Урок в гостях у природи




Скачати 85.28 Kb.
НазваУрок в гостях у природи
Дата конвертації01.04.2013
Розмір85.28 Kb.
ТипУрок
uchni.com.ua > Туризм > Урок
Урок В гостях у природи

2 клас

Учитель Корнієнко Л.І.

Зінтегровано зміст навчальних предметів: українська мова, природознавство.

Мета: розширювати і поглиблювати знання учнів про речення, їх види, розвивати вміння складати речення, знаходити головні слова у реченні, удосконалювати вміння встановлювати зв*язок між словами у реченні за допомогою питань; розвивати вміння аналізувати, узагальнювати, добирати заголовок до тексту, розвивати мовне чуття, творчі здібності, мислення, поповнювати словниковий запас, поглиблювати знання дітей про тварин, виховувати любов до природи.

Обладнання: таблиці, малюнки будиночків тварин, малюнки тварин, гасло уроку, картки із завданнями, слайди до гри «Загубилось головне слово у реченні», гомін пташок, музика до фізхвилинки.

Хід уроку

І. Організація класу.

«Розминка» Налаштування на роботу.

  • Доброго Ранку!

  • Доброго дня!

  • Говорите ви і говорю вам я!

  • Сьогодні у нас незвичайний урок

Сьогодні ми зробимо ще один крок

В країну відому, в країну чудову,

Що нас так чекає й збагачує мову.

Тож сядьте рівненько, будьте уважні,

Щоб працювати нам було неважко!

  • ІІ. Повідомлення теми уроку.

  • Діти, на сьогоднішньому уроці ми побуваємо в гостях у Природи, повторимо вивчене про речення.

ІІІ. Мотивація. « Мозковий штурм»

  • Що ви будете знати після сьогоднішнього уроку?

  • (Жодна думка не заперечується)

  • Навіщо це знати?

Тож гаслом нашого уроку хай будуть слова « Красу рідної природи розуміти серцем вчись».

  • Яке це речення за метою висловлювання?

( Спонукальне, окличне)

  • Ітак, ми вирушаємо до лісу. ( Звучить спокійна музика).

ІV. Закріплення

  1. Ось і перший будиночок. Але ми не можемо ввійти, бо щоб отримати дозвіл відчинити двері, ми маємо виконати бажання господаря і провести каліграфічну хвилинку.

  • Пропишемо склади та буквосполучення:

дь мі вед

  • Назвіть склади.

  • Введіть їх у слово.

  • От ми і відчинили двері, і перед нами господар дому. Хто це?

  • ( Ведмідь) ( Малюнок)

  • Діти, що ви знаєте про слово ВЕДМІДЬ? ( Словникове)

  • Як перевірити правопис словникових слів?

  • ( По орфографічному словнику)

  • 2.Запишіть це слово у зошит.

  • Ведмедик пропонує записати ще кілька словникових слів, які він вчився писати в Лісовій школі.

  • 3.Слайди із словами: вер.сень, вул..ця, г.рой, д.ктант.

  • 4. Самоперевірка слів ( із слайдів)

  • 5. Складіть речення зі словом ведмідь.

( Взимку ведмідь спить у барлозі.)

  • Яке це речення за метою висловлювання? ( Розповідне)

6. Робота в групах.

І група. Побудуйте і запишіть питальне речення до змісту даного.

ІІ група. Складіть загадку.

Хто це? Підкажи мені.

І прокинутись невзмозі.

Взимку спить цей звір в барлозі.

Смокче лапу уві сні.

ІІІ група. Записати складене речення у зошиті коментовано

( Один учень пише біля дошки).

  • Підкреслити головні слова у реченні.

^ 7. Ведмедик дякує за допомогу, за гарну роботу. Ми підемо далі лісовою стежиною.

Ось іще один мешканець лісу, здогадайтесь хто він?


Загадка.


В лісі вогник рудуватий
Шишки лускає завзято.
(Білка)

  • 8. Білочка пропонує попрацювати в групах і виконати завдання. Але спочатку давайте повторимо правила роботи в групі.

……………………………………………..

І група.

  • Скласти віршик, підкреслити головні слова у реченнях.

не вернеться назад.

гуляє листопад.

Уже в саду осінньому

І літо не повернеться

ІІ група.

Робота з деформованими реченнями.

  • Дібрати заголовок, підкреслити головні слова у реченні.

  1. Золота, настала, осінь

  2. Гриби, на, ростуть, узліссі.

  3. Відлітають, у, краї, птахи, теплі.

ІІІ група. Встановити зв*язок між словами у реченні, підкреслити головні слова.

……………………………….

ІV група.

  • Записати текст, дібрати заголовок.

Жовтокоса чарівниця осінь примчала у ліс. Торкнулася чарівною паличкою верхівок дерев. На землі рясніє барвистий килим. Чудово навкруги!

( Осінь. Золота осінь. Чарівниця осінь.)

Підсумок.

  • Так яка пора року осінь? ( Складання асоціативного куща)



Золота чарівна


осінь


багата Осінь багряна

^ 9. Фізхвилинка. ( пісенька про осінь)

  • Діти, розкажіть, як зимують деякі тваринки у лісі.

10. « Мікрофон»

1-Й учень:

  • Ведмідь – спить у барлозі ( слайд)

  • Їжак – спить у норі ( слайд)

  • Дикі бджоли – зимують у дуплі ( слайд)



  • Чи знаєте ви цю тваринку? ( на слайді коник – стрибунець)



  • До якої групи тварин належить коник – стрибунець? ( комахи)



  • Як зимує коник – стрибунець?



  • «Мікрофон»



  • 2-й учень.



  • «Коник – стрибунець зимує в мурашнику. Пізньої осені мурахи вкладають малих мура шат спати. Але малеча пустує, грається, вередує. Тоді старі мурахи кличуть коника – стрибунця, щоб він зіграв колискову. Під лагідну мелодію всі засипають.



  • 11. – Ой, чий то гомін чути? ( запис пташиних голосів)

( Інсценізація казки «Птахи всі голодом намлілись»)

  1. Гуляють білі сніговиці,

Тріщить мороз. Гудуть вітри.

Сидять зажурені синиці,

І повзики, і снігурі…

  1. Зима, зима… Не те, що влітку –

Біліє далич снігова,

І на малесеньку чечітку

Колючий острах навіва.

  1. Дзьобатий дятел працьовито

У кору стука - не дріма.

Але тепер йому не літо –

Кругом зима, кругом зима.

Синиця.

  • Скільки тут пташок співало

Веселилося щодня,

Коли сонце пригрівало

І літала комашня.

Я одна тоді бувало,

Не хвалюся задарма,

За добу комах з*їдала,

Скільки важила сама.

Горобчик.

  • Всю весну і ціле літо ми

Скрізь дбали про врожай.

Хай стогне важко віхоло –

Ми любим рідний край!

Ворона.

  • Ой було! Ой було!

Всюди зелено цвіло!

Хто працює, а не спить,

Досхочу міг їсти й пить.

Сили в крилах не жаліла

Кожна пташка, ой, люлі!

І комах, і гусінь їла

На зеленому гіллі!

Дятел.

  • Пробудивсь на зорі –

Застрибав по корі,

Де сховався жучок,

Короїд – черв’ячок…

Лиш прицілився – стук – стук!

І вже в дзьобі жук.

А тепер кругом зима

Їжі доброї нема.

Щиглик.

  • Не чути свисту – щебету

У рідному краю.

Невже звикать до шепоту

В пташиному роду?

Чечітка.

  • Я, що звуть мене Чечітка,

Буду в щиглика за свідка.

Чи не ми трудились чесно –

Вздовж і вшир, і перехресно

Облітали гай і ниви,

Берегли сади й посіви

Он погляньте. В тому домі

Школярі живуть знайомі.

Що не раз мене, Чечітку,

Годували навіть влітку.

Тож пошлімо до них синицю,

Всього птаства представницю,

А вона метка на слово-

Все налагодить чудово!

Усі птахи.

  • Правда, правда, хай синиця

Буде наша представниця!

Діти.

  • Глянь туди ! А що?

  • Пташки!

  • А чому Синиця йде до школи навпрошки?

  • Треба зупиниться – розпитаймо, у чім річ?

Синиця.

  • Птахи всі голодом намлілись –

Така зима, така зима!

Оце б у вирій полетіти –

Так Батьківщини ж там нема!

Діти

  • Зачекайте, друзі!

  • Певно важко день і ніч

  • Порпатись в галуззі!

  • Їжі мало, бо скоро зима!

  • Годівниці ж недарма

Всі ми майстрували.

Заготовили кормів ми для вас чимало:

Є насіння бур*янів, є зерно у школі…

Різних ягід є і крихт – всього є доволі.

Діти виносять годівничку.

Ми ладнали годівниці,

Для горобчика й синиці

Для малого снігурця

Крихт насиплемо й пшонця.

Прилітайте друзі милі

Не лякайтесь заметілі!

  • Де і як зимують пташки? ( Селяться поблизу людей, які готують їм годівниці та підкормлюють взимку, інші – відлітають у теплі краї)

12.

- Діти. А ось іще один будиночок у лісі. Чий він?

В лісі тваринка живе полохлива,

Добра, пухнаста та дуже ляклива.

Вушка вона притискає свої,

Шурхіт усякий лякає її.

( Зайчик)

  • А чи спить зайчик взимку?

  • Як він готується до зими?

  • Зайчик пропонує пограти у гру

«Загубилось головне слово у реченні»

( на слайдах речення)

  • Записати речення, вставити пропущене головне слово, підкреслити головні слова у реченні.

  1. На струнких ялинках стрибали … . ( білки)

  2. Високо в небі … журавлі. ( летіли)

  3. Цілий день … працює у гаю. ( дятел)

  4. Низько над землею … хмари. ( пливуть)

V. Підсумок.

- Чи здійснились очікування? Що навчилися робити?

- Про що нове дізналися?

Як треба ставитися до природи? До тварин?

  • Складіть спонукальні речення – відповіді на два останніх питання.

  • ( Діти, оберігайте природу рідного краю!

Допомагайте птахам і тваринам взимку.)

  • Які ці речення за метою висловлювання?

Схожі:

Урок в гостях у природи iconУрок-проект
Мета: продовжити формувати уявлення про Україну; розкрити причину різноманітності природи в різних її куточках; ознайомити з особливостями...
Урок в гостях у природи iconУрок духовності на тему : Гість у будинок радість в дім
Дати поняття дітям про правила поведінки в гостях, прийому гостей у своєму будинку
Урок в гостях у природи iconДень довкілля "В гостях у Флори"
Мета: поглибити знання учнів з теми "Типи І стилі мовлення", "Опис природи"; розвивати творчі І пізнавальні здібності, вдосконалювати...
Урок в гостях у природи iconУрок зв′язного мовлення із застосуванням технологій розвитку творчої...
Комунальний заклад Кочетоцька загальноосвітня обласна санаторна школа – інтернат I-III ступенів
Урок в гостях у природи iconУрок проходить у шкільній картинній галереї
Та ми з вами пам’ятаємо, яку важливу роль у художньому творі може відігравати опис природи. Нагадайте, в якому із нещодавно прочитаних...
Урок в гостях у природи iconУрок я І Україна
Розвивати в учнів інтерес, спостережливість І чутливість до сприймання краси природи
Урок в гостях у природи iconУрок: Позакласне читання Тема: «Подорож осіннім лісом»
Сьогодні проводимо урок позакласного читання. На уроках читання ми вивчаємо розділ «Цікава книга природи». Тому сьогодні я пропоную...
Урок в гостях у природи iconУрок-вікторина за вивченими народниим казками
Галина Васютинська. «Дощова краплинка», «Цвіркуни», «Не займайте!», «Рукавички». Зображення в поезії природи рідного краю
Урок в гостях у природи iconУрок читання в 2 класі
Мета: прищеплювати бережливе ставлення до природи; розвива-ти естетичні почуття І вміння; збагачувати мовлення дітей образними словами...
Урок в гостях у природи iconУрок серед природи
Сігачова Лариса Анатоліївна, вчитель початкових класів Шевченківська загальноосвітня школа і-іп ступенів, педагогічне звання -"Вчитель...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка