Урок фізкультури, 9-й клас Мета уроку




Скачати 114.63 Kb.
НазваУрок фізкультури, 9-й клас Мета уроку
Дата конвертації20.09.2013
Розмір114.63 Kb.
ТипУрок
uchni.com.ua > Спорт > Урок
04.03.2013 Волейбол

Урок фізкультури, 9-й клас
Мета уроку: розвивати естетичні якості (статури, куль­тури рухів тощо); формувати в учнів зацікавленість до за­нять фізичною культурою і спортом, почуття відповідаль­ності й колективізму засобами роботи в групах; сприяти вихованню морально-вольових рис (сили волі, витримки, самовладання, дисциплінованості, впевненості у своїх силах).

Завдання уроку: повторити теоретичний матеріал із волейболу (досягнення українських волейболістів); розвивати фізичні якості та рухову активність під час виконан­ня фізичних вправ; сприяти правильному фізичному розвитку школярів.

Вид та форма уроку: комбінований.

Інвентар: волейбольні м'ячі, волейбольна сітка, магнітофон.

Місце проведення: спортивний зал.

Хід уроку


з/п



Зміст навчального матеріалу



^ Дозування, медична група

Організашйно-методичиі вказівки

Основна

Підготовча

Спеціальна






І. Підготовча частина (15 хв)

1

Організований перехід до місця занять

Шикування в одну шеренгу, привітання, рапорт

30 с

30 с

30 с

Шикування біля лінії. Рапорт

за встановленою формою. Перевірка

наявності спортивної форми

2

Вимірювання ЧСС

15с

15 с

15 с

Поцікавитися самопочуття учнів. На заняттях фізкультурою кожен учень має стежити за зміною стану свого організму під час фізичних навантажень

3

Повідомлення завдань уроку. Повторити теоретичні знання з волейболу

2хв

2хв

2хв

Повідомити та пояснити завдання на урок, переконатися, що учні все розуміли. Перевірити теоретичні знання учнів про волейбол




^ Досягнення українських волейболістів

Історія. Походження сучасного волейболу. Винахідником волейболу вважається Вільям Джон Морган, викладач фізичного виховання коледжу Асоціації молодих християн (YМСА) у місті Холіоке (штат Массачусетс, США). 9 лютого 1895 р. у спортивному залі він підвісив тенісну сітку на висоті 197 см, і його учні, кількість яких на майданчику не обмежувалася, почали перекидати через неї баскетбольний м'яч. Морган назвав нову гру «мінтонет». Через рік гру демонстрували на конференції коледжів асоціації молодих християн у Спрінгфілді і за пропозицією професора Альфреда Т. Хальстеда її назвали «волейбол». У1897 р. було опубліковано перші правила гри у волейбол. Загальні ж правила гри сформувалися в 1915—1925 рр. У країнах Америки, Африки, Європи практикувався волейбол із шістьма гравцями, в Азії — з дев'ятьма або дванадцятьма гравцями на майданчику розміром 11 х 22 м без зміни позицій гравцями під час матчу. У 1922 р. було проведено перші загальнонаціональні змагання — в Брукліні відбувся чемпіонат YМСА за участю 23 чоловічих команд. Того ж року було утворено федерацію баскетболу і волейболу Чехословаччини — першу в світі спортивну організацію з волейболу. У другій половині 1920-х років виникли національні федерації Болгарії, СРСР, США і Японії. Тоді ж сформувалися головні аспекти техніки — подача, приймання, нападаючий удар і блок. На їх основі виникла тактика командних дій. У 1930-ті роки з'явилися груповий блок і страхування, варіювалися нападаючі й обманні удари. У 1936 р. на конгресі Міжнародної федерації з гандболу, що відбувався в Стокгольмі, делегація Польщі виступила з ініціативою організувати технічний комітет із волейболу як частину федерації з гандболу. Було утворено комісію, до якої увійшли 13 країн Європи, 5 країн Америки і 4 країни Азії. Членами цієї комісії як основні були прийняті американські правила з незначними змінами: виміри проводили в метричних пропорціях; м'яча можна було торкатися всім тілом вище від пояса; після того, як гравець торкнувся м'яча на блоці, йому було заборонено повторне торкання поспіль; висота сітки для жінок становила 224 см; зону подачі було чітко обмежено

4

Повторити: стройові вправи на місці

1хв

1хв

1хв

Фронтальний метод організації діяльності учнів. Виправляти помилки: підказкою, підрахунком, повторним поясненням, повторним виконанням

5

Правила БЖД на уроці

30 с

30 с

30 с




6

Перешикування з шеренги в одну колону


30 с

30 с

30 с

Виконувати за командою



















7

Повторення різновидів ходьби:

• похідним кроком;

• стройовим кроком;

• на зовнішньому

та внутрішньому боці ступні;

• ходьба на носках, руки
на поясі;

• ходьба на п'ятках, руки
за головою;

• похідним кроком

До 25 м

До 25 м

До 25 м

Фронтальний метод організації діяльності учнів. Нагадати, показати. Дистанція — 1 м. Стежити за поставою. Виправляти помилки: зауваженням, виправленням, підрахунком, повторним поясненням, повторним виконанням

8

Повторення різновидів бігу:

• повільний біг;

• стрибки правим (лівим) боком;

• біг «спиною» вперед;

• біг із переходом на ходьбу

До 30 м

До 20 м

До 15 м

Потоковий метод організації діяльності учнів: пояснити, показати. Виконувати за командами. Темп середній. Виправляти помилки: підказкою, підрахунком, порадою, зауваженням. Вправи виконувати по колу. Відстань — 20—30 м, темп середній, дистанція — 2 кроки. Дихання під час бігу має бути ритмічне. Останній учень пробігає вперед і стає першим (аж поки перший знову стане першим), темп виконання — швидкий. Учні, які належать до підготовчої та спеціальної групи, виконують вправи повільно

9

Ходьба з вправами на відновлення дихання


30 с

30 с

30 с

Дистанція — інтервал — на довжину

витягнутих рук. Виконувати

за командою

10

Комплекс ЗРВ з гантелями


5 хв

5 хв

5 хв







ІІ. Основна частина (25 хв)


1

Удосконалення стійки волейболіста:

• приставним кроком праворуч, ліворуч, уперед, назад.

^ Дихальні вправи на розслаблення в русі: 1—2 — руки вгору, вдих через ніс; 3—4 — нахил уперед-униз, руки вниз, видих




6 хв


6 хв


6 хв

Учитель слідкує за технікою виконання та виправляє помилки. Учень приймає положення: ноги на ширині плечей (одна на півступні попереду) зігнуті так, щоб колінні суглоби були над носками. Тулуб нахилений уперед, кисті прямих рук розмістити на коліна, погляд спрямувати вперед, спина пряма. Залишаючись у такому положенні, зігнути руки і розмістити їх перед тулубом — це і є положення середньої стійки. Демонструвати техніку бігу (учитель або кращий учень показують техніку виконання). Відновлення дихання



2

Удосконалення прийому і передачі м'яча двома руками згори в парах:

  • верхні передачі в парах уперед-угору точно партнерові й убік від нього;

  • багатократні передачі над собою, після кожної передачі подивитися на партнера;

  • після кожних двох передач — поворот на 180°.

Дихальні вправи на розслаблення на місці



По 10 разів

По 7 разів

По 6 разів,

або індивіду­альний підхід

Учитель слідкує за технікою виконання та виправляє помилки. У мить торкання м'яча пальці, кисті рук, передпліччя пом'якшують його поступальний рух. Далі відбувається погоджене розгинання ніг, тулуба й рук, м'ячеві надається поступальний рух угору-вперед. Руки розгинати повністю, кисті супроводжують м'яч, надаючи йому певного напрямку. Виконавши передачу, гравець приймає положення високої стійки. Учні СМГ виконують вправи тільки на техніку виконання або допомагають учителю. Відновлення дихання



3

Удосконалення прийому і передачі м'яча двома руками знизу в парах




По 10 разів

По 7 разів

5 разів, індивіду­альний підхід

Учитель слідкує за технікою та виправляє помилки. Виконавши випад — ноги зігнуті, передпліччя випрямлені, кисті з'єднані, погляд спрямований на м'яч — гравець приймає вихідне положення. Розгинаючи ноги і тулуб, він здійснює рух руками вперед-угору, підставляючи під м'яч нижню частину передпліччя, і виконує удар по м'ячу. Рух, що супроводжує м'яч, виконувати за рахунок подальшого розгинання ніг і тулуба, а також плавного зміщення рук уперед-угору вслід за м'ячем.

Учні СМГ виконують вправи тільки на техніку виконання або допомагають учителю. Відновлення дихання



4

Удосконалення прямого нападаючого удару:

нападаючий удар із зони 4 «з ходу» з другої передачі із зони 3. У зону 3 м'яч прямує із зони 5. Дихальні вправи на розслаблення на місці

По 10 разів

По 7 разів

5 разів, індивіду­альний підхід

Учитель слідкує за технікою та виправляє помилки. Учні СМГ виконують вправи тільки на техніку виконання або допомагають учителю. Відновлення дихання

5

Навчальна гра в волейбол.

^ Дихальні вправи на розслаблення на місці. Вимірювання ЧСС

6 хв

6 хв

Індивіду-альний підхід

Учні СМГ виконують вправи тільки на техніку виконання або допомагають учителю. Відновлення дихання

6

Вправи на розслаблення під музику

Дихальні вправи на розслаблення на місці. Вимірювання ЧСС

По 10 разів

По 10 разів

10 разів, індивіду­альний підхід

Учитель слідкує за правильним виконанням вправ на розслаблення та виправляє помилки. Учні СМГ виконують вправи тільки на техніку виконання або допомагають учителю. Відновлення дихання

^ III. Заключна частина (5 хв)

1

Шикування в одну шеренгу

30 с

Темп повільний

2

Вправи на дихання В.п. — стоячи.

1 — повільно зробити
максимальний видих;

2 — напруживши діафрагму,
випнути, наскільки можливо,
живіт уперед; 3 — не зменшуючи
випинання живота, зробити
повільний вдих, розширюючи
послідовно грудну за -
рахунок середніх і верхніх ребер,
підводячи плечі й ключицю;

4 — на вдиху затримати дихання і втягнути живіт; 5 — не розслабляючи діафрагми, зробити повільний видих

1 хв

1 хв

1 хв

Виконувати плавно, без ривків. Знімає втому і стимулює розумову діяльність

3

Підсумки уроку

Оцінити учнів за бальною системою

2хв

2хв

2хв

Акцентувати увагу на основних моментах уроку. Пояснити об'єктивність оцінювання

4

Вимірювання ЧСС

30 с

30 с

30 с




5

Домашнє завдання

Скласти комплекс вправ ранкової гімнастики з гантелями. Дихальні вправи на розслаблення

1 хв

1 хв

1 хв

Пояснити, показати

Схожі:

Урок фізкультури, 9-й клас Мета уроку iconУрок фізкультури з міжпредметним зв’язком з географією України
Мета уроку: формувати інтерес до уроків фізкультури, зокрема гри в баскетбол; сприяти гармонійному фізичному І духовному розвитку...
Урок фізкультури, 9-й клас Мета уроку iconУрок історії, 6 клас Тема уроку
Мета уроку: Шляхом використання ігрових форм роботи ( заочна екскурсія) закріпити та систематизувати знання учнів про падіння республіки...
Урок фізкультури, 9-й клас Мета уроку icon11-й клас Перші збори. Особливості фізичного виховання в 11-му класі
Нормативи та фізичні можливості учнів, їхнє ставлення до уроку фізичної культури (виступ учителя фізкультури)
Урок фізкультури, 9-й клас Мета уроку iconТема. Клас Головоногі молюски Мета уроку
Мета уроку: ознайомити учнів з основними особливостями організації та процесів життєдіяльності пред­ставників класу Головоногі, а...
Урок фізкультури, 9-й клас Мета уроку iconУрок читання 2 клас Вчитель: Решетова Ірина Вікторівна
Мета уроку : Вдосконалювати навичку правильного, виразного, свідомого читання. Формувати емоційно – оцінне ставлення до прочитаного,...
Урок фізкультури, 9-й клас Мета уроку iconТема уроку: трансформатор (11 клас) Мета уроку
Обладнання уроку: трансформатор лабораторний (36/42В), джерело змінної напруги вс-24, мультиметр dt-830B (або інший), з’єднувальні...
Урок фізкультури, 9-й клас Мета уроку iconКонспект уроку фізкультури для учнів 3 класу. Завдання уроку
Повторити загальнорозвивальні І спеціальні вправи для підготовки м′язів рук до роботи з м′ячем
Урок фізкультури, 9-й клас Мета уроку iconУрок 1/1 Тема. Електризація тіл. Два роди електричних зарядів
Мета уроку: познайомити учнів із явищем електризації тіл; довести існування двох типів зарядів І пояснити їхню взаємодію тип уроку:...
Урок фізкультури, 9-й клас Мета уроку iconУрок №5 12 клас Тема: Гліцерин як представник багатоатомних спиртів Мета
Галузі використання: парфумерія, медицина, шкіряне виробництво, текстильна промисловість. Щоб зрозуміти на чому базується їх використання,...
Урок фізкультури, 9-й клас Мета уроку iconУрок 34 Дата: 27. 01. 2010 Тема уроку
Освітня мета: вчити учнів висловлюватися за темою уроку, узагальнити лексичний матеріал
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка