКІВ З ГІПЕРАКТИВНИМИ ДІТЬМИ

  1. Приміщення, в якому школяр робитиме уроки, мусить бути достатньо освітленим. Для праворукої дитини світло має падати зліва, для ліворукої -справа.

  2. Забезпечте в кімнаті, де школяр виконує домашні завдання, тишу. Навіть тиха фонова музика не повинна відволікати дитину, а тим паче не можна залишати увімкненим телевізор, приймач чи комп'ютер.

3. Стіл, за яким дитина робить уроки, має стояти біля стіни, так, щоб дитина дивилася на стіну. На цій стіні не повинно бути жодних плакатів, наклейок та інших картинок, котрі відволікають увагу па
площі, обмеженій полем зору дитини.

Визначити величину поля зору дитини просто. Для цього треба посадити дитину обличчям до стіни на передбачуваному місці і попросити її дивитися на точку, яку ви позначите на стіні олівцем. Поясніть своїй кровиночці, що вона має дивитися тільки на цю точку і не повертати голови ні праворуч, ні ліворуч. Переконавшись, що дитина зрозуміла вашу інструкцію, попросіть назвати всі предмети, які вона бачить праворуч від себе, потім ліворуч від себе (однак голови повертати не можна). У такий спосіб ви зможете визначити поле зору вашої дитини і знатимете, стіна маг бути чистою.

4. На столі під час написання уроків не може бути зайвих предметів (підручників, зошитів, ручок, іграшок тощо). Тільки підручник і зошит із того предмета, який вивчає дитина.

5. Готувати уроки потрібно за суворо визначеним графіком. Заздалегідь обговоріть із дитиною час, за який вона має підготувати кожен урок, наприклад, один урок за ЗО хвилин. Щоб було цікавіше, придбайте пісочний годинник, бо звичайні будильники зазвичай дратують.

6. Заохочуйте найменші прояви концентрації уваги, самостійного виконання завдання, а також вміння робити уроки в чітко визначений для цього час.

7. Обов'язково поспілкуйтеся із вчите­лем. Попросіть, щоб вашу дитину поса­дили навпроти дошки в середньому ряду, за можливості на першій парті. Можна доручити такому школярикові витирати
дошку, це дасть йому змогу порухатись на уроці.

Схожі:

Коли дитина петрик п\1. Петрик П’яточкін рахує склади́
Для важливого дослідження Петрику потрібно з’ясувати, скільки складів мають на́зви натуральних чисел (кількісні числівники у називному...
Коли дитина петрик п\Якщо ваша дитина 
Словами не можна описати, як це боляче, коли твоя дитина приходить зі школи вся в сльозах, але не менш важко, коли дитина весела...
Коли дитина петрик п\Що робити якщо дитина агресивна?
Якого-небудь стійкого визначення агресії вчені не виробили. Але будь-яка мама І будь-який тато, спостерігаючи за поведінкою своїх...
Коли дитина петрик п\Коли мати народжує дитину, хіба це кінець батьківської відповідальності?
Дитина не буде нормально розвиватися. Що потрібно нормальній, здоровій дитині для того щоб розвиватися фізично та духовно? Кожна...
Коли дитина петрик п\Подружнім конфліктам стоп! – Поруч дитина
В сім’ї автоматично учасником протистояння стає дитина. Це відбувається несвідомо. Твориться патологічний трикутник. Тут вже не йдеться...
Коли дитина петрик п\Як добитися того, щоб слово дорослого доходило до серця вихованця?
А найточніші різці мають майстри-скульптори – мати й батько. Починати виховувати почуття тільки тоді, коли дитина вже прийшла до...
Коли дитина петрик п\І. Як навчити дітей вчитися
А мене завтра питати не будуть, — жваво відповідає Петрик, — в інших зовсім оцінок немає
Коли дитина петрик п\Запитання. Як повинні «вести» себе батьки під час виконання дитиною домашніх завдань?  Відповідь
Дитина відчуває, що близька людина приймає її проблеми. Коли вона виросте, то, швидше за все, теж буде турботливою, розуміючою людиною,...
Коли дитина петрик п\Дитина, що спить на руках жебрака експлуатація дітей для зборів милостині
Щоб дитина не заважала заробляти гроші, її напоюють снодійним, алкоголем, або наркотичними речовинами
Коли дитина петрик п\Дитина погано розвивається: її психічний І фізичний розвиток не відповідають вікові
Дитина недоглянута, неохайна, брудна. Вона апатична, часто плаче або, навпаки, агресивна, поводиться з викликом
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка