Тема: «Кров людська не водиця, проливати не годиться»




НазваТема: «Кров людська не водиця, проливати не годиться»
Дата конвертації09.05.2013
Розмір53.7 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Туризм > Документы
4 клас

Читання

Тема: «Кров людська не водиця, проливати не годиться»
Матеріал до уроку: Біблійна легенда «Каїн і Авель»

Вчитель:

Мельник І.А.

Епіграф уроку: Людина у цьому світі повинна творити добро.

Тема. Каїн і Авель. Біблійна легенда.

Мета. Формувати читацькі навички; розвивати техніку читання; вчити диференціювати ознаки доброго і лихого; виховувати доброзичливе ставлення до оточуючих,бажання творити добро, засуджувати жорстокість, заздрощі, ненависть.

Обладнання. Картки зі словами, смужки темного та світлого кольору.

^ Тип уроку. Комбінований.

Хід уроку

Доброго ранку!- Для всіх побажання. От і настала пора для читання.
-(девіз)

-(епіграф)

Як ви розумієте ці слова?

  1. ^ Вправи на розвиток читацьких навичок.

* Швидка реакція на слово:

Пролітали – (птахи, літаки, думки.)

Спалахували – (зірки, вогні.)

Розпалити – (вогонь, багаття, гнів.)

* Читання уривка вірша із пропущеними буквами, що позначають голосні звуки:

Н_ д_бр_т_ _сн_е св_т

_ д_бр_т_ю п_хн_е хл_б.

_ м_рн_ н_б_, в шк_ол_ йт_ -

Ц_ т_к_ж в_яв д_бр_т_.

Д_ вс_х л_д_й л_б_в св_т_ -

Ц_ ч_ст_т_ _ д_бр_т_.

Як ви розумієте слово доброта?

  1. ^ Повідомлення теми і мети уроку.

Вікторина

– Давайте пригадаємо, назви яких жанрів належить до усної народної творчості.

* Іди, іди, дощику, зварю тобі борщику. (дитяча пісенька-закличка)

* Мир – миром, пироги з сиром (мирилка)

* Хитру сороку спіймати морока, а на сорок сорок- сорок морок. (скоромовка)

* Хто не працює, той не їсть. (прислів'я)

* Люлю, люлю,мій синочку, справлю тобі колисочку. (колискова пісенька)

* Тосі, тосі, свині в горосі,нема кому вигнати – тільки Настусі. (забавлянка)

* Снігові поля, чорні грачі, хочеш розумним бути то вчи.(загадка)

* Жили два брати. Один бідний – другий багатий. (казка)

  • Який жанр ми не згадали?

  • Легенда.

  • Що таке легенда?

  • Сьогодні ми прочитаємо Біблійну легенду про Каїна та Авеля, про породження зла і кару за нього.

Вправа очікування.

  • А що ви очікуєте від нашого уроку?

  • Я очікую, що на уроці буде цікаво.

  • Я хочу дізнатися щось корисне та важливе.

  • Я хочу працювати в парах.

Учитель. А я, в свою чергу, сподіваюсь, що ви будете правильно, точно і красиво висловлювати свої думки, робити висновки, учитися творити добро.

  1. ^ Опрацювання легенди «Каїн і Авель»

* Словникова робота.

Окаянний – грішний, проклятий.

На яке питання відповідає це слово? Яка частина мови? Що означає?

Послухайте про кого цей твір?

* Читання легенди кращими учнями.

  • Які почуття виникли під час слухання легенди?7

  • Про кого цей твір?

  • Як звали братів?

  • Хто були їх батьки?

* Читання пірамідок слів (луною)

Упав

Всесвіт

Ненавидів

Скрадається

Затріскотіли

4.Прочитайте односкладові слова.

Двоскладові сл..Трискладові сл..

5. Прочитайте слова з наголосом на перший склад, другий.
Фізкультхвилинка

* Повторне читання легенди. (ланцюжком) або (вибірково)

* Мозкова атака.

  • Яке слово у прочитаному означає «надзвичайно суворий, безжалісний, нещадний». (жорстокий)

  • Яке слово має значення недобрий, сердитий, сповнений злості. (злий)

  • Яке слово пояснює відчувати, прикрість від успіхів іншого. (заздрість)

  • У якому абзаці ви прочитали ці слова?

  • До кого з братів вони відносяться?

*

А Авель був яким? …



  • Граємо в гру «Спіймай слово». (Якщо «так»- плескаємо в долоні. Якщо «ні»- розводимо руки і крутимо головою)

  • Добрий, лагідний, неслухняний, веселий, ніжний, боягуз, людяний, брехливий, чудовий, щирий,доброзичливий, нещасний.




  • Усі слова асоціюються з кольорами.

Якими?

  • Темним і світлим.

  • Який колір оберете до слів 1 колонки?

  • До 2? Чому?

( на дошку вивішуються кружечки чорного та червоного кольорів)

  • Погляньте на чорний кружечок, а потім на червоний.

  • А тепер у зворотному напрямку.

  • А тепер погойдаємось на гойдалці.

  • Отже, граючись ми з вами відпочили!


* Знайдіть у тексті зачин, кінцівку.
Про що повідомляється у зачині?

Чи можуть ці слова передавати головну думку?

Чим займався Каїн? Прочитайте рядки, де про це сказано.

Як до Авеля ставилася природа? А до Каїна?

У чому був переконаний Каїн, вчинивши кривавий злочин? У яких рядках тексту про це сказано?

Хто був свідком злочину?

Про що запитували злочинця дерева, зірки, птахи?

Як люди оцінили вчинок Каїна? У чому проявився людський осуд? Прочитайте.
* Розгляньте малюнок, які рядочки легенди можна підписати під малюнком?
* Які б рядочки із легенди міг прочитати такий чоловічок.




* На партах у вас лежать аркуші паперу з темним і світлим кольором . Запишіть на них слова, які характеризують братів. Отже треба дібрати риси характеру доброї та поганої людини.
* Прочитаємо на дошці прислів'я.

Прислів'я

3.Добро довго пам'ятається, а зло – ще довше.

3.Кров людська не водиця, проливати не годиться.

2.Доброму скрізь добре.

1.Від заздрощів серце каменіє.

4.Від своєї совісті не втечеш.

  • Розмістимо прислів'я відповідно до змісту легенди і пронумеруємо.

  • Що це ми склали?

  • План легенди.

(запис плану в зошити)
Домашнє завдання.

  • За цим планом переказувати легенду.

* Визначення головної думки.

  • Що вас вразило в легенді? Що було вам незрозумілим?

  • Що легенда прославляє? Що засуджує?


Підсумок уроку.

  • Чи справдились ваші очікування? (відповіді дітей)

  • Мої очікування справдились.(оцінювання учнів)



  • Покажіть мені свої руки тільки від вас залежить, що ваші руки принесуть у світ:

Добро - чи зло

Любов – чи ненависть

Вірність – чи зраду

Посмішки – чи сльози

Квітучий сад – чи пустелю

  • пригорніть свої рученята до серця.

Подумки пообіцяйте собі і нам, своїм близьким, завдяки вам кількість добра у світі буде збільшуватись.
* Учні читають вірші.


Я вірю в силу доброти,

Добро завжди сильніше злого,

Дає наснагу, щоб цвісти,

І світлу обирать дорогу.
* * *

Я вірю в силу доброти,

Що має долю роботящу,

Що хоче, щоб і я, і ти,

І все було у світі краще.
Ось і пролунав дзвінок,

Закінчився наш урок.

За роботу по заслузі,

Щиро дякую вам, друзі!

Схожі:

Тема: «Кров людська не водиця, проливати не годиться» iconПроблемно-тематичні та стильові домінанти драматичного доробку Михайла Стельмаха...
Михайло Стельмах відомий широкому загалу більше як романіст та поет, але його драматичний доробок також займає важливе місце в українській...
Тема: «Кров людська не водиця, проливати не годиться» iconТема: «Кров»
Тестові завдання. Із запропонованих варіантів відповідей виберіть правильний І поставте у таблиці відповідей літери, що відповідають...
Тема: «Кров людська не водиця, проливати не годиться» iconКонспект відкритого уроку з предмету «світова література»
Тема: "Оноре де Бальзак. Життєвий І творчий шлях. Бальзак І україна. «Людська комедія» грандіозна енциклопедія життя Франції першої...
Тема: «Кров людська не водиця, проливати не годиться» iconБальзак О. Євгенія Гранде. Людська комедія. Шагренева шкіра. Гобсек. Батько Горио
Бальзак О. Євгенія Гранде. Людська комедія. Шагренева шкіра. Гобсек. Батько Горио. Втрачені ілюзії
Тема: «Кров людська не водиця, проливати не годиться» iconПсихологія особистості
Людська психіка це поєднання біологічних, фізіологічних властивостей людини І психічних функцій
Тема: «Кров людська не водиця, проливати не годиться» iconСписок використанної літератури
Людська праця й людина за радянських часів за творами «Кресафт», «Соняшники»
Тема: «Кров людська не водиця, проливати не годиться» iconЧар.: Я – принцеса Чарівниця, Як під Новий рік годиться, з святом,...
Чар.: Жили були дід та баба. Старі були такі, що аж померли. І залишився на вихованні у няньки та її доньки Марфуші – їх син – дурник...
Тема: «Кров людська не водиця, проливати не годиться» iconУрок біологія 9 клас Тема: Гуморальна регуляція. Залози внутрішньої секреції
Гуморальна регуляція – один з механізмів координації процесів життєдіяльності в організмі, здійснюваний через рідкі середовища організму...
Тема: «Кров людська не водиця, проливати не годиться» iconСемінарі профспілкових лідерів, що проходитиме з 16 по 17 березня...
З умовами проживання та харчування ознайомлена(ий). Життя та здоров’я дитини довіряю керівнику групи Ївженко Юрію Васильовичу
Тема: «Кров людська не водиця, проливати не годиться» iconМіністерство освіти І науки, молоді та спорту україни
Лідер" (м. Київ, Пуща Водиця) для профспілкових студентських лідерів було проведено Всеукраїнський семінар "Організація роботи студентських...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка