Наказ 12
Скачати 351.66 Kb.
НазваНаказ 12
Сторінка1/4
Дата конвертації13.05.2013
Розмір351.66 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Спорт > Документы
  1   2   3   4


УМАНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

ВІДДІЛ ОСВІТИ

НАКАЗ

12.01.2011 м. Умань № 9
Про підсумки проведення ІІ етапу

учнівських олімпіад з базових дисциплін

 

Відповідно до Положення про Всеукраїнські учнівські  олімпіади з базових  і спеціальних  дисциплін, турніри, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт та конкурси фахової майстерності,  затвердженого наказом Міністерства освіти України від 18 серпня 1998 року №305, Положення про обласні учнівські олімпіади з базових дисциплін, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт, затвердженого наказом начальника управління освіти і науки Черкаської облдержадміністрації від  5 листопада 2002 року №317, на виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 21 вересня 2010 року №891 та наказу ГУОН від 28.09.2010 № 546.

Протягом листопада, грудня проведено районний етап Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін.

Враховуючи результати олімпіад (доповідна записка додається)
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити підсумки ІІ етапу Всеукраїнських олімпіад з української мови та літератури, історії, правознавства, англійської мови, фізики, хімії, математики, біології, географії, економіки, інформатики, трудового навчання, російської мови та літератури, екології, астрономії, педагогіки та психології відповідно до рішень районних журі.

2.Нагородити Дипломами відділу освіти Уманської райдержадміністрації учнів, які зайняли І, ІІ, ІІІ місця на олімпіадах. (додаток 1).

3. Затвердити склад команд району до участі у ІІІ етапі Всеукраїнських олімпіад з базових навчальних дисциплін (додаток 2).

4. Відзначити роботу керівників навчальних закладів, заступників директорів Дмитрушківської, Бабанської, Паланської, Полянецької зош І-ІІІ ступенів (Мовчан.Н.І., Горбатюк Л.Л.; Жмуденко Н.С., Степова Н.В.; Малинський М.І., Реньгач Н.П.; Денисюк Н.М., Полянчук Л.В.) за роботу з обдарованими дітьми.

5. Оголосити подяку директору Родниківської зош І-ІІІ ступенів Слупіцькій О.І. за створення належних умов для проведення ІІ етапу Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін.

6. Вказати на недостатню роботу з обдарованими дітьми, низьку результативність виступу в предметних олімпіадах учнівських команд навчальних закладів І-ІІ ступенів (крім Піківецького НВК) та Берестівецької, Городецької, Городницької, Кочубіївської, Оксанинської, Текучанської зош І-ІІІ ступенів та Громівського, Доброводівського, Дубівського, Затишанського, Рижавського, Рогівського, Шаринського, Юрківського НВК (директори Омельчук О.П., Булеховець Н.Г., Панченко С.А.,Кисіль А.О., Бондар Б.Б., Паламарчук О.І., Ткаченко Л.П., Гончар Л.М., Косаринська Н.О., Мельник Т.П., Квашук О.М., Юрченко Л.В., Кравчук К.М., Машкевич Г.Є.).
7. Директорам навчальних закладів:
7.1. До 1.02.2011 довести до відома педагогічних працівників цей наказ, проаналізувати на засіданні методичної ради та опрацювати на засіданнях шкільних методичних об’єднань учителів.
7.2. До 1.06.2011 проаналізувати результативність роботи вчителів у класах з поглибленим вивченням української мови – Бабанська зош І-ІІІ ступнів (директор Жмуденко Н.С.), інформатики – Текучанська зош І-ІІІ ступенів (директор Паламарчук О.І.), біології – Дубівський НВК, Родниківська зош І-ІІІ ступенів (директор Косаринська Н.О., Слупіцька О.І. ) та заслухати на засіданні педагогічної ради.
7.3. Посилити роботу з теоретичної і практичної підготовки учнів до олімпіад, активізувавши діяльність школи олімпійського резерву.
7.4. Звернути увагу на недостатню роботу щодо пошуку, підтримки і стимулювання інтелектуально і творчо обдарованих дітей.
7.5. Посилити управлінський контроль за роботою з обдарованими дітьми, рівнем навчальних досягнень учнів.
7.6. Стимулювати активність педагогічних працівників, які підготували переможців районних учнівських олімпіад.
8. Методичному кабінету (Світова І.М.):
8.1. Проаналізувати цей наказ на засіданнях районних методичних об’єднань учителів з базових навчальних дисциплін та визначити завдання щодо підвищення якості освіти в навчальних закладах.

До 01.06.2011

8.2. Привернути увагу керівників навчальних закладів, педагогічних працівників на недостатнє використання можливостей Інтернету для участі і підготовки учнів до участі в інтелектуальних змаганнях.

9. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника начальника відділу освіти А.Ф.Петриченка та завідуючу РМК І.М.Світову.


Начальник відділу освіти О.А. Супрунець

^ Доповідна записка
Відповідно до Положення про Всеукраїнські учнівські  олімпіади з базових  і спеціальних  дисциплін, турніри, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт та конкурси фахової майстерності,  затвердженого наказом Міністерства освіти України від 18 серпня 1998 року №305, Положення про обласні учнівські олімпіади з базових дисциплін, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт, затвердженого наказом начальника управління освіти і науки Черкаської облдержадміністрації від  5 листопада 2002 року №317, на виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 21 вересня 2010 року №891 та наказу ГУОН від 28.09.2010 № 546 у листопаді – грудні 2010 року були проведені шкільні та районні олімпіади з 17 навчальних предметів: української мови та літератури, історії, правознавства, англійської мови, німецької мови, фізики, хімії, математики, біології, географії, економіки, інформатики, трудового навчання, російської мови та літератури, астрономії, екології та педагогіки з психологією.

І етап учнівських олімпіад з базових дисциплін, згідно наказу по відділу освіти, проведено 18-22.10.2010 року. Аналіз заявок навчальних закладів на участь у районному етапі свідчить, що якісні заявки, які відповідають дійсності подали навчальні заклади – Бабанська, Дмитрушківська, Городецька, Городницька зош І-ІІІ ст. Не відповідають поданій заявці команди учасників олімпіад Берестівецької зош (7-фактично,згідно заявки – 16), Дубівського НВК (14/41 відповідно), Оксанинської (17/48 відповідно), що свідчить про відсутність належного контролю адміністраціями шкіл за адресною роботою з обдарованими дітьми, діяльністю школи олімпійського резерву, індивідуальними заняттями.

Участь у ІІ етапі Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін взяли 614 учнів із загальноосвітніх шкіл району, 46 учнів шкіл району отримали 57 призових місця з 17 навчальних закладів. (додаток 1). Олімпіади проводились за текстами обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників на базі Родниківської зош І-ІІІ ступенів. За результатами ІІ етапу визначено учасників обласного туру учнівських олімпіад – 39 учнів (згідно квоти) (додаток 2).

Районні предметні олімпіади пройшли згідно вимог Міністерства освіти і науки України на належному організаційному рівні. В їх проведенні та перевірці взяли участь керівники методичних об’єднань, досвідчені вчителі шкіл району та працівники відділу освіти.
^ Українська мова

Всього вчителів - 73, з них вищої категорії – 15 учителів, що становить 30 %, І кваліфікаційної категорії - 22, що становить 34 %, ІІ кваліфікаційної категорії - 20, що становить 20 %, спеціалістів - 13.

Якісний склад педагогічних працівників становить 54,8 %.

Всього учасників - 85 (учні 7 - 11 класів) із 32 навчальних закладів, що становить 44,2 % від загальної кількості учнів, що вивчають навчальний предмет.

Журі олімпіад відзначило належний рівень підготовки учнів Сушківської, Полянецької, Паланської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Косенівського, Кочержинського, Іванівського НВК.

Відсутня результативність участі учнів в олімпіаді з класів, що поглиблено вивчають предмет у Бабанській ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Порівняльний аналіз результатів ІІ етапу олімпіад з базових дисциплін 2009/2010 і 2010/2011 н.р. засвідчує:

- зріс показник кількості переможців у Паланській ЗОШ І-ІІІ ступенів, Косенівському, Іванівському НВК;

- покращилась якість підготовки учнів до участі в олімпіаді Полянецької ЗОШ І-ІІІ ступенів, Кочержинському, Піківецькому НВК;

- знизились показники в Бабанській, Ладижинській, Текучанській ЗОШ І-ІІІ ступенів, Громівському НВК.

Відсутні призові місця протягом останніх 3-х років у Пугачівському, Юрківському, Собківському, Гереженівському, Дубівському, Затишанському, Рогівському, Танському, Шаринському, Фурманському, Черповодівському НВК, Колодистенській, Оксанинській, Берестівецькій, Городницькій ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Призові місця отримали учні (вчителі) навчальних закладів:

- Могильна Анжела Олегівна, учениця 8 класу Піківецького НВК, учитель Дзисюк Валентина Миколаївна;

- Омельчук Мирослава Сергіївна, учениця 11 класу Іванівського НВК, учитель Бояр Тетяна Олексіївна;

- Перепльотчикова Альона Валеріївна, учениця Косенівського НВК, учитель Колесник Лариса Василівна;

- Кравченко Юлія Миколаївна, учениця Кочержинського НВК, учитель Хоменко Валентина Леонідівна;

- Кузьменко Вікторія Сергіївна, учениця Паланської ЗОШ, учитель Боюс Галина Петрівна;

- Купцова Ірина Олегівна, учениця Полянецької ЗОШ, учитель Петриченко Євгеній Анатолійович;

- Загоруйко Віолета Анатоліївна, учениця Сушківської ЗОШ, учитель Бондарець Лідія Михайлівна.

Представляти команду району в обласному етапі олімпіади з української мови будуть 3 учнів з Кочержинського, Косенівського НВК та Паланської ЗОШ І-ІІІ.

Характеристика олімпіадних завдань: запропоновані учасникам завдання відповідали навчальним програмам. Більшість конкурсантів ефективно володіють фонетичними нормами літературної мови, знають засоби творення слів, правильно визначають способи словотворення, орієнтуються у морфологічному аналізі слів. Виконуючи творчі завдання, учні продемонстрували вміння будувати власні роздуми, логічно добирати вдалі лексичні конструкції, знаходити переконливі аргументи.

Основні недоліки: у творчих роботах траплялися порушення вимог щодо обсягу, логічності та послідовності викладу, диференціації матеріалу на головний та другорядний. Великий обсяг завдань. Невміння учнів правильно оформляти тестові завдання.

Висновки і пропозиції: активізувати роботу вчителів щодо підготовки до мовних конкурсів та олімпіад.

Математика
Всього вчителів - 50, з них вищої категорії – 15 учителів, що становить 30 %, І кваліфікаційної категорії - 23, що становить 46 %, ІІ кваліфікаційної категорії - 5, що становить 10 %, спеціалістів - 7.

Якісний склад педагогічних працівників становить 76 %.

Всього учасників - 95 (учні 6 - 11 класів) із 34 навчальних закладів, що становить 4 % від загальної кількості учнів, що вивчають навчальний предмет.

Журі олімпіад відзначило належний рівень підготовки учнів навчальних закладів: Сушківської, Ладижинської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Собківського, Іванівського НВК (учителі Довгопола О.В., Козієнко Г.А., Голоюх О.П., Чашкіна Г.І.).

Покращилась результативність участі учнів в олімпіаді з класів, що поглиблено вивчають предмет у 8 класі Ладижинської ЗОШ І-ІІІ ступенів (Козієнко Т.А.).

Профілізація школи вплинула на підвищення показника результативності участі команди у Старобабанівській ЗОШ І-ІІІ ступенів (10 клас).

Порівняльний аналіз результатів ІІ етапу олімпіад з базових дисциплін 2009/2010 і 2010/2011 н.р. засвідчує:

- зріс показник кількості переможців у Сушківській, Городницькій, Родниківській ЗОШ І-ІІІ ступенів, Кочержинському НВК;

- покращилась якість підготовки учнів до участі в олімпіаді Сушківської, Ладижинської, Бабанської, Полянецької ЗОШ І-ІІІ ступенів, Іванівського, Косенівського НВК;

- знизились показники в Юрківському, Коржівському НВК.

Відсутні призові місця протягом останніх 3-х років у Пугачівському, Юрківському, Затишанському НВК, Берестівецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Призові місця отримали учні (вчителі) навчальних закладів:

- Омельчук Ірина Володимирівна, учениця Іванівського НВК, учитель Чашкіна Г.І.;

- Черній Анастасія Сергіївна, учениця Собківського НВК, учитель Голоюх О.П.;

- Зубрицька Рузана Романівна, учениця Ладижинської ЗОШ І-ІІІ ступенів, учитель Козієнко Т.А.

Представляти команду району в обласному етапі олімпіади з математики будуть 3 учнів з Іванівського, Собківського НВК та Ладижинської ЗОШ І-ІІІ ступенів керівник команди Голоюх О.П. (Собківський НВК).

Характеристика олімпіадних завдань: запропоновані завдання з математики на ІІ турі вимагають випереджувальної, поглибленої адресної роботи з обдарованими учнями.

Основні недоліки: учнями допущені помилки в основному через неґрунтовне вивчення окремих тем алгебраїчного та геометричного матеріалу. Частину завдань учні розв’язували не раціональним способом та не змогли довести до логічного кінця.

Висновки і пропозиції: керівникам шкіл необхідно спрямувати варіативну частину навчальних планів для розширення вивчення предметів природничо-математичного циклу, індивідуальну роботу, впроваджувати поглиблене вивчення математики, бо олімпіадні завдання вимагають випереджувальної поглибленої роботи з учнями.
Фізика
Всього вчителів - 33, з них вищої категорії – 5 учителів, що становить 15 %, І кваліфікаційної категорії - 13, що становить 39 %, ІІ кваліфікаційної категорії - 8, що становить 24 %, спеціалістів - 7.

Якісний склад педагогічних працівників становить 54 %.

Всього учасників - 52 (учні 7 - 11 класів) із 23 навчальних закладів, що становить 3,4 % від загальної кількості учнів, що вивчають навчальний предмет.

Журі олімпіад відзначило належний рівень підготовки учнів навчальних закладів: Дмитрушківської, Ладижинської, Бабанської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Косенівського НВК (учителі Кузьменко А.І., Зубрицький Р.П., Ткаченко А.А., Горбатюк Л.Л.).

Порівняльний аналіз результатів ІІ етапу олімпіад з базових дисциплін 2009/2010 і 2010/2011 н.р. засвідчує:

- зріс показник кількості переможців у Дмитрушківській, Ладижинській ЗОШ І-ІІІ ступенів (учителі Горбатюк Л.Л., Зубрицький Р.П.);

- покращилась якість підготовки учнів до участі в олімпіаді Ладижинської, ЗОШ І-ІІІ ступенів, Косенівського НВК;

- знизились показники в Родниківській ЗОШ І-ІІІ ступенів, Краснопільському НВК (учителі Філіпенко Л.Д., Чичкало Ю.В.).

Відсутні призові місця протягом останніх 3-х років у Рогівському, Танському, Шаринському НВК, Городецькому ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Призові місця отримали учні (вчителі) навчальних закладів:

- Кузьменко Владислав Анатолійович, учень Косенівського НВК, учитель Кузьменко А.І.;

- Зубрицька Рузана Романівна, учениця Ладижинської ЗОШ І-ІІІ ступенів, учитель Кочмар Н.Г.

Представляти команду району в обласному етапі олімпіади з фізики будуть 2 учнів з Косенівського НВК та Ладижинської ЗОШ І-ІІІ ступенів; керівник команди Кузьменко А.І. (Косенівський НВК).

Характеристика олімпіадних завдань: завдання, що пропонувалися були зорієнтовані на сильного учня, здібного до математики та фізики.

Основні недоліки: більшість учнів не справилися з мисленим експериментом, що свідчить про недостатню навченість учнів проводити експериментальні дослідження на уроках фізики через низьке забезпечення та неможливість заміни віртуальними засобами.

Висновки і пропозиції: необхідно збільшити кількість годин індивідуальних занять в шкільних навчальних планах з фізики для поглибленого та випереджувального навчання. Учителям фізики постійно підвищувати свій фаховий рівень та проводити адресну роботу з творчо обдарованими учнями з фізики.
^ Англійська мова
Всього вчителів - 52, з них вищої категорії – 7 учителів, що становить 14 %, І кваліфікаційної категорії - 12, що становить 23 %, ІІ кваліфікаційної категорії - 10, що становить 19 %, спеціалістів - 23, що становить 44 % .

Якісний склад педагогічних працівників становить 37 %.

Всього учасників - 41 (учні 8 - 11 класів) із 23 навчальних закладів, що становить 3 % від загальної кількості учнів, що вивчають навчальний предмет.

Журі олімпіад відзначило належний рівень підготовки учнів навчальних закладів: Колодистенської, Паланської, Полянецької, Ятранівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Кочержинського НВК (учителі Ніколайчук А.І., Реньгач Н.П., Поліщук С.А., Блоха О.В., Колісніченко М.Г.).

Порівняльний аналіз результатів ІІ етапу олімпіад з базових дисциплін 2009/2010 і 2010/2011 н.р. засвідчує:

- зріс показник кількості переможців у Колодистенської, Ятранівської ЗОШ І-ІІІ ступенів;

- покращилась якість підготовки учнів до участі в олімпіаді в Дмитрушківській, Городецькій, Ятранівській, Полянецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів, Рижавському, Косенівському, Дубівському НВК (учителі Мовчан Г.А., Артеменко Т.В., Блоха О.В., Поліщук С.А., Олійник О.В., Мальована Л.І., Шнир Л.І.);

Відсутні призові місця протягом останніх 3-х років у Громівському, Доброводівському, Дубівському, Затишанському, Іванівському, Рогівському, Собківському, Танському, Шаринському, Юрківському НВК, Берестівецькій, Городецькій, Городницькій, Кочубіївській, Ладижинській, Оксанинській ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Призові місця отримали учні (вчителі) навчальних закладів:

- Овчарук Олена, Квіт Дар’я-Марія, Пономаренко Костянтин, учні Колодистенської ЗОШ І-ІІІ ступенів, учитель Ніколайчук А.І.;

- Купцова Ірина, учениця Полянецької ЗОШ І-ІІІ ступенів, учитель Поліщук С.А.;

- Кузьменко Вікторія, учениця Паланської ЗОШ І-ІІІ ступенів, учитель Реньгач Н.П.;

- Кравченко Юлія, учениця Кочержинського НВК, учитель Колісніченко М.Г.;

- Джевага Олександр, учень Ятранівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, учитель Блоха О.В.

Представляти команду району в обласному етапі олімпіади з англійської мови будуть 3 учнів з Колодистенської (Ніколайчук А.І.) та Ятранівської (Блоха О.В.) ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Характеристика олімпіадних завдань: завдання включали тексти для аудіювання, читання, письмову творчу роботу і усне повідомлення по запропонованій темі. Завдання середньої складності. Теми для усного мовлення вимагають не лише знання англійської мови, а й загального розвитку учнів, знання історії, культури і т. д.

Основні недоліки: в учнів недостатньо сформовані навички аудіювання, частина учнів має недостатній лексичний запас, тому їм важко справитись із читанням текстів, висловитись на запропоновану тему. Викликає трудність творче письмове завдання.

Висновки і пропозиції: вчителям потрібно працювати над розвитком всіх видів мовленнєвої діяльності учнів, звертаючи особливу увагу на письмо та аудіювання. Цілеспрямовано готувати учнів до участі в олімпіадах усіх рівнів, використовуючи альтернативні підручники, записи носіїв мови.
  1   2   3   4

Схожі:

Наказ 12 iconНаказ
Наказ 01. 09. 2011 n 170 Про затвердження Порядку проведення містобудівного моніторингу
Наказ 12 iconНаказ
Наказ 16. 11. 2011 n 290 Про затвердження Порядку розроблення містобудівної документації
Наказ 12 iconНаказ
Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства праці та соціальної політики n 1 від 09. 01. 2007
Наказ 12 iconНаказ
...
Наказ 12 iconУманська районна державна адміністрація відділ освіти наказ
У відділі освіти забезпечено проведення особистого прийому громадян та видано наказ від 28. 01. 2011 №15
Наказ 12 iconНаказ про затвердження положень про охорону праці 3
Наказ про призначення комісії по періодичному огляду технічного стану будівлі закладу
Наказ 12 iconНаказ
Наказ Міністра оборони України від 17 березня 2003 року №65 «Про затвердження Положення про Збори офіцерів у Збройних Силах України»...
Наказ 12 icon«погоджено» «затверджено»
Типового положення про атестацію педагогічних працівників України (наказ мо україни від 20. 08. 1993 р. №310), зі змінами та доповненнями...
Наказ 12 iconАптеки, завдання, функції, класифікація, вимоги до діяльності
Стандарти акредитації аптечних установ” Наказ моз україни №2 від 12 січня 98 р., що передбачають належну аптечну практику; планується...
Наказ 12 iconДнз «Кам’янець-Подільський професійний будівельний ліцей» наказ №2
України від 14. 12. 2000р. №588, положенням про організацію навчально-виробничого процесу у професійно-технічних навчальних закладах...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка