Правила паркування транспортних засобів у м. Тростянець Загальна частина
Скачати 106.11 Kb.
НазваПравила паркування транспортних засобів у м. Тростянець Загальна частина
Дата конвертації30.03.2013
Розмір106.11 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Спорт > Документы


Додаток №1


до рішення 8 сесії 6 скликання

Тростянецької міської ради

№ 186 від 27.04.2011
Правила паркування транспортних засобів у м. Тростянець
Загальна частина

1. Ці Правила регламентують організацію та порядок паркування транспортних засобів на вулицях і дорогах у м. Тростянець.
2. Дія цих Правил поширюється на осіб, які розміщують транспортні засоби на майданчиках для паркування (далі користувачі), а також на суб'єктів господарювання, які утримують такі майданчики.

Суб'єкти господарювання - балансоутримувачі майданчиків для паркування транспортних засобів державної та комунальної форми власності визначаються відповідно до Закону України "Про благоустрій населених пунктів".
3. Ці Правила не регулюють питання організації та порядку надання послуг із зберігання транспортних засобів (автомобілів, автобусів, мотоциклів, моторолерів, мотоколясок мопедів та причепів), що належать громадянам та юридичним особам, а також транзитних транспортних засобів, що здійснюють міжнародні та міжміські перевезення, організація та порядок надання яких встановлені Правилами зберігання транспортних засобів на автостоянках, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 22 січня 1996 р. N 115.
4. У цих Правилах терміни вживаються у такому значенні:

 • автоматичний в'їзний та виїзний термінал - система пристроїв, яка призначена для пропуску/випуску транспортних засобів на майданчики/з майданчиків для паркування і може бути обладнана приладом для сплати вартості послуг з утримання майданчиків для платного паркування;

 • вартість послуг з утримання майданчиків для платного паркування - економічно обґрунтовані витрати оператора під час надання послуг з утримання майданчиків для платного паркування;

 • відведені майданчики для паркування - майданчики для паркування, розміщені в межах проїзної частини вулиці, дороги або тротуару та обладнані відповідно до вимог цих Правил і Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 р. N 1306 ;

 • місце для паркування - місце стоянки одного транспортного засобу на майданчику для паркування, позначене дорожньою розміткою відповідно до Правил дорожнього руху;

 • оператор - суб'єкт господарювання, який здійснює обладнання і утримання майданчика для паркування;

 • паркувальний автомат (реєстратор розрахункових операцій) - технічний пристрій, призначений для сплати вартості послуг з утримання майданчиків для платного паркування за допомогою спеціальних платіжних карток та готівкою;

 • паркування - розміщення транспортного засобу на майданчику для паркування;

 • платіжні документи - паркувальний талон або фіскальний чек, які посвідчують сплату вартості послуг з утримання майданчиків для платного паркування;

 • спеціальні платіжні картки - багаторазові платіжні засоби, за допомогою яких здійснюється сплата збору вартості послуг з утримання майданчиків для платного паркування;

 • спеціально обладнані майданчики для паркування - майданчики для паркування, розміщені поза межами проїзної частини вулиці, дороги або тротуару та обладнані відповідно до вимог цих Правил і Правил дорожнього руху.

Інші терміни застосовуються у значеннях, наведених у Законах України "Про благоустрій населених пунктів", "Про автомобільні дороги", "Про дорожній рух", "Про автомобільний транспорт", "Про транспорт", Правилах дорожнього руху.
^ 5. Паркування може бути платним або безоплатним відповідно до рішення Тростянецької міської ради.
6. Контроль за виконанням цих Правил у частині забезпечення безпеки дорожнього руху на майданчиках для паркування здійснює Державтоінспекція МВС.
Розміщення майданчиків для паркування
7. Майданчики для паркування є об'єктами благоустрою і повинні відповідати нормам, нормативам, стандартам у сфері благоустрою населених пунктів.

8. Розміщення майданчиків для паркування за окремими адресами здійснюється у встановленому порядку на підставі рішення Тростянецької міської ради за погодженням з Державтоінспекцією МВС згідно з Правилами благоустрою території, забезпечення чистоти, порядку, тиші в громадських місцях м. Тростянець.
9. Під час розміщення майданчиків для паркування на вулицях і дорогах м. Тростянець враховується:

 • наявність та характеристики комунікацій та інженерних мереж;

 • умови для забезпечення безпеки дорожнього руху, зокрема видимості в плані та повздовжньому профілі;

 • параметри поперечних та поздовжніх ухилів;

 • розташування зелених насаджень;

 • стан покриття проїзної частини.


10. Забороняється розміщення майданчиків для паркування на вулицях з двома смугами руху завширшки менш як 7,5 метра.
11. Проектування, будівництво, реконструкція, ремонт та утримання майданчиків для паркування здійснюються з дотриманням вимог законодавства, державних будівельних норм, стандартів, технічних умов, інших нормативних документів та цих Правил.
Обладнання майданчиків для паркування
^ 12. Майданчики для паркування обладнуються відповідно до вимог цих Правил і Правил дорожнього руху.
13. Відведені майданчики для паркування позначаються дорожніми знаками та суцільною синьою (блакитною) смугою на проїзній частині і на бордюрі, який відокремлює проїзну частину від пішохідної.
14. Відведені майданчики для платного паркування обов'язково обслуговуються за допомогою паркувальних автоматів або реєстраторів розрахункових операцій.

Не належать до платних спеціально відведені автостоянки (гаражі, автостоянки), власники або користувачі яких є платниками земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності і використовують їх для відстою власних транспортних засобів.
15. Спеціально обладнані майданчики для паркування позначаються дорожніми знаками та розміткою. Спеціально обладнані майданчики для паркування можуть бути наземними, підземними, багаторівневими.
16. На спеціально обладнаних майданчиках для платного паркування обов'язково повинні бути встановлені автоматичні в'їзні та виїзні термінали.
17. На спеціально обладнаних майданчиках для паркування у разі можливості встановлюється система відеоспостереження за рухом транспортних засобів на їх території і табло із змінною інформацією про наявність вільних місць для паркування, яке розташовується на в'їзді. Відеоінформація повинна зберігатися не менш як один місяць.

На спеціально обладнаних майданчиках для паркування можуть розміщуватися контрольно-пропускний пункт, приміщення для обслуговуючого персоналу, туалет тощо.
18. Підземні та багаторівневі спеціально обладнані майданчики для паркування повинні мати на в'їзді схему розміщення місць для паркування, в'їздів та виїздів, у тому числі розміщення місць для безоплатного паркування транспортних засобів, зазначених у частині шостій статті 30 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні".

Підземні та багаторівневі спеціально обладнані майданчики забезпечуються автоматичними установками пожежогасіння та пожежною сигналізацією.
^ 19. Паркувальні автомати і автоматичні в'їзні та виїзні термінали на майданчиках для платного паркування встановлюються стаціонарно.
20. Не обладнуються паркувальними автоматами та автоматичними в'їзними та виїзними терміналами спеціально обладнані майданчики для платного паркування у разі їх призначення виключно для користувачів, які сплачують вартість послуг з утримання майданчиків для платного паркування у безготівковій формі за договором про паркування протягом визначеного строку, але не менш як один місяць.
21. На майданчиках для платного паркування у доступному для ознайомлення користувачів місці розміщується інформація про:

- оператора (найменування, адреса, контактні телефони);

- вартість послуг з утримання майданчиків для платного паркування, спосіб оплати (готівковий або безготівковий).

Зазначена інформація надається відповідно до законодавства про мови, а також у разі потреби розміщується її переклад на англійську мову.
22. На майданчиках для паркування обов'язково облаштовуються місця (в обсязі 10 відсотків загальної кількості, але не менш як одне місце) передбаченого стандартами розміру, позначені дорожніми знаками та розміткою для паркування транспортних засобів, зазначених у частині шостій статті 30 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні".

Відстань від в'їзду на майданчик для платного паркування до найближчого такого місця не повинна перевищувати 50 метрів.

На місцях для паркування транспортних засобів, зазначених у частині шостій статті 30 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", не можуть бути розміщені інші транспортні засоби.

У разі паркування на місцях, призначених для паркування транспортних засобів, зазначених у частині шостій статті 30 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", інших транспортних засобів користувачі цих засобів несуть відповідальність згідно із законодавством.
Функціонування майданчиків для паркування
23. Послуги з утримання майданчиків для платного паркування надаються оператором з метою використання таких майданчиків за призначенням, а також санітарного очищення, збереження та відновлення їх відповідно до законодавства, нормативів, норм, стандартів, порядків і правил з урахуванням вимог безпеки дорожнього руху.

24. Оператор зобов'язаний:

 • використовувати майданчик для паркування за призначенням;

 • обладнати майданчик для паркування відповідно до вимог цих Правил, Правил дорожнього руху , норм, нормативів, стандартів з урахуванням вимог безпеки дорожнього руху;

 • утримувати територію та під'їзні шляхи до майданчика для паркування у належному технічному та санітарному стані;

 • повідомляти органи Державтоінспекції МВС про виявлені порушення цих Правил;

 • здійснювати контроль за своєчасною сплатою вартості послуг з утримання майданчиків для платного паркування;

 • надавати роз'яснення користувачам щодо застосування цих Правил;

 • організовувати навчання персоналу, який обслуговує майданчик для паркування;

 • забезпечувати безоплатно персонал, який обслуговує майданчик для паркування, спеціальним одягом з метою забезпечення його безпеки під час виконання службових обов'язків, а також безпеки дорожнього руху.


25. Оператор не несе відповідальності за збереження транспортних засобів, розміщених на майданчиках для паркування.
26. Користувач зобов'язаний:

 • поставити транспортний засіб на місце для паркування відповідно до дорожньої розмітки та дорожніх знаків, а також з дотриманням вимог цих Правил і Правил дорожнього руху;

 • сплатити вартість послуг з утримання майданчиків для платного паркування;

 • розмістити у лівому нижньому куті лобового скла транспортного засобу платіжний документ так, щоб забезпечити його видимість для перевірки;

 • після закінчення часу паркування, за який сплачено, звільнити місце паркування або сплатити вартість послуг з утримання майданчика для платного паркування за час фактичного паркування. Допускається безоплатна стоянка транспортного засобу протягом 10 хвилин після закінчення часу паркування, за який сплачено.


27. Режим роботи майданчиків для паркування, що перебувають у комунальній власності, встановлює виконавчий комітет Тростянецької міської ради, а приватних - оператор за погодженням з виконавчим комітетом..
28. У разі коли внаслідок паркування транспортного засобу з порушенням цих Правил або Правил дорожнього руху буде пошкоджено майно оператора, житлово-комунального господарства, учасників дорожнього руху, зелені насадження, створено перешкоди виконанню робіт з утримання доріг, інженерних мереж, будинків та споруд, розташованих уздовж дороги, користувач несе відповідальність згідно із законом.
29. Сплата вартості послуг з утримання майданчиків для платного паркування здійснюється:

 • шляхом придбання паркувального талону з визначеною тривалістю паркування, в якому зазначається дата та час розміщення транспортного засобу на майданчику для платного паркування;

 • готівкою або за допомогою спеціальної платіжної картки через паркувальний автомат чи автоматичний в'їзний та виїзний термінали.

У разі сплати та вартості послуг з утримання майданчиків для платного паркування готівкою або за допомогою спеціальної платіжної картки через автоматичний в'їзний термінал користувач отримує паркувальний талон, на якому зазначено час в'їзду на майданчик для паркування, та сплачує за час паркування на автоматичному виїзному терміналі відповідно до паркувального талону з отриманням фіскального чека.

Сплата вартості послуг з утримання майданчиків для платного паркування підтверджується одним платіжним документом.

Сплата вартості з утримання майданчиків для платного паркування не здійснюється у разі зупинки транспортного засобу на час до 5 хвилин, якщо це необхідно для посадки (висадки) пасажирів чи завантаження (розвантаження) вантажів.
30. Під час паркування на майданчику для платного паркування користувач сплачує вартість послуг з утримання майданчиків для платного паркування згідно з тарифом, установленим виконавчим комітетом Тростянецької ради у порядку і межах, визначених законодавством, з урахуванням переліку основних послуг.
31. У разі повної або часткової несплати вартості послуг з утримання майданчиків для платного паркування оператор має право перешкоджати виїзду транспортного засобу з майданчика шляхом застосування спеціальних пристроїв-шлагбаумів або технічних засобів для перешкоджання виїзду.

Оператор може засвідчити відсутність платіжного документа на лобовому склі транспортного засобу за допомогою фотозйомки.

Оператор зобов'язаний розмістити на автоматичному в'їзному та виїзному терміналах або технічному засобі для перешкоджання виїзду номер безоплатного багатоканального телефонного зв'язку, за яким користувач може звернутися до оператора щодо усунення перешкоди для виїзду транспортного засобу з майданчика для платного паркування.

Диспетчерська служба оператора зобов'язана підтвердити користувачу час прийняття звернення.

Диспетчерська служба оператора зобов'язана здійснювати технічний аудіозапис та вести реєстр звернень користувачів із зазначенням інформації про користувача та час його звернення до оператора щодо усунення перешкоди для виїзду транспортного засобу з майданчика для платного паркування.

На звернення користувача представник оператора зобов'язаний прибути протягом однієї години.

Після перевірки сплати користувачем вартості послуг з утримання майданчиків для платного паркування та вартості застосування технічних засобів для перешкоджання виїзду
представник оператора зобов'язаний усунути перешкоду для виїзду транспортного засобу з майданчика. Вартість застосування технічних засобів для перешкоджання виїздрозраховується за методикою, затвердженою Мінжитлокомунгоспом.

У разі прибуття представника оператора на звернення користувача пізніше, ніж через одну годину, користувач має право не сплачувати вартість послуг з утримання майданчиків для платного паркування.
32. Якщо користувач відмовився сплатити вартість послуг з утримання майданчиків для платного паркування та вартість застосування технічних засобів для перешкоджання виїзду, представник оператора складає відповідний акт за формою, встановленою Мінжитлокомунгоспом, який підписують два свідки, користувач та представник оператора, і усуває перешкоду для виїзду транспортного засобу з майданчика.

У такому разі питання сплати вартості послуг з утримання майданчиків для платного паркування, а також вартості застосування технічних засобів для перешкоджання виїзду з майданчика вирішується у судовому порядку.


Секретар міської ради Шацька А.І.

Схожі:

Правила паркування транспортних засобів у м. Тростянець Загальна частина iconПоложення про збір за місця для паркування транспортних засобів
...
Правила паркування транспортних засобів у м. Тростянець Загальна частина iconДержавний комітет україни по стандартизації, метрології
Затвердити Правила обов'язкової сертифікації дорожніх транспортних засобів, їх складових та приладдя (додаються)
Правила паркування транспортних засобів у м. Тростянець Загальна частина icon«Зміни, щодо оподаткування при відчуженні транспортних засобів»
Верховною Радою України прийнято Закон України №5413-vi «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення оподаткування...
Правила паркування транспортних засобів у м. Тростянець Загальна частина iconТехнічний регламент послуг з технічного обслуговування І ремонту...
Про затвердження Технічного регламенту послуг з технічного обслуговування І ремонту колісних транспортних засобів
Правила паркування транспортних засобів у м. Тростянець Загальна частина iconЗаконодавство України
Про деякі питання реформування системи державного технічного огляду колісних транспортних засобів" І від 9 липня 2008 року n 606...
Правила паркування транспортних засобів у м. Тростянець Загальна частина iconМетодичні рекомендації щодо визначення митної вартості транспортних засобів
Для використання в практичній роботі надсилаємо Методичні рекомендації щодо визначення митної вартості транспортних засобів
Правила паркування транспортних засобів у м. Тростянець Загальна частина iconРегламент Ради (єес) №3912/92 від 17 грудня 1992 року про контроль,...
Конвенція про Митне оформлення ємностей (контейнерів), які використовуються при міжнародних транспортних перевезеннях (Женева, 21...
Правила паркування транспортних засобів у м. Тростянець Загальна частина iconДоговір оренди транспортних засобів

Правила паркування транспортних засобів у м. Тростянець Загальна частина iconДержавний стандарт "Знаки номерні транспортних засобів"
Цей стандарт установлює типи та основні розміри, а також правила застосування номерних знаків (далі — знаки) для автомобілів, автобусів,...
Правила паркування транспортних засобів у м. Тростянець Загальна частина iconКуап стаття 14 Відповідальність власників (співвласників) транспортних засобів

Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка