Наказ
Скачати 281.35 Kb.
НазваНаказ
Сторінка1/2
Дата конвертації02.04.2013
Розмір281.35 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Спорт > Документы
  1   2


У
КРАЇНА

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ
НАКАЗ
Від 25.09.2012р. № 554

Зареєстровано в Головному управлінні юстиції в Івано-Франківській області «01» жовтня 2012 р. за №42/1139Про затвердження Правил

проведення І-ІІІ етапів

Всеукраїнських учнівських олімпіад

з навчальних предметів

в Івано-Франківській області
З метою впорядкування проведення в області І-го, ІІ-го і ІІІ-го етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів, керуючись Положенням про Всеукраїнські учнівські олімпіади, турніри, конкурси з навчальних предметів, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт, олімпіади зі спеціальних дисциплін та конкурси фахової майстерності, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 22.09.2011 р. № 1099, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України від 17.11.2011 р. за № 1318/20056, зі змінами затвердженими наказами Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 16.01.2012 р. № 29, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України від 31.01.2012 р. за № 152/20465, від 26.03.2012 р. № 360, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України від 13.04.2012 р. за № 568/20881

Н А К А З У Ю:

1. Затвердити Правила проведення І-III етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів у Івано-Франківській області (додаються).
2. Головному спеціалісту, юрисконсульту головного управління освіти і науки Івано-Франківської обласної державної адміністрації О. Зрайко забезпечити подання на державну реєстрацію до Головного управління юстиції в Івано-Франківській області наказу «Про затвердження Правил проведення І-ІІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів в Івано-Франківській області».
3. Цей наказ та Правила проведення І-III етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів Івано-Франківській області розмістити на сайтах головного управління освіти і науки облдержадміністрації, Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти та опублікувати у газеті «Освітянське слово» після державної реєстрації.
4. Наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника начальника Мрічко М. М.

Перший заступник

начальника головного управління Іван Будзак

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ головного управління

освіти і науки обласної

державної адміністрації

від 25.09.2012р. №554
frame2

Правила проведення

І-ІІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад

з навчальних предметів в Івано-Франківській області
I. Загальні положення

1.1. Правила проведення І-ІІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів в Івано-Франківській області надалі –Правила) розроблені відповідно до Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади, турніри, конкурси з навчальних предметів, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт, олімпіади зі спеціальних дисциплін та конкурси фахової майстерності, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 22.09.2011 № 1099, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 17.11.2011р. за № 1318/20056, зі змінами затвердженими наказами Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 16.01.2012 р. № 29, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України від 31.01.2012 р. за № 152/20465, від 26.03.2012 р. № 360, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України від 13.04.2012 р. за № 568/20881, регламентують порядок організації та проведення І-ІІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад.

1.2. І-ІІІ етапи Всеукраїнських учнівських олімпіад проводяться щороку серед учнів загальноосвітніх і професійно-технічних навчальних закладів з таких навчальних предметів:

українська мова і література;

російська мова і література;

іноземні мови (англійська, німецька, французька, іспанська);

правознавство;

історія;

економіка;

математика;

біологія;

географія;

астрономія;

фізика;

хімія;

екологія;

інформатика;

інформаційні технології;

трудове навчання;

педагогіка і психологія.

За бажанням учасник має право на загальних засадах брати участь у змаганнях серед учнів старших (порівняно з класом (курсом) фактичного навчання) класів (курсів).

Студенти вищих навчальних закладів будь-якого рівня акредитації не мають права змагатись в учнівських олімпіадах на будь-яких етапах.

1.3. Основними завданнями учнівських олімпіад з навчальних предметів є:

стимулювання творчого самовдосконалення дітей, учнівської молоді;

виявлення, розвиток обдарованих учнів, надання їм допомоги у виборі професії, залучення їх до навчання у вищих навчальних закладах;

реалізація здібностей талановитих учнів;

формування творчого покоління молодих науковців та практиків для різних галузей суспільного життя;

підвищення інтересу до поглибленого вивчення навчальних, спеціальних та фахових дисциплін, формування у колах учнівської молоді навичок дослідницької роботи;

популяризація досягнень науки, техніки та новітніх технологій;

підбиття підсумків роботи факультативів, гуртків, секцій, учнівських наукових товариств;

активізація всіх форм позакласної та позашкільної роботи з учнями;

підвищення рівня викладання навчальних, спеціальних та фахових дисциплін, фахової підготовки учнів;

залучення професорсько-викладацького складу, аспірантів, студентів вищих навчальних закладів, працівників наукових установ до активної роботи з обдарованою учнівською молоддю;

1.4. Керівництво учнівськими олімпіадами з навчальних предметів в області здійснює головне управління освіти і науки обласної державної адміністрації.

1.5. Організатором та координатором І, ІІ та ІІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад є обласний інститут післядипломної педагогічної освіти (далі – Інститут), на який покладається організаційно-методичне забезпечення проведення відповідних змагань.

1.6. Головне управління освіти і науки облдержадміністрації забезпечує контроль за дотриманням вимог даних Правил при проведенні І-ІІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад.

1.7. Для організації та проведення олімпіад відповідними органами управління освітою створюються організаційні комітети, призначаються експерти-консультанти, а для перевірки виконання завдань та оцінювання результатів – журі.

1.8. Для складання завдань олімпіад оргкомітети створюють предметно-методичні комісії. До них входять фахівці відповідної галузі, які забезпечують науковий рівень змісту завдань та їх нерозголошеність до моменту оприлюднення. Надання підготовлених завдань будь-якій особі, яка не є членом предметно-методичної комісії, категорично забороняється.

На всіх етапах змагань завдання готуються окремо для кожного класу.

1.9. Для консультацій щодо розв’язання спірних питань у роботі журі (правильність перевірки, об’єктивність оцінювання робіт, визначення переможців олімпіад), при складанні завдань для ІІІ етапу олімпіад призначаються експерти-консультанти.

1.10. Переможців І-ІІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів визначають в особистій першості.

1.11. Всеукраїнські учнівські олімпіади з навчальних предметів всіх етапів є очною формою змагань.

1.12. Учасники олімпіад отримують завдання та дають на них відповідь державною мовою (крім олімпіад з іноземних і російської мов).
^ II. Проведення олімпіад, турнірів, конкурсів

2.1. Всеукраїнські учнівські олімпіади з навчальних предметів в області проводяться в три етапи:

I (перший) етап – шкільні (училищні) на базі загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів;

II (другий) етап – районні (міські), міжучилищні;

III (третій) етап – обласні

Проведення I, II етапів з різних предметів одночасно забороняється, а на ІІІ етапі – дозволяється тільки з тих предметів, на яких учасники не співпадають.

2.2. I етап: шкільні (училищні) олімпіади з навчальних предметів:

2.2.1. I етап олімпіад з навчальних предметів проводиться у жовтні-листопаді поточного року. При цьому, І етап олімпіади з відповідного предмета має бути проведена не пізніше, ніж за два тижні до проведення ІІ етапу олімпіади з того ж предмету.

2.2.2. Порядок проведення, персональний склад оргкомітетів та журі, експерти-консультанти I етапу олімпіад, з навчальних предметів, а також рішення відповідних оргкомітетів затверджуються наказами керівників загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів.

2.2.3. Завдання I етапу олімпіад готують предметно-методичні комісії, склад яких затверджується наказом місцевих органів управління освітою, керівником навчального закладу обласного підпорядкування та професійно-технічного навчального закладу.

2.2.4. Звіти про проведення І етапу олімпіад з навчальних предметів та заявки на участь команд у ІІ етапі оргкомітети шкільної олімпіади надсилають до районних (міських) оргкомітетів, а училищної олімпіади – до державного закладу «Навчально-методичний кабінет професійно-технічної освіти в Івано-Франківській області» в тижневий термін після проведення предметної олімпіади.

2.3. II етап: районні (міські), міжучилищні олімпіади:

2.3.1. II етап олімпіад з навчальних предметів проводяться щороку у листопаді-грудні.

2.3.2. Завдання IІ етапу олімпіад готують предметно-методичні комісії, склад яких затверджується наказом головного управління освіти і науки обласної державної адміністрації за поданням Інституту.

2.3.3. Персональний склад оргкомітетів, журі, експерти-консультанти районних (міських) олімпіад, а також рішення відповідних оргкомітетів затверджуються наказами місцевих органів управління освітою.

2.3.4. Персональний склад оргкомітетів, журі, експерти-консультанти міжучилищних олімпіад, а також рішення відповідних оргкомітетів затверджуються наказами головного управління освіти і науки облдержадміністрації

2.3.5. Звіти про проведення II етапу олімпіад з навчальних предметів та заявки на участь у III етапі оргкомітети цих олімпіад надсилають оргкомітету ІІІ етапу олімпіади в тижневий термін після проведення відповідної олімпіади.

2.3.6. Учні загальноосвітніх шкіл-інтернатів обласного підпорядкування беруть участь у ІІ етапі олімпіад за територіальним принципом, окрім Фізико-технічного ліцею-інтернату Івано-Франківської обласної ради та Іван-Франківського обласного ліцею-інтернату для обдарованих дітей із сільської місцевості Івано-Франківської обласної ради, які беруть участь у ІІ етапі олімпіад в межах навчального закладу.

2.4. III етап: обласні олімпіади з навчальних предметів:

2.4.1. Персональний склад оргкомітетів, журі, експерти-консультанти III етапу олімпіад з навчальних предметів, а також рішення відповідних оргкомітетів затверджуються наказами головного управління освіти і науки облдержадміністрації.

2.4.2. III етап олімпіад з навчальних предметів проводиться у січні-лютому за графіком, затвердженим наказом головного управлінням освіти і науки облдержадміністрації, із врахуванням нормативно-правових документів Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.

2.4.3. Порядок проведення олімпіад з навчальних предметів визначається і затверджується наказом головного управління освіти і науки облдержадміністрації, де обумовлюється кількісний склад, база та інші питання їх проведення з урахуванням місцевих можливостей.

2.4.4. Олімпіади з навчальних предметів проводяться за завданнями або рекомендаціями Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.

Олімпіади з фізики, хімії, біології, математики, трудового навчання можуть проводитися у два тури. До виконання експериментального (практичного) туру змагань за рішенням журі відповідних змагань допускаються учасники, які набрали не менше 30% від сумарної кількості балів теоретичного туру, але їх кількість не перевищує 50% від числа учасників цього ж туру.

2.4.5. Якщо Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України надано тільки рекомендації щодо підготовки олімпіадних завдань, то для складання завдань створюються предметно-методичні комісії, склад яких затверджується головним управлінням освіти і науки обласної державної адміністрації. Членами предметно-методичних комісій можуть бути члени журі.

2.4.6. Звіти про проведення III етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів, заявки на участь команд у IV етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад оргкомітети надсилають до інституту інноваційних технологій та змісту освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України та оргкомітетам Всеукраїнських учнівських олімпіад (за місцем проведення) до 5 березня поточного року.

2.4.7. Головне управління освіти і науки облдержадміністрації спільно з Інститутом можуть проводити відбірково-тренувальні збори переможців III етапу олімпіад з навчальних предметів для формування відповідно складу команд на IV етап олімпіад з навчальних предметів, затверджують кількісний склад учасників, визначають тривалість та порядок проведення зборів.

Персональний склад учасників зборів визначається на спільному засідання оргкомітету і журі олімпіади за результатами (набраними балами), досягнутими зазначеними переможцями у відповідних змаганнях, та затверджується наказом головного управління освіти і науки облдержадміністрації. Остаточний склад команд, що братимуть участь у наступному етапі змагань, формується з урахуванням результатів учасників відбірково-тренувальних зборів.

2.4.8. Заклади освіти, на базі яких проводяться олімпіади готують приміщення і територію, матеріально-технічну базу, технічну і технологічну документацію, створюють безпечні умови для виконання олімпіадних завдань, виділяють, за потреби, для членів журі і оргкомітету спецодяг і захисні засоби.

Обладнання, інструменти, реактиви тощо для проведення олімпіад повинні бути однотипними або однакової продуктивності та за можливості новими і найбільш поширеними, попередньо випробуваними і відрегульованими.

2.5. Практичні та експериментальні завдання для олімпіад складаються так, щоб забезпечити рівні можливості виконання їх всіма учасниками і сприяти повному виявленню кожним із них досягнутого рівня знань, вмінь та фахової майстерності.

2.6. При виконанні завдань забороняється користуватися довідниками, словниками, таблицями, картами, обчислювальними засобами, електронним обладнанням, засобами комунікації (Інтернет, мобільні телефони тощо), крім засобів, що офіційно дозволені оргкомітетом та журі, і затверджені протоколом.

На практичних турах олімпіад дозволяється користуватися лише обладнанням, програмним забезпеченням, друкованими матеріалами, що надаються оргкомітетом та журі.

При виконанні письмових робіт, які підлягають шифруванню, забороняється використання будь-яких позначок, які сприяли б дешифруванню робіт.

При виконанні практичних завдань на олімпіаді з трудового навчання можна користуватися власними інструментами і пристроями.
ІІІ. Учасники олімпіад

3.1. Учні мають право брати участь у кількох предметних олімпіадах за умови, що строки їх проведення не збігаються.

До участі в II, III етапах олімпіади допускаються тільки учні, які стали переможцями попереднього етапу відповідних змагань. Кількісний склад кожної команди визначає оргкомітет цього етапу.

3.2. На всіх етапах олімпіад з навчальних предметів учні мають право брати участь в змаганнях за клас (курс) не молодший, ніж клас (курс) їх навчання в загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладах у межах визначених вікових груп для кожного навчального предмета. Учасники змагань виступають у складі команд, сформованих відповідно до адміністративно-територіального підпорядкуван­ня навчальних закладів, крім Фізико-технічного ліцею-інтернату Івано-Франківської обласної ради та Івано-Франківського обласного ліцею-інтернату для обдарованих дітей із сільської місцевості Івано-Франківської обласної ради, які самостійно формують команди на ІІІ етап.

3.3. У I етапі олімпіад з навчальних предметів беруть участь усі учні загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів, які бажають. Будь-які обмеження права участі учнів в I етапі олімпіад з навчальних предметів забороняються.

Перелік предметів, з яких проводиться олімпіада, та класів (курсів), які беруть участь у змаганнях, визначається відповідним оргкомітетом навчального закладу.

3.4. У II етапі олімпіад з навчальних предметів беруть участь:

3.4.1. Учні, що стали переможцями I етапу олімпіад відповідно:

з української мови і літератури 7-11 класів

з російської мови і літератури 9-11 класів

з іноземних мов 8-11 класів

з правознавства 9-11 класів

з історії 8-11 класів

з економіки 9-11 класів

з математики 6-11 класів

з біології 8-11 класів

з географії 8-11 класів

з хімії 7-11 класів

з екології 10-11 класів

з астрономії 10-11 класів

з фізики 7-11 класів

з інформатики 8-11 класів

з інформаційних технологій 8-11 класів

з трудового навчання 8-11 класів

з педагогіки і психології 11 класу.

3.4.2. Учні відповідних курсів професійно-технічних навчальних закладів, що стали переможцями I етапу відповідних олімпіад.

3.5. У III етапі олімпіад з навчальних предметів беруть участь:

3.5.1. Учні загальноосвітніх навчальних закладів, що стали переможцями II етапу олімпіад і включені до складу команди району (міста) відповідно:

з української мови і літератури 8-11 класів

з російської мови та літератури 9-11 класів

з іноземних мов 9-11 класів

з правознавства 9-11 класів

з історії 8-11 класів

з економіки 9-11 класів

з математики 7-11 класів

з біології 8-11 класів

з географії 8-11 класів

з хімії 8-11 класів

з екології 10-11 класів

з астрономії 10-11 класів

з фізики 8-11 класів

з інформатики 8-11 класів

з інформаційних технологій 9-11 класів

з трудового навчання 9, 11 класів

з педагогіки і психології 11 класу.

3.5.2. Учні професійно-технічних навчальних закладів щорічно виступають окремою командою.

3.5.3. Учні Фізико-технічного ліцею-інтернату Івано-Франківської обласної ради та Іван-Франківського обласного ліцею-інтернату для обдарованих дітей із сільської місцевості Івано-Франківської обласної ради щорічно виступають окремими командами.

3.5.4. Кількісний склад кожної команди визначається відповідно до розділу IX даних Правил. До складу команд включають учнів, які за станом здоров'я можуть бути допущені до участі у змаганнях та брали участь у попередньому етапі олімпіад і стали переможцями. При формуванні команди з трудового навчання необхідно забезпечити представництво з технічної та обслуговуючої праць.

3.6. Будь-які винятки щодо участі учнів у Всеукраїнських учнівських олімпіадах з навчальних предметів, які не передбачені даними Правилами, заборонені.

3.7. До місця проведення олімпіад учні прибувають організовано у супроводі керівника команди, маючи при собі паспорт або свідоцтво про народження, учнівський квиток, медичну довідку про відсутність інфекційних хвороб і контакту з інфекційними хворими та посвідчення про допуск до роботи на відповідних машинах та обладнанні.

3.8. Керівник команди призначається з числа вчителів, викладачів навчальних закладів, які брали участь у підготовці учнів до олімпіад, в їх проведенні і не є членами журі або оргкомітету відповідного етапу змагань.

3.9. Команду чисельністю понад 5 осіб супроводжує двоє дорослих, які є керівниками команди.

3.10. Керівники команди забезпечують безпеку життя і здоров’я членів команди.

3.11. Керівники команд, представники навчальних закладів повинні забезпечити своєчасне оформлення документів, передбачених у пункті 3.7 цього розділу, прибуття учнів на олімпіаду і повернення їх до навчальних закладів.

3.12. Керівники команд після прибуття до місця проведення відповідного етапу олімпіади подають до оргкомітетів копії звітів і заявок, оригінали яких були попередньо надіслані до Інституту та оргкомітетів на право участі учнів у них.

До заявки на олімпіади з інформатики, інформаційних технологій включаються відомості про програмне та апаратне забезпечення, мову програмування для кожного учня, які узгоджуються з оргкомітетами відповідних олімпіад.

3.13. За відсутності звіту про проведення попереднього етапу та заявки про участь команди у відповідному етапі олімпіад, неправильного їх оформлення або порушення строку їх подання питання про допуск команди до змагань вирішується оргкомітетом на його засіданні та фіксується в протоколі.

3.14. У разі заміни з поважних причин деяких учасників олімпіад керівник команди після прибуття до місця проведення змагань подає до оргкомітету оригінал нової заявки із зазначенням причини заміни учнів.

3.15. Забороняється втручання батьків учасників (або осіб, що їх замінюють) та інших осіб в перебіг змагань, проживання та харчування разом з учасниками змагань, участь у перевірці робіт та розгляді апеляцій.

Оргкомітетом можуть бути створені відповідні особливі умови для участі в змаганнях дитини з особливими потребами. Особа, яка супроводжує цю дитину, має обов’язково надати медичну довідку про відсутність інфекційних хвороб і контакту з інфекційними хворими.

3.16. Учасники олімпіад до початку змагань мають бути ознайомлені з порядком і правилами їх проведення, обладнанням, інструментами, матеріалами, характером і обсягом виконуваних робіт, видами і формами морального і матеріального заохочення тощо.

3.17. Учасники олімпіад повинні дотримуватись вимог їх проведення, норм і правил безпеки життєдіяльності, виконувати рішення оргкомітету і журі, проявляти бережливість у використанні обладнання, приладів, інструментів тощо.
  1   2

Схожі:

Наказ iconНаказ
Наказ 01. 09. 2011 n 170 Про затвердження Порядку проведення містобудівного моніторингу
Наказ iconНаказ
Наказ 16. 11. 2011 n 290 Про затвердження Порядку розроблення містобудівної документації
Наказ iconНаказ
Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства праці та соціальної політики n 1 від 09. 01. 2007
Наказ iconНаказ
...
Наказ iconУманська районна державна адміністрація відділ освіти наказ
У відділі освіти забезпечено проведення особистого прийому громадян та видано наказ від 28. 01. 2011 №15
Наказ iconНаказ про затвердження положень про охорону праці 3
Наказ про призначення комісії по періодичному огляду технічного стану будівлі закладу
Наказ iconНаказ
Наказ Міністра оборони України від 17 березня 2003 року №65 «Про затвердження Положення про Збори офіцерів у Збройних Силах України»...
Наказ icon«погоджено» «затверджено»
Типового положення про атестацію педагогічних працівників України (наказ мо україни від 20. 08. 1993 р. №310), зі змінами та доповненнями...
Наказ iconАптеки, завдання, функції, класифікація, вимоги до діяльності
Стандарти акредитації аптечних установ” Наказ моз україни №2 від 12 січня 98 р., що передбачають належну аптечну практику; планується...
Наказ iconДнз «Кам’янець-Подільський професійний будівельний ліцей» наказ №2
України від 14. 12. 2000р. №588, положенням про організацію навчально-виробничого процесу у професійно-технічних навчальних закладах...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка