Від 19. 08. 2011 р. №­­­­ 1/9-635 На №  від    
Скачати 168.45 Kb.
НазваВід 19. 08. 2011 р. №­­­­ 1/9-635 На №  від    
Дата конвертації01.02.2014
Розмір168.45 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Спорт > Документы
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ
01135, м. Київ, проспект Перемоги, 10, тел. (044) 486 2442, факс (044) 236 1049, ministry@mon.gov.ua


Від _19.08.2011 р. №­­­­ 1/9-635


На № __від _  

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, управління освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адмініст­рацій, Інститути післядипломної педагогічної освіти


Надсилаємо для використання в навчально-виховному процесі Інструктивно-методичні матеріали щодо організації та проведення «Тижня безпеки дитини» в дошкільних навчальних закладах.

Зазначені матеріали будуть надруковані в Інформаційному збірнику Міністерства освіти і науки України, газеті «Освіта України» та журналі «Безпека життєдіяльності», розміщені на офіційних веб-сайтах Міністерства освіти і науки, молоді та спорту www.mon.gov.ua та Інституту інноваційних технологій і змісту освіти www.iitzo.gov.ua.
Додаток: Інструктивно-методичні матеріали на 12 арк.
Заступник Міністра Б.М.Жебровський

^ ТИЖДЕНЬ БЕЗПЕКИ ДИТИНИ

Інструктивно-методичні матеріали щодо організації та проведення

Відповідно до статті 11 Закону України «Про дошкільну освіту» «дошкільний навчальний заклад:

- створює безпечні та нешкідливі умови розвитку, виховання та навчання дітей, режим роботи, умови для фізичного розвитку та зміцнення здоров’я відповідно до санітарно-гігієнічних вимог та забезпечує їх дотримання;

- формує у дітей гігієнічні навички та основи здорового способу життя, норми безпечної поведінки;

- сприяє збереженню та зміцненню здоров’я, розумовому, психологічному й фізичному розвитку дітей».

Збільшення дитячого травматизму ставить завдання щодо систематичної роботи з дошкільниками з метою вироблення в їх свідомості стереотипів поведінки в життєвому середовищі – навичок користування предметами та речами, поведінки в різних ситуаціях тощо.

З метою удосконалення теоретичних знань та практичних навичок вихователів з формування у дітей ціннісного ставлення до власного здоров’я та життя, з метою поліпшення якості навчально-виховної роботи з питань особистої безпеки та захисту життя рекомендуємо започаткувати проведення в дошкільних навчальних закладах щорічного «Тижня безпеки дитини» як форми систематизації знань дітей про безпечне довкілля.

«Тиждень безпеки дитини» не потребує суворої регламентації, його зміст залежить від місцевих умов, традицій, природо-техногенних особливостей, території, професійного досвіду вихователів та підготовленості дітей.
І. Підготовка до проведення «Тижня безпеки дитини»

Підготовку до проведення «Тижня безпеки дитини» в дошкільному навчальному закладі (далі – ДНЗ) потрібно розпочати з наказу про проведення «Тижня безпеки дитини», у якому зазначаються терміни та особи, відповідальні за проведення цього заходу, склад творчої групи (додаток 1).

До творчої групи, як правило, входять:

- завідувач ДНЗ;

- вихователь-методист;

- вихователі груп;

- медична сестра.

Члени творчої групи знайомляться з різними варіантами проведення «Тижня безпеки дитини», що містяться в навчально-наочних та методичних посібниках, і адаптують їх до умов свого ДНЗ.


Відповідно до затвердженого наказу члени творчої групи складають план основних заходів підготовки до проведення «Тижня безпеки дитини». Заплановані заходи мають бути конкретними та пізнавальними, цікавими не тільки для дітей, але й для їх батьків, які беруть участь у «Тижні безпеки дитини» (орієнтовний план наведено в додатку 2).

На основі загального плану проведення «Тижня безпеки дитини» вихователі складають план заходів для кожної вікової групи, який наповнюють змістом навчально-виховної роботи з дітьми: тематичні заняття, дидактичні, сюжетні, театралізовані, конструктивно-будівельні ігри з елементами безпеки життя, конкурси, естафети, змагання, екскурсії та прогулянки на природу, читання творів художньої літератури відповідної тематики, аналіз небезпечних ситуацій та правила поведінки (орієнтовна тематика для проведення «Тижня безпеки дитини для старшої групи наведена в додатку 3).

План заходів обов’язково містить практичний тренінг з евакуації дітей та працівників з приміщень дошкільного закладу. Терміни та порядок проведення навчальної евакуації визначається наказом завідувача (додаток 4). Мета цього заходу - відпрацювання правильної поведінки учасників навчально-виховного процесу під час екстремальних та надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.
ІІ. Проведення «Тижня безпеки дитини»

Проведення «Тижня безпеки дитини» має проходити неформально, творчо, з позицій діяльнісного підходу. Це дає змогу забезпечити умови для збагачення досвіду дітей щодо безпечної поведінки.

Перший день «Тижня безпеки дитини» у ДНЗ слід розпочати зі святкових зборів, на які запрошуються батьки, шефи, спонсори. Незвичайна обстановка, яскраві транспаранти зроблять цей ранок справді святковим. Під час святкової лінійки проводиться парад груп-учасників у святковій формі з атрибутами здорового способу та безпеки життя. Це яскраве дійство надовго запам’ятається дітям.

Батьки відвідують заплановані заходи «Тижня безпеки дитини» у зручний для них час та беруть у них участь.

Під час проведення навчальної евакуації дітей та працівників з приміщень дошкільного закладу практично відпрацьовується проведення евакуації при загрозі та виникненні надзвичайних ситуацій, порядку дій за сигналом «Увага всім»:

 • отримання начальником цивільного захисту дошкільного закладу інформації про загрозу чи виникнення надзвичайної ситуації від служби цивільного захисту міста (району);

 • доведення цієї інформації до працівників;

 • підготовка дітей до евакуації;

 • проведення евакуації;

 • розміщення дітей після евакуації;

 • надання інформації батькам про місцезнаходження дітей.


За результатами проведення «Тижня безпеки дитини» слід створити спеціальний стенд, на якому розмістити перелік заходів, фотоматеріали змагань та найкращі моменти проведення заходів, малюнки дітей – переможців конкурсу малюнків та інші наочні та ілюстративні матеріали.

Наприкінці «Тижня безпеки дитини» доцільно провести по групах бесіди з дітьми і з’ясувати, що сподобалось чи запам’яталося дітям, це допоможе оцінити проведену вихователями роботу з навчання дітей питанням безпеки життєдіяльності.

Творча група складає звіт про підсумки проведення «Тижня безпеки дитини» в ДНЗ, за яким завідувач видає наказ про підсумки проведення, визначаються позитивні сторони і виявлені недоліки, що необхідно усунути до запропонованого строку (додатки 5,6).
^ Перелік нормативно-правових актів для забезпечення

організації та проведення "Тижня безпеки дитини"
1. Закон України «Про правові засади цивільного захисту»

2. Закон України «Про цивільну оборону України»

3. Закон України «Про охорону праці»

4. Закон України «Про охорону дитинства»

5. Закон України «Про дошкільну освіту»

6. Закон України «Про захист населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру»

7. Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про дошкільний навчальний заклад» від 12.03.2003 № 305.

8. Наказ МОН України «Про Положення про функціональну підсистему „Освіта і наука України" єдиної державної системи запобігання і реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру" від 03.09.2009 № 814.

9. Наказ МОН України "Про затвердження Типової програми навчання працівників органів управління освіти і науки, навчальних закладів, установ, організацій і підприємств галузі від 17.01.2002 № 28.

10. Наказ МНС України "Про затвердження Порядку здійснення підготовки населення на підприємствах, в установах та організаціях до дій при виникненні надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру від 23.04.2001 № 97.

Додаток 1

Назва дошкільного навчального закладу
Н А К А З
«___» ____________ 200__ р. м._______ № ______

^

Про організацію та проведення


«Тижня безпеки дитини»
Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 21 березня 2011 року № 246 «Про основні заходи цивільного захисту на 2011 рік» та наказу районного (міського) управління (відділу) освіти __________________________________________________________________ ,

(дата, номер та назва наказу)

з метою поліпшення якості навчально-виховної роботи з дітьми з питань особистої безпеки та захисту життя; пропаганди здорового та безпечного способу життя серед дітей та батьків; вироблення у дітей дошкільного віку умінь та навичок щодо захисту свого життя і здоров'я під час надзвичайних ситуацій
НАКАЗУЮ:
1. Провести «Тиждень безпеки дитини» в період з «___» по «___» 200__ р.

2. Призначити відповідальним за проведення «Тижня безпеки дитини» _____________________________________

(прізвище, ім’я. по батькові, посада)

_________
3. Для підготовки та проведення «Тижня безпеки дитини» створити творчу групу в складі:

______________________________________________- голова,

(прізвище, ім'я, по батькові)

члени творчої групи:
______________________________________________

(прізвище, ім'я, по батькові)

_______________________________________________

(прізвище, ім'я, по батькові)____________________

4. Творчій групі розробити та затвердити план проведення заходів «Тижня безпеки дитини» із залучен­ням батьків.

5. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.
Завідувач ДНЗ _________________________________________

Підпис, прізвище, ім’я. по батькові

Додаток 2
ЗАТВЕРДЖЕНО

Завідувач ___________

дошкільного закладу

___________підпис
П Л А Н (орієнтовний)

основних заходів підготовки до проведення «Тижня безпеки дитини»


№№

з/п

Зміст роботи

Форма роботи

Відповідаль-ний за виконання

Термін виконання

1.

1.1. Видати наказ про прове-дення «Тижня безпеки дитини»

1.2. Перевірити наявність усіх документів системи цивільного захисту в ДНЗ.

1.3. Перевірити наявність журналів проведення інструктажів з охорони праці та безпеки життєдіяльності

Наказ
Накази, плани евакуації

тощо

Завідувач ДНЗ

За місяць до проведення

2.

Підготувати матеріали та оформити стенди «Бережемо життя і здоров’я дітей» за розділами «Дитина і природа», «Дитина і вулиця», «Дитина серед людей», «Здоров’я дитини» тощо.

Стенди з моделюванням пове-дінки в надзвичай-них ситуаціях

Вихователь-методист

За 2 тижні до проведення

3.

Провести лекцію «Морально-психологічна підготовка працівників ДНЗ до дій в екстремальних ситуаціях».

Лекція з де- монстра-цією наоч-них матеріалів

Практичний психолог

За тиждень до проведення

4.

4.1. Підготувати план проведення заходів з фізичної культури, які мають бути проведені під час «Тижня безпеки дитини».

4.2. Перевірити стан спортивного обладнання.

Конспекти

Інструктор з фізичної культури

За 3- 5 днів

до проведення

5.

Підготувати план проведення свят і розваг за тематикою безпеки дитини

План, конспект

Музичний керівник

За 3-5 днів до проведення

6.

6.1. Оформити куточки «Безпека дитини» в кожній віковій групі.

6.2. Підготувати і оформити виставки дитячих малюнків на тему «Безпека життя і здоров’я дитини».

Куточки-стенди, виставки малюнків

Вихователі

За 2 дні до проведення

7.

7.1. Підготувати інструкції, пам’ятки з питань безпеки життєдіяльності і правил надання першої допомоги постраждалим від нещасних випадків.

7.2. Перевірити стан та забезпеченість медичного обладнання.

7.3. Поповнити аптечку швидкої допомоги в медичному кабінеті та в усіх вікових групах.

7.4. Виготовити ватно-марлеві пов’язки

Пам’ятка, інструкції

Медичний працівник, вихователі

За 2 дні до проведення

8.

8.1. Перевірити стан пожеж-них щитів та пожежного інвентарю, перезарядити за необхідності вогнегасники.

8.2. Перевірити стан електричного, опалювального обладнання, приміщень та території.

Огляд, перезарядка вогнегасни-ків

Завідувач господар-ством

За 2 дні до проведення

9.

Провести з батьками лекцію про дії під час екстремальних та надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру

Лекція

Особа, відповідаль-на за безпеку життєдіяль-ності ДНЗ

За тиждень до проведення


Голова творчої групи підпис прізвище

Додаток 3

^ Орієнтовна тематика для проведення «Тижня безпеки дитини»

для старшої групи
Перший день

1. Засідання екологічного клубу «Природа – друг, природа – ворог» (надзвичайні ситуації), прогулянка до лісу.

2. Музична розвага «У лісочок ми підемо, грибів, ягід там нарвемо» (їстивні та неїстівні гриби, ягоди).

3. Дидактична гра «Стихійне лихо» (небезпечні ситуації: сильний вітер, буревій, гроза, буран тощо).
Другий день

1. «Обережність не завадить» (шкідливість промислових відходів).

2. Читання оповідання Б.Житкова «Обвал».

3. Сюжетно-рольова гра «Рятувальники».

4. Дидактична гра «Аварія» (найпростіші засоби індивідуального захисту).
Третій день

1. Сюжетно-рольова гра «Я вдома сам» (вирішення проблемних ситуацій вдома).

2. Дидактична гра «Я і незнайомець» (поведінка з незнайомими людьми).

3. Читання казки «Червона шапочка».

4. Сюжетно-рольова гра «Сім'я» (поведінка дітей вдома).
Четвертий день

 1. Читання твору К.Чуковського «Айболить».

 2. Бесіда «Міцне здоров'я».

 3. Дидактична гра « Лялька захворіла».

 4. Спортивна розвага «Ми зі спортом дружимо».

 5. Ігрові ситуації «Чистота – запорука здоров'я» (предмети особистої гігієни).


П'ятий день

 1. Бесіда «Твої дії в разі небезпеки» (сигнал оповіщення, як при цьому діяти).

 2. Сюжетно-рольова гра «Тривога» (правила поведінки в екстремальних ситуаціях).

 3. КВК «ЯК діяти в різних життєвих ситуаціях.

 4. Спортивні ігри.

 5. Навчальна евакуація.

Додаток 4
Назва дошкільного навчального закладу
Н А К А З
«_____»______20___ м.________ №______
Про проведення практичного

тренінгу з евакуації
З метою покращання профілактичної роботи з безпеки життєдіяльності та проведення заходів «Тижня безпеки дитини»
Н А К А З У Ю:
1. Провести навчальну евакуацію вихованців і працівників з приміщень дошкільного навчального закладу «____»_______20____ о 8 годині 30 хвилин.

2. Для підготовки навчальної евакуації призначити робочу комісію у складі:

Голова комісії: ____________________________________________

(прізвище, ім’я. по батькові, посада)

Члени комісії: ____________________________________________

(прізвище, ім’я. по батькові, посада)

____________________________________________

(прізвище, ім’я. по батькові, посада)
3. Комісії розробити послідовність проведення навчальної евакуації і довести до відома всіх вихователів.

4. Контроль за виконанням наказу покласти на _____________________________________

(прізвище, ім’я. по батькові, посада)
Завідувач ДНЗ _________________________________________

(прізвище, ім’я. по батькові)

З наказом ознайомлені:

___________________ (дата ) __________________________

(підпис) (прізвище, ім’я. по батькові)

____________________ (дата ) __________________________

(підпис) (прізвище, ім’я. по батькові)

___________________ (дата ) _________________________

(підпис) (прізвище, ім’я. по батькові)
Додаток 5

^ З В І Т (орієнтовний)

про проведення «Тижня безпеки дитини» в дошкільному навчальному закладі

__________________________________________________________

(назва, місто, район)
На виконання наказу завідувача дошкільним навчальним закладом _____ м.________ від «____»_________20____р. №_______ «Про проведення «Тижня безпеки дитини» з «___» по «___» __________20____р. у ДНЗ №_____ проведено «Тиждень безпеки дитини».

Метою проведення «Тижня безпеки дитини» є поліпшення якості навчально-виховної роботи з дітьми з питань особистої безпеки та захисту життя; пропаганда здорового та безпечного способу життя серед дітей та батьків; вироблення у дітей дошкільного віку умінь та навичок щодо захисту свого життя і здоров'я під час НС.

Для проведення «Тижня безпеки дитини» було створено творчу групу, яка підготувала План підготовки до проведення«Тижня безпеки дитини» і План проведення «Тижня безпеки дитини».

Під час підготовки до «Тижня безпеки дитини» проведено ряд заходів:

перевірено наявність усіх документів системи цивільного захисту в ДНЗ;

перевірено наявність журналів проведення інструктажів з охорони праці та безпеки життєдіяльності;

підготовлено матеріали та оформлено стенди «Бережемо життя і здоров’я дітей» за розділами «Дитина і природа», «Дитина і вулиця», «Дитина серед людей», «Здоров’я дитини» тощо;

перевірено стан електричного, опалювального обладнання, приміщень та території, стан пожежних щитів та пожежного обладнання, зроблено перезарядку вогнегасників;

перевірено наявність інструкцій, пам’яток з питань безпеки життєдіяльності і правил надання першої допомоги постраждалим від нещасних випадків;

оформлено куточки «Безпека дитини» в кожній віковій групі;

підготовлено і оформлено виставки дитячих малюнків на тему «Безпека життя і здоров’я дитини»;

перевірено стан та забезпеченість медичного обладнання, поповнено аптечку швидкої допомоги в медичному кабінеті та в усіх вікових групах;

виготовлено ватно-марлеві пов’язки як засіб індивідуального захисту;

підготовлено конспекти заходів з фізичної культури, які мають бути проведені під час «Тижня безпеки дитини», перевірено стан спортивного обладнання;

підготовлено план і конспект свят і розваг за тематикою безпеки дитини;

проведено з батьками лекцію про дії під час екстремальних та надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.

Однак, під час перевірки виявлено певні недоліки, а саме:

план евакуації дітей на випадок надзвичайної ситуації слід оновити у зв’язку з проведеним ремонтом першого поверху;

замінити на штепсельних розетках запобіжні заглушки, що вийшли з ладу, і написи про величину напруги;

провести доопрацювання системи своєчасного інформування про надзвичайні ситуації.

Під час «Тижня безпеки дитини» проведено:

конкурс дитячих малюнків «Небезпеки, які нас оточують», переможцем конкурсу стали ________________(середня група) та ______________(старша група) ;

інтелектуально-розважальна гра для педагогів-вихователів на правила поведінки під час стихійних лих «Брейн-ринг», переможець - вихователька старшої групи ____________________;

сюжетно-розважальна гра «Кожна маленька дитина повинна це знати з пелюшок» для дітей старшого віку та батьків;

дидактична гра “Свої – чужі” для дітей середнього віку;

спортивна розвага “Ми малята – здоров’ята” для дітей молодшого віку.

«____»___________20___ р. об 11 годині проведено практичний тренінг з евакуації вихованців і працівників ДНЗ на випадок надзвичайної ситуації. За результатами проведеної навчальної евакуації зроблено висновок про необхідність додаткового відпрацювання своєчасного інформування про надзвичайну ситуацію та порядок і послідовність дій під час евакуації.
На завершення «Тижня безпеки дитини» працівниками і вихованцями ДНЗ підготовлено святковий концерт за тематикою безпеки дитини.

Голова творчої групи підпис прізвище, ініціали

Додаток 6

Назва дошкільного навчального закладу
Н А К А З
«_____»______20___ м.________ №______
Про підсумки «Тижня

безпеки дитини»
На виконання наказу від ______ _____200___рє № _____ «Про проведення «Тижня безпеки дитини» в ДНЗ №______ м. _______ , а також з метою створення безпечних і нешкідливих умов навчально-виховного процесу та профілактики дитячого травматизму в ДНЗ з _______ по _________ 20____р. проведено «Тиждень безпеки дитини».

Під час «Тижня безпеки дитини» проведено заходи відповідно до розробленого Плану проведення:

проведено бесіди, рольові та дидактичні ігри, спортивні розваги тощо, спрямовані на формування у дітей ціннісного ставлення до власного здоров’я та життя та поліпшення якості навчально-виховної роботи з питань особистої безпеки та захисту життя;

перевірено наявність усіх документів системи цивільного захисту в ДНЗ;

перевірено наявність журналів проведення інструктажів з охорони праці та безпеки життєдіяльності;

підготовлено матеріали та оформлено стенди «Бережемо життя і здоров’я дітей» за розділами «Дитина і природа», «Дитина і вулиця», «Дитина серед людей», «Здоров’я дитини» тощо;

перевірено стан електричного, опалювального обладнання, приміщень та території, стан пожежних щитів та пожежного обладнання, зроблено перезарядку вогнегасників;

перевірено наявність інструкцій, пам’яток з питань безпеки життєдіяльності і правил надання першої допомоги постраждалим від нещасних випадків;

оформлено куточки «Безпека дитини» в кожній віковій групі;

підготовлено і оформлено виставки дитячих малюнків на тему «Безпека життя і здоров’я дитини».

Ураховуючи зазначене вище,
Н А К А З У Ю:
1. Визнати, що «Тиждень безпеки дитини» проведено на належному рівні.

2. Нагородити грамотами ДНЗ за активну участь у проведенні «Тижня безпеки дитини» вихователів____________________групи ___________ та __________групи ________________.

3. Завідувачу господарством ____________________:

доопрацювати план евакуації дітей на випадок надзвичайної ситуації;

замінити на штепсельних розетках запобіжні заглушки, що вийшли з ладу, і написи про величину напруги;

провести доопрацювання системи своєчасного інформування про надзвичайні ситуації.

4. ______________________, відповідальному за безпеку життєдіяльності в ДНЗ, постійно вживати заходів щодо забезпечення нешкідливих і безпечних умов навчально-виховного процесу в ДНЗ.

5. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.


Завідувач ДНЗ підпис прізвище


Дата

Схожі:

Від 19. 08. 2011 р. №­­­­ 1/9-635 На №  від     iconЗаконами n 1707-iii  1707-14
Ввр, 2011, n 23, ст. 160 n 3024-vi ( 3024-17 ) від 15. 02. 2011, ввр, 2011, n 36, ст. 362 n 3332-vi ( 3332-17 ) від 12. 05. 2011,...
Від 19. 08. 2011 р. №­­­­ 1/9-635 На №  від     iconМ І н І стерствоохорониздоро в' яукранинаказ від 05. 10. 2011 n 645...
З урахуванням пропозицій та зауважень, що надійшли від управлінь охорони здоров'я Вінницької, Дніпропетровської, Донецької обласних...
Від 19. 08. 2011 р. №­­­­ 1/9-635 На №  від     iconДо наказу мон україни від 21. 08. 2013 №1222
Монмолодьспорту від 13. 04. 2011 року №329 «Про затвердження Критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів (вихованців) у системі...
Від 19. 08. 2011 р. №­­­­ 1/9-635 На №  від     iconКонкурс з образотворчого мистецтва; відкриті змагання з авіа-, ракетомодельного...
України від 28. 05. 2012р. №635 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14. 06. 2012р. №953/21265, відповідно до Програми...
Від 19. 08. 2011 р. №­­­­ 1/9-635 На №  від     iconДепартамент освіти, молоді та спорту горлівської міської ради
«Про внесення змін до розпорядження голови облдержадміністрації від 10. 12. 2008р.№615», на виконання міської Програми профорієнтації...
Від 19. 08. 2011 р. №­­­­ 1/9-635 На №  від     iconЕкономіки І менеджменту” протокол № від 2011 р. Затверджено на засіданні...
Методичні вказівки до виконання курсової роботи з дисципліни “Економіка праці ” (для студентів спеціальності “Менеджмент організацій”...
Від 19. 08. 2011 р. №­­­­ 1/9-635 На №  від     iconРозпорядження
Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 року №866, враховуючи витяг про реєстрацію права власності на нерухоме майно №30900796...
Від 19. 08. 2011 р. №­­­­ 1/9-635 На №  від     iconРозпорядження
Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 року №866, враховуючи витяг про реєстрацію права власності на нерухоме майно №30764156...
Від 19. 08. 2011 р. №­­­­ 1/9-635 На №  від     iconНаказ
Міністрів України від 20. 04. 2011 р. №462 "Про затвердження Державного стандарту початкової загальної освіти", на виконання наказу...
Від 19. 08. 2011 р. №­­­­ 1/9-635 На №  від     iconРозпорядження
Ради регіонів від 13 грудня 2010 року, розпорядження голови обласної державної адміністрації від 19 січня 2011 року №15 “Про заходи...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка