Урок-тренінг для учнів 3-4 класів
Скачати 65.74 Kb.
НазваУрок-тренінг для учнів 3-4 класів
Дата конвертації09.08.2013
Розмір65.74 Kb.
ТипУрок
uchni.com.ua > Спорт > Урок
Т.П. Дощенко,

вчитель початкових класів

Тарасівського НВК

«ЗШ І-ІІІ ступенів – ДНЗ»

Новгородківської районної ради
ХОЧЕШ БУТИ ЗДОРОВИМ – РУХАЙСЯ!

(Урок-тренінг для учнів 3-4 класів)
Мета та завдання: формування у школярів свідомого ставлення до здорового способу життя та систематичних занять фізичними вправами; розкриття значення активного відпочинку для здоров’я людини; виховання почуття прекрасного, вміння цінувати красу рухів.

Обладнання: правила тренінгу (плакат «Сонечко»), правила роботи в групі, завдання для груп, папір, олівці, фломастери, м’яч, таблиця «Берег сподівань та звершень», паперові човники.

^ Хід заняття

І. Вступна частина

1. Знайомство. Вправа «Віночок побажань».

Діти стають у коло, по черзі передають м’яч, називаючи своє ім’я та побажання наступному учаснику.

^ 2. Вправа «Правила групи». Оформлення плаката «Сонечко».

- Яке з наших правил допоможе спортсменові досягти успіху? Ми створимо їх разом.

На промінчиках сонечка учасники пишуть правила, яких вони пропонують дотримуватися та прикріпляють їх на плакаті «Сонечко».

Правила роботи в групі: приходити вчасно; бути позитивним; говорити коротко; один говорить – всі слухають; бути доброзичливим; кожна думка має автора; бути толерантним.

^ 3. Актуалізація теми тренінгу.

1) Гра «Розсипанка»

- Зберіть слова і прочитайте вислів:

здоров’я * рух * – це (Рух – це здоров’я).

2) Технологія «Займи позицію».

- Поміркуйте, чи погоджуєтеся ви з думкою, що «рух – це здоров’я» і займіть позицію під словом «так» чи «ні». (Учні стають біля столу з відповідною табличкою).

- Доведіть свою думку.

- Як ви гадаєте, про що йтиме мова на тренінгу?

- Отже, тема нашого тренінгу: «Рух – це здоров’я».

^ 4. Вправа «Очікування».

- Що ви очікуєте від уроку? Кожен із вас має паперовий човник, висловіть свої очікування, напишіть їх на листочку-кораблику і прикріпіть на плакаті «Берег сподівань».

ІІ. Основна частина

^ 1. Технологія «Мозковий штурм».

- Назвіть види рухової активності. (Діти називають, а вчитель фіксує відповіді на дошці).

Запис на дошці: ранкова гімнастика, фізкультхвилинки, уроки фізкультури, рухливі ігри, прогулянки, катання на санчатах, лижах, велосипедах, заняття у спортивних секціях (футболу, волейболу, баскетболу, гандболу, тенісу), танці, фізичні вправи, посильна праця, туризм, активний відпочинок тощо).

^ 2. Робота в групах.

Учасники об’єднуються в дві групи за словам: «фізкультура», «спорт». Завдання:

1 група: пояснити, яка користь від проведення ранкової гімнастики, фізкультхвилинок та уроків фізкультури.

2 група: пояснити, яка користь від проведення рухливих та спортивних ігор та посильної праці.

Презентація кожної з груп.

^ 3. Руханка «Футбол».

Правила гри. Стати у коло, нагнутися. Ноги поставити так, щоб вони торкалися ніг сусіда. Руки – «воротар», ними треба захищати «ворота» (простір між ногами). Важливо забити м’яч у ворота іншого і не пропустити його у власні. Пропускаєш один гол – прибираєш одну руку, ще один – виходиш з гри.

^ 4. Інформація «Довідкового бюро».

1) Рух – це життя.

Вчитель. - Гарна постава – це не тільки краса, а й здоров’я.

- Як ви гадаєте, це краса природна чи набута? (Відповіді дітей, узагальнення вчителя).

- Так, багато що залежить від спадковості, але й не менше залежить від індивідуального розвитку. А щоб розвиватися – потрібно рухатись. Рух – це природна біологічна потреба людини. Діти, які мало рухаються, ростуть кволими, слабими, вони не впевнені у своїх силах, гірше вчаться.

- Допомогти можуть фізичні вправи, завдяки виконанню яких підвищується рівень обміну речовин і поліпшується діяльність усіх найважливіших функціональних систем організму.

- Ось чому режим дня школяра має передбачати якомога більшу рухову активність. Це, як ви вірно зазначали, ранкова гімнастика, фізкультхвилинки, фізичні вправи, прогулянки, катання на санчатах, лижах, велосипедах, заняття у спортивних секціях, посильна праця тощо.

- Розглянемо окремі з них. (Називаючи окремі види рухової діяльності, вчитель прикріплює листочки з написами на них під виразом «Рух – це життя», з’єднуючи їх стрілочками).

2) Ранкова гімнастика.

- Хто з вас робить зранку гімнастику? Як часто ви це робите? (Діти піднімаються на слова «зрідка», «щоранок»).

- А у чому перевага ранкової гімнастики перед іншими видами рухової діяльності? Звичайно, вона проводиться щоденно. Ранкова зарядка позитивно впливає на фізіологічні процеси в організмі: покращується процес обміну речовин, кровообіг, дихання стає глибшим.

- Отже, день бажано розпочинати з ранкової гімнастики.

3) Фізкультхвилинки. - Їх ми проводимо на кожному уроці. Вони дуже потрібні, бо ви швидко втомлюєтесь, знижується увага і працездатність. Фізкультхвилинки – це набір вправ і вони можуть бути образні.

- Як це? (Педагог пропонує дітям зобразити рухи тварин, рухи машин, добре знайомі трудові процеси).

– Коли цікавіше виконувати ці вправи? Звичайно, коли вони супроводжуються приговорюванням віршів, мов би маленька вистава. Вона створює емоційний підйом, вносить елемент зацікавленості.

- Музика, впливаючи емоційно, робить фізкультхвилинки привабливими, організовує дітей. Крім того, вона регулює темп і ритм рухів, тим самим сприяючи більш чіткому і правильному їх виконанню. (Діти виконують кілька легких вправ під музику).

4) Ігри.

Вчитель. Чи любите ви гратися у різні ігри?

  • Гра входить у ваше життя з раннього віку. У грі ви пізнаєте нове, набуваєте різних навичок і вмінь. Недарма гру називають «восьмим чудом світу». Не дивно, що гра викликає інтерес і в непосидючих хлопчиків, і в сором’язливих дівчаток. Перевтілюючись у персонажів гри, кожен з вас стає сміливими і відважними, вольовими і кмітливими, а також.

- Звичайно, особливо подобаються вам рухливі ігри. У процесі гри школярі загартовуються не лише фізично, у них розвивається уява, пам’ять, наполегливість і воля.

5) Спорт.

- Рухливі ігри, волейбол, баскетбол, футбол, які ви любите і якими займаєтесь, – це різноманітні види спорту.

  • Назвіть рухливі ігри, які є видами спорту. (Діти називають, а вчитель на дошці прикріплює листки з назвами видів спорту під словом «спорт»).

  • Хто з вас займається у спортивних секціях чи гуртках? (Діти піднімаються і називають спортивні секції та гуртки, а останні їх вітають аплодисментами).

- Тож на вас чекають стадіони, спортивні майданчики, бігові доріжки, лижні траси – всього й не перелічити. Вибирайте, що вам до вподоби і не баріться. Та й на уроках фізкультури використовуйте кожну хвилину для покращення свого здоров’я.

6) Фізична праця.

Вчитель. - Посильна фізична праця – це теж рух, і дуже корисний. Наш український народ завжди цінував працю. Їй присвячені вірші, пісні, прислів’я, казки. (Дітям пропонується назвати прислів’я про працю).

7) Танок.

Вчитель. - Танок – хвилюючий і прекрасний вид мистецтва, бо не тільки відображає життя, а й є життям. А ще танок виховує і культуру поведінки.

Танці – це також емоційна насолода. Вони розвивають відчуття ритму, активізують діяльність легень і серця, виробляють правильну поставу, піднімають настрій, позитивно впливають на здоров’я. Кожен з нас у своєму житті мав нагоду потанцювати. А серед нас є учні, що є учасниками танцювальних гуртків, ансамблів. Привітаємо їх. (Названі діти піднімаються, а останні вітають їх аплодисментами).

^ 5. Робота у групах.

Об’єднання учасників у три групи за видами м’ячів: волейбольний, футбольний, баскетбольний.

Завдання:

І групі учнів – підготувати і провести рухливу гру;

ІІ групі учнів – розробити і провести комплекс вправ ранкової гімнастики;

ІІІ групі учнів – підібрати вправи і провести фізкультхвилинку.

^ Презентація груп.

Висновок:

  • Отже, щоб бути здоровим – треба рухатися.

  • Це означає: робити щоденно ранкову гімнастику, бути активним при проведенні фізкультхвилинок, рухливих ігор, займатися спортом, танцями, посильною фізичною працею тощо.

ІІІ. Заключна частина.

^ 1. Вправа «Відкритий мікрофон».

- Для чого людині потрібно рухатися?

- Чи робите ви ранкову гімнастику?

- Назвіть види спорту, якими ви займаєтеся чи хочете займатись.

- Назвіть свої улюблені рухливі ігри.

- Хто з вас ходив у туристичний похід? Чим він вам запам’ятався?

- Чому фізичні вправи (чи посильна фізична праця) приносять користь людині?

- У чому підступність малорухомості?

2. Підсумок.

- Діти, чиї сподівання справдилися?

- Перенесіть свої кораблики до берега звершень?

^ 3. Зворотний зв’язок та гра-прощання.

Учні стають в коло і передають один одному м’яч, називаючи вид рухової активності, який подобається найбільше і висловлюють побажання іншим бути спритними, витривалими, упевненими в собі, організованими, красивими, стрункими, жвавими…

Література:

1. 20 позакласних заходів. 1-4 класи [Текст] / Упоряд. Ю.Є. Бардакова. – Харків : Вид. група «Основа», 2009.

2. Бибик Н.М. Основи здоров’я. Підручник для 3 класу [Текст] / Н.М. Бибик, Т.Є. Бойченко, Н.С. Коваль, О.І. Манюк. – К. : Навчальна книга, 2003.

3. Бутрім В.Л. Казка вчить. Збірник нестандартних дидактичних матеріалів з основних дисциплін. 1-4 класи [Текст] / В.Л. Бутрім. – Харків : Вид. групи «Основа», 2006.

4. Народні ігри. Для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку [Текст] / Упоряд. Ю.Є.Бардакова. – Харків : Вид. група «Основа», 2007.

Схожі:

Урок-тренінг для учнів 3-4 класів iconМетодичні рекомендації щодо проведення Уроку ґендерної грамотності...
Засідання шкільного методичного об’єднання класних керівників «Гендерне виховання школярів»
Урок-тренінг для учнів 3-4 класів iconТренінг з елементами гри для учнів 2-3 класів
Мета та завдання: поглибити знання учнів про традиційні свята, звичаї, обряди, народні ігри та забави українців, які сприяють зміцненню,...
Урок-тренінг для учнів 3-4 класів icon«Україна наш спільний дім», «Мій рідний край у незалежній Україні» 01. 09. 2011 р
Урок може бути проведений одночасно для всіх учнів 9-11 класів, або для паралелей класів у актовій залі, читальній залі бібліотеки...
Урок-тренінг для учнів 3-4 класів icon«Елементи тренінгу на уроках основи здоров’я у початкових класах»...
Тренінг – форма групової роботи, яка забезпечує активну участь І творчу взаємодію учасників між собою І з учителем. Хоча тренінг...
Урок-тренінг для учнів 3-4 класів iconДовідка щодо результатів проведення профорієнтаційної діагностичної...
В анкетуванні прийняло участь 528 (91%) учнів 9 класів та 487 (93%) учнів 11 класів
Урок-тренінг для учнів 3-4 класів iconТренінг спілкування для учнів 4-6-х класів розробка О. Лещинської
Ртг, оскільки при проведенні такої гри у кожному окремому випадку власне ведучий вигадує сюжет І ролі залежно від тих завдань, які...
Урок-тренінг для учнів 3-4 класів iconЗошит з історії стародавнього світу для 6-их класів: плани підготовки...
Посібник, який пропонується Вашій увазі, орієнтовано на учнів 6-х класів загальноосвітніх закладів України
Урок-тренінг для учнів 3-4 класів iconПлан проведення тижня біології та географії Понеділок, 13. 02. 2012
Пізнавально-інформаційна гра для учнів 7-8-х класів«Навіщо тваринам потрібні хвости». 6-й урок. Ведмідь А. О
Урок-тренінг для учнів 3-4 класів iconГрафік проведення тижня математики, фізики та інформатики
«Подорож до Комп'ютерленду» розважальний захід з інформатики для учнів 2-х класів. 4-й урок. Черевко В. В
Урок-тренінг для учнів 3-4 класів iconУрок-тренінг «За здоровий спосіб життя» тема : Правда про тютюн
Мета: Надати учням достовірну інформацію про тютюн І тютюнопаління, розвінчати поширені міфи про популярність І магічність властивості...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка