Витяг з протоколу №4 засідання колегії харківської обласної державної адміністрації від 13 липня 2009 року
Скачати 64.24 Kb.
НазваВитяг з протоколу №4 засідання колегії харківської обласної державної адміністрації від 13 липня 2009 року
Дата конвертації02.04.2013
Розмір64.24 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Туризм > Документы


ВИТЯГ З ПРОТОКОЛУ № 4

ЗАСІДАННЯ

КОЛЕГІЇ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ

ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

від 13 липня 2009 року

1. Про розвиток природно-заповідного фонду та екомережі області відповідно до Указу Президента України від 23 травня 2005 року №838/2005 "Про заходи щодо подальшого розвитку природно-заповідної справи в Україні"

Розглянувши та обговоривши питання "Про розвиток природно-заповідного фонду та екомережі області відповідно до Указу Президента України від 23 травня 2005 року №838/2005 "Про заходи щодо подальшого розвитку природно-заповідної справи в Україні", колегія облдержадміністрації відмічає, що протягом останніх років темпи зростання площ природно-заповідного фонду за рахунок створення нових територій та об'єктів знизились.

Природно-заповідний фонд області налічує 232 територій та об'єктів загальною площею 57647,52 га, у тому числі 11 об'єктів загальнодержавного значення площею 15609,4 га. Відсоток заповідності становить 1,8 від загальної площі області.

За поточний період 2009 року до заповідного фонду введено 6 об'єктів загальною площею 596,8 га.

На виконання Закону України "Про Загальнодержавну програму формування національної екологічної мережі України на 2000 - 2015 роки", Указу Президента України від 01 грудня 2008 року №1129/2008 "Про розширення мережі та територій національних природних парків та інших природно-заповідних об'єктів" в області розпочато створення національного природного парку "Слобожанський" (Краснокутський район) площею близько 14,5 тис. га.

Також проводяться роботи по створенню національного природного парку "Дворічанський" {Дворічанський район) площею 3131,2 га. та інших об'єктів місцевого значення.

Спираючись на ініціативи місцевих громад та громадських об'єднань, розпочалася робота по створенню регіонального ландшафтного парку "Мжанський" (Харківський та Зміївський райони) площею близько 9,0 тис. га.

Виконання Програми формування національної екологічної мережі в області на 2002-2015 роки на сьогоднішній день ставиться під загрозу.

До проблемних питань розвитку та утримання заповідного фонду та екомережі області можна віднести:
- розпаювання територій та об'єктів, відведених до природно-заповідного фонду та водно-болотних угідь області, які відповідно до Програми формування національної екологічної мережі в області на 2002-2015 роки будуть включені до її складу;

- відсутність закріплених на місцевості меж територій та об'єктів природно-заповідного фонду в установленому законом порядку та недостатній рівень фінансування проведення цих робіт;

 • відсутність відповідальності землекористувачів за неналежне утримання об'єктів природно - заповідного фонду;

 • утримання об'єктів природно-заповідного фонду.

Усе це свідчить, що збереження об'єктів заповідного фонду та його розвиток знаходиться у незадовільному стані.

Для поліпшення стану розвитку природно-заповідного фонду області та на виконання Закону України "Про Загальнодержавну програму формування національної екологічної мережі України на 2000 - 2015 роки", Указів Президента України від 23 травня 2005 року №«838/2005 "Про заходи щодо подальшого розвитку природно-заповідної справи в Україні" та від 01 грудня 2008 року № 1129/2008 "Про розширення мережі та територій національних природних парків та інших природно-заповідних об'єктів", рішень обласної ради від 20 листопада 1997 року "Про резервування для наступного заповідання природних територій та об'єктів" та від 21 травня 2002 року "Про затвердження Програми формування національної екологічної мережі в області на 2002-2015 роки, колегія облдержадміністрації вважає за необхідне:

1. Головному управлінню житлово-комунального господарства та розвитку інфраструктури облдержадміністрації (Бесараб А.І.) при підготовці пропозицій щодо розподілу коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища враховувати необхідність включення заходів, направлених на утримання, збереження та розвиток об'єктів природно-заповідного фонду, як пріоритетні.

 1. Головному управлінню Держкомзему у Харківській області (Вовк А.І.) утримуватися від надання погоджень щодо зміни цільового призначення, передбачених до включення до природних заповідників та національних природних парків, зазначених в Указах Президента України від 27 серпня 2008 року № 774/2008 „Про невідкладні заходи щодо розширення мережі національних природних парків" та від 01 грудня 2008 року № 1129/2008 „Про розширення мережі та територій національних природних парків та інших природно-заповідних об'єктів".

 1. Районним державним адміністраціям:

3.1. Сприяти погодженню наданих на розгляд документів щодо включення цінних природних територій до природно-заповідного фонду області.

 1. Сприяти охороні й збереженню територій та об'єктів природно-заповідного фонду та виконанню покладених на них завдань.

 2. Не допускати надання у власність і користування територій та об'єктів, відведених до природно-заповідного фонду та водно-болотних угідь області, які відповідно до Програми формування національної екологічної

мережі в області на 2002-2015 роки будуть включені до її складу, а також земель, які відповідними рішеннями зарезервовані в установленому законодавством порядку для наступного заповідання.

3.4. Дотримуватися вимог до порядку здійснення процедури щодо розроблення проектів землеустрою з організації та встановлення меж територій природно-заповідного фонду відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2004 року №1094 "Про затвердження Порядку розроблення проектів землеустрою з організації та встановлення меж територій природно-заповідного фонду, іншого природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення".

4. Зміївській (Гацько А.Ф.) та Харківській (Нечипоренко О.С.) районним державним адміністраціям із залученням представників Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Харківській області, провідних наукових установ, громадських об’єднань до ЗО липня 2009 року вивчити питання щодо можливого впливу наслідків розробки родовищ пісків на екологічні та рекреаційні складові, як на території проектованого регіонального ландшафтного парку "Мжанський", так і на прилеглих ділянках.

 1. Державному управлінню охорони навколишнього природного середовища в Харківській області (Шевчук А.І.), Харківському обласному управлінню лісового та мисливського господарства (Овчаренко Д.О.), Краснокутській районній державній адміністрації (Дмитрієв А.А.), Українському науково-дослідному інституту екологічних проблем (Коваленко Г.Д.) забезпечити неухильне виконання Закону України "Про Загальнодержавну програму формування національної екологічної мережі України на 2000 - 2015 роки" та Указу Президента України від 01 грудня 2008 року №1129/2008 "Про розширення мережі та територій національних природних парків та інших природно-заповідних об'єктів у частині погодження створення національного природного парку "Слобожанський".

 2. Харківському обласному управлінню лісового та мисливського господарства:

6.1. Запровадити невиснажливе лісокористування та екосистемний підхід.

 1. Під час здійснення та планування лісогосподарських заходів у рекреаційних зонах, на території об'єктів природно-заповідного фонду області, на територіях, що зарезервовані до подальшого введення до природно-заповідного фонду, а також на територіях, де створюються об'єкти природно-заповідного фонду, враховувати, в першу чергу, природоохоронну, рекреаційну, санітарно-гігієнічну та оздоровчу функції лісів.

 2. Не допускати внаслідок лісогосподарських заходів руйнування цінних природних комплексів, знищення видів тварин та рослин, занесених до Червоної книги України.

 3. Не здійснювати заліснення ділянок степової рослинності, лук та пасовищ, що є елементами екомережі, зарезервованими до наступного введення до природно-заповідного фонду області, а також є місцем зростання або мешкання степових видів рослин та тварин, занесених до Червоної книги України.


6.5. Балаклійській (Масельський С.І.) та Ізюмській (Шамрай Л,М.) районним державним адміністраціям спільно з державним підприємством "Ізюмське лісове господарство" (Павленко А.В.) до 31 жовтня 2009 року розглянути питання щодо створення адміністрації регіонального ландшафтного парку "Ізюмська лука" та фінансування на його утримання.

6.6. Активізувати роботу щодо погодження включення земельних ділянок державного лісового фонду до складу об'єктів природно-заповідного фонду.

7. Рекомендувати Державній екологічній інспекції в Харківській області (Лученко С.В.) посилити контроль за додержанням режиму територій та об'єктів природно-заповідного фонду.

8. Державному управлінню охорони навколишнього природного середовища в Харківській області:

8.1. Продовжити роботу щодо розширення природно-заповідного фонду області та введення до складу заповідного фонду області нових територій.

8.2. Вжити всіх необхідних заходів щодо погодження матеріалів зі створення національного природного парку "Дворічанський".

8.3. Протягом IV кварталу поточного року подати в установленому порядку на розгляд та затвердження до обласної рада скореговану Програму формування національної екологічної мережі в області на 2009- 2015 роки.

8.4. До 31 липня 2009 року створити територіальну Міжвідомчу комісію з питань моніторингу довкілля під керівництвом першого заступника голови обласної державної адміністрації для поліпшення стану справ з питань збереження довкілля, відтворення біорізноманіття та розвитку природно - заповідного фонду в області.

Голова обласної державної адміністрації, голова колегії А. АВАКОВ

Page of Узнай больше о природе нашей области! http://kharkovskiy-eco.narod.ru/Схожі:

Витяг з протоколу №4 засідання колегії харківської обласної державної адміністрації від 13 липня 2009 року iconРішення засідання колегії Великобурлуцької районної державної адміністрації...
Про хід виконання розпорядження голови Харківської обласної державної адміністрації М. М. Добкіна №584 від 27 жовтня 2010 року
Витяг з протоколу №4 засідання колегії харківської обласної державної адміністрації від 13 липня 2009 року iconРозпорядження
Харківської обласної державної адміністрації від 6 січня 2012 року №8 «Про ліквідацію інспекції державного технічного нагляду Харківської...
Витяг з протоколу №4 засідання колегії харківської обласної державної адміністрації від 13 липня 2009 року iconПротокол засідання журі ІІ етапу учнівської олімпіади з правознавства...
Згідно з наказом управління освіти І науки обласної державної адміністрації від 24. 09. 2009
Витяг з протоколу №4 засідання колегії харківської обласної державної адміністрації від 13 липня 2009 року iconРозпорядження
Харківської обласної ради від 17 лютого 2011 року №82- VI та розпорядження голови районної державної адміністрації від 8 липня 2005...
Витяг з протоколу №4 засідання колегії харківської обласної державної адміністрації від 13 липня 2009 року iconРозпорядження
Харківської обласної державної адміністрації від 13 липня 2011 року №388 “Про організацію та проведення огляду-конкурсу захисних...
Витяг з протоколу №4 засідання колегії харківської обласної державної адміністрації від 13 липня 2009 року iconЗасідання журі II етапу міської учнівської олімпіади з історіі у 8 класі від 4 грудня 2009 року
Згідно з наказом управління освіти І науки обласної державної адміністраціі від №
Витяг з протоколу №4 засідання колегії харківської обласної державної адміністрації від 13 липня 2009 року iconЛуганська міська рада
Луганської обласної державної адміністрації від 25. 12. 2008 №1835, від 26. 12. 2008 №1854, рішення виконавчого комітету луганської...
Витяг з протоколу №4 засідання колегії харківської обласної державної адміністрації від 13 липня 2009 року iconВеликобурлуцька районна державна адміністрація харківської області розпорядження великий Бурлук
Харківської обласної державної адміністрації від 23 серпня 2012 року №517 «Про розроблення профілів професійної компетентності посад...
Витяг з протоколу №4 засідання колегії харківської обласної державної адміністрації від 13 липня 2009 року iconРішення спільного засідання колегії Великобурлуцької районної державної...
Про дотримання управліннями, відділами районної державної адміністрації вимог нормативних документів щодо порядку організації та...
Витяг з протоколу №4 засідання колегії харківської обласної державної адміністрації від 13 липня 2009 року iconВеликобурлуцька районна державна адміністрація харківської області розпорядження
Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту Харківської обласної державної адміністрації від 13. 05. 2013 року №01-36/2133, керуючись...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка