Містечко «здоровий спосіб життя» мета
НазваМістечко «здоровий спосіб життя» мета
Дата конвертації18.03.2013
Розмір70 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Спорт > Документы
Містечко

«ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ»

МЕТА. Мотивація здорового способу життя, набуття знань і досвіду щодо власної безпеки; відповідального ставлення до власного здоров`я.


Фонтан Здоров’я

«Здоров'я - це не все, але все без здоров'я – ніщо»

Сократ.

Школа - це одна з перших сходинок багатоступеневої системи формування компетенцій у плані здорового способу життя. Як її пройде дитина - дуже важливо, тому що для держави, для нації здоровий спосіб життя - ідеологія соціальної стабільності та економічного процвітання.

Міцне здоров'я - основна умова повноцінного життя. Здоров'я дає можливість нам втілювати свої плани, успішно вирішувати життєві завдання та долати труднощі . Погіршення здоров'я дітей шкільного віку є не лише медичною, а й серйозною педагогічною проблемою. На жаль, стан здоров'я населення України з року в рік погіршується. Тривожним є стан здоров'я дітей та учнівської молоді в школі . Відмічається зниження рівня фізичного розвитку та фізичної підготовленості, збільшується кількість хронічних хвороб органів травлення, дихання, зору, опорно-рухового апарату, серцево-судинної системи. Зростає кількість нервово - психічних розладів в дітей, 6 учнів школи проживають в сім'ях, батьки яких хворіють на туберкульоз.

За результатами опитування, яке проводилося серед учнів 9-11 класів, палять тютюнові вироби 16% хлопців і 3% дівчат; знайомі з алкоголем 7% хлопців і 5% дівчат. Всі ці негативні фактори знижують рівень здоров'я учнів поряд з генетичними, соціально-економічними, екологічними чинниками . Доведено, що інтенсифікація навчального процесу, перевантаження на уроках і при виконанні домашніх завдань, велике сумарне добове навантаження на нервову систему негативно впливають на всі компоненти здоров'я учнів: уповільнюють розвиток, виснажуються адаптаційні резерви організму, викликається втома, деформується мотиваційна сфера, обмежуються успіхи в навчанні.

Ми зрозуміли, що навчаючи дітей і нехтуючи їхнім здоров'ям, ми губимо особистість, якій в кінці кінців не потрібні будуть всі знання на світі, якщо вона потрапить до полону шкідливих спокус. А їх безліч: відкрита мережа ігрових автоматів, вільний продаж алкоголю та тютюнових виробів, досить легка можливість придбати наркотики та "порно", аморальні телепередачі на екранах нашого телевізор а .А це все руйнує особистість цілком. Адже здоров'я - це не відсутність хвороб або фізичних дефектів, а й повне фізичне, духовне та соціальне благополуччя . Створивши у нашій Шкільній країні містечко «Здоровий спосіб життя»,ми тим самим заклали основи для забезпечення і розвитку фізичного, психічного, соціального та духовного здоров'я кожного учня шляхом використання засобів превентивного виховання . Стержнем системи роботи школи по формуванню здорового способу життя є проект «Від загальної превенції до компетентної особистості».

Реалізація завдань проекту включає в себе роботу по збереженню та зміцненню здоров’я учнів , яке включає в себе:

  1. Фізичне здоров'я.

  2. Духовне здоров'я.

  3. Екологічне здоров'я.

  4. Емоційне здоров'я.

  5. Інтелектуальне здоров'я.

  6. Професійне здоров'я.


Центр «Школа проти СНІДу»

Вчителі школи активно проводять традиційні тренінги з питань здоров'я, попередження шкідливих звичок, проблем розповсюдження наркоманії, ВІЛ-інфекції, розробляють власні тренінги, створюють нові тренінгові форми роботи з батьками, вчителями, дітьми та здійснюють трансформацію тренінгів в урочну систему школи.

Тренінги допомагають учням краще пізнати одне одного, позбутися негативних рис характеру, розвинути в собі силу волі, впевненість, оптимізувати в собі самооцінку. Все це допоможе їм відмовитися від ранніх статевих стосунків, тютюну, алкоголю, наркотиків, уміти протидіяти дискримінації.

Інтерактивна методика впровадження проекту « Школа проти СНІДу» допомагає учням на основі життєвих навичок набути «поведінковий імунітет» щодо збереження і зміцнення здоров'я.
^ Площа Спортивна

З учнями 1 - 6 класів проводяться валеопаузи та фізкультхвилинки рухливі ігри; для учнів 7-11 класів -танці на перервах.

В школі працюють спортивні секції: легка атлетика, спортивні ігри, спортивний гурток «Сильні, сміливі, спритні» . Учні залучаються до участі в спортивних змаганнях з футболу (5-7 класи); змаганнях з легкоатлетичного кросу, присвячених Дню працівника фізкультури і спорту; змаганнях з волейболу , присвячених дню Перемоги (8-11 класи). Щорічно проводяться змагання «Веселі старти» (1—4 класи) і «Старти надій »(6 - 7 класи). Проводяться спортивні спартакіади, свята з допризовною молоддю до Дня Збройних Сил України та Дня захисника Вітчизни (10- 11 класи).Серед учнів 5 - 11 класів організуються змагання «Нащадки козацької слави» (5-11 класи). Школярі приймають участь в районному фестивалі «Нащадки козацької слави».

Щорічно проводяться зустрічі з працівниками центру соціальних служб для молоді та комітету в справах молоді - координаторами програми «фізичний розвиток підлітка».

Протягом року проводяться бесіди щодо безпеки життєдіяльності, організовано виставка літератури на медичну і спортивну тематику, конкурси малюнків, плакатів, рефератів «Спорт - це здоров'я». Учні залучаються до роботи органів учнівського самоврядування (Міністерство фізкультури і спорту)

У школі проводиться вологе прибирання, провітрювання згідно санітарних норм, створені умови для миття рук; організовано питний режим; забезпечена робота внутрішніх туалетів.

Для дітей та батьків проводяться зустрічі з медичними працівниками, на яких висвітлюються питання збереження здоров'я дітей, дотримання правил санітарії,профілактична робота по застереженню інфекційних та кишкових захворювань.
^ Вулиця Духовності

З метою формування духовного здоров'я вивчаються індивідуальні особливості учнів, їхні інтереси та потреби. Проводяться виховні години, години спілкування на моральну тематику, організована пошуково - дослідницька робота.. У школі працює клуб « Стежками рідного краю»,який займається вивченням історії освіти у селі. Протягом року проводяться ділові ігри , інформаційно-розважальні програми: «Лідер року», «Простір моєї мрії».

Емоційне здоров'я розвивається шляхом збільшення позитивних почуттів під час проведення уроків та позакласних заходів,- на яких використовуються тренінги, інтерактивні ігри, для формування умінь і навичок поведінки у проблемних ситуаціях, прийняття рішень тощо. У школі проводяться тематичні виховні години: «Взаємини між людьми», «Цього можна уникнути» та ін. Емоційне задоволення приносить участь у тимурівській роботі, в акціях «Діти -дітям», «Ми - для себе».

Для розвитку інтелектуального здоров'я в школі працює клуб ерудитів, проводяться різні інтелектуальні ігри, вікторини, конкурси знавців, конкурс «Учень року», вечори –диспути , вечори запитань і відповідей. Учні приймають участь у шкільних та районних олімпіадах з навчальних предметів.

Для формування професійного здоров'я у школі проводиться профорієнтаційна робота, суспільно - корисна праця, олімпіади з трудового навчання, екскурсії на виробництво. Учні здобувають допрофесійну та професійну

Особлива увага приділяється організації змістовного дозвілля школярів. Для цієї важливої ланки роботи у цьому навчальному році був розроблений проект «Дозвілля», над реалізацією завдань якого працюємо зараз.

освіту.
^ Туристична стежина Котигорошко

Значна увага приділяється краєзнавчому туризму як засобу формування активної життєвої позиції підлітків. Для учнів школи організовуються екскурсії та походи рідним краєм .

У походах учні не тільки загартовують свій організм, зміцнюють здоров'я, розвивають витривалість, силу й інші фізичні якості, а й удосконалюють моральні якості особистості: взаємопідтримку, дисциплінованість, принциповість, чуйність та уважність до товаришів, почуття відповідальності за друга. Завдяки походам діти отримують найцінніші уроки спілкування, що сприяє створенню міцного, дружного колективу. Походи здійснюємо в цікаві місця на природу разом з батьками. Невимушена атмосфера спілкування сприяє кращому порозумінню між батьками і дітьми, що теж дуже важливо, адже саме родинне виховання є потужним джерелом формування світогляду, високої моральності, любові до батьків, пошани до мови, історії, культури народу.
^ Перехрестя «Червоний , жовтий, зелений»

У нашій Шкільній країні створено загін Юних інспекторів руху « Червоний, жовтий , зелений», члени якого вивчають правила вуличного руху та пропагують їх серед мешканців країни. У школі проводяться конкурси ЮІР, вікторини , виступи агітбригад. Оформлені куточки безпеки «Обережно,залізниця», «Увага, дорога». Практикується написання диктантів та переказів по безпеці на дорогах.
Стадіон Волейбол

Гордістю нашої школи є спортивна секція «Волейбол», яка працює майже десять років. Команда школи щороку займає призові місця на районних та обласних змаганнях. Колишні члени шкільної команди стали членами сільської збірної з волейболу , яка в минулому році виборола почесне І місце у районних змаганнях. Дівчата вже третій рік поспіль утримують І місце в районі.

Схожі:

Містечко «здоровий спосіб життя» мета iconГодина спілкування "здоровий спосіб життя"
Мета. Спонукати учнів до аналізу способу життя свого та своєї родини, викликати бажання вести здоровий спосіб життя
Містечко «здоровий спосіб життя» мета iconДіти за здоровий спосіб життя
Мета: Ознайомити учнів зі шкідливим впливом на організм людини тютюну, мобільних телефонів, навчити підлітків аналізувати й пізнавати...
Містечко «здоровий спосіб життя» мета iconЗаняття з елементами тренінгу я обираю здоровий спосіб життя
Мета: надати учасникам інформацію про здоров’я, здоровий спосіб життя та фактори, що впливають на здоров’я; акцентувати увагу на...
Містечко «здоровий спосіб життя» мета iconЗдоров'Я – головний життєвий скарб
Мета: ознайомити учнів із визначенням понять «здоров'я», «здоровий спосіб життя»; визначити залежність здоров'я людини від соціальних,...
Містечко «здоровий спосіб життя» мета iconТема „Спосіб життя І здоров'я”. Основи здоров'я, 7 клас Тема: спосіб життя І здоров'я
Мета: формувати в учнів поняття про здоровий спосіб життя, сприяти активному усвідомленню необхідності берегти здоров'я; вдосконалити...
Містечко «здоровий спосіб життя» мета iconПроект «Ми – за здоровий спосіб життя» Мета
Мета: Формування навичок здорового способу життя, негативного ставлення до куріння, алкоголю, наркотиків
Містечко «здоровий спосіб життя» мета icon«Збережи здоров’я та й на все життя» Мета
Мета: пропагувати здоровий спосіб життя; проводити оздоровчо-профілактичну роботу серед підлітків; формувати усвідомлення учнями...
Містечко «здоровий спосіб життя» мета iconПрограма проведення «Тижня здоров’я» 23. 01 27. 01 Понеділок: Проект...
Спосіб вирішення проблеми : збір та аналіз інформації, поширення її серед учнів класу
Містечко «здоровий спосіб життя» мета iconТренінг " Профілактика адиктивної поведінки" Девіантна поведінка – шляхи подолання
Мета тренінгу – профілактика девіантної форми поведінки, орієнтація на здоровий спосіб життя, вироблення шляхів попередження та боротьби...
Містечко «здоровий спосіб життя» мета iconЯк побороти грип Мета
Мета. Розширити знання дітей про інфекційні захворювання, ознайомити з хворобою на грип, ознайомити із симптомами, профілактикою,...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка