Затверджено
Скачати 130.85 Kb.
НазваЗатверджено
Дата конвертації17.05.2013
Розмір130.85 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Спорт > Документы____________________________________________________________

(повне найменування підприємства із зазначенням підпорядкованості)

ЗАТВЕРДЖЕНОНаказ _______________________

(посада роботодавця і
_____________________________

найменування підприємства)
_________________ № _________

(число, місяць, рік)

ІНСТРУКЦІЯ

З ОХОРОНИ ПРАЦІ № __________

ПІД ЧАС ЗАГОТІВЛІ КОРМІВ

1. Загальні положення1.1. В даній примірній інструкції викладені вимоги безпеки під час виконання таких робіт: косінні вручну; допоміжних роботах під час роботи кормозбиральних машин; скиртуванні; штучному сушінні та закладанні сіна на зберігання; силосуванні.

1.2. Виконуйте тільки ту роботу, яка вам доручена відповідним нарядом (крім екстремальних та аварійних ситуацій), не передоручайте її іншим особам.

1.3. Не приступайте до роботи у стані алкогольного, наркотичного або медикаментозного сп’яніння, в хворобливому або стомленому стані.

1.4. Узгоджуйте з керівником виробничої дільниці чітке визначення меж вашої робочої зони, не допускайте перебування сторонніх осіб у робочій зоні.

1.5. До роботи приступайте у спецодязі, упевнившись, що він не має пошкоджень, звисаючих, не прилягаючих елементів, які можуть бути захоплені деталями, що обертаються.

1.6. Протягом зміни слідкуйте за самовідчуттям. Не примушуйте себе продовжувати роботу, відчуваючи стомленість, сонливість, раптові болі. Припиніть виконання роботи, використайте медичні препарати з аптечки або зверніться по допомогу до присутніх осіб.

1.7. Під час роботи машин, обладнання, транспортерів, вентиляторів не допускайте пробуксовування пасів і торкання обертовими робочими органами захисних кожухів або корпусів агрегату, це може призвести до пожежі.

1.8. Під час грози відключайте електродвигуни від мережі живлення.

1.9. Не користуйтесь відкритим вогнем у місцях заготівлі, досушування і зберігання кормів у безпосередній близькості від них (ближче ніж 100 м).

^

2. Вимоги безпеки перед початком роботи
2.1. Косіння вручну2.1.1. Перевірте стан ручної коси:

– допоміжна ручка повинна бути міцно закріплена на ручці-кіссі на рівні пояса косаря;

– металеве кільце для з’єднання коси з ручкою-кіссям повинно бути достатньо міцним і відповідати розмірам нижнього кінця ручки-кісся і клину для кріплення коси;

– коса не повинна мати деформацій, тріщин і задирок. Лезо коси повинно бути правильно заточене.

2.1.2. Огляньте лезо коси. При значному затупленні коси поклепайте її молотком на спеціальній наковальні-бабці. Поверхня бійка бабки повинна бути злегка випуклою, гладкою, без задирок. Заточування леза коси виконуйте спеціальним наждачним бруском або напилком. Наждачний брусок повинен мати довжину не менше 200 мм. Під час заточування коси держіть наждачний брусок (напилок) за ручку і не підводьте руку на небезпечну віддаль до леза коси. Напрямок руху бруска (напилка) повинен бути від руки до кінця бруска (напилка).

2.2. Допоміжні роботи під час роботи
^

кормозбиральних машин2.2.1. Огляньте свій робочий інструмент (вила, граблі). Він повинен бути справним, держаки рівними, з гладенькою поверхнею, без задирок.

2.2.2. Погодьте свої дії з трактористом-машиністом кормозбиральної машини.

2.3. Скиртування2.3.1. До роботи по скиртуванню допускаються працівники, які пройшли медичний огляд та мають відповідний дозвіл на виконання робіт на висоті.

2.3.2. Огляньте драбини і впевніться в їх справності: сходинки драбин повинні бути врізані в тятиви; через кожні 2 м і на кінцях драбин повинні бути стяжні болти. Нижні кінці драбин повинні бути обладнані гострими металевими башмаками для запобігання сковзанню драбин по землі. З напису на бирці впевніться в тому, що термін чергового випробування драбини не пройшов (дерев’яні драбини випробовуються через 6 місяців, металеві – через 1 рік). Мотузяні драбини повинні бути сухими, цілими, без порваних витків, східці міцно зрощені з тятивами.

2.3.3. Огляньте запобіжний канат і по напису на бирці впевніться в тому, що термін його чергового випробовування не пройшов (канат випробовують не рідше ніж через кожні 6 місяців).

2.3.4. Перевірте наявність ломів, призначених для кріплення запобіжних канатів при закінченні скиртування. Лом повинен бути рівним, з гладенькою поверхнею, без задирок.

2.3.5. Перевірте наявність і справність засобів сигналізації (свистків і прапорців) для двостороннього зв’язку скиртоправа з трактористом-машиністом скиртокладу.

2.3.6. Огляньте робочий інструмент (вила, граблі). Він повинен бути справним, держаки рівними, з гладенькою поверхнею, без задирок.

^ 2.4. Закладання сіна на зберігання
2.4.1. Огляньте укладач грубих кормів в складі для сіна і впевніться в справності приводу, тросів, монорейки, упору, візка, кріплення грейфера і противаг.

2.4.2. При вкладанні кормів в склад сіна за допомогою стрічкових або пневмотранспортерів впевніться в їх справності згідно з інструкцією заводу-виготовлювача, а також перевірте наявність огороджень на рухомих частинах, цілісність кабелю, правильність натягу стрічки, відсутність на них сторонніх предметів тощо.

2.4.3. Огляньте разом з електротехнічним персоналом обладнання сіносховищ, що вентилюються, і впевніться у:

– справності і правильній установці повітророзподільної системи і вентилятора;

– справності електричного кабелю, що живить вентиляційні установки та інше обладнання, а також що він захищений від пошкоджень або підвішений на висоту, недосяжну для дотику машин і людей. Не допускається знаходження кабелю у вологій землі без укладання його в трубу;

– наявності огороджень на рухомих частинах електродвигуна, вентилятора і передавального механізму, а також решітки з вічками 50х50 мм на вхідному отворі вентилятора;

– тому, що пускова (рубильники, вимикачі, магнітні пускачі тощо) і запобіжна апаратура в установках і механізмах закритого типу, електродвигуни, корпуси пускової, захисної і регулювальної апаратури, силових шаф, розподільчих щитів тощо заземлені (занулені).

^

2.5. Досушування сіна2.5.1. До робіт по досушуванню сіна допускаються працівники, що мають право на обслуговування електроустановок.

2.5.2. Перевірте наявність та справність вентилятора, за­хисних огороджень, повітронагрівача, електродвигуна. Огляньте металевий повітропровід та брезентовий рукав.

2.5.3. Перевірте цілісність силового кабелю, заземлення корпусу електродвигуна, приладів для включення і відключення установки від електромережі, наявність діелектричних гумових рукавичок.

2.5.4. Перевірте справність нагрівальних елементів, наявність та справність термометрів, наявність та справність засобів пожежогасіння.

2.5.5. Огляньте робоче місце. Підходи до обслуговуючих агрегатів повинні бути рівними, не захаращеними сторонніми предметами.

2.6. Силосування2.6.1. Огляньте силосну траншею, приберіть сторонні предмети, що можуть заважати під час роботи.

2.6.2. Перевірте наявність і справність стягувальних пристроїв: сітки, брусів з тросами, обв’язувального троса з кільцями.

2.6.3. Переконайтесь, що конструкція тросового пристрою відповідає транспортному засобові.

2.6.4. Не допускайте кріплення тросів до стягуючих пристроїв за допомогою штирів або перехідних пристроїв, які не мають фіксаторів робочого положення (головок, шплінтів).

2.6.5. Огляньте стан площадки обслуговування, внутрішніх і зовнішніх поверхонь башти (стан штукатурки), стяжних кілець, драбин з огорожею, механізмів, кріплення тросів, люків, дверці купола.

2.6.6. Перевірте дату випробовування на міцність запобіжних канатів, справність спецодягу, спецвзуття, засобів індивідуального захисту – рятівних поясів, касок, протигазів, запобіжних канатів, справність і працездатність вентиляції у башті.

2.6.7. Перевірте надійність кріплення пневмотранспортера до завантажувальної труби башти.

2.6.8. Перед закладкою сінажу у башту переконайтесь у відсутності людей у башті.

2.6.9. Перед підйомом завантажувача під купол башти підніміть його над підлогою на достатню висоту і перевірте стан лебідки, триноги, блоків, відрегулюйте натяг запобіжного тросу триноги. Під час підйому проводьте нагляд з верхньої площадки обслуговування.

^

3. Вимоги безпеки під час виконання роботи
3.1 Косіння вручну3.1.1. Під час косіння вручну біля робочої зони в радіусі 5 м не повинно бути людей.

3.1.2. Величину захвату косою рослинної маси порівнюйте з опором рослинності, що скошуєте, і рельєфом поля (луки).

3.1.3. Уважно слідкуйте за мікрорельєфом поля (луки), щоб уникнути удару коси по сторонніх предметах (камінці, пеньки, металеві предмети тощо) і не загнати косу в землю, це може призвести до поломки коси і травмування працівника.

3.1.4. В перервах складайте (вішайте, ставте) коси у спеціально відведених місцях.

3.1.5. Під час переходу з косою на плечі витримуйте від­стань від працівника, що йде попереду, не менше ніж 5 м. Перед поворотом упевніться, що нікого не зачепите косою.

3.1.6. Не очищайте лезо коси пальцями, виконуйте це пучком трави з тильної частини коси.

^

3.2. Допоміжні роботи під час роботи

кормозбиральних машин3.2.1. Під час подавання сіна (соломи) вилами у прес-підбирач, працюючий стаціонарно, розміщуйтесь на безпечній відстані від нього. Подавайте сіно (солому) добре насадженими вилами. Вила під час подавання не повинні доходити до підбирача на небезпечну віддаль.

3.2.2. Не проштовхуйте руками сіно (солому) у приймальну камеру і в підбирач.

3.2.3. У процесі роботи тюкоукладача будьте обережні, знаходячись біля робочих ланцюгів підбирача і поперечного конвеєра.

3.2.4. Приймаючи тюки, слідкуйте за роботою поперечного транспортера, тюки приймайте і перекладайте тільки в рукавицях.

Не проштовхуйте тюки в підбирач тюкоукладача на ходу.

3.2.5. Перекладання зв’язувального ряду і ручне укладання тюків, що впали, здійснюйте тільки при зупиненому агрегаті і виключеному валу відбору потужності трактора.

3.2.6. Перед вивантаженням штабеля на землю впевніться у відсутності людей у небезпечній зоні. Під час вивантаження не поправляйте штабель вручну. Перед перекиданням порожньої платформи-накопичувача відкрийте передню решітку.

3.2.7. Під час роботи транспортувальника (підйом, опускання штабеля) не знаходьтеся у безпосередній близькості від машини.

3.2.8. Під час обслуговування транспортувальника платформу опустіть. Не працюйте навіть під частково піднятою платформою.

3.2.9. Транспортні засоби не повинні під’їжджати до кормозбиральних машин під час завантаження на ходу на відстань менше 1,5 м.

3.2.10. Не допускається знаходження в кузовах транспортних засобів людей під час їх завантаження подрібненою масою.

3.2.11. Під час завантаження тюків у транспортний засіб вручну розміщуйтесь не ближче 1 м від борта кузова. Тюки подавайте з одного боку, не допускаючи травмування осіб, що приймають вантаж.

3.2.12. Під час укладання тюків у штабелі або в кузовах транспортних засобів не підходьте до країв на відстань менше ніж 1,5 м.

3.2.13. При укладанні тюків за допомогою стрічкових транспортерів не піднімайтесь і не спускайтесь на (по) стрічці транспортера.

3.2.14. Для підйому на транспортний засіб або штабель і спуску з нього використовуйте приставні або мотузяні драбини.

3.3. Скиртування3.3.1. Під час роботи на скирті знаходьтеся на відстані не менше ніж 1,5 м від її краю.

3.3.2. При вкладанні скирти, починаючи з висоти 2 м, влаштуйте навколо неї запобіжну подушку із сіна (соломи) шириною не менше 2 м і висотою 1 м.

3.3.3. При подачі сіна (соломи) скиртокладом на скирту знаходьтеся не ближче 3 м від грабельної решітки.

3.3.4. Під час роботи вилами дотримуйтесь дистанції до інших скиртоправів не менше 3 м.

3.3.5. Піднімайте інструмент на скирту (спускайте з неї) тільки за допомогою мотузки. Перед підйомом (спуском) упевніться, чи надійно інструмент прикріплений до мотузки.

3.3.6. Для підйому (спуску) на скирту використовуйте приставні або мотузяні драбини, які повинні бути закріплені у верхній частині запобіжним канатом, кінець якого перекинутий через скирту і прикріплений до металевого лома, загнаного в нижню частину скирти на глибину не менше 2 м.

3.3.7. Перед підйомом (спуском) на скирту впевніться в надійності закріплення драбини і страховки (потягніть кілька разів запобіжний канат).

3.3.8. Підйом (спуск) на скирту здійснюйте тільки за дозволом старшого скиртоправа.

3.3.9. Під час скиртування сіна (соломи) дотримуйтесь таких вимог:

– одночасно на скирті повинно бути не більше 6 працівників;

– не дозволяється виконувати роботу під час грози, при силі вітру понад 6 м/с, в темну пору доби;

– не дозволяється знаходитися під грабельною решіткою або кігтями скиртокладу, які розкриваються;

– не дозволяється скидати сіно (солому) вручну з грабельної решітки;

– не дозволяється під час обідньої перерви знаходитись на скирті;

– не скидайте зі скирти і не залишайте на ній інструмент;

– не підходьте до волокуші ззаду і збоку на відстань менше довжини тросу між волокушею і трактором;

– не сідайте на солому, що переміщується волокушею.

^

3.4. Закладання сіна на зберігання3.4.1. Огляд і очищення вентиляційних каналів сіносховищ з примусовим вентилюванням проводьте під наглядом допоміжного працівника.

3.4.2. У разі виявлення несправностей в електрообладнанні відключіть обладнання і викличте електрика.

3.4.3. При укладанні кормів у сіносховища дотримуйтесь вимог безпеки:

– попереджуйте працівників про включення пневмотранспортера (транспортера), укладача грубих кормів світловим або звуковим сигналом;

– завантажуйте транспортер, завантажувальний бункер, грейфер рівномірно, не допускайте їх перевантаження;

– не кладіть і не залишайте після ремонту на транспортері, в завантажувальному бункері, на грейфері інструмент і сторонні предмети;

– не торкайтесь руками натяжних роликів, стрічок транспортерів, електродвигунів та інших рухомих частин під час роботи обладнання сіносховищ;

– не поправляйте на ходу вантаж на стрічці транспортера;

– проводьте видалення предметів, що застряли, після повної зупинки робочих органів машин і обладнання, електро­двигунів і вентилятора;

– транспорт під час навантаження кормів у сіносховища чи вивантаження їх звідти під монорейкою подавайте зі сторони приводу;

– проводьте очищення пневмотранспортера через спе­ціально призначені люки;

– під час роботи на укладачі грубих кормів працівник, що керує приводом візка і механізмом грейфера, повинен слідкувати за сигналами працівника, який знаходиться в кузові транспорту і забезпечує захват вантажу грейфером.

3.4.4. Під час розбирання скирти і вивантаженні кормів із сіносховищ не допускайте утворення нависаючих козирків.

3.4.5. Слідкуйте, щоб у соломі (сіні), що подається на скирту, в завантажувальний бункер, на транспортер тощо, не було сторонніх предметів (камінці, дрючки тощо).

3.4.6. Працюйте в рукавицях і захисних окулярах, щоб запобігти пораненню рук, очей гострими кінцями соломи (сіна), а також засмічуванню очей.

^

3.5. Досушування сіна3.5.1. Не включайте в електричну мережу установку з несправною ізоляцією, із знятими захисними кришками.

3.5.2. Не доторкуйтесь до обірваних проводів або кабелів.

3.5.3. Не усувайте несправності під час роботи установки, не торкайтесь до рухомих частин. Технічне обслуговування та ремонт вентилятора виконуйте при повній його зупинці і відключенні від електромережі згідно з інструкцією заводу-виготовлювача.

3.5.4. Заміну нагрівальних елементів виконуйте при відключеній від електромережі установці.

3.5.5. Регулярно перевіряйте температуру у скирті, яка повинна бути не більше 36°С. Не допускайте перегріву установки. Установку з повітронагрівачем розміщуйте від скирти на віддаль не менше 5 м.

3.6. Силосування3.6.1. Під час маневрування транспортного засобу не мож­на стояти на його підніжках, бортах, причіпних пристроях тощо.

3.6.2. Для обслуговування трактора під час силосування виділяється не більше двох допоміжних працівників.

3.6.3. До трамбуючого трактора під час руху працюючі можуть наближатися не ближче 5 м по ходу і 2 м збоку.

Під час стягування маси працюючому слід знаходитись не ближче 2 м від бортів транспортного засобу.

3.6.4. Зчеплення тросових пристроїв з трактором слід проводити тільки після його повної зупинки і виключення передачі, при цьому спеціально виділений працівник, що проводить з’єднання троса з трактором, повинен знаходитись справа відносно положення тракториста.

3.6.5. Роботи по внесенню консервантів в силосну масу виконуйте не менше ніж двома працівниками.

3.6.6. При баштовому методі закладання силосу не можна знаходитись в башті при перервах подачі маси більше 2 годин. Після таких перерв і після знаходження башти в неробочому стані відновлення робіт можна проводити тільки після провітрювання башти протягом 2 годин, а потім – після пері­одичного провітрювання протягом 15–20 хв.

^

4. Вимоги безпеки після закінчення роботи4.1. Машини з приводом від електродвигуна відключіть від мережі.

4.2. Приведіть в порядок робоче місце. Очистіть інструмент, пристрої і покладіть у відведене місце.

4.3. Вимийте руки і обличчя теплою водою з милом або прийміть душ.

4.4. Повідомте керівника робіт про всі несправності, помічені в процесі роботи, і вжиті заходи до їх усунення.

^

5. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях5.1. У разі виникнення пожежі на стаціонарних об’єктах викличте пожежну охорону, сповістіть керівника робіт і візьміть участь в ліквідації осередку загоряння.

5.2. При ураженні працівника електричним струмом як можна швидше вивільніть потерпілого від його дії (тривалість дії струму визначає важкість травмування), для цього швидко відключіть рубильник або інші пристрої.

5.3. При виникненні пожежі в електроустановках перший, хто побачив пожежу, повинен сповістити про це пожежну охорону, відповідального за електрогосподарство, керівника робіт.

У випадку травмування працівника надайте йому долікарську допомогу, а потім викличте лікаря. якщо це неможливо, доставте потерпілого до медичного закладу.

________________________ ________________ _________________

(посада керівника підрозділу (особистий підпис) (прізвище, ініціали)

/організації/ - розробника
УЗГОДЖЕНО:
Керівник (спеціаліст)

служби охорони

праці підприємства ______________ _______________

(особистий підпис) (прізвище, ініціали)
Юрисконсульт ______________ _______________

(особистий підпис) (прізвище, ініціали)
Головний технолог ______________ _______________

(особистий підпис) (прізвище, ініціали)Схожі:

Затверджено iconЗатверджено
...
Затверджено iconЗатверджено затверджено
Змагання проводяться з метою вивчення динаміки розвитку спортивного орієнтування як масового виду спорту, І його популяризації як...
Затверджено iconЗатверджено Умови прийому до вищих навчальних закладів України в 2012 році
Відповідний наказ підписано Міністром освіти І науки, молоді та спорту Дмитром Табачником та затверджено Міністерством юстиції 20...
Затверджено iconЗатверджено Затверджено Наказом відділу освіти Рішенням районної ради
Мшанецька загальноосвітня школа І-ІІ ступенів заснована на майні, що є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ, міста...
Затверджено iconЗатверджено

Затверджено iconЗатверджено

Затверджено icon"затверджено"

Затверджено iconЗатверджено

Затверджено iconЗатверджено

Затверджено iconЗатверджено

Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка