Сьогодні ми проведемо незвичайний конкурс «Дорожня мозаїка», який буде складатися з кількох турів. (Клас ділиться на кілька команд. Команди, які краще виконали завдання, отримують заліковий бал). І тур. Загадковий. Всім вона давно знайома
Скачати 59.19 Kb.
НазваСьогодні ми проведемо незвичайний конкурс «Дорожня мозаїка», який буде складатися з кількох турів. (Клас ділиться на кілька команд. Команди, які краще виконали завдання, отримують заліковий бал). І тур. Загадковий. Всім вона давно знайома
Дата конвертації16.07.2013
Розмір59.19 Kb.
ТипКонкурс
uchni.com.ua > Спорт > Конкурс


Мозаїка в гості до нас завітала,

Вмить тиша у класі відразу настала.

У подорож містом вона запросила,

У будь-якій справі знання – це сила!

 • Сьогодні ми проведемо незвичайний конкурс «Дорожня мозаїка», який буде складатися з кількох турів.

(Клас ділиться на кілька команд. Команди, які краще виконали завдання, отримують заліковий бал).
І тур. Загадковий.

 1. Всім вона давно знайома,

Всіх вона веде додому.

Їздіть нею в місті та в селі.

Різні машини – великі та малі. (Дорога)

 1. Всім перехожим я моргаю,

Щоб пильно глянути на мене,

Тому що я три ока маю:

Червоне, жовте та зелене. (Світлофор)

 1. Покурилася кура

Повз нашого двора –

З двома гнутими рогами

З двома взутими ногами,,

З одним оком на чолі,

І з сідоком на сідлі. (Мотоцикл)

 1. З рогами – та не коза,

Є сідло – та не кінь.

З педалями – та не рояль.

З дзвінком – та не двері. (Велосипед)

 1. Навесні гуляти ходить,

І пшеничні зерна

Висіває він ретельно

У родючу землю.

І хоч сильний, але має

Лагідний характер,

Кожен добре його знає,

Це, хлоп’ята, … (Трактор)

 1. По драбині дві змії повзуть

І на собі хатки везуть,

У тих хатках людей багато,

Як, діти, ці хатки звати? (Поїзд)

 1. Я не їм вівса і сіна,

Дайте випити бензину,

Усіх коней обжену,

Кого хоч наздожену. (Автомобіль)

 1. Дім по вулиці повзе,

На роботу всіх везе.

Не на курячих ногах –

У гумових чобітках. (Автобус)
ІІ тур. Доповни правила зразкових пасажирів.

 1. Дотримуйся черги … (під час посадки в трамвай, тролейбус, автобус).

 2. Обов’язково … (оплачуй проїзд).

 3. Поступайся місцем … (інвалідам, жінкам, старим, малюкам).

 4. Не їж у … (вагоні метро, в салоні тролейбуса, трамвая, автобуса).

 5. Стій у проході боком, з … (правої) сторони.

 6. Пропусти вперед … (тих, хто виходить раніше).

 7. Не сиди у вагоні, поклавши … (ногу на ногу; твоє взуття може забруднити одяг сусіда).

 8. Не відволікай … (від роботи водія).

 9. Поводься … (чемно, ввічливо).

 10. Заходь до салону через … (задні двері).

 11. Виходь через … (передні двері).

 12. Побачивши знайомого не можна … (кричати на весь автобус).


ІІІ тур. Що ти знаєш про ці види транспорту?

(тролейбус, автобус, трамвай, велосипед)

 • Автобус (франц. autobus, від auto(mobile) - автомобіль та латин. (omni)bus – для всіх) – пасажирський автомобіль громадського користування.

 • Тролейбус – вид громадського транспорту з електроживленням від підвісної контактної мережі, призначений для перевезення пасажирів від 9 до 170 осіб. (Тролейбус (англ. trolleybus, від trolley – контактний провід і bus – автобус). У нашій країні перший тролейбус було створено 1933 року.

 • Трамвай – (англ. tramway, від tram – вагон і way – шлях). Перші трамваї з’явились у 80-х роках ХІХ століття.

(Діти розповідають усе, що знають про ці види громадського транспорту, цікаві випадки, історії, свідками або учасниками яких вони були).

 • Слово «велосипед» має походження від латинських слів «велокс» - швидкий і «педіс» - нога. У перекладі дослівно «швидконіг». З’явився велосипед у ХІХ ст. Оскільки в цій машині рушійною силою – «двигуном» - були людські ноги, то й назвали її відповідно, використавши два латинських слова: швидконіг.

Велосипед – дуже зручна машина. Нею користуються і дорослі і діти. У деяких країнах велосипед є основним видом транспорту.

Історія сучасного велосипеда почалася з дерев’яного самоката, який придумав майже 500 років тому видатний італійський художник, вчений, лікар, механік Леонардо да Вінчі. Він зробив креслення велосипеда, але виготовити не вдалося.

У ХІХ ст. німець Драйз зробив бігову машину, яка була схожа на велосипед, щоб їхати, потрібно було відштовхуватися ногами від землі.

Перший в історії велосипед був виготовлений в Англії 1839 року. Його вага 34кг. Машина була зроблена з вигнутого дерева і залізних коліс із гумовими шинами. Педалі з’єднувались із заднім колесом і приводились у дію ногами.
ІV тур. Обміркуй ситуації.

а) Тетянка та Оленка помітили одна одну тільки при виході з трамваю. Зійшовши на зупинці, вони, радіючи зустрічі, наперебій почали розповідати одна одній, як провели канікули. Дівчата зовсім не помічали, що, розмовляючи, опинились, на дорозі. Водій вантажівки, побачивши дівчат в останню мить, засигналив і різко загальмував. Дівчата з несподіванки аж підскочили:

- хіба можна з таким виском гальмувати – на смерть перелякали! – обурилися вони.

- Що б ви пояснили Тетянці та Оленці, якби були свідками цієї пригоди? Які правила вони порушили?

б) У переповненому автобусі втомлені пасажири ввечері поверталися додому. Вільних місць не було. Миколка однією рукою тримався за поручень, в іншій було морозиво. В автобусі було жарко, морозиво почало танути. Хлопчик не встигав підхоплювати язиком стікаючі краплі. Автобус розхитувався з боку в бік, і солодкі краплі розліталися та падали на плечі пасажирів, що сиділи. Коли літній чоловік здивовано підвів очі, не розуміючи, що відбувається, Миколка нахабно сказав:

- Неввічливо, громадянине, дивитися людині в рот, коли вона їсть!

- Чи можна назвати Миколку вихованим? Яких правил він не дотримувався?

в) Після уроків Сашко з Галинкою вирішили поїхати до Палацу спорту, щоб записатися в спортивні секції. Зручно вмостившись на передніх сидіннях трамвая, вони захоплено обговорювали сьогоднішню контрольну роботу. Пасажири заходили й виходили, але діти зовсім не звертали на них увагу. А біля них стояла старенька бабуся, важко спираючись на спинку сидіння. Через декілька зупинок Сашко запитав у неї, чи скоро буде зупинка «Спортивна». Невдовзі Галинка уточнила, чи не проїхали вони свою зупинку. Приїхавши до місця призначення, діти весело вистрибнули з трамвая.

- Як ви вважаєте, чи можна пишатися такими «чемпіонами»? Про що не можна забувати, їдучи між людей у транспорті?

г) До школи поспішали дві дівчинки Надійка і Оленка. Тільки-но дівчатка підійшли до переходу, а назустріч їм – дідусь. Він обмацував поперед себе дорогу довгим сучкуватим ціпком.

- Давай допоможемо йому, - сказала Надійка подружці. – Він же зовсім не бачить.

- Та ти що! Ми ж запізнимося на урок, - відповіла Оленка й побігла вперед. А Надійка постояла мить, рішуче підійшла до дідуся, допомогла перейти через дорогу.

- Як ви думаєте, як учителька оцінила вчинок дівчинки, адже вона запізнилася на урок?

V тур. Продовж перелік видів транспорту.

 1. За призначенням автомобілі бувають … (пасажирські (легкові й автобус); вантажні; спеціальні (пожежні, комунальні, автокран); гоночні; спеціалізовані – з особливою конструкцією кузова (лісовоз, скотовоз, цементовоз, молоковоз, рефрижератор та ін..))

 2. Міський громадський транспорт – це … (тролейбуси, автобуси, маршрутні таксі, метро).

 3. Залізничний транспорт – це … (електрички, потяги).


V І тур. Конкурс мультфільмів із пригодами на вулицях і дорогах.

 1. Перелічіть, у якому транспорті і які пригоди відбувалися з улюбленими вами персонажами в мультфільмі «Ну, постривай!...»

 2. Доповніть перелік мультфільмів на цю тему.


VІ тур. Конкурс капітанів.

Капітани команд уявляють себе водіями громадського транспорту.

 • Які нові знаки ви б придумали і повісили в салонах своїх транспортних засобів? (Не смітити, не галасувати, не їсти, не ставити ноги на сидіння, бути ввічливими тощо)


VІ тур. Склади казку.

Команди мають придумати невеличку казочку «Розшуки викраденого лисицею Півника» з використанням таких речей: чобіт-скороходів, пічки без номерних знаків та габаритних вогників, тришвидкісної мітли марки «Яга».
Ось і підійшла до кінця наша зустріч. Ви всі гарно і достойно змагалися. Ми впевнені, що гра стала веселим уроком і корисним для наших команд-учасниць.

А в змаганні немає переможців і переможених, бо перемогла дружба

Дружба, дружба над усе,

Дружба радість нам несе.

Дружба всім нам дорога,

Дружба жити помага.

Схожі:

Сьогодні ми проведемо незвичайний конкурс «Дорожня мозаїка», який буде складатися з кількох турів. (Клас ділиться на кілька команд. Команди, які краще виконали завдання, отримують заліковий бал). І тур. Загадковий. Всім вона давно знайома iconКонкурс «Найрозумніший»
Добрий день, діти! Сьогодні ми проведемо цікаве заняття. Це буде конкурс «Найрозумніший». Він складатиметься з багатьох цікавих ігор...
Сьогодні ми проведемо незвичайний конкурс «Дорожня мозаїка», який буде складатися з кількох турів. (Клас ділиться на кілька команд. Команди, які краще виконали завдання, отримують заліковий бал). І тур. Загадковий. Всім вона давно знайома iconЧи знаєте Ви, що слово „школа" у перекладі з грецького означає „дозвілля"?
В нашій грі беруть участь три команди. (Ведучий називає команди та їх капітанів. Капітанами заздалегідь були підібрані команди, що...
Сьогодні ми проведемо незвичайний конкурс «Дорожня мозаїка», який буде складатися з кількох турів. (Клас ділиться на кілька команд. Команди, які краще виконали завдання, отримують заліковий бал). І тур. Загадковий. Всім вона давно знайома iconВідкриті тестові завдання завдання з розгорнутою відповіддю
Завдання потребують досить стислої, але все ж розгорнутої відповіді, яка може складатися як з кількох слів, так І з кількох речень....
Сьогодні ми проведемо незвичайний конкурс «Дорожня мозаїка», який буде складатися з кількох турів. (Клас ділиться на кілька команд. Команди, які краще виконали завдання, отримують заліковий бал). І тур. Загадковий. Всім вона давно знайома iconКонкурс капітанів
Клас ділиться на дві команди (можна також проводити гру між класами). Кожна команда обирає собі назву
Сьогодні ми проведемо незвичайний конкурс «Дорожня мозаїка», який буде складатися з кількох турів. (Клас ділиться на кілька команд. Команди, які краще виконали завдання, отримують заліковий бал). І тур. Загадковий. Всім вона давно знайома iconКонкурс презентація команди велика Британія
За умовами гри команди можуть складатися як із представників одного класу, так із представників різних класів. Кожна команда заздалегідь...
Сьогодні ми проведемо незвичайний конкурс «Дорожня мозаїка», який буде складатися з кількох турів. (Клас ділиться на кілька команд. Команди, які краще виконали завдання, отримують заліковий бал). І тур. Загадковий. Всім вона давно знайома iconКоманди пересилки І команди передачі управління мета роботи
Мета роботи: Метою лабораторної роботи є отримання знань про режими адресації мп i8088, основні команди пересилання, команди переходу...
Сьогодні ми проведемо незвичайний конкурс «Дорожня мозаїка», який буде складатися з кількох турів. (Клас ділиться на кілька команд. Команди, які краще виконали завдання, отримують заліковий бал). І тур. Загадковий. Всім вона давно знайома icon1. Конкурс "Дуель"
Сьогодні ми проведемо наш урок у вигляді гри – відчуємо себе справжніми піратами
Сьогодні ми проведемо незвичайний конкурс «Дорожня мозаїка», який буде складатися з кількох турів. (Клас ділиться на кілька команд. Команди, які краще виконали завдання, отримують заліковий бал). І тур. Загадковий. Всім вона давно знайома iconКонкурс складався з двох турів: теоретичного та практичного. Теоретичний...
На Донеччині відбувся ІІ (обласний відбірковий) етап Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності серед учнів птнз
Сьогодні ми проведемо незвичайний конкурс «Дорожня мозаїка», який буде складатися з кількох турів. (Клас ділиться на кілька команд. Команди, які краще виконали завдання, отримують заліковий бал). І тур. Загадковий. Всім вона давно знайома iconТема: Невагомість. Перевантаження
Кожному гравцеві вручають емблему його команди І номер, що відповідає його посаді. Перед змаганням команди отримують завдання скласти...
Сьогодні ми проведемо незвичайний конкурс «Дорожня мозаїка», який буде складатися з кількох турів. (Клас ділиться на кілька команд. Команди, які краще виконали завдання, отримують заліковий бал). І тур. Загадковий. Всім вона давно знайома iconКонкурс: «Що,де,коли?»
За його допомогою ви більше дізнаєтесь про книгу: як вона виникла, з чого складається, як виникло книгодрукування, як працювати з...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка