Історія походження олімпійських ігор
Скачати 31.27 Kb.
НазваІсторія походження олімпійських ігор
Дата конвертації02.02.2014
Розмір31.27 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Спорт > Документы
Історія походження олімпійських ігор

Олімпійські ігри – міжнародні спортивні змагання, які проводяться кожні чотири роки під егідою Міжнародного олімпійського комітету. Види спорту, які входять до програми Олімпійських ігор називаються олімпійськими. Переможці змагань отримують довічне звання олімпійського чемпіона.

Олімпійські ігри діляться на літні і зимові. Літні Олімпійські ігри проводяться кожні чотири роки, в рік кратний чотирьом. Зимові Олімпійські ігри обєднують зимові види спорту й відокремилися від літніх, починаючи з 1924 року. До середини 90-х літні і зимові Олімпійські ігри проводилися в один рік. Починаючи із зимової Олімпіади Ліллехаммера (Норвегія), зимові Олімпійські ігри проводяться через два роки після літніх.

У святкові дні греки влаштовували спортивні змагання – ігри. Найзнаменитіші були ігри в Олімпії, що лежить у мальовничій долині Пелопоннесу. Ігри проводилися раз на чотири роки на честь Зевса Олімпійського, звідси і походить їхня назва.

На Олімпійських іграх найсильніші грецькі атлети змагалися з бігу, стрибків, боротьби, кидання диска, списа, кулачного бою. Один день призначали для змагання юнаків.

Найнебезпечнішими змаганнями були перегони колісниць, запряжених четвериками коней. Треба було 12 разів обїхати арену еподрому. Візники, стоячи на колісницях, правили кіньми. Колісниці шалено мчали і нерідко зачіплялися за поворотний стовп або за чуже колесо, на розбиту колісницю налітали інші. В одному із заїздів із 10 колісниць розбилося 8.

Судді нагороджували переможців вінками з галузок маслинового дерева. Коли переможець повертався додому, усе населення міста виходило йому назустріч. На знак того, що він прославив свою батьківщину, ставили йому статую.

Вважалося, що змагатися в іграх могли всі вільні елліни. Та до ігор требі було готуватися кілька років, а селяни й ремісники не могли приділятиспорту багато часу. Тому в іграх брали участь в основному заможні люди. Купити бігових коней могли тільки найбагатші греки. Якось один дуже багатий афінянин послав на змагання сім четвериків, які посіли перше, друге, четверте місце. Переможцем на кінних змаганнях вважали власника коней, а не візника, який ризикував своїм життям і виявляв велику майстерність, правлячи кіньми.

Жінкам доступ до Олімпійських ігор було заборонено під страхом смертної кари.

Для греків Олімпія була священним місцем. У центрі її здіймався величний храм, у якому стояла величезна статуя Зевса, що її створив Фідій. Статуя була виконана в тій самій техніці, що й статуя Афіни в Парфеноні. Навколо храму Зевса містилися інші споруди і статуї богів, героїв та переможців ігор.

На час Олімпійських ігор припинялися війни в Греції. Десятки тисяч людей їхали до Олімпії на візках і верхи, йшли пішки, пливли на кораблях. На ігри збиралися глядачі не тільки з самої Греції, а й з колоній. Навколо Олімпії виростало ціле місто з наметів. Щоб побачити змагання, глядачі сідали на пагорбах, які оточували долину. Гучними криками вони підбадьорювали атлетів, що змагалися.

На Олімпійські ігри приїздили письменники і поети, щоб почитати свої твори перед тисячами глядачів, які зібралися з усього світу.

Греки лічили роки від перших Олімпійських ігор, які, за переказом, були в 776 році до н.е.

Минуло близько 2400 років з часу розквіту грецької культури, але вона справила такий величезний вплив на дальший розвиток культури в цілому світі, що її значення ми відчуваємо досі. Любов греків до змагань, що прищеплювалася з ранніх дитячих років залишалася на все життя. Змагалися не лише атлети на аренах, а й музики, співаки, художники, актори, промовці. Рідко який тиждень минав без проведення поєдинків.

Як показують легенди, ці змагання греки запозичили від самих богів, життя яких було сповнене війнами, суперечками, подвигами. З легенд та міфів ми знаємо про існування могутнього Зевса, посейдона, плутона, Аполлона, Артеміди, Гермеса, Діоніса та інших богів. Захоплюють і вражають героїчні вчинки їхніх дітей – Геракла, Прометея, Персея, Пелопа, паріса, Ахілла та інших міфічних для нас персонажів.

Олімпійські ігри зародилися в Греції, і проводилися кожні чотири роки і були визначною подією в житті стародавніх греків. Ігри були заборонені римськими імператорами як поганські з метою утвердження християнства.

Спроби відродження тридицій Олімпійських змагань проводилися впродовж 19-го століття в Греції та Англії, поте вони не знаходили достатньої підтримки до 1894 року, коли був сформований Міжнародний олімпійський комітет. Перші ігри відбулися в Греції в 1896 році. Відтоді олімпійські ігри проводяться кожні чотири роки. Ігри 1916, 1940 та 1944 років було скасовано через Першу та Другу світову війну.

З 1924 року проводяться дві Олімпіади: Літня та Зимова. Починаючи з 1994 року Зимові Олімпійські ігри проходять у різні роки з Літніми.

Проміжок між двома Оліипіадами називають олімпійським циклом.

Схожі:

Історія походження олімпійських ігор icon«спортивне свято Малі олімпійські ігри»
З культурою І традиціями Стародавньої Греції, символікою Олімпійських ігор (прапор, факел)
Історія походження олімпійських ігор iconЗолочівська районна державна адміністрація
Олімпійських ігор «Діти Харківщини» серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів Золочівського району
Історія походження олімпійських ігор iconКарпенко Л. М., Смоліговець Л. Г
Мета: познайомити учнів із загальними відомостями, пов’язаними з міфами та легендами про започаткування Олімпійських ігор
Історія походження олімпійських ігор iconОлімпійський урок
Підготовча робота: напередодні (за тиждень) усі учні отримають завдання підготувати інформацію про історію розвитку олімпійських...
Історія походження олімпійських ігор iconЩо являли собою Олімпійські ігри у стародавній Греції?
У якому виді спорту змагалися атлети під час проведення перших Олімпійських ігор?
Історія походження олімпійських ігор iconНа честь кого проводили античні Олімпійські ігри?
У якому виді спорту змагалися атлети під час проведення перших Олімпійських ігор?
Історія походження олімпійських ігор iconЗасідання спеціалізованої вченої ради д 08. 051. 14 по захисту дисертації...
Д 08. 051. 14 по захисту дисертації Кавуна Максима Едуардовича “Походження та рання історія міста Катеринослава”, поданої на здобуття...
Історія походження олімпійських ігор icon«Міжнародний олімпійський комітет»
Пьєра де Кубертена (1863 – 1937рр.). Тоді ж було ухвалено рішення про відродження Олімпійських ігор, завдання по організації яких...
Історія походження олімпійських ігор iconІ. Краща спортсменка з не олімпійських видів спорту
Підготовка переможця І всесвітніх ігор з єдиноборств Олександра Висоцького, Переможців та призерів чемпіонатів світу та Європи Віталія...
Історія походження олімпійських ігор iconНазвіть рік, який вважають датою проведення перших Олімпійських ігор Стародавньої Греції
А. Органічна частина загальної культури особистості І суспільства, що являє собою сукупність матеріальних І духовних цінностей, які...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка