Що робити, якщо дитина отримує погані оцінки
Скачати 28.04 Kb.
НазваЩо робити, якщо дитина отримує погані оцінки
Дата конвертації04.05.2013
Розмір28.04 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Спорт > Документы
Що робити, якщо дитина отримує погані оцінки

 

Не звинувачуйте дитину в ліні і безвідповідальності.  

1.  Перевірте, чи немає якої-небудь фізичної або емоційної причини, яка не дає дитині вчитися. Може, в сім'ї сталася криза? Дитина отримав травму? Чи є у нього друзі? Не  здається він вам сумним і засмученим? Чи не хворий він чим-небудь? Чи висипається він, чи вдається йому гуляти? Чи хороший у нього зір?

Переконайтесь в тому, що дитина розуміє: до неприємностей привели її власні рішення, тобто це результат не вашої поведінки, а поведінки дитини.

 

2. Якщо ви бачите, що з дитиною щось недобре, обговорите з ним його почуття і ваше занепокоєння. Пам'ятайте, іноді дітям складно розібратися у своїх відчуттях, або ж час для розмови непідходящий, і він виявляється невдалим. Тоді варто звернутися до хорошого психолога, навіть якщо дитина не хоче цього робити. Насправді досвідчений психотерапевт здатний швидко заспокоїти дитину або підлітка, коли той налагоджений вороже.

 

Якщо ви думаєте, що погана успішність стала наслідком недоліку ініціативи або відповідальності :

1. Обов'язково обговорите з дитиною, чому ми так цінуємо, хороша освіта. Підкресліть, як важливо і корисно придбавати знання. Не слід упирати тільки на те, що без освіти не можна знайти високооплачувану роботу.

2.   Допоможіть дитині уявити, як він себе почуватиме у присутності освічених людей, якщо сам залишиться безграмотним. Діти, які не люблять ходити в школу, рідко думають, чому освічені люди викликають повагу.

3.   Спокійно обговорите з дитиною, які очікування ви зв'язуєте з його навчанням в школі. Пам'ятайте, що ваша дитина несе відповідальність за те, щоб поліпшити ситуацію. Ви можете тільки встановити правила, продумати наслідки їх порушення і підтримати дитину. Але усе інше повинен зробити він сам.

4.  Виразите упевненість в тому, що дитина здатна вирішити складне завдання.

5.        Допоможіть дитині розробити план рішення проблеми: в нім повинно говоритися про те, як він поступить в подібній ситуації наступного разу або що він робитиме, щоб підвищити успішність.

6.  Створюючи план, розкажіть про свої очікування.

Ви можете встановити правила, продумати наслідки їх порушення і підтримати дитину. Але усе інше повинен зробити він сам.

7.  Обговоріть винагороди і наслідки за поведінку в школі і удома у тому випадку, якщо дитина виконає ваші очікування або ні. Переконаєтеся в тому, що дитина знає про наслідки до того, як план буде введений в дію.

8.  Наслідки повинні відповідати провині. Суворі покарання слід використовувати тільки у разі великих проблем.

9.  Потурбуйтеся про те, щоб навіть невеликі успіхи дитини винагороджувалися.

10. Щодня перевіряйте, чи виконує дитина план. Якщо ні, нагадаєте йому про нагороди і після наслідків. Постарайтеся не піддаватися спокусі і не читати нотації.

11.     Пам'ятайте, що обійми, похвала або поплескування по спині здатні надихнути дитину на старания і хорошу поведінку.

12.     Простежите за тим, щоб дитина завжди стикалася з наслідками порушення плану. Не дивитеся на його поведінку крізь пальці, якщо ви визначили наслідки. Так само як в будь-якому спорті, головне - виконувати правила і йти в цьому до кінця.

13.  Якщо з'являється необхідність застосувати негативні наслідки, переконаєтеся в тому, що дитина розуміє: до неприємностей привели його власні рішення, тобто це результат не вашої поведінки, а поведінки дитини.

14.  Зберігайте позитивний настрій, навіть якщо справи йдуть не так добре, як ви сподівалися спочатку. Пам'ятаєте: навчання новому способу виконувати домашні завдання або вирішувати проблеми - важка робота, яка займає час і вимагає терпіння. Будьте терплячі з дитиною і самим собою.

 

http://gymn1.odessa.ua/

Схожі:

Що робити, якщо дитина отримує погані оцінки iconОрієнтована тематика батьківських зборів
Як виховувати у дитини любов до читання. Що робити якщо дитина не любить читати?
Що робити, якщо дитина отримує погані оцінки iconОрієнтована тематика батьківських зборів
Як виховувати у дитини любов до читання. Що робити якщо дитина не любить читати?
Що робити, якщо дитина отримує погані оцінки iconЩо робити якщо дитина агресивна?
Якого-небудь стійкого визначення агресії вчені не виробили. Але будь-яка мама І будь-який тато, спостерігаючи за поведінкою своїх...
Що робити, якщо дитина отримує погані оцінки iconДитина -лівша це добре чи погано?
Якщо ваша дитина лівша, то добре це чи погано? Існує така точка зору: якщо увесь світ побудований для праворуких, то лівшам у ньому...
Що робити, якщо дитина отримує погані оцінки iconПоради вчителю. Оцінки
У наш час, коли інтереси справи І власна компетентність дає можливість людині реалізуватися, що І відповідає поняттю «робити кар’єру»,...
Що робити, якщо дитина отримує погані оцінки iconЩо робити, якщо дитина лівша?
Насправді для вчених дотепер залишається загадкою, чому ж людина бажає діяти тією або іншою рукою. У багатьох випадках ми можемо...
Що робити, якщо дитина отримує погані оцінки iconПодарунок – символ любові, краще робити разом. Плата – якщо ви хочете...

Що робити, якщо дитина отримує погані оцінки iconЯкщо ваша дитина 
Словами не можна описати, як це боляче, коли твоя дитина приходить зі школи вся в сльозах, але не менш важко, коли дитина весела...
Що робити, якщо дитина отримує погані оцінки iconКнига призначена для широкого загалу батьків та вчителів, буде також...
Яку модель виховання доцільно вибрати? Чому вона часто не бажає „виховуватися”? Що заважає нам щасливо жити зі своїми дітьми? Як...
Що робити, якщо дитина отримує погані оцінки iconК. Д. Ушинський Проводжаючи дітей до першого класу, батьки сподіваються...
...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка