Тема. Зв’язок дієслів з іменниками у формі однини І множини. Мета




Скачати 50.69 Kb.
НазваТема. Зв’язок дієслів з іменниками у формі однини І множини. Мета
Дата конвертації18.03.2013
Розмір50.69 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Спорт > Документы
Тема. Зв’язок дієслів з іменниками у формі однини і множини.

Мета: вчити дітей встановлювати зв’язок дієслів з іменниками, змінювати дієслова разом з іменниками за зразком: один - багато; розвивати уміння мислити; прищеплювати любов до природи, птахів.

Обладнання: фотографії пташок, плакат із зображенням засніженої стежини, конверти із завданнями.

Хід уроку

І. Організація класу.

Любі діти , добрий день!

Зичу праці і пісень.

А ще, друзі, всім бажаю

Сил, натхнення на весь день.
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

- Сьогодні у нас буде незвичайний урок. І розпочнемо ми його із загадки.

Вздовж ріки тепер мости.
Можна йти по них і йти.
Це надовго і всерйоз
Все скував Дідусь…
(Мороз)

  • Зима у нас ще не закінчується тому Дідусь Мороз ще гуляє нашою країною. І вирішив завітати до нас на урок. Пропонує нам відправитись у подорож засніженими стежинами. На яких нас будуть зустрічати друзі Діда Мороза. Мандруємо?

  • На першій стежинці під назвою «Мандруй» нас зустрічає чарівний потяг, яким ми відправимося у нашу подорож. Але для того щоб він зрушив з місця нам потрібно виконати перше завдання.

  • Зв’яжіть слова парно і запишіть речення.

Швачка літає.

Учні шиє.

Пілот вчаться.

Воїни співає.

Артист захищають.

  • Чому саме так ви поєднали слова

(Бо йдеться про людей і рід їх занять)

  • На які питання відповідають слова, що називають дії людей?

(Що робить? Що роблять?)

  • Чому ми ставимо різні питання?

( коли говорять про одну людину. Ставимо питання що робить?, а коли про дію багатьох – що роблять?
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

Сьогодні ми на уроці дізнаємось багато нового, цікавого. Ми продовжимо знайомитись зі словами, які завжди виконують якусь дію. Хто буде уважним, активним на уроці, той навчиться впізнавати такі слова і ставити до них запитання. Будемо спостерігати, як змінюються слова – назви дій зі словами – назвами предметів. Також навчимося правилино вимовлюти і писати слово жайворонок.

- Ось потяг нас домчав до стежтни «Каліграфія» на якій нас зустрічає вірний помічник Діда Мороза - Сніговик.

1.Каліграфічна хвилинка.

  • Запишіть у зошит буквосполучення записані на дошці:

Нич си ки роб го ці ро со ка во жай нок ро

  • Складіть із цих складів слова. Давайте їх запишемо.

(Синички, горобці, сорока)

  • Які бувають птахи ? (зимуючі, перелітні)

  • Якими є птахи назви яких ми записали?


ІV. Вивчення нового матеріалу.

  1. Колективна робота з підручником.

- Чарівний потяг мчить нас до іншої стежини під назвою

«Поміркуй і запам’ятай»


  • Доповніть правий стовпчик за зразком усно. (впр. 10)

  • Поширити речення словами з довідок

Ковалі кують підкови коням

Учні пишуть диктант.

Спортсмени пливуть брасом

Жайворонки співають високо в небі.


  1. Словникова робота.

  • Зверніть увагу на написання слова спортсмен. Подумайте, з яких слів воно утворилося? Спортсмен

По-англійськи – спортивний чоловік.

  • Також зверніть увагу на написання слова жайворонок. Ще раз його вимовте. Що вам відомо про цю пташку?

  • Тоді послухайте.

Жайворонок – пташка, трішки більша від горобця. У неї широкі і довгі крила, тому вона швидко літає. Існує понад 70 видів жайворонків.

Вони живуть по всьому світу, окрім Антарктиди та Австралії.

Жайворонки люблять простір, тому в містах їх зустріти важко. Вони

Мешкають у степах. Пташки стрімко злітають у гору до з км. І дзвінко

Співають. Їхня дзвінка пісня далеко розноситься довкола.

  • Давайте проведемо усний звуковий аналіз слова жайворонок.

  • Скільки звуків у слові? (10.)

  • Назвіть голосні звуки які є у цьому слові. (а, о.)

  • Назвіть приголосні звуки. (ж, й, в, р, н, к.)

  • Скільки складів у цьому слові? (4.)

  • Який склад наголошений? (1-й.)


ІІІ. Гра «Показуха»

  • Їдемо далі. Нас зустрічають два веселі гноми на стежині «Покажи». Які нам пропонують пограти у гру «Показуха».

  • Вибираємо ведучого. На листках записана дія, ведучий повинен її повазати, а решта повинна її відгадати.

На листках слова: копати, їсти, різати, підмітати, чистити зуби, мити руки

  • Пов’яжіть слова-дії зі словами-предметами за допомогою питань.

^ Завдання виконується письмово.

Н: копає картоплю – копають картоплю.
ІV. Фізкультхвилинка
V. Закріплення вивченого матеріалу
1. Коментоване письмо (біля дошки)

- Стежина «Попрацюй» із завданням від гномика помічника.

Вправа 13 на с.9
2. ^ Складання вірша.

- Стежина «Добери» на якій нас зустрічає сам Дідусь Мороз

- Діти, доберіть замість крапок слова, які означають дію предмета. Віршик запишіть в зошит.

Сніжинки… полетіли

І на долоньку… сіли.

За ними я… спостерігаю

Собі бажання… загадаю.
VІ. Підсумок уроку.

  • Діти, наш урок добігає кінця. Що нового ви дізналися про слова назви-дії? (Вони зв’язуються зі словами назвами предметів)

  • На які питання відповідають слова, що означають дію одного предмета?

(Що робить? Що робив? Що робитиме?)

  • На які питання відповідають слова, що означають дію кількох предметів?

(Що роблять? Що робитимуть?)
Д/з Вправа 14 (с.9 підручника)

Схожі:

Тема. Зв’язок дієслів з іменниками у формі однини І множини. Мета iconУрок української мови
Мета: вчити дітей встановлювати зв’язок дієслів з іменниками, змінювати дієслова разом з іменниками за зразком: один багато; розвивати...
Тема. Зв’язок дієслів з іменниками у формі однини І множини. Мета iconТема. Дієслово. Не з дієсловами. Голосні в особових закінченнях....
Мета: повторити найважливіші відомості про дієслово як частину мови; формувати вміння правильно писати не з дієсловами; -ться, -шся...
Тема. Зв’язок дієслів з іменниками у формі однини І множини. Мета iconЧисло іменників. Іменники, що мають форми тільки однини або тільки множини Мета уроку
Обладнання: завдання на картках, смайлик, ескіз будинку, індивідуальні завдання, ілюстрації
Тема. Зв’язок дієслів з іменниками у формі однини І множини. Мета iconУзгодження числівників з іменниками. Синонімія числівників. Утворення...
Вправа Розкрийте дужки, запишіть числа словами; обґрунтуйте зв’язок числівників з іменниками
Тема. Зв’язок дієслів з іменниками у формі однини І множини. Мета iconТема : Закріплення знань про часові форми дієслів. Змінювання дієслів минулого часу за родами
Тема: Закріплення знань про часові форми дієслів. Змінювання дієслів минулого часу за родами
Тема. Зв’язок дієслів з іменниками у формі однини І множини. Мета iconЗаписи. Множини, покажчики
Комплексна практична робота. Тема Записи. Множини, покажчики Варіант 5- ващенко С., Бородай Д, Манжелій І., Булгаков М
Тема. Зв’язок дієслів з іменниками у формі однини І множини. Мета iconУсі іменники у формі кличного відмінка однини мають закінчення -е в рядку
...
Тема. Зв’язок дієслів з іменниками у формі однини І множини. Мета iconУрок №2 Тема. Записи, множини, покажчики. Оап. Дата 24. 04. 2012
Мета роботи. Навчитися складати та реалізовувати програми з використанням типу даних – запис
Тема. Зв’язок дієслів з іменниками у формі однини І множини. Мета iconИ, їх не варто плутати з активними дієприкметниками у формі множини...
Перехідність у дієприслівниках визначається так, як І у дієсловах. У реченні від перехідних дієприслівників залежать іменні частини...
Тема. Зв’язок дієслів з іменниками у формі однини І множини. Мета iconТема. Неозначена форма дієслова. Мета
Мета: розглянути таку граматичну ознаку дієслова, як неозначена форма, звернути увагу на лексичну можливість дієслів їхню здатність...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка