Тема. Казка мудрістю багата. Казка «Краплини води та їх життя». Мета




НазваТема. Казка мудрістю багата. Казка «Краплини води та їх життя». Мета
Дата конвертації28.03.2013
Розмір41.8 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Туризм > Документы
Тема. Казка мудрістю багата. Казка «Краплини води та їх життя».
Мета. Вчити дітей складати казки за опорними словами, підбирати заголовки до них. Розвивати здібності самостійно творчого мислення, уяву, фантазію. Навчити підбирати необхідний матеріал, збагачувати словник учнів. Виховувати бережливе ставлення до природи, зокрема до води.
Обладнання. Збірки літературних та народних казок, малюнки з зображенням води у різних станах (рідкий, твердий, газоподібний), запис пісні «Реве та стогне Дніпр широкий».
Хід уроку

I.Організація класу

^ II. Хвилинка каліграфії

Каліграфічне вправлення у написанні слів, словосполучень з буквою Дд

Природа, вода, дружба.

З природою живи в дружбі,

То й вона тобі буде в службі.

  • Як ви розумієте зміст речення?

  • Підібрати антоніми до слів:

Дружити-

Зламати-

Розпалити-

Співати-

III. Актуалізація опорних знань.

Бесіда з учнями.

  • Чи любите ви казки?

  • Які казки вам найбільше подобаються?

  • Що таке казка? (Казка-розповідний народно-поетичний або писемно-літературний твір про вигадані події, вигаданих осіб, іноді за участю фантастичних сил)

  • Які бувають казки?

  • Розкажіть найулюбленішу казку.

  • Чи хотіли б ви самі скласти казку?

^ IV. Повідомлення теми і мети

Сьогодні на уроці ми поринемо у цікавий і неповторний світ казок, туди, де життя сповнене пригод, де завжди добро перемагає зло. Складемо власну казку. Будемо придумувати заголовок до казки, добирати потрібні слова, речення для вираження своєї думки. Казка наша буде про краплинку води та її життя.

^ V. Робота з мовним матеріалом.

1. Загадки

1). Відома людям рідина,

Усяк її вживає.

Буває хмаркою вона,

Сніжинкою буває.

Бува, як скло вона тверда,

Ви здогадались. Це …. (Вода)
2) Була калюжа мокра,

А тепер тверда.

Як же називається

Ця тверда вода? (Лід)
3) Від води народився та води боїться (лід)
4) Як вода нагрівається,

То у верх злітає.

Як це називається?

Хто з вас відгадає? (пара)
5)Взимку зірничка, навесні – водичка (сніжинка)
6) Коли нема – чекають

Коли прийду – тікають (дощ)
7) Без ніг – а біжить,

Без рук – а рукава має (річка)
2. Прислів’я

1) Зневажити воду – накличеш шкоду.

2) Поможеш воді – зарадиш біді.

3) Впустиш до води бруд – матимеш у житті осуд.

4) Річка з річкою, не як гора з горою – зливається.

5) Ріка шлях знає.

6) Річку веслом не розплещеш.
3.Прикмети.

1) У повінь біля річки не ночуй.

2) Потемніла в річці вода – чекай грози.

3) Вода в річці стає теплішою перед дощем.

4) Якщо на воді рік і озер розстелилось біле латаття, заморозків не буде.
4. Повідомлення про воду, які виписані з енциклопедій або іншої наукової, довідникової, художньої літератури.

5. Уривки із віршів про воду.

1) Тече вода з-під явора, яром на долину,

Пишається над водою червона калина.

Пишається калинонька, явір молодіє.
А кругом їх верболози й лози зеленіють (Т. Шевченко).

2)

Струмок

- Ти куди біжиш, струмок?

- Через поле у ярок.

- Ні, звідтіль – в Десну ріку!

- А з Десни ріки куди?

- До Дніпровської води

- Попливу Дніпром у море,

В Чорне море, неозоре. (В. Гринько)
3) Посмалилися носи, загоріли щічки.

Ми щодня тепер усі ходимо до річки!

Тече річка крізь лісок, блискотить сріблиться

А на березі пісок золотий та чистий. (Н. Забіла)
4) Воду люди шанували, бо вона – святая.

Та як вчує вода з когось чорну думку, слово,

Тої ж миті вона, діти, зробиться мертвою.

Й кажуть нам казки прерізні, що народ наш має:

Мертва вода смерть віщує, а жива – зціляє.

Мертву воду роблять люди чорні, злоязикі,

У людей благочестивих вода наче ліки. (Л. Опришко)

Фізкультхвилинка.
6. Казки.

В кожній казці – доля правди, діти дорогенькі. Коли в сиву давнину наші предки жили, вони добре знали воду, з водою дружили. Вони її так любили, що казки складали. І Господніми очима її називали, бо на озеро чи річку задивилось Небо – Бог дав воду цьому світу на різні потреби.

^ VI. Робота над складанням казки.

  1. Бесіда з учнями

  2. Словникова робота:

Краплинка, струмок, спожива, підземні пори.

3.Згадати як починаються казки (Жили були, одного разу, якось)

4. Підбір заголовка

1) Вода

2) Краплини води

3) Краплини води та їх життя.

5. Написання казки.


Краплини води та їх життя.

Ми краплинки дощові,

Зійшли з неба і землі

Ми пливемо в підземні пори,

У струмки, ріки і море.

Живим гай, річки, поля

Щоб цвіла навкруг Земля.

Щоб могла Землиця – Мати

Плід добротній людям дати.

І тваринам на споживу,

щоб усе набралось сили.

Сонце гріє – і у вись

Краплі паролю знялись.

Летимо до неба знову,

Щоб набратися основи

Там у небі спочиваєм,

Знову в крапельки збираємсь.

Ллються, ллються дощі дрібні,

Для життя нам так потрібні.

Незамінні у житті,

Кажуть що ми – золоті

Серед спек несамовитих

Нас й за гроші не купити.

Хоч маленькі – нас мільйони,

В нашім царстві є закони. (Л. Опришко)


VII.Підсумок уроку

  • Що найбільше сподобалось на уроці?

  • Що нового і корисного дізналися?

(Інтерактивний метод «Мікрофон»)

Схожі:

Тема. Казка мудрістю багата. Казка «Краплини води та їх життя». Мета icon«Казка вчить, як на світі жити». Казка як жанр фольклору. Зображення...
М у засвоєнні поняття «казка як жанр народної творчості», ознайомити з видами народної казки; узагальнити знання про особливості...
Тема. Казка мудрістю багата. Казка «Краплини води та їх життя». Мета iconТема. Весняна казка Мета
Обладнання: таблиці, картки, репродукція музичної картини,,Весна’’, пам’ятка-оберіг
Тема. Казка мудрістю багата. Казка «Краплини води та їх життя». Мета iconТема. Арабська народна казка Сіндбад – мореплавець. Утвердження жаги...
Тема. Арабська народна казка Сіндбад – мореплавець. Утвердження жаги відкриття світу,мужності й людяності в казці
Тема. Казка мудрістю багата. Казка «Краплини води та їх життя». Мета iconПротокол проведення переговорів комітетом з конкурсних торгів Комунального...
Найменування: Комунальний дошкільний навчально-виховний заклад «Ясла-садок «Казка»
Тема. Казка мудрістю багата. Казка «Краплини води та їх життя». Мета iconТема: По роботі й нагорода. Казка «Колосок» Мета
Мета: Вчити дітей читати в особах, аналізувати вчинки дійових осіб, давати їм характеристики, виховувати бажання допомагати дорослим...
Тема. Казка мудрістю багата. Казка «Краплини води та їх життя». Мета iconТема. Без труда нема плода. Казка «Як стати багатим» Мета
До кого спочатку пішло вчитися Лисенятко? Чим вони зай­малися з Бобром цілий день?
Тема. Казка мудрістю багата. Казка «Краплини води та їх життя». Мета iconТема. Чи вміємо ми ходити в гості. Казка «Подарунок для Зайчика». Мета
...
Тема. Казка мудрістю багата. Казка «Краплини води та їх життя». Мета iconТема. Частини мови. Дієслово. Казка про Бджiлку. Мета
Мета. Закріпити вміння дітей самостійно складати розповіді (зокрема казки), передаючи діалог дійових осіб; поповнити словниковий...
Тема. Казка мудрістю багата. Казка «Краплини води та їх життя». Мета iconТема. Казка «Колобок». Характеристика героїв. Розігрування казки Мета
Діти, сьогодні ми продовжимо подорож країною казок. А допомагати нам буде добрий І веселий персонаж. Хто він?
Тема. Казка мудрістю багата. Казка «Краплини води та їх життя». Мета iconТема. Риси характеру людини. Зазнайство. «Казка про Півника». Мета
Зараз ми розгадаємо кросворд, у якому зашифровані герої казок. А ці герої підкажуть нам, з якою рисою характеру повинна боротися...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка