Конкурс на координацію
Скачати 300.49 Kb.
НазваКонкурс на координацію
Сторінка1/3
Дата конвертації30.03.2013
Розмір300.49 Kb.
ТипКонкурс
uchni.com.ua > Спорт > Конкурс
  1   2   3
СЦЕНАРІЇ ФІЗКУЛЬТУРНО-ХУДОЖНІХ СВЯТ ТА РАНКІВ
“МИ МАЛЕНЬКІ СПОРТСМЕНИ”
Діти поділені на дві команди:

Перша команда

Ми веселі й жартівливі

Хлопці і дівчата.

Є високі і низенькі,

Худенькі і повненькі.

Друга команда

А ми дуже дружелюбні,

І, щоб повірили ви нам,

Прийміть усі від нас ви

Такі маленькі дари.

(Команди дарують одна одній саморобні подарунки – книжечки на спортивну тематику).

Розпочинаються змагання – ігри та естафети, вікторини, конкурси. Звучить весела мелодія. Команди розходяться по місцях старту.

Гра-естафета “Баскетболісти”.

Кожен гравець команди веде м’яч до баскетбольного щита і кидає в нього. Зловивши, передає м’яч наступному гравцеві, який повинен зробити те саме, що й попередній. Команда яка виконає завдання швидше, отримує 100 балів, та що пізніше, - 50.

Спортивна вікторина.

 1. Скільки гравців у футбольній команді? (11).

 2. Скільки гравців у волейбольній команді? (6).

 3. Скільки гравців у баскетбольній команді? (5).

 4. Які ви знаєте фізичні якості?

 5. Скільки білих фігур у шахах?

 6. Який м’яч важчий: футбольний чи волейбольний?

 7. Як часто проводяться Олімпійські ігри?

За кожну правильну відповідь команді нараховується 10 балів.

Естафета “Подорож по горах”.

Дистанція для пробігання ділиться на три рівні частини. Гравець першу частину стрибає на лівій нозі, другу - на правій, третю - на двох. Назад повертається бігом. Команда - переможець, яка швидше закінчила естафету, отримує 100 балів, інша – 50.

Конкурс на координацію.

Двоє дітей сідають на стільці, їм зав’язують очі. Встають із стільця, повертаються направо і роблять два кроки, далі наліво і роблять два кроки і так ще двічі, утворюючи квадрат та повертаючись назад до стільця. Перемагає той учень який найближче підійде до стільця. За перемогу нараховується 100 балів, іншому 50.

Конкурс капітанів на краще прислів’я про здоров’я.

 1. Бережи одяг поки новий, а здоров’я, поки молодий.

 2. Здоров’я усьому голова.

 3. Шкіра дзеркало здоров’я.

 4. Без здоров’я немає щастя.

 5. Як про здоров’я дбаєш, таке і маєш.

 6. Наше здоров’я в наших руках.

За кожне прислів’я нараховується по 10 балів.

Естафета “Передача м’яча над головою”.

Команди шикуються в колони. Першим гравцям даються м’ячі. За командою м’яч передається над головою гравцеві, що стоїть за спиною. Коли м’яч дійде до останнього учасника той перебігає на початок строю і передає м’яч назад. Естафета продовжується доти, доки направляючий не повернеться на своє місце. Перемагає та команда, направляючий якої швидше займе своє місце. За перемогу команді нараховується 100 балів, за друге місце - 50.

Конкурс експрес малюнків на спортивну тематику.

Потрібно на листку паперу простим олівцем на 3 хвилини створити малюнок на спортивну тематику. Перемагає та команда, у якої малюків більше чи вони кращі. За перемогу нараховується по 10 балів за кожний малюнок.

Скільки не співали й грали, а кінчати час.

Кращі побажання ви прийміть від нас:

І в вас, і в нас хай все буде гаразд,

Щоб ви і ми здорові були.

Прощавайте, люди, низький вам уклін,

Щастя і здоров’я зичимо вам всім.

Підводяться підсумки, нагороджуються переможці.
^ СПОРТИВНО-ХУДОЖНІЙ РАНОК “МИ ВЕСЕЛІ МОРЯКИ”

У спортивному залі встановлено імпровізовану щоглу, в основі якої розміщені два червоні круги. Зліва і справа від щогли – по 10 стільців для екіпажів кораблів.

Свято проводить учитель. Судді – капітанська рада (старшокласники-спортсмени).

Ведучий розпочинає ранок з розповіді про те, що два кораблі (“Фізкультура” і “Спритність”) вирушили в плавання. Для успішного плавання кораблі потрібно укомплектувати командами (2 команди по 10 учнів).

Після команди “Свистати всіх на верх” учасники займають свої місця.

Який з кораблів швидше допливе до порту призначення, можна визначити по тому, яка з команд спритніша.

Розпочинаються змагання.

Конкурс “Розподіл доручень”.

Кожний учасник стає навпроти стільця, на якому стоять таблички з вказівкою, яку роль вони будуть виконувати. За сигналом повинен надіти на себе той одяг який лежить на стільці (ковпак, фартух). Перемагає команда яка швидше справилась із завданням.

Конкурс “Знайомство екіпажів”.

На палубі (підлозі) лежать літери з яких потрібно скласти назву корабля. Перемагає та команда, яка зробить це швидше.

Конкурс “Стройова підготовка”.

Команди кораблів демонструють уміння ходити стройовим кроком із піснею, виконувати повороти “Налі-во!”, “Напра-во!”, “Кругом!”. Судді оцінюють, яка з команд краще виконує стройові вправи.

Конкурс “Перетягування каната”

Якір піднятий, звучать гудки, кораблі відправляються у плавання. Перше випробування - перетягування каната.

Конкурс капітанів.

Капітани повинні збити м’ячем кеглю, яка розташована на віддалі 5 метрів.

Конкурс лоцманів.

Лоцмани повинні провести кораблі по заданому фарватеру. Їм зав’язують очі, пропонують пройти між кеглями, так щоб жодна з них не була збита. Коли кегля збита, вважається, що корабель сів на мілину й команда виконує по 10 присідів - знімає його з мілини.

Конкурс “Пробоїна на кораблі”.

Ведучий оголошує, що в днищі кораблів пробоїна. Члени команди діляться по двоє. Стають один до одного спинами, захоплюють один одного руками. Щоб викачати воду, виконують присіди. Перемагає та команда, яка виконає більшу кількість присідів – викачає більше води.

Укінці ранку судді визначають кращий корабель, проходить нагородження переможців.
^ СПОРТИВНО-РОЗВАЖАЛЬНЕ СВЯТО “СПОРТ”

Учитель: Дорогі діти! Сьогодні ми зібрались, щоб позмагатись у силі, витривалості, спритності, винахідливості, кмітливості та просто відпочити.

У святі беруть участь три команди. Учням пояснюються правила.

Естафета зі стрибками

За сигналом направляючі рухаються до мітки стрибками на лівій нозі, назад - на правій. Повернувшись, торкаються наступного гравця, який продовжує естафету. Команда, яка швидше виконає завдання, отримує 20 балів, друга – 15, третя – 10.

Біг стоніжок.

Навпроти кожної команди на відстані 15 м ставляться стійки. За командою “Увага!” учні беруться за руки, за командою “Руш!” - починають біг. Оббігають стійку і повертаються назад. Команда яка швидше виконає завдання, отримує 20 балів, друга – 15, третя – 10. Забороняється розривати руки, штовхатись.

Конкурс спортивної пісні.

Команди готують на конкурс одну пісню спортивної тематики.

У цьому конкурсі оцінку виставляє вчитель музики. Команда, яка виконає найкраще пісню, отримує 20 балів, друга – 15, третя – 10.

Біг пінгвінів.

Команди шикуються перед стартовою лінією. Направляючий затискає м’яч між ногами і за командою біжить до стійки і назад. Передає м’яч та стає в кінець строю.

Якщо м’яч упаде потрібно його знову затиснути між ногами й продовжити біг.

Команда, яка швидше виконає завдання, отримує 20 балів, друга – 15, третя – 10.

Змагання капітанів “Трикутна мотузка”.

Кінці довгої мотузки добре зав’язуються, тим самим утворюючи коло. Усередину кола стають капітани спинами один до одного і відходять доти, доки мотузка не натягнеться й утворить трикутник. Навпроти кожного з капітанів ставиться стілець на відстані 1 м за командою капітани починають рухатись вперед, намагаючись дістати стілець. Перемагає той капітан, який дістав стілець першим.

Біг удвох на трьох ногах.

Учні в командах діляться пари. Дві ноги в парі зв’язуються. За командою пари починають бігти до стійки, оббігають її і повертаються назад до лінії старту. Те саме роблять й інші пари. Перемагає та команда, учні якої швидше виконають завдання. Команда, яка швидше виконає завдання, отримує 20 балів, друга – 15, третя – 10.

Учитель: Увага всім учасникам! Слово надається суддям.

Судді оголошують команду переможця.

Учитель: Наше свято закінчилось, бажаю всім здоров’я і добра.
^ СПОРТИВНО-ХУДОЖНІЙ РАНОК “МИ ВЕСЕЛІ АКРОБАТИ”

Свято відбувається у спортивному, святково прибраному прапорцями, гірляндами, малюнками на спортивну тематику залі. На двох стінах - плакати із назвами команд “Шпунтик” і “Гвинтик”. Прямо великий плакат “Привіт, Спортландіє”.

На середину виходить ведучий.

Ведучий: Добрий день, дорогі діти, батьки, шановні гості та журі! Це свято, яке з року в рік ми влаштовуємо, щоб позмагатися і виявити переможців. Й ось знову запрошує країна Спортландія на змагання веселих акробатів.
Діти всі разом говорять речівку:

Гей, веселі акробати,

Нам в шеренгу треба стати.

Раз, два, три!

На найпершого рівняйсь!

Струнко стань і привітайсь!
Ведучий: Сьогодні будуть змагатись дві команди “Шпунтик” і “Гвинтик” (звучить музика, виходять команди і шикуються в центрі одна навпроти одної). Ведучий представляє команди та журі. Учасники обмінюються власноруч виготовленими вимпелами й медалями.

Ведучий: Перший конкурс “На зарядку ставай”

Команди почергово під музичний супровід виконують комплекс загальнорозвиваючих вправ. Журі визначає яка з команд була кращою. Команді - переможниці нараховується 10 балів.

Ведучий: А зараз естафета “Біг в одному обручі”

Два хлопчики і дівчинка знаходяться всередині обруча. Потрібно пробігти відрізок 15 м, оббігти прапорець і повернутись назад, передати обруч іншій трійці і стати в стрій. Перемагає команда яка швидше закінчить естафету. За перемогу нараховують 10 балів.

Поки підраховуються бали, учні старших класів виконують спортивний танець.

Ведучий: А тепер наступна естафета “Біг по купинах”.

На відстані 15 м, до прапорця розставляються 10 різнокольорових кружків (купин). Відстань між купинами - 1м. За командою стартують перші учасники – долають дистанцію, лише стаючи на купини (минати купини заборонено), оббігають прапорець і якомога швидше повертаються назад, передають естафету іншому учаснику. Перемагає команда, яка швидше закінчить естафету. За пропущену купину нараховується одне штрафне очко. За перемогу команда нагороджується 10 балами.

Поки підраховуються бали виступають юні гімнасти.

Ведучий: А зараз ми проведемо солодкий конкурс.

З кожної команди виходить по одному учаснику й підходить до столу, на якому стоїть тарілка з цукерками, засипаними борошном. З муки виглядає лише кінчик цукерки. Потрібно зубами вхопити його і витягнути цукерку з борошна. Перемагає той, хто після виконання завдання залишився чистим. За перемогу нараховується 5 балів.

Поки підраховують бали, учні виконують акробатичні піраміди.

Ведучий: У наступному змаганні ми визначимо, яка сім’я найспритніша.

У змаганні беруть участь двоє дорослих і двоє дітей.

Почергово учасники сімейної команди виконують стрибок у довжину. Після першого учасника з місця приземлення стрибок виконує другий і так далі. Перемагає та команда яка стрибне якомога далі. За перемогу нараховується 10 балів.

Поки їх підраховують, виконується пісня на спортивну тематику.

Ведучий: А тепер весела естафета (беруть участь батьки і діти) “Перенесення сметани”.

На двох столах тарілка із сметаною і ложка (кількість сметани (ложок) повинна відповідати кількості учасників у команді). Перший учасник пробігає дистанцію 10 м тримаючи в руках ложку із сметаною, і виливає в чисту тарілку, яка стоїть на іншому столі, та повертається назад. Естафета триває доти, поки одна із команд не перенесе всю сметану. Перемагає та команда, яка швидше перенесе сметану. Їй нараховується 10 балів. З учасника, який розлив сметану знімається один штрафний бал.

Поки підраховуються бали, проходить конкурс капітанів.

Капітани почергово декламують вірш на спортивну тематику. За перемогу нараховується 5 балів.

Голова журі оголошує загальні результати змагань і конкурсів. Проходить нагородження переможців.

Ведучий: Ось і завершилось наше свято. Сподіваюсь, що ви завжди будете такими веселими й бадьорими.

Звучить спортивний марш, під оплески глядачів команди організовано залишають зал.
^ ФІЗКУЛЬТУРНО-СПОРТИВНЕ СВЯТО

“МАЛІ ОЛІМПІЙСЬКІ ІГРИ”

(перший варіант)
Ведучий: Парад, Шикуйсь! Струнко! На спортивне свято, приурочене відкриттю Малих олімпійських ігор, Кроком-Руш!

Парад, Стій!

Капітанам команд приготуватись здати рапорт!

Капітан команди “Чемпіон”? Командо “Чемпіон”! Рівняйсь! Струнко! Наш девіз:

Лиш один рецепт на світі

Всім-усім підходить дітям.

Коли спорт полюбиш -

Сильним, спритним будеш.

Капітан команди здає рапорт головному судді змагань:

- Головний суддя змагань, спортивна команда “Чемпіон” на спортивне свято вишикувана й готова до його проведення. Капітан команди………………

Капітан команди “Дельфін”: Командо “Дельфін”! Рівняйсь! Струнко! Наш девіз:

Всім відомо: це чудово,

Коли кожен з нас здоровий,

Тільки треба знати,

Як здоровим стати.

Капітан команди здає рапорт головному судді змагань:

- Головний суддя змагань, спортивна команда “Дельфін” на спортивне свято вишикувана й готова до його проведення. Капітан команди………………
Капітан команди “Веселка”: Командо “Сонечко”! Рівняйсь! Струнко! Наш девіз:

Щоб міцним зробилось тіло,

Тренуватись треба вміло.

Капітан команди здає рапорт головному судді змагань:

- Головний суддя змагань, спортивна команда “Сонечко” на спортивне свято вишикувана й готова до його проведення. Капітан команди………………
Капітан команди “Веселка”: Команда “Веселка” Рівняйсь!, Струнко! Наш девіз:

Щоб росли ми вмілими,

Сильними, сміливими,

Покажемо, які ми вправні,

Дружно виконаємо вправи

Капітан команди здає рапорт головному судді змагань:

- Головний суддя змагань, спортивна команда “Веселка” на спортивне свято вишикувана й готова до його проведення. Капітан команди………………

Ведучий: Головний суддя змагань, дозвольте олімпійський прапор підняти, олімпійський вогонь запалити.

Лунає музика, вносять олімпійський прапор.

Головний суддя: Прапор підняти.

1-й учень: На прапорі не пишуть слів. Але всі дорослі і малі знають, що п’ять переплетених різнокольорових кілець на білому полотні символізують п’ять континентів земної кулі і є символом свята, миру та дружби.

2-й учень: Вони закликають спортсменів боротися один з одним за правилами честі та справедливості.

3-й учень:

Розквітає країна рідна,

Щедра і багата!

І її турбота ніжна -

Про вас, дівчата і хлоп’ята,

Щоб росли ви вмілими,

Сильними, сміливими

Ведучий: Діти! Сьогодні на нашому святі, присутня богиня Феміда та її вірні помічники – судді. Зустрічайте Феміду!

І сьогодні богиня правосуддя передає священний олімпійський вогонь кращому спортсмену школи (передає вогонь під звуки спортивного маршу).

Феміда: Вогонь Малих олімпійських ігор запалити!

Ведучий: За стародавньою спортивною традицією, яка прийшла до нас із Греції, усі спортсмени дають клятву, що будуть чесно змагатися.

Клятва спортсмена:

Я зобов’язуюсь:

Чесно дотримуватись спортивних правил.

Бути справедливим, вимогливим до себе й товаришів.

Прагнути доводити боротьбу до кінця.

Не зазнаватися, досягнувши перемог.

Не сумувати в разі невдачі.

Головний суддя: Діти! Хто це там з’явився?

Феміда: Та це із стародавньої Греції до нас на свято завітали гладіатори.

Головний суддя: Зараз ми з вами зможемо побачити перше спортивне змагання наших Малих олімпійських ігор. Подивимось, хто сильніший та спритніший. Бій гладіаторів (показові виступи борців). Переміг гладіатор з міста Олімпія.

Ведучий: У чому секрет перемоги гладіатора?

Відповідь гладіатора: Кожного ранку обов’язково потрібно робити зарядку, займатись фізкультурою, відвідувати спортивну секцію.

Головний суддя: А зараз наші команди покажуть нам свою силу та спритність.

Ось, спортсмени, вам м’ячі,

Потренуйтесь, силачі.

Змагання:

 1. Яка команда більше закине м’ячів у кошик. У кожної з команд по 1 м’ячу, а п’ятий гравець ловить м’ячі кошиком. Треба впіймати якомога більше м’ячів.

 2. Змагання з кульками. У кожного учасника прив’язано за спиною по дві кульки. Перемагає той, хто зможе зберегти свої кульки, а суперникові - знищити.

 3. Змагання знавців історії спорту.
  1   2   3

Схожі:

Конкурс на координацію iconКонкурс проводиться серед учнів загальноосвітніх та позашкільних...
Франківської обласної державної адміністрації. Координацію з організаційно-методичного забезпечення здійснює Івано-Франківський обласний...
Конкурс на координацію iconКонкурсні завдання створюються мовою html в текстовому редакторі...
Конкурс проводиться щорічно головним управлінням освіти І науки Івано-Франківської обласної державної адміністрації. Координацію...
Конкурс на координацію iconКонкурс сприятиме популяризації різьби по дереву, вишивки, кераміки...
Координацію з організаційно-методичного забезпечення здійснює Івано-Франківський обласний державний центр науково-технічної творчості...
Конкурс на координацію iconПоложення про конкурс
Конкурс «Підвищення психологічної культури педагогів» (далі — Конкурс) організовано з метою
Конкурс на координацію iconПоложення про конкурс
Конкурс «Методичний супровід розвитку дітей раннього віку» (далі — Конкурс) організовано з метою
Конкурс на координацію iconКонкурс «Учитель року» Загальні положення Всеукраїнський конкурс «Учитель року» (далі Конкурс)
Всеукраїнський конкурс «Учитель року» (далі – Конкурс) проводить Міністерство освіти І науки України на виконання Указу Президента...
Конкурс на координацію iconПоложення про конкурс
Конкурс «Упровадження здоров’язбережувальних технологій у навчально-виховний процес загальноосвітнього навчального закладу» (далі...
Конкурс на координацію iconПоложення про Конкурс проектів
Конкурс проектів (далі – Конкурс) є ініціативою в рамках Програми Громадянської освіти в Україні (далі – Програма)
Конкурс на координацію iconКонкурс соціальної реклами «Сильна Україна 2009» Загальні положення...
Активізації творчої молоді, пошуку молодих талантів та сприяння їхній самореалізації, творчому зростанню
Конкурс на координацію iconПоложенн я
Франківської обласної державної адміністрації. Координацію з організаційно-методичного забезпечення здійснює Івано-Франківський обласний...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка