Додаток 2 до наказу Головного управління освіти і науки виконавчого органу Київського міської ради
(Київської міської державної адміністрації)
від 15 грудня 2008 року № 297
Умови проведення І, II та III етапів учнівських олімпіад у місті Києві 1. Загальні положення 1.1. Умови проведення І, II та III етапів учнівських олімпіад у місті Києві (далі — Умови) визначають порядок їх організації та проведення, організаційне, методичне та фінансове забезпечення, порядок участі школярів, визначення переможців і призерів.
1.2. І, II та III етапи учнівських олімпіад проводяться щороку для учнів загальноосвітніх і професійно-технічних навчальних закладів із таких предметів: українська мова і література, російська мова і література, слов’янські мови, романо-германські мови, східні мови, зарубіжна література, історія, правознавство, трудове навчання, образотворче мистецтво, математика, фізика, хімія, біологія, екологія, географія, основи економіки, інформатика, комп’ютерна графіка, комп’ютерна анімація, Web-дизайн. Перелік предметів, з яких проводять олімпіади, затверджується наказом ГУОН щорічно.
1.3. Головне управління освіти і науки виконавчого органу Київського міської ради (Київської міської державної адміністрації) є керівником, а Інститут післядипломної педагогічної освіти Київського міського педагогічного університету імені Б.Д. Грінченка — координатором І і II етапів та організатором III етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад у м. Києві. 1.4. Для організації та проведення олімпіад утворюються організаційні комітети, а для підготовки умов завдань, перевірки їх виконання та подання пропозицій щодо визначення переможців і учасників наступного етапу — журі.
1.5. Основні завдання учнівських олімпіад:
Стимулювання творчого самовдосконалення учнів, зацікавлення їх в якісному і поглибленому вивченні базових та спеціальних дисциплін, прищеплення учнівській молоді навичок дослідницької роботи;
виявлення та підтримка обдарованих учнів, надання їм допомоги у виборі фаху;
пропаганда досягнень науки, техніки та новітніх технологій;
формування наукової та творчої еліти у різних галузях суспільного життя;
проведення принципу наступності освіти шляхом залучення викладачів, аспірантів, студентів вищих навчальних закладів до активної допомоги у підвищенні рівня знань умінь і навичок учнівської молоді;
формування команд для участі в IV етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад.
1.6. Учнівські олімпіади є індивідуальними змаганнями, у яких учні демонструють здатність творчо використовувати набуті у процесі попереднього навчання знання, уміння й навички. ^ 2.1. Учнівські олімпіади у м. Києві проводяться кожного навчального року у три етапи: І етап у жовтні — шкільні (училищні);
II етап у листопаді-грудні-січні — районні;
III етап у січні-квітні — міська.
2.2. У І етапі олімпіад з базових дисциплін можуть брати участь усі учні відповідного навчального закладу без обмежень чи примусу.
2.3. Начальник управління освіти районної державної адміністрації до 20 жовтня визначає норму представництва команд для кожної предметної олімпіади окремо.
2.4. ІІІ етап учнівських олімпіад є відкритим. До участі у ньому запрошуються учні-переможці ІІ етапу та усі бажаючі на рівних правах за заявою, поданою за 15 днів до проведення олімпіади до організаційного комітету ІІІ етапу олімпіади.
2.5. Графіки проведення ІІ і ІІІ етапів учнівських олімпіад затверджуються наказом ГУОН (складаються орієнтовно з Додатком 1).
2.6. Право участі у кожному наступному (II, III і IV) етапі визначає відповідний організаційний комітет за поданням журі.
2.7. Учні Українського фізико-математичного ліцею Київського національного університету імені Тараса Шевченка беруть участь у ІІІ етапі олімпіад з математики, фізики, хімії, інформатики згідно з поданням адміністрації ліцею, у ІІІ етапі олімпіад з решти дисциплін — за результатами виступу на загальних умовах на ІІ етапі олімпіад у Голосіївському районі міста Києва. Незалежно від результату виступу цих учнів на ІІІ етапі олімпіади, вони не можуть бути членами команди міста Києва на IV етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади із зазначених вище предметів.
2.8. І та II етапи учнівських олімпіад можна проводити за єдиними завданнями. Журі відповідного етапу можуть адаптувати завдання за потреби.
2.9. Під час проведення олімпіади учасник олімпіади має право отримати письмову відповідь лише на питання у письмовій формі, на яке можна відповісти «так» чи «ні», і яке стосується лише тлумачення умови. Таку відповідь учень отримує навіть тоді, коли вона безпосередньо випливає з умови завдання. Учасник отримує відповідь від автора завдання або від голови журі при посередництві інших членів журі протягом 15 хвилин. Відповідь «без коментарів» члени журі дають лише за умови, якщо питання стосується способу розв’язання чи тестування або не має відношення до ІІІ етапу олімпіади. Задавати питання можна лише протягом перших трьох годин роботи.
2.10. Учасник олімпіади позбавляється права участі в олімпіаді й відбірково-тренувальних зборах:
за наявність на робочому місці під час виконання завдань засобів комунікації, сторонніх електронних носіїв інформації, друкованих чи рукописних матеріалів;
за спілкування з іншими учасниками чи передачу записок під час виконання завдань.
2.11. Особливості проведення олімпіад з кожного предмету та порядок формування команди міста Києва на IV етап олімпіади з кожного предмету встановлено Порядком проведення олімпіади з цієї дисципліни, якщо вони мають відмінні від чинного «Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади з базових і спеціальних дисциплін, турніри, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт та конкурси фахової майстерності» особливості (див. додатки 4-6, що містять URL-адреси ресурсів глобальної мережі, через які проводиться інформаційне забезпечення проведення ІІІ етапу олімпіади з відповідної дисципліни).
|