Тема: По роботі й нагорода. Казка «Колосок» Мета




Скачати 36.24 Kb.
НазваТема: По роботі й нагорода. Казка «Колосок» Мета
Дата конвертації25.03.2013
Розмір36.24 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Туризм > Документы
Тема: По роботі й нагорода. Казка «Колосок»

Мета: Вчити дітей читати в особах , аналізувати вчинки дійових осіб, давати їм характеристики , виховувати бажання допомагати дорослим і один одному, викликати негативне ставлення до ледарів.

Обладнання: Ілюстрації до казки , малюнки півника і мишенят, маски тварин, таблиці.

Хід уроку

I. Організація класу.

У ч и т е л ь

Пролунав уже дзвінок,

Починається урок.

Що ми будемо робити?

Учні (разом)

Букви будемо читати

Один, два, три, чотири, п’ять —

Хочем все на світі знать.

б) Психологічний настрій на урок

- Нас нема (діти закривають очі, кладуть голівку на руки повторюють за вчителем):

Я в школі.

Я в школі на уроці читання.

Я хочу читати.

Я дуже хочу читати.

Я читаю краще всіх.

- Ми є (діти розплющують очі, піднімають голівки).

-Я рада вас бачити на уроці читання . Ми знову з вами в королівстві казок і будемо пізнавати нове, цікаве, казкове. Ну, що ж ,починаємо.

III. Перевірка домашнього завдання.

  • Який розділ ми з вами почали опрацьовувати?

  • Які казки ми вже з вами прочитали?

  • Спробуйте вгадати за малюнками казку.

  • Яку з прочитаних казок ми не назвали?

  • Відновіть порядок подій за малюнками. Що було спочатку?

II. Мовна розминка.

1. Гра «Хто як говорить».

- Пригадаймо ,друзі, вмить, як пшениченька шумить? ш-ш-ш-ш-ш-ш-ш

Як бджола в саду бринить: дз-дз-дз-дз-дз-дз

Вітер з гаєм розмовляє ш-ш-ш-ш-ш

Поміж листячком гуляє: ш-ш-ш-ш-ш-ш

Й ми всі трохи пошуміли , від роботи відпочили.

2. Робота з чистомовкою.

- Щоб наше мовлення було правильним , працюємо з - чистомовкою.

Влітку сонечко пече ― че-че -че

Всім спечу по калачу ― чу-чу-чу

Не лежи на печі ― чі-чі-чі.

Будеш їсти калачі.

IV. Повідомлення теми і мети уроку

  1. Мотивація навчальної діяльності.

Відгадайте назву казки,яку ми сьогодні будемо читати.

Так, ми познайомимося з українською народною казкою «Колосок.»

V. Опрацювання казки

1. Слухання казки в записі

2. Передбачення.

Хто з вас вже знає цю казку? Давайте зробимо так. Хто знає ― мовчить, а хто не знає ― спробуйте уявити собі півника і мишенят. Як ви гадаєте:

Який півник? Які мишенята?

  1. Виразне читання вчителем та підготовлених учнів.

  2. Словникова робота .

Удосвіта – до сходу Сонця.

Обмолотити – звільнити зерно від стеблин та оболонки.

Млин – споруда, де зерно перетирають на порошок-борошно.

  1. Читання «ланцюжка» слів: півник, колосок,зерно, борошно, тісто, дрова, піч, пиріг.

  • прочитати зверху вниз;

  • прочитати знизу вгору;

  • прочитати на одному подиху.

  1. Читання «ланцюжком»

Завдання:

Читаючи, подумайте, чому герої казки мають такі імена. (Круть, Верть, Голосисте Горлечко)

VI. Фізкультхвилинка

- Давайте трошки відпочинемо і заспіваємо пісеньку «Два півники .»

Два півники , два півники

Горох молотили.

Дві курочки ,дві курочки

До млина носили

Цап меле , цап меле ,

Коза насипає .

А маленьке козенятко

На скрипочці грає.

Танцюй танцюй зозулечко

Ніженьками туп―туп

Татусенько з матусеньков

Принесуть нам круп―круп

А вовчок сірячок

З лісу виглядає

Та на біле козенятко

Скоса поглядає.

1. Вибіркове читання .

― Прочитайте ,що найбільше любили мишенята робити ?

― Прочитайте , чим займався півник .

― Що він знайшов одного разу ?

― Прочитайте улюблені слова мишок .

― Прочитайте ще раз останню розмову півника з мишками.

― Що зробив півник ?

― Чи справедливо він вчинив ?

2. Характеристика героїв казки. Гра «Хто який?»

Мишки Півник

Хитрий, лінивий, веселий, стриманий, слухняний, працьовитий, неуважний, невдячний, справедливий.

3.Стислий переказ за малюнковим планом.

- Розкажіть казку за Малюнками.

4. Робота з прислів’ями

Без трудів не їстимеш пирогів.

Хто дбає, той і має.

Хто діло робить, а хто ґави ловить.

Роботящий здобув коржик, а лінивий ― пустий кошик.

― Яке з прислів’їв найкраще розкриває основну думку казки?

5. Угорський кросворд

― У кожному рядочку спробуйте знайти слово, яке пов’язане з казкою.

(Колосок, півень, миші, пиріг, праця)

VII. Підсумок уроку.

― Кому з героїв ви можете дата свої поради?

― Які саме?

― Чого вчить ця казка?

― Хто з вас поводиться так як мишенята?

VIII. Домашнє завдання.

1-ша група - читати казку в особах.

2-га група - переказувати казку.

3-тя группа - намалювати малюнки.

Вчитель:

Ось і уроку кінець

Хто працював, той молодець!

Що сподобалось вам, поділіться вдома.

Що сумним було, пожалійтеся вдома.

Всі дружні й активні були увесь час.

Хороші оцінки сьогодні у вас.

(Вчитель оцінює відповіді дітей)


Схожі:

Тема: По роботі й нагорода. Казка «Колосок» Мета iconУрок-засідання театру юного читця Тема: «По роботі й винагорода....
...
Тема: По роботі й нагорода. Казка «Колосок» Мета iconТема. Казка мудрістю багата. Казка «Краплини води та їх життя». Мета
Мета. Вчити дітей складати казки за опорними словами, підбирати заголовки до них. Розвивати здібності самостійно творчого мислення,...
Тема: По роботі й нагорода. Казка «Колосок» Мета iconДонецької гімназії ім. Василя Стуса 2013-2014 н р
Лауреат Міжнародного інтерактивного природничого конкурсу «Колосок» (срібний колосок)
Тема: По роботі й нагорода. Казка «Колосок» Мета iconВи почули вже дзвінок?
Рано-вранці, до сходу сонця, взяла Людина Пряник І пішла в поле, де росла пшениця, жито. Зірвала Колосок, витягла з нього зернинку,...
Тема: По роботі й нагорода. Казка «Колосок» Мета iconТема. Весняна казка Мета
Обладнання: таблиці, картки, репродукція музичної картини,,Весна’’, пам’ятка-оберіг
Тема: По роботі й нагорода. Казка «Колосок» Мета iconТема. Частини мови. Дієслово. Казка про Бджiлку. Мета
Мета. Закріпити вміння дітей самостійно складати розповіді (зокрема казки), передаючи діалог дійових осіб; поповнити словниковий...
Тема: По роботі й нагорода. Казка «Колосок» Мета iconТема. Арабська народна казка Сіндбад – мореплавець. Утвердження жаги...
Тема. Арабська народна казка Сіндбад – мореплавець. Утвердження жаги відкриття світу,мужності й людяності в казці
Тема: По роботі й нагорода. Казка «Колосок» Мета iconТема. Без труда нема плода. Казка «Як стати багатим» Мета
До кого спочатку пішло вчитися Лисенятко? Чим вони зай­малися з Бобром цілий день?
Тема: По роботі й нагорода. Казка «Колосок» Мета iconТема. Чи вміємо ми ходити в гості. Казка «Подарунок для Зайчика». Мета
...
Тема: По роботі й нагорода. Казка «Колосок» Мета iconТема. Казка «Колобок». Характеристика героїв. Розігрування казки Мета
Діти, сьогодні ми продовжимо подорож країною казок. А допомагати нам буде добрий І веселий персонаж. Хто він?
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка