Методичні рекомендації щодо проведення Всеукраїнської військово-патріотичної спортивної гри «Зірниця»




Скачати 111.8 Kb.
НазваМетодичні рекомендації щодо проведення Всеукраїнської військово-патріотичної спортивної гри «Зірниця»
Дата конвертації30.03.2013
Розмір111.8 Kb.
ТипМетодичні рекомендації
uchni.com.ua > Спорт > Методичні рекомендації



МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ,

МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

001101135, м. Київ, проспект Перемоги, 10, тел. (044) 486 24 42, факс (044) 236-1049, ministry@mon.gov.ua




від 12.04.2011 _1/9-263__

від ___ на №

Міністерство освіти і науки

Автономної республіки Крим,

управління освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської

міських державних адміністрацій
Обласні інститути післядипломної педагогічної освіти

На виконання спільного наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Міністерства оборони України, Товариства сприяння обороні України (ДТСААФ) від 23.03.11 №252/157/32 «Про проведення Всеукраїнської військово-патріотичної спортивної гри «Зірниця» 19 квітня цього року відбудеться урочисте відкриття Всеукраїнської військово-патріотичної спортивної гри «Зірниця» на базі Миколаївського національного університету ім. В.О. Сухомлинського та Миколаївського муніципального колегіуму.

Просимо відрядити для участі у зазначеному заході працівника управління освіти і науки або інституту післядипломної педагогічної освіти, який є відповідальним за організацію та проведення Всеукраїнської військово-патріотичної спортивної гри «Зірниця» у регіоні.

Реєстрація учасників 19 квітня до 9.45 за адресою: вул. Котєльна, буд. 8, Миколаївський муніципальний колегіум. Початок роботи о 10.00.

Проїзд та харчування учасників здійснюється за рахунок відряджуючої організації.

Також при цьому зазначаємо, що підведено підсумки та затверджено список переможців Всеукраїнського конкурсу серед школярів та педагогічних працівників на кращий зразок прапора, емблеми, девізу та пісні Всеукраїнської військово-патріотичної спортивної гри «Зірниця». Із символікою та атрибутикою Всеукраїнської гри можна ознайомитись на сайті Міністерства в розділі «законодавство» - наказ Міністерства від 01.04.2011 № 301.

До листа додаються «Методичні рекомендації щодо проведення Всеукраїнської військово-патріотичної спортивної гри «Зірниця» на 9 стор.

Контактні особи: м. Миколаїв – Бахтін Анатолій Михайлович – 066-09-03-482, м. Київ – Коломоєць Галина Анатоліївна – 093-51-78-439.

Заступник Міністра Б.М. Жебровський

Додаток

до листа Міністерства

від 12.04.2011 № 1/9-263

^

Методичні рекомендації

щодо проведення Всеукраїнської військово-патріотичної

спортивної гри «Зірниця»




«Схвалено для використання в загальноосвітніх навчальних закладах»

(лист від 24.03.2011р. № 1.4/18-Г-182)



Автори: Г.А. Коломоєць, В.В. Тимченко
Всеукраїнська військово-патріотична спортивна гра «Зірниця» проводиться на підставі Указу Президента України від 25 жовтня 2002 року «Про Концепцію допризовної підготовки і військово-патріотичного виховання молоді», розпорядження Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2010 року №1718-р «Деякі питання військово-патріотичного виховання учнів загальноосвітніх навчальних закладів».
Співорганізаторами «Зірниці» виступають Міністерство оборони та Товариство сприяння обороні України (ДТСААФ), а також, відповідно до Порядку проведення, за згодою, можуть стати Всеукраїнські національно-патріотичні громадські організації згідно зі спільним наказом від 23 березня 2011 року №252/157/32 «Про проведення Всеукраїнської військово-патріотичної спортивної гри «Зірниця».
Загальне керівництво організацією та проведенням Всеукраїнської гри здійснюється під керівництвом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.
Серед основних завдань Всеукраїнської гри – підготовка молоді до виконання конституційного обов’язку – захисту Батьківщини.
Проведення Всеукраїнської гри консолідує діяльність органів державної влади та місцевого самоврядування всіх рівнів, навчальних закладів і громадських організацій щодо вирішення проблем військово-патріотичного виховання підростаючого покоління.
Всеукраїнська гра проводиться з метою:
- формування почуття патріотизму у підростаючого покоління;

- набуття школярами знань, умінь та навичок, необхідних захиснику Вітчизни.
Основні завдання Всеукраїнської гри:


 • підготовка молоді до виконання конституційного обов’язку щодо захисту Батьківщини і служби в Збройних Силах України та інших військових формуваннях створених відповідно до чинного законодавства України;

 • підтримка та розвиток молодіжної ініціативи в справі освоєння військових професій;

 • виховання майбутніх захисників Вітчизни на бойових традиціях українського народу та Збройних Сил України;

 • формування свідомого ставлення до питань особистої та громадської безпеки, розвиток практичних умінь і навичок поведінки в екстремальних ситуаціях;

 • пропаганда і популяризація серед молоді здорового способу життя;

 • удосконалення системи військово-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді в Україні.


Гра проводитиметься щорічно в три етапи. I етап – міський і районний у березні-квітні; II етап - республіканський (Автономна Республіка Крим), обласні, міські (Київ і Севастополь) в квітні-травні; III – Всеукраїнський етап (фінал) – планується у вересні.

У Всеукраїнській грі беруть участь збірні команди учнів 5-9 класів (віком не старше 15 років на момент проведення ІІІ етапу проведення гри), що формуються на базі команди-переможниці туру змагань із залученням учнів, що показали кращі результати на попередніх етапах гри. До фіналу допускаються у кожній команді 14 осіб , з них 12 учнів (не більше 4 дівчат) та 2 представники (педагогічні працівники, представники органів управлінь освіти, фахівці органів військового управління та працівники Кримської республіканської, обласних, Київської та Севастопольської міських організацій ТСО України).

Всеукраїнська гра складається з двох частин:

1. Конкурси та спортивні змагання.

2. Воєнізована естафета «Десант».
І частина

Конкурси та спортивні змагання

 1. Конкурс строю та пісні.

Команди, на відведеному місці для вивчення стройових прийомів, демонструють виконання стройових прийомів згідно з навчальною програмою предмета «Фізична культура» у відповідності до вимог Стройового статуту Збройних сил України, затвердженого Законом України від 24 березня 1999 року № 549-ХІV (зі змінами). Конкурс завершується виконанням стройової пісні.

У конкурсі беруть участь команди в повному складі.

Форма одягу – польова форма камуфльованого забарвлення, головні убори – обов’язкові, взуття за вибором команди (окрім спортивного). На формі одягу розміщуються символіка Всеукраїнської гри «Зірниця» та символіка команди. Використання символіки Збройних Сил України на конкурсі забороняється.

Команди виходять, на місце для показу стройових прийомів, вишикувані в колону по три за командою командира загону: «Загін! За мною кроком РУШ!». Вийшовши на визначене місце для показу стройових прийомів, командир загону перешиковує загін в одну шеренгу: «Загін! РОЗІЙДИСЬ! Загін! В одну шеренгу СТАВАЙ!». Вийшовши на середину строю, командир загону, подає команду «Загін! Рівняйсь! Струнко! Рівняння до СЕРЕДИНИ!» і доповідає головному судді про готовність команди до участі у конкурсі строю та пісні: «Товаришу Головний суддя! Загін (назва загону) до участі конкурсу строю та пісні готовий!». Головний суддя вітається з загоном «Здраствуйте товариші!», на що юноармійці відповідають «Бажаємо здоров’я, товаришу головний суддя!». Привітавшись головний суддя дає команду: «До виконання показових виступів приступити!».

За командою командира кожний загін проголошує свій девіз.

За командами командира загону «Загін! Рівняйсь! Струнко! На перший – другий розподілись!», «У дві шеренги ШИКУЙСЬ!», «Право-РУЧ!», «Ліво-РУЧ!», «Кру-ГОМ!» «В одну шеренгу ШИКУЙСЬ!», команда виконує перешикування з одношеренгового строю в двошеренговий стрій і навпаки, а також повороти на місці (до трьох разів повороти ліворуч та праворуч і до двох разів повороти кругом).

Перешикувавшись у колону по три, команди показують своє вміння і злагодженість у проходженні урочистим маршем, а потім проходження з виконанням стройової пісні (військово-патріотична стройова пісня виконується державною мовою).

Оцінювання конкурсу строю та пісні проводиться за 12-бальною системою.

^ Критерії оцінки:

 • якість виконання елементів стройової підготовки та пісні у складі команди, а також злагодженість дій; дисципліна строю, загальний вигляд команди.


При оцінюванні враховуються такі елементи:

 • робота капітана команди (чіткість та правильність подачі команд, правильність виконання стройових прийомів);

 • зовнішній вигляд команди (одноманітність, охайність, змістовність та оригінальність);

 • девіз команди (змістовність та якість виконання);

 • перешикування команди (чіткість, злагодженість та правильність виконання стройових прийомів);

 • виконання стройових прийомів на місці (чіткість, злагодженість та правильність виконання прийомів);

 • проходження урочистим маршем (чіткість, злагодженість та правильність виконання прийомів);

 • виконання стройової пісні (чіткість, злагодженість, змістовність та якість виконання пісні).

 1. ^ Воєнно-історичний конкурс.

У конкурсі бере участь вся команда.

Проводиться за принципом гри «Брейн-ринг» з використанням диференційованих питань з воєнно-історичної та військової тематики.

Тематичні розділи:

 1. Військова історія України.

 2. Військова підготовка:

 • вогнева підготовка;

 • основи цивільного захисту;

 • військова топографія;

 • стройова підготовка.

 1. Всеукраїнський фізкультурно-оздоровчий патріотичний комплекс школярів «Козацький гарт», дитячо-юнацька військово-спортивна патріотична гра «Сокіл» («Джура») українського козацтва.

Критерії оцінки:

 • сума балів набраних командою за відповіді на запитання;

 • своєчасність, точність та повнота відповіді.

Черговість команд визначається жеребкуванням. Члени команд відповідають за вибором на 5 запитань, які за складністю оцінюються від 1 до 5 балів (в обсязі програми 5 - 9-х класів) і 1 запитання, що потребує більш поглиблених знань оцінюється 10 балами. Для підготовки відповідей на кожне запитання надається 30 сек. Якщо команда дає неправильну відповідь, наступна команда може, додатково до свого запитання, дати відповідь і на це запитання, отримавши 50% балів цінності запитання.

 1. ^ Вогнева підготовка.

Участь бере вся команда.

У рамках конкурсу проводяться змагання зі стрільби з пневматичної гвинтівки з відкритим прицілом (мішень № 8, чорна, зменшена у 8-м разів; відстань до мішені – 10 м; кожен учасник виконує 8 пострілів, з яких 3 пробних і 5 залікових).

Стрільба виконується в положенні стоячи за столом з упору.

^ Критерії оцінки:

- кількість влучень, набраних у командному заліку.

Звертається увага на дотримання заходів безпеки (при порушенні заходів безпеки знімаються всі бали).

 1. ^ Метання «гранати».

Участь бере вся команда.

Кожен член команди кидає м’яч вагою 150 г у мішень – контур окопу розміром 3 х 1,1 м. Відстань до мішені – 20 м.

Критерії оцінки:

 • сума влучень у мішень усіх членів команди.

 1. ^ Долікарська допомога.

У конкурсі бере участь вся команда.

Виконуються дії щодо надання першої долікарської допомоги та перевіряється рівень теоретичних знань за навчальною програмою предмета «Основи здоров’я» 5-9 класи.

Теоретичні знання перевіряються шляхом тестування. Практично виконуються (до трьох) елементів долікарської допомоги.

Оцінювання конкурсу за 12-бальною системою.

^ Критерії оцінки:

 • якість виконання практичних завдань та повнота теоретичних відповідей.

 1. Топографічна підготовка.

Участь бере вся команда.

Команди показують уміння та навички з топографічної підготовки за навчальною програмою предмета „Географія” 5-9 класи.

Теоретичні знання перевіряються шляхом тестування. Практичні уміння та навички під час руху за азимутом.

Оцінювання конкурсу за 12-бальною системою.

Критерії оцінки:

 • повнота теоретичних відповідей;

 • точність у русі за азимутом.

 1. Спортивне змагання.

У змаганнях бере участь вся команда.

Учасники виконують:

 • швидкісний біг – 30 м;

 • човниковий біг – 4х9 м;

 • згинання та розгинання рук в упорі лежачи.

Критерії оцінки:

 • якість виконання відповідних випробувань;

 • у випробуванні «швидкісний та човниковий біг» місця визначається за найменшою сумою часу набраного командою;

 • у випробуванні «згинання та розгинання рук в упорі лежачи» місця визначається за найбільшою сумою згинання та розгинання рук, набраною командою;

 • за неправильне виконання елементу прийому вправа не зараховується.


ІІ частина

Воєнізована естафета «Десант».
Форма одягу учасників естафети: польова форма камуфльованого забарвлення, головний убір. При собі учасники мають макети автоматів і протигази.

Опис естафети.

Згідно положення усі команди-учасниці (загони) є підрозділами спеціального призначення, закинутими в тил супротивника для збору розвідувальних даних та знищення замаскованого командного пункту. На початку естафети кожний загін знаходиться у вихідному районі в очікуванні повідомлень зі штабу. Бійці загону проходять естафету зі своїми макетами автоматів.

Перший етап: отримавши від головного судді пакет із завданням, посильний повинний швидко передати його командиру, що разом із загоном знаходиться у вихідному районі.

Другий етап: отримавши пакет із завданням (маршрут руху за азимутом), загін рухається за вказаним маршрутом і долає у повному складі:

- «смугу снайпера» (конкурс на уважність: загін рухаючись смугою шириною близько 3-5 метрів та довжиною 50-100 метрів повинний знайти 10 мішеней із зображенням снайпера, які розташовані у даній смузі);

- подолання інженерних та природних перешкод (імпровізована смуга перешкод в обсязі і з елементами визначеними організаторами);

- подолання зараженої ділянки місцевості (подолання відрізку місцевості довжиною 30-50 метрів у протигазах);

- метання «гранати» в ціль, що імітує ворожий штаб («граната» кидається до першого влучення. Після першого влучення ворожий штаб вважається знищеним. Кожен член команди кидає м’яч вагою 150 г у мішень – коло діаметром 1,5 м. Відстань до мішені – 20 метрів. За кожен промах команді нараховується 10 штрафних секунд);

- після «зруйнування штабу» команда «захоплює» його і вилучає пакет із важливою інформацією;

- після вилучення пакета останній відрізок руху за азимутом долається з евакуацією пораненого.

Час виконання естафети фіксується за останнім учасником загону.

Критерії оцінки:

 • час та якість виконання.

За невиконання елемента естафети нараховуються штрафний час (за рішенням організаторів).

Черговість місць визначається за найменшим часом набраним командою.
Команди-переможці та призери Всеукраїнської гри визначаються за більшою сумою набраних очок.
За порушення заходів безпеки та дисципліни гри на команду, за рішенням суддівської колегії, накладаються штрафні санкції, включаючи дискваліфікацію команди.




Схожі:

Методичні рекомендації щодо проведення Всеукраїнської військово-патріотичної спортивної гри «Зірниця» iconДиректорам загальноосвітніх навчальних закладів району
Всеукраїнській вікторині знавців військової історії навчальним закладам району, де вивчається предмет «Захист Вітчизни», учасникам...
Методичні рекомендації щодо проведення Всеукраїнської військово-патріотичної спортивної гри «Зірниця» iconУмови проведення обласного зльоту учасників дитячо-юнацької військово-спортивної...
Про проведення оздоровчого Всеукраїнського зльоту учасників дитячо-юнацької військово-спортивної патріотичної гри „Сокіл”(„Джура”)...
Методичні рекомендації щодо проведення Всеукраїнської військово-патріотичної спортивної гри «Зірниця» iconПоложенн я про проведення військово-спортивної гри «Зірниця» серед...
Військово-спортивна гра «Зірниця» проводиться з метою ознайомлення дітей з героїчною історією України І подвигом народу у роки Великої...
Методичні рекомендації щодо проведення Всеукраїнської військово-патріотичної спортивної гри «Зірниця» iconОбласний етап всеукраїнської військово-патріотичної гри «Сокіл»(«Джура») 2012
Як бачимо прогрес у розвитку гри є, хоча певні труднощі із а недофінансування команд І в першу чергу із за недбалості керівництва...
Методичні рекомендації щодо проведення Всеукраїнської військово-патріотичної спортивної гри «Зірниця» iconОбласний етап дитячо-юнацької військово-спортивної патріотичної гри
Сокіл”(„Джура”) Українського козацтва” 30 вересня – 2 жовтня 2011 року на території державного історико-архітектурного заповідника...
Методичні рекомендації щодо проведення Всеукраїнської військово-патріотичної спортивної гри «Зірниця» iconМетодичні рекомендації щодо проведення Всеукраїнської учнівської...
Надсилаємо для практичного використання методичні рекомендації щодо проведення ІІІ та IV етапів Всеукраїнської учнівської олімпіади...
Методичні рекомендації щодо проведення Всеукраїнської військово-патріотичної спортивної гри «Зірниця» iconМетодичні рекомендації щодо проведення IІ етапу Всеукраїнської учнівської...
Дніпропетровський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти надсилає для практичного використання методичні рекомендації...
Методичні рекомендації щодо проведення Всеукраїнської військово-патріотичної спортивної гри «Зірниця» iconМетодичні рекомендації щодо підготовки та проведення ІІ етапу Всеукраїнської...
М. В. Остроградського надсилає методичні рекомендації щодо підготовки та проведення ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади...
Методичні рекомендації щодо проведення Всеукраїнської військово-патріотичної спортивної гри «Зірниця» iconМетодичні рекомендації щодо проведення Всеукраїнської учнівської...

Методичні рекомендації щодо проведення Всеукраїнської військово-патріотичної спортивної гри «Зірниця» iconМетодичні рекомендації щодо проведення ІІ етапу Всеукраїнської учнівської...

Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка