Олімпійський урок
Скачати 225.67 Kb.
НазваОлімпійський урок
Сторінка1/3
Дата конвертації23.04.2013
Розмір225.67 Kb.
ТипУрок
uchni.com.ua > Спорт > Урок
  1   2   3
ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ МОЛОДІ ТА СПОРТУ ГОРЛІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

Горлівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №41

Олімпійський урок

Підготувала

Чмутова Л. А.

класний керівник

11-А класу
М. Горлівка
Мета:
-виховання учнів на гуманістичних цінностях олімпійського руху;

- формування в них навичок та культури здорового способу життя;

- залучення їх до активних занять фізичною культурою і спортом.

Підготовча робота: напередодні (за тиждень) усі учні отримають завдання підготувати інформацію про історію розвитку олімпійських ігор.

Обладнення:

- мультимедійне для проведення показу в режимі “презентація”.

Хід заходу .

"Немає нічого шляхетніше сонця,
дає стільки світла і тепла. Так
і люди прославляють ті змагання,
величественнее немає нічого, - Олімпійські ігри. "
Піндар

1.Вступне слово вчителя:Ці слова давньогрецького поета Піндара, написані два тисячоліття тому, не забуті до цього дня. Не забуті тому, що Олімпійські змагання, що проводилися на зорі цивілізації, продовжують жити у пам'яті людства.
Ні числа міфам - один прекраснішого іншого! - Про виникнення Олімпійських ігор. Почетнейшими родоначальниками їх вважають богів, царів, правителів і героїв. Встановлено з очевидною безспірністю одне: відома нам Олімпіада з давнини відбувалася в 776 р. до нашої ери.
Кожні Олімпійські ігри перетворювалися на свято для народу, свого роду конгрес для правителів і філософів, конкурс для скульпторів і поетів.
Дні олімпійських урочистостей - дні загального миру. Для древніх еллінів гри були інструментом світу, що полегшував переговори між містами, сприяло порозуміння і зв'язки між державами.
Олімпіади звеличували людину, бо Олімпіади відбивали світогляд, наріжним каменем якого були культ досконалості духу і тіла, ідеалізація гармонійно розвинутої людини - мислителя і атлета. Олимпионику - переможцю ігор - співвітчизники віддавали почесті, яких удостоювалися боги, на їхню честь створювалися пам'ятники за життя, складалися хвалебні оди, влаштовувалися бенкети. Олімпійський герой в'їжджав у рідне місто на колісниці, одягнений у пурпур, увінчаний вінком, в'їжджав не через звичайні ворота, а через пролом у стіні, який того ж дня зашпаровували, щоб олімпійська перемога увійшла у місто і ніколи не покидала його.


1 учень: Центром олімпійського світу давнини був священний округ Зевса в Олімпії - гай ​​уздовж ріки Алфей при впадінні в неї струмка Поклаж. У цьому чудово містечку Еллади майже триста разів улаштовувалися традиційні загальгрецькі змагання на честь бога-громовержця. Вітри іонічного моря турбували могутні сосни і дуби на вершині пагорба Кронос. Біля його підніжжя розкинулася заповідна територія, тишу якої раз на чотири роки порушувало олімпійське торжество.
Така Олімпія, колиска ігор. Про її колишню велич нагадують нині аж ніяк не безмовні руїни. Свідоцтво античних авторів, статуї і зображення на вазах і монетах відтворюють картину Олімпійських видовищ.
Біля священної Олімпії виріс згодом однойменне містечко в оточенні апельсинових і маслинових гаїв.
Нині Олімпія - типове провінційне містечко, що живе туристами, що стікаються до олімпійських руїн з усього світу. У ньому абсолютно все олімпійське: від назви вулиць і готелів до страв в тавернах і сувенірів в незліченних лавченках. Достопрімечатель ж він своїми музеями - археологічним і олімпійським. Якщо б не ці скарби глибокої старовини, можна б без жалю покинути містечко, перейти кам'яний місток через струмок Поклаж, по інший бік якого - заповідна Олімпія. Нічим не примітний вхід до священний гай. Під ногами почорнілий мармур ступенів та плити священного черепашнику. Варто простягнути руку, і доторкнешся до гілки дикої оливи, якою вінчали голову спортсменам. Над головою простягли свої крони могутні сосни і дуби. А вище - блакить неба, під шатром якого тут були споруджені величні споруди. На жаль, їх не пощадили ні землетруси, ні розливи річок, ні час. Але як вражаючі ці останки колишньої величі!
Своєю понині збереглася славою Олімпія повністю зобов'язана Олімпійським іграм, хоча проводилися вони там лише раз на чотири роки і тривали лічені дні. У перервах між іграми пустував величезний стадіон, розташований неподалік, у улоговині біля пагорба Кроноса. Заростали травою бігова доріжка стадіону і облямовували арену укоси пагорба і насипів, що служили трибуною для глядачів. Не лунав стукіт копит і гуркіт ваблених кіньми колісниць на сусідньому іподромі. Не було тренуються атлетів на оточеній стоями просторій площі гімнасія і в монументальній будівлі палестри. Не чулися голоси в Леонидайон - готелі для почесних гостей.
Зате під час Олімпійських ігор тут вирувало життя. Десятки тисяч прибувають атлетів і гостей до відмови заповнювали грандіозні на ті часи спортивні споруди. Їх ансамбль за своїм складом в основі мало відрізнявся від сучасних спортивних комплексів. У ті далекі часи на Олімпіадах виявлявся лише переможець в окремих видах змагань - Олимпионик. Говорячи сучасною мовою, ніхто не фіксував абсолютні досягнення атлетів. Досконалість місць змагань тому мало кого цікавило. Всіх більше займала обрядова сторона свята, присвяченого Зевсу.
Як відомо, давньогрецьку історію з певним ступенем достовірності відображає міфологію. Один із поетичних міфів Давньої Греції оповідає про те, як виник олімпійський стадіон. Якщо прислухатися до цієї легенди, то його засновником був Геракл з Криту. Приблизно в 17 ст. до н. е.. Він і його чотири брати висадилися на Пелопоннесском півострові. Там у пагорба з могилою титана Кроноса, згідно з переказами переможеного в боротьбі сином Зевса, Геракл на честь перемоги свого батька над дідом організував змагання зі своїми братами з бігу. Для цього на майданчику біля підніжжя пагорба він відміряв відстань у 11 стадій, що відповідало 600 його ступням. імпровізована бігова доріжка довжиною 192 м 27 см і послужила основою майбутнього олімпійського стадіону. Протягом трьох століть саме на цій примітивній арені далеко не регулярно проходили ігри, названі пізніше Олімпійськими.
Поступово Олімпіади завоювали визнання всіх держав розташованих на Пелопоннесском півострові, а до 776 г до н. е.. придбали загальгрецький характер. Саме з цієї дати почалася традиція увічнювати імена переможців.
Переддень урочистого відкриття Ігор поблизу стадіону на березі річки Алфей розлягався древній наметове містечко. Сюди крім безлічі шанувальників спорту спрямовувалися і торговці різними товарами, власники розважальних закладів. Так ще в стародавні часи турбота про підготовку до ігор втягувала в організаційні справи самі різні соціальні верстви населення Греції. П'ять днів офіційно тривав Грецький фестиваль, присвячений прославлянню фізичної сили і єдності нації, що поклонялася обожненої красі людини. Олімпійські ігри в міру зростання їхньої популярності впливали на центр Олімпії - Альтіса. Більше 11 століть в Олімпії проводилися загальгрецькі гри. Подібні ж ігри проходили і в інших центрах країни, але жодні з них не могли рівнятися з Олімпійськими.
Одна з прекрасних легенд минулого оповідає про богоборця і захисника людей Прометея, який викрав вогонь з вогонь з Олімпу і приніс його в очереті й навчив смертних користуватися ним. Як свідчать міфи, Зевс звелів Гефесту прикувати Прометея до Кавказької скелі, пробив йому груди списом, а величезний орел щоранку прилітав клювати печінку титана, він був врятований Гераклом. І не сказання, а історія свідчить про те, що в інших містах Еллади існував культ Прометея, а в його честь проводилися Прометейі - змагання бігунів з палаючими смолоскипами.
Фігура цього титана залишається і нині одним з найбільш яскравих образів в Грецькій міфології. Вираз "прометеїв вогонь" означає прагнення до високих цілей у боротьбі зі злом. Хіба не той самий зміст вкладали древні, коли близько трьох тисячоліть тому запалювали Олімпійський вогонь у гаю Альтіса?
Під час літнього сонцестояння учасники змагань і організатори, прочани і вболівальники віддавали почесті богам, запалюючи вогонь на вівтарях Олімпії. Переможець змагань з бігу удостоювався почесті запалити вогонь для жертвопринесення. У відблисках цього вогню відбувалося суперництво атлетів, конкурс художників, полягала угода про світ посланцями від міст і народів.
Ось чому була відновлена ​​традиція запалювання вогню, а пізніше і доставки його до місця проведення змагань.
Серед олімпійських ритуалів особливою емоційністю визначається церемонія запалювання вогню в Олімпії і доставки його на головну арену ігор. Це одна з традицій сучасного Олімпійського руху. За хвилюючою подорожжю вогню через країни, і навіть - іноді-континенти, за допомогою телебачення можуть спостерігати мільйони людей.
Вперше олімпійське полум'я спалахнуло на Амстердамському стадіоні в перший день ігор 1928 року. Це безперечний факт. Проте до останнього часу більшість дослідників в області олімпійської історії не знаходять підтвердження тому, що цей вогонь був доставлений, як велить традиція, естафетою з Олімпії.
Початок факельна естафета, доставлявшим вогонь з Олімпії в місто літньої Олімпіади, було покладено в 1936 р. З тих пір церемонії відкриття Олімпійських ігор збагатилися хвилюючим видовищем запалювання на головному олімпійському стадіоні вогню від смолоскипа, пронесенного естафетою. Біг факелоносців - урочистий пролог Ігор протягом більш як чотирьох десятиліть. 20 червня 1936 в Олімпії було запалено вогонь, що зробив потім 3075 кілометровий шлях по дорозі Греції, Болгарії, Югославії, Угорщини, Чехословаччини та Німеччини. А в 1948 р. смолоскип уперше здійснив морську подорож.
2 учень У 394 р. н. е.. Римський імператор Феодосій 1 видав указ, що забороняє подальше проведення Олімпійських ігор. Імператор прийняв християнство і вирішив викорінити антихристиянські ігри, що прославляють язичницьких богів. І півтори тисячі років гри не проводилися. У наступні століття спорт втратив те демократичне значення, яке надавали йому в Стародавній Греції. Надовго він став привілеєм "обраного" шахрайства, престал грати роль найбільш доступного засобу спілкування між народами.
З настанням епохи Ренесансу, що відновила інтерес до мистецтва Давньої Греції, згадали про Олімпійські ігри. На початку 19 ст. Спорт одержав у Європі загальне визнання і виникло прагнення організувати щось подібне Олімпійським іграм. Певний слід в історії залишили локальні ігри, організовані в Греції у 1859, 1870, 1875 і 1879 роках. Хоча вони і не дали відчутних практичних результатів у розвитку міжнародного олімпійського руху, але послужили поштовхом до формування Олімпійських ігор сучасності, зобов'язаних своїм відродженням французькому громадському діячеві, педагогу, історику П'єру Де Кубертену. Зростання економічного та культурного спілкування між державами, що виник в кінці 18 ст., Поява сучасних видів транспорту, підготували грунт для відродження Олімпійських ігор в міжнародному масштабі. Саме тому заклик П'єра Де Кубертена: "Потрібно зробити спорт інтернаціональним, потрібно відродити Олімпійські ігри!", Знайшов належний відгук у багатьох країнах.
23 червня 1894 в Парижі у Великому залі Сорбонни зібралася комісія з відродження Олімпійських ігор. Її генеральним секретарем став П'єр де Кубертен. Потім оформився Міжнародний Олімпійський Комітет - МОК, до якого увійшли найбільш авторитетні й незалежні громадяни різних країн.
За рішенням МОК ігри першої Олімпіади було проведено у квітні 1896 р. в столиці Греції на Панафинийском стадіоні. Енергія Кубертена й ентузіазм греків подолали багато перешкод і дозволили виконати намічену програму перших ігор сучасності. З захопленням приймали глядачі барвисті церемонії відкриття і закриття відродженого фестивалю спорту, нагородження переможців змагань. Інтерес до змагань був такий великий, що на мармурових трибунах Панафинийского стадіону, розрахованих на 70 тисяч місць вмістилося 80 тисяч глядачів. Успіх відродження олімпійських ігор підтвердили громадськість і преса багатьох країн, зі схваленням зустріли починання.
Проте ще на початку підготовки Ігор в Афінах було виявлено труднощі, пов'язані з економічною слабкістю Греції. Прем'єр-міністр країни Триконис відразу ж заявив Кубертену, що Афіни не в змозі здійснити настільки великий міжнародний захід, пов'язаний з великими витратами коштів та обсягами робіт для перебудови міста і спортивних споруд. Лише підтримка населення допомогла подолати цю перешкоду. Видні суспільні діячі Греції утворили Організаційний комітет і вишукали кошти. До фонду підготовки ігор надходили приватні внески, які створили великі суми. Були випущені поштові марки на честь Олімпійських ігор. Дохід від реалізації пішов у фонд підготовки. Енергійні заходи оргкомітету та участь всього населення Греції принесли бажані плоди.
І все ж явна непідготовленість Греції до серйозних заходів подібного масштабу позначилося насамперед на спортивні результати змагань, які були невисокі навіть за оцінками того часу. Причина тому була одна - відсутність належним чином обладнаних споруд.
Знаменитий Панафинийский стадіон був одягнений білим мармуром, але його місткість виявилася явно недостатньою. Спортивна арена не витримувала жодної критики. Занадто вузька, що має ухил у одному краю, вона була погано пристосованою для змагань легкоатлетів. М'які гаревая доріжка до фінішу мала підвищення, а віражі були занадто круті. Плавці змагалися у відкритому морі, де старт і фініш були позначені розтягнутим між поплавцями канатами. У таких умовах про високі досягнення було навіть мріяти. Стало ясно, що на примітивній арені стадіону атлети не можуть досягти високих результатів. Крім того, небачений приплив туристів, і подався до Афін, виявив необхідність пристосування міського господарства для їх прийому і обслуговування.
  1   2   3

Схожі:

Олімпійський урок iconПоложення про Всеукраїнський олімпійський урок
Всеукраїнський олімпійський урок було започатковано у 2005 році з ініціативи Національного олімпійського комітету України та за підтримки...
Олімпійський урок iconКонкурс букетів та композицій, присвячений визволенню України від...
День партизанської слави «Шляхами партизанських загонів» (уроки мужності, години спілкування, урочиста лінійка)
Олімпійський урок iconПоложення про Всеукраїнський олімпійський урок 2011року у Київський області
Головним управлінням освіти І науки Київської обласної державної адміністрації, Київським обласним управлінням з фізичного виховання...
Олімпійський урок icon«Олімпійський рух І ми»
Дніпропетровська обл., м. Новомосковськ, вул. Червоноармійська, 7, тел. 7 – 10 82
Олімпійський урок icon«Міжнародний олімпійський комітет»
Пьєра де Кубертена (1863 – 1937рр.). Тоді ж було ухвалено рішення про відродження Олімпійських ігор, завдання по організації яких...
Олімпійський урок iconУроків з використанням опорних конспектів та опорні конспекти з предмету...
Використовуються такі нетрадиційні форми уроків як: робота в малих групах, урок – квк, бінарні уроки, урок – «конференція», урок...
Олімпійський урок iconУрок-суд, урок-диспут, урок у полі, урок-ярмарок  тощо. Тому, на...
У 80-х роках ХХ ст набуло активності масове застосування нестандартних уроків, з якими вчителі пов’язували підвищення якості навчального...
Олімпійський урок iconУрок. І щоб урок був плідним, будемо
Добий день, діти! Сьогодні урок математики проведу у вас я. Звуть мене Тамара Семенівна
Олімпійський урок iconПоложення про проведення спортивно-масового заходу «Олімпійське лелеченя» Вступ
...
Олімпійський урок iconУрок Тема. Система охолодження Урок Тема. Система мащення Урок Тема....
Опис досвіду II. Інформаційна картка
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка