Довідка про розвиток пріоритетних видів спорту в області
Скачати 114.45 Kb.
НазваДовідка про розвиток пріоритетних видів спорту в області
Дата конвертації21.04.2013
Розмір114.45 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Спорт > Документы
ДОВІДКА

про розвиток пріоритетних видів спорту в області
Враховуючи матеріально-технічну базу, наявність кадрового потенціалу та відповідні результати збірних команд, окремих спортсменів області у всеукраїнських і міжнародних змаганнях, пріоритетними на даний час для регіону є шість олімпійських видів спорту: біатлон, лижні гонки, боротьба вільна, легка атлетика, стрільба з луку та хокей на траві (жінки).
В області створено та збережено відповідну до вимог інфраструктуру для розвитку зимових олімпійських видів спорту.

Існує:

- 12 лижних баз різних форм власності у містах Суми, Конотоп, Шостка, Охтирському, Путивльському, Роменському районах;

- 2 лижоролерні траси – на учбово-спортивній базі олімпійської підготовки «Динамо», довжиною 2 км 300 м, та у місті Конотоп на стадіоні «Локомотив» ім. Михайла Маміашвілі довжиною 800 м, яка побудована у 2009 році за кошти меценатів (голови міської федерації футболу Кирій О.В.).

- Учбово-спортивна база «Динамо» є базою олімпійської підготовки для зимових олімпійських видів спорту - лижних гонок та біатлону. База має готель на 60 місць, стрільбище на 28 установок, лижоролерну трасу довжиною 2,3 км, грунтові лижні траси, ретрак для підготовки лижних трас в зимовий період.

Протягом 2008-2009 на зимові олімпійські види спорту було витрачено:


^ Вид спорту

2008 рік

2009 рік

(станом на 12.10.2009)

- біатлон

243282 грн.

117322 грн.

- лижні гонки

315439 грн.

171501 грн.

- ковзанярський спорт

13117 грн.

8865 грн.

- шорт-трек

21294 грн.

24056 грн.

- хокей з шайбою

46857 грн.

23690 грн.


На даний час в області існує:

- чотири ДЮСШ з відділенням біатлону та одна СДЮШОР «Гарт»;

- 21 ДЮСШ з відділенням лижних гонок;

- одна ДЮСШ (м.Шостка) з відділенням ковзанярського спорту;

- одна ДЮСШ (м.Шостка) з відділенням шорт-треку;

- одна спортивна школа (ДЮСШ «Україна») з відділенням хокею з шайбою (відкрито у 2008 році);

- ШВСМ з відділенням біатлону та лижних гонок. Серед спортсменів ШВСМ: - чотири Заслужених майстра спорту України, три – майстри спорту України міжнародного класу, вісім майстрів спорту України з біатлону; - один майстер спорту України міжнародного класу та шість майстрів спорту України з лижних гонок.

У відділенні біатлону ШВСМ працюють дев’ять Заслужених тренерів України – Терехін В.О., Бондаренко В.М., Шамрай Г.І., Москаленко О.М., Болтов О.В., Прокопов В.Л., Сердюк М.М., Ігнатьєв І.А., Свергунов О.В.

У відділенні лижних гонок ШВСМ працюють чотири Заслужених тренери України – Терещенко І.П., Шамрай В.М., Байда С.І., Радевич О.І.
До складу збірних команд України у сезоні 2009-2010 років входять:


вид спорту

основний склад

кандидати

резерв

- біатлон

8 чол.

6 чол.

5 чол.

- лижні гонки

4 чол.

1 чол.

4 чол.

- ковзанярський спорт

1 чол.
3 чол.

- шорт-трек

3 чол.
Два роки тому на базі «Динамо» була підготовлена нова ділянка для подовження траси з більш ускладненим рельєфом, що дало б змогу ефективніше готуватись нашим олімпійцям. Але нажаль приведення траси до відповідних умов не можливе через те, що спортивна споруда знаходиться у приватній власності.

Для створення якісних умов підготовки спортсменів високої кваліфікації та резерву до збірних команд України з зимових олімпійських видів спорту в області необхідно:

- реконструювати існуючу лижоролерну трасу учбово-спортивної бази олімпійської підготовки з зимових видів спорту «Динамо»;

- збудувати нову дільницю лижоролерної траси довжиною 1,4 км ;

- з метою ефективного використання УСБ «Динамо» необхідно передати та підпорядкувати її Міністерству України у справах сім’ї, молоді та спорту, а також створити на ній державний центр олімпійської підготовки з зимових видів спорту (біатлон, лижні гонки).

^ Боротьба вільна культивується тільки в спортивних школах обласного центру: КДЮСШ «Динамо», ОДЮСШ «Колос», ОДЮСШ, ДЮСШ «Спартак», ДЮСШ з вільної боротьби Сумської міської ради, школа вищої спортивної майстерності.

В школах займаються 768 спортсменів, роботу з якими проводять 31 тренер-викладач, в тому числі 20 штатних. З них Голуб Ю.М. та Лазоренко С.А. мають звання «Заслужений тренер України».

До складу збірної команди України входять:2008 рік

2009 рік

основний склад

-

4 чол.

4 чол.

кандидати

-

-

-

резерв

-

4 чол.

4 чол.

Школами підготовлено:2008 рік

2009 рік

майстрів спорту України

-

1 чол.

1 чол.


На чемпіонаті світу в 2008 році (Японія) Бурмістрова Катерина посіла третє місце. У змаганнях Кубку світу (Китай) 2008 року Саєнко Світлана була першою.

У 2008 році за підсумками спорту вищих досягнень вільна боротьба принесла області 240 очок (чоловіки) та 874 очка (жінки) та посіла 16 та 7 місця відповідно.

У 2009 році на змаганнях Кубку світу (м.Тегеран) Комісар Дмитро посів третє місце. У міжнародному турнірі серії «Гран Прі» (Німеччина) Саєнко Світлана також здобула бронзову нагороду. На міжнародному турнірі в Росії Голуб Юрій та Бурмістрова Катерина вибороли срібні нагороди.
Глущенко Віталій здобув бронзові нагороди на міжнародному турнірі та чемпіонаті України ФСТ «Динамо» серед юнаків та дівчат, на цих же змаганнях Єрефеєв Віктор також був третім; Мурачова Наталія та Сіробаба Віталій на міжнародному турнірі на призи ОЧ О.Медведя стали бронзовими призерами (всі спортсмени - вихованці КДЮСШ «Динамо»).

Збірна команда області з вільної боротьби приймала участь у V літніх юнацьких іграх України 2009 року, але спортсменами не було завойовано жодної медалі.
На фінансування виду спорту було витрачено:

2008 рік

83571 грн.

2009 рік

78096 грн.


Учбово-тренувальний процес проводиться в спортивних залах ОДЮСШ, СДПУ ім.А.С.Макаренка, СК «Факел», СК «Дружба», СК «Колос», ЖЕКХ «Житловик» та загально-освітніх шкіл обласного центру.

Згідно рейтингу з олімпійських видів спорту станом на 1 жовтня 2009 року з літніх олімпійських видів спорту вільна боротьба посідає 10 (чоловіки) та 3 (жінки) місця.
^ Хокей на траві розвивають тільки СДЮШОР «Динамо» та ОДЮСШ обласного центру.

У СДЮШОР «Динамо» займається 331 спортсмен, роботу з якими проводять 13 тренерів-викладачів, в тому числі сім штатних. З них два Заслужених тренерів України (Макаєва С.М., Лапицький В.О.)

До складу збірної команди України входять2008 рік

2009 рік

основний склад

-

13 чол.

15 чол.

кандидати

-

4 чол.

5 чол.

резерв

-

6 чол.

6 чол.

Команди школи «Сумчанка» та СДЮШОР протягом 2008-2009 років посіли відповідно перше та третє місця на чемпіонаті України серед команд вищої ліги.

У 2009 році команди посіли перше та третє місця на V літніх юнацьких спортивних іграх України.

У 2008 році успішно виступила команда «Сумчанка», яка посіла перше місце на Кубку Європейських чемпіонів «Челенджер» (Чехія), у 2009 році на Кубку Європейських чемпіонів з індорхокею (Іспанія) були другими.

Школа підготовлено:2008 рік

2009 рік

майстрів спорту України

-

2 чол.

2 чол.

За кошти місцевого бюджету у вересні 2009 року у дитячому міському парку «Казка» реконструйований стадіон зі штучним покриттям для проведення тренувального процесу, обласних та всеукраїнських змагань. Також учні спортшколи займаються у спортивному комплексі «Динамо».

На фінансування виду спорту було витрачено:

2008 рік

172608 грн.

2009 рік

182552 грн.

За підсумками участі в V літніх юнацьких іграх України 2009 року область посіла перше місце з ігрових видів спорту.

У 2008 році за підсумками спорту вищих досягнень хокей на траві приніс області 6566 очок та посів друге місце.

У 2007 році відкрито відділення з хокею на траві в ОДЮСШ, в якому тренується 122 спортсмени (80 чоловік – в групі початкової підготовки, 42 – в навчально-тренувальній групі), роботу проводять чотири тренери-викладачі (в тому числі один штатний). Учні школи приймають участь у всеукраїнських змаганнях, але у своїх вікових групах займають останні місця.

Тренувальний процес проходить у спортивних залах обласної ДЮСШ та ЗОШ № 16.

Згідно рейтингу з олімпійських видів спорту станом на 1 жовтня 2009 року з літніх олімпійських видів спорту хокей на траві посідає друге місце.
^ Легка атлетика в Сумській області є одним з пріоритетних видів спорту.

На даний час в обласних ДЮСШ діє 27 відділень легкої атлетики, в тому числі спеціалізована ДЮСШ В.Голубничого та відділення в школі вищої спортивної майстерності. В них працює 133 тренери, з яких 66 штатних, 67 тренерів-сумісників, 25 тренерів вищої та першої тренерської категорії.

Кількість тих, хто займається легкою атлетикою становить 3103 спортсмена.

До складу збірних команд України у 2009 році входять:

- до основного складу - 7 чол.

- кандидати - 3 чол.

- резерв - 5 чол.

У 2008 році на ХХІХ Олімпійських іграх у Пекіні приймав участь у змаганнях зі спортивної ходьби на 50 км єдиний представник Сумщини Шелест Олексій, який посів 27 місце.

Тренувальні заняття проводяться на учбово-тренувальних базах дитячо-юнацьких спортивних шкіл, які вже давно застаріли і не мають належних умов для проведення змагань не тільки обласного, а навіть районних рівнів. Єдиний стадіон де можна проводити обласні змагання – це спортивний комплекс педагогічного університету ім.А.С.Макаренка, та навіть на ньому покриття доріжок вже давно не відповідає сучасним вимогам.

У зимовий час тренування та змагання проводяться у легкоатлетичному манежі УАБС НБУ, який є центром олімпійської підготовки, що дає змогу проводити змагання не тільки всеукраїнських, обласних, а також міжнародного рівнів.

Збірна команда області прийняла участь у всіх чемпіонатах України різних вікових груп, окрім чемпіонатів України з легкоатлетичного багатоборства та марафону (дані види легкої атлетики в області не культивуються.

На V літніх юнацьких спортивних іграх Артем Казбан виборов дві золоті медалі в бігу на 800 та 1500 метрів, команда області в загальнокомандному заліку посіла 15 місце.

Єкименко Ольга в бігу на 800 метрів на молодіжному чемпіонаті України посіла друге місце, виконавши норматив майстра спорту України міжнародного класу; на молодіжному чемпіонаті Європи серед молоді посіла 7 місце. Також учасницею даного чемпіонату Європи була П’ятаченко Вікторія в естафеті 4 х 100м.

Майстер спорту міжнародного класу Шелест Олексій у складі збірної команди України приймав участь у чемпіонаті світу зі спортивної ходьби на 50 км (16 місце), Артем Казбан – у чемпіонаті Європи серед юніорів та чемпіонаті Європи з легкоатлетичного кросу. Майстер спорту міжнародного класу Головченко Тетяна приймала участь у чемпіонаті Європи та чемпіонаті Європи з легкоатлетичного кросу (8 місце).

Протягом 2009 року на легку атлетику було витрачено 192960 гривень.

Для створення якісних умов підготовки спортсменів високої кваліфікації та резерву для збірних команд України в області необхідно реконструювати бігові доріжки та сектори сучасним покриттям не тільки на стадіонах обласного центру, а й у містах Білопілля, Ромни, Кролевець, Лебедин.
^ Стрільба з луку в Сумській області культивується в трьох дитячо-юнацьких спортивних школах області та школі вищої спортивної майстерності. Стрільбою з лука займається 145 чоловік. Учбово-тренувальну роботу зі спортсменами проводять 12 тренерів-викладачів, з них 7 штатних, з яких чотири мають вищу тренерську категорію, один тренер – першу, двоє тренерів – другу. Три тренери (Родіонов С.В., Гаркуша В.А., Солоненко Є.В.) мають почесне звання «Заслужений тренер».

В 2008 році було відкрито нове відділення зі стрільби з лука в Липоводолинській ДЮСШ (МОН).

В 2009 році відділенню стрільби з лука Сумської ДЮСШ “Динамо” було присвоєно статус “спеціалізованої дитячо-юнацької школи олімпійського резерву”.

В 2009 році в Сумській області було підготовлено дев’ять майстрів спорту України (Приходченко Олександр, Коноплянченко Олег, Петренко Євген, Ященко Олександр, Яцина Олена, Петрова Анна,Прихожай Катерина, Савченко Анна, Мокринська Юлія), відповідно у 2008 році - чотири майстри спорту України (Бурцев Станіслав, Міщан Тамара, Дрозденко Дар’я, Вакула Ольга), 41 (2008р. – 30) спортсменів - кандидатів у майстри спорту України та спортсменів першого розряду зі стрільби з лука.

В 2009 році від області три спортсмени увійшли до складу резерву збірної команди України (Малушин Олександр, Родіонова Поліна, Волощенко Андрій), в 2008 році - сім спортсменів (Малушин Олександр, Телешева Олександра (основний склад), Степанець Володимир, Лисенко Ірина (кандидат у збірну команду), Супрун Марія, Шаматрін Дмитро, Родіонова Поліна ( резерв збірної команди).

В 2008 році на Кубку світу у приміщенні серед клубних команд (21-25 лютого 2008р., м.Жешув Польща) чоловіча команда Сумського державного університету у складі Євтушенка Вадима, Степанця Володимира, Малушина Олександра в командному раунді посіла 3 місце, а в особистій першості Степанець Володимир став срібним призером.

На чемпіонаті Європи серед дорослих та юніорів (1-9 березня 2008 року, м.Турін, Італія) сумчанка Родіонова Поліна серед юніорів в командному олімпійському турі в складі збірної команди України стала чемпіонкою, встановивши рекорд Європи, в особистій першості вона посіла 7 місце.

На Кубку Європи серед юніорів (18-25 травня 2008 року, м.Севілья, Італія) Родіонова Поліна в складі збірної команди України в командному олімпійському турі посіла перше місце, в особистій першості – 9 місце.

На Кубку Європи серед юніорів та кадетів (10-20 липня 2008 року, м.Батумі, Грузія) Родіонова Поліна в особистій першості стала бронзовою призеркою, а жіноча команда, в складі якої виступала Родіонова Поліна, виборола “золото”.

На етапі Кубку Європи серед юніорів (1-9 березня 2008 року, м.Легінца Польща) сумчанка Родіонова Поліна в складі збірної команди України в командному олімпійському турі стала чемпіонкою.

В 2009 році на чемпіонаті світу серед юніорів (12-19 липня 2009 року, м.Огден, США) в складі збірної команди України в командному олімпійському турі Родіонова Поліна посіла третє місце, а Приходченко Олександр – четверте. Приходченко Олександр є кандидатом на участь у І літніх юнацьких Олімпійських іграх 2010 року, які пройдуть в Сінгапурі в серпні місяці.

Спортсмени-лучники Сумщини приймали участь у 15 Всеукраїнських змаганнях згідно календарного плану. На змаганнях V літніх юнацьких спортивних ігор України команда Сумської області посіла третє загальнокомандне місце, Родіонова Поліна посіла перше місце в особистому заліку.

Приймаючи участь у чемпіонатах та кубках України 2009 року зі стрільби з лука спортсмени регіону посіли відповідні місця:
Юнаки, кадети

Юніори

Дорослі

1-3 місця

10

15

8

в 10

22

10

18


За попередніми підсумками спорту вищих досягнень у 2009 році спортсмени Сумщини набрали 2773 очок та посідають 4 місце. В 2009 році вихованка Сумської ШВСМ Родіонова Поліна встановила три рекорди України.

У 2009 році на розвиток стрільби з лука було витрачено 77777 гривень.

У 2008-2009 роках чотири спортсмени-лучника отримували спортивну стипендію для перспективних спортсменів голови облдержадміністрації (з 25 чоловік).

Стрільба з лука в області базується на спортивних базах Сумського державного університету, Сумського державного педагогічного університету, загальноосвітнього навчально-виховного комплексу № 2 м.Суми, загальноосвітньої школи смт.Липова Долина.

На даний час проблемним питанням в розвитку стрільби з лука є недостатня кількість та якість спортивного інвентарю. В області не має стандартного стадіону для стрільби з лука.

Схожі:

Довідка про розвиток пріоритетних видів спорту в області iconПостанова президії обласної громадської ради з питань фізичної культури...
Була обговорена та проголосована система розподілу коштів, що базується на прозорості та справедливому підході до всіх видів спорту,...
Довідка про розвиток пріоритетних видів спорту в області iconНаказ
Головному управлінні юстиції в Сумській області 11. 08. 2011 за №92/1269, з метою покращення фізкультурно-оздоровчої, спортивно-масової...
Довідка про розвиток пріоритетних видів спорту в області iconРозширених зборів обласної громадської ради з питань
Присутні: 18 членів громадської ради, 29 представників федерацій з видів спорту, провідні тренери з видів спорту
Довідка про розвиток пріоритетних видів спорту в області iconДовідка щодо організації І проведення корекційно-розвивальної роботи...
Аналіз основних видів діяльності показує, у практичних психологів більшості шкіл з усіх видів діяльності 70-80% займає діагностика,...
Довідка про розвиток пріоритетних видів спорту в області iconТов «дмж „Познайка”» Штронда В. А. від «7» вересня 2010 р. Положення про проведення
Одним із пріоритетних напрямів діяльності журналу для вивчення англійської «Posnayko» є розвиток творчих здібностей дитини
Довідка про розвиток пріоритетних видів спорту в області iconУроку. У світі спорту. Складання діалогу на тему: «Мій улюблений вид спорту»
Ладання діалогів з урахуванням культури спілкування, повторити й активізувати лексику теми, навчати учнів розповідати про свої уподобання;...
Довідка про розвиток пріоритетних видів спорту в області iconАналітична довідка про стан надання психіатричної допомоги населенню області в 2005 році
Станом на 01. 01. 2006р психіатричну допомогу населенню області надають 65 лікарів-психіатрів, в т ч в облпсихлікарні-38, в Олександрійській...
Довідка про розвиток пріоритетних видів спорту в області iconОпис досвіду роботи вчителя історії Стенятинської зш І – ІІІ ступенів
Сьогодні у суспільстві виникла потреба в творчих, діяльних І обдарованих, інтелектуально й духовно розвинених громадян. Реформування...
Довідка про розвиток пріоритетних видів спорту в області iconЗатверджено постановою Президії Федерації спортивного туризму Сумської...
Сумській області як масового виду спорту та ефективного засобу підвищення ролі фізичної культури та спорту
Довідка про розвиток пріоритетних видів спорту в області iconРозвиток творчої особистості
Тому забезпечення кожній людині можливості використання свого творчого потенціалу є одним із пріоритетних завдань як загальноосвітніх,...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка