Тема. Підсумковий урок за темою «Нежива природа»




Скачати 59.44 Kb.
НазваТема. Підсумковий урок за темою «Нежива природа»
Дата конвертації18.07.2013
Розмір59.44 Kb.
ТипУрок
uchni.com.ua > Туризм > Урок
Урок з предмету “Я і Україна»

за темою «Нежива природа» (3клас)

Тема. Підсумковий урок за темою «Нежива природа»

Мета. Узагальнити знання учнів за темою «Нежива природа».

Розвивати комунікативні навички, пізнавальну та дослідницьку

діяльність, вміння встановлювати взаємозв’язки в довкіллі.

Формувати навички спостережливості, спільної діяльності.

Виховувати взаємоповагу під час роботи в групах, відповідальність,

дбайливе ставлення та прагнення берегти природні багатства.

Тип уроку: узагальнення та систематизація знань.

^ Форма проведення: урок-мандрівка.

Обладнання : маршрутна карта, зошити з друкованою основою, колекція корисних копалин, малюнки, картки із завданнями, схеми, загадки, кросворди,
Хід уроку

І. Організація класу.

1. Підготовка робочого місця.

Розподіл учнів на групи.

2. Установка на увагу.

Читання епіграфа уроку.(рухаючись за стрілкою, учні читають речення)

Гра «Чарівна стежинка»
Щоб треба попрацювати

мати , успіх добре
ІІ. Повідомлення теми уроку.

- Сьогодні ми помандруємо з вами стежками країни Природи та повторимо все, що знаємо про неживу природу.

Сьогодні у нас незвичайний урок,

Сьогодні ми зробимо ще один крок

В країну Природи, в країну чудову.

Що нас там чекає – нам ще невідомо.

Рукою легенько я лише махну

І в край цей чудовий вас всіх поведу.

- Отже, у нас дуже відповідальне завдання: пройти стежками цієї країни та не заблукати, не збитися зі шляху.

- Перш ніж ми з вами помандруємо стежками цієї країни давайте згадаємо:

  • Що ж таке природа?

  • Якою буває природа?

  • Що відноситься до живої природи?

  • Що відноситься до неживої природи?

- І так ми з вами в країні Природи. А звідки ми почнемо мандрівку ви дізнаєтесь коли відгадаєте загадку.
1. Перша зупинка «Відгадай».

За лісами, за горами золотий кружок встає. (Сонце)

  • До якої природи належить сонце?

  • Але ж Сонечко не пропустить вас далі, поки ви не зіграєте з ним в гру «Так чи ні»

Команди отримують завдання від Сонечка.

І команда:

  • Джерелом тепла і світла є Місяць. (ні)

  • Промені від Сонця падають прямолінійно. (так)

ІІ команда:

  • Найдужче Сонце гріє зранку. (ні)

  • Без тепла не проростає насіння, не квітнуть рослини, не достигають плоди. (так)

ІІІ команда:

  • Щоб існувало життя на Землі, необхідно тепло. (так)

  • Всі промені Сонця однаково нагрівають поверхню Землі.(ні)


^ 2. Друга зупинка «Лабіринти».

  • Після гри із Сонечком ми потрапляємо з вами до гори Лабіринтів.

Дізнайтеся, що заважає нам пройти гори Лабіринти. Розплутайте павутиння.




Т М Е




О Е Р М




Т Р

- Термометр вимагає від вас правильно записати температуру повітря за допомогою умовних позначок.

І команда:

  • Чотири градуси тепла

  • П’ять градусів нижче нуля

  • Одинадцять градусів морозу

ІІ команда:

  • Десять градусів вище нуля

  • Вісім градусів морозу

  • Десять градусів тепла

ІІІ команда:

  • Сім градусів нижче нуля

  • Дванадцять градусів тепла

  • Шість градусів вище нуля


^ 3. Третя зупинка «Встигайка».

- Пройшовши гори Лабіринтів ми потрапляємо в долину…

(загадка)

Де не ступиш – всюди маєш,

Хоч не бачиш, а вживаєш. (Повітря)
- Так, ми потрапили в долину Повітря. Цю долину ми пройдемо, якщо виконаємо завдання.

І команда: Згадати та записати властивості повітря.

ІІ команда : Згадати та записати склад повітря.

ІІІ команда : Розгадати кросворд.


1 П

2 О

3 В

4 І

5 Т

6 Р

7 Я

1. Що появляється на дзеркалі, коли ми на нього дихаємо?(пара)

2. Чого в повітрі найбільше?(азоту)

3. Як називається рух повітря?(вітер)

4. Що ми проводимо на уроках природознавства з метою вивчення певних явищ?(досліди)

5. Що встановлюють на підприємствах, щоб повітря було чистим? (фільтри)

6. Властивість повітря. (прозорість)

7. Синонім до слова «катастрофа». (аварія)
- Мабуть вже довгий шлях ми з вами пройшли. Вважаю, що треба трохи перепочити.
4. Фізкультхвилинка.

Вправи під музику «Зірковий вальс»
5. Четверта зупинка «Добавляйка».

- Де ж ми з вами зупинились?

Що таке: пливе і ллється,

Часом на камінь дереться.

Як немає – все всихає

Звірі й птахи помирають?(Вода)

- Так, це вода, значить ми біля берега ріки. Перейти її ви зможете легко, тільки-но добавте, що про воду знаєте.

І команда: Відгадайте загадки і вкажіть стан води.

  1. Яку воду можна носити в решеті? (Сніг, лід)

  2. Намистиночки нові ніч згубила у траві.

Вранці сонечко устало – намистиночки зібрало. (Роса)

  1. Розсипався горіх на сто доріг,

Та ніхто його не збирає. (Град)

  1. І люди зробились веселі,

Лише поховались в оселі.

Неначе у піжмурки граються:

Покличуть мене – і ховаються. (Дощ)

  1. Що росте догори коренем? (Бурулька)


ІІ команда: Запишіть властивості води.










ІІІ команда: Розгадайте кросворд.
В

О

Д

А

  1. Червоне коромисло через річку повисло. (Веселка.)

  2. З малої хмари великий…. (Дощ)

    • Річки взимку вкриває … (Лід)

  3. Під час кипіння з чайника йде …(Пара)

- Але річка не хоче вас відпускати, просить в гру з нею пограти.

А зараз ми поп’ємо водички

із поетичної кринички.

- Доберіть, будь ласка, влучні слова для уславлення краси та значущості води.

  • Розляглася земля неозора, а найкраща вода……. ( прозора)

  • На землі калинове намисто, а найкраща вода …… ( чиста)

  • Ось і день проминув, ніч коротка, а найкраща вода … (солодка)


^ 6. П’ята зупинка «Поміркуй».

- Ось і річку перейшли, мабуть до кінця дійшли?

- Спробуй ти поміркувати, що за скарби під ногами?

Практична робота в командах.

І команда: Юні художники, намалюйте та підпишіть основні шари землі.

ІІ команда: Впізнай корисні копалини, вкажи до якої групи корисних

копалин належить.( колекція корисних копалин)
ІІІ команда: Знайди малюнки, що позначають «скарб під ногами» та вкажи

до якої групи корисних копалин належить.
^ 7. Робота в зошитах.

Індивідуальна робота в зошитах з друкованою основою

Тестування.(сторінка 89-90)

  • Щоб все ж таки дійти до кінця нашої мандрівки треба пройти останньою стежкою самостійно.



ІІІ. Підсумок уроку.

Ось і уроку кінець.

Хто працював – молодець!

Що сподобалось вам – поділіться.

Що не сподобалось – пожалійтеся.

Діти висловлюють свої думки.

Оцінюється робота груп та окремих учнів.
IV. Домашнє завдання.

Індивідуальне завдання.

- Підібрати або скласти загадки, ребуси, вірші, кросворди до теми «Нежива природа»

Схожі:

Тема. Підсумковий урок за темою «Нежива природа» iconПрирода навколо нас. Жива І нежива природа. У природі все пов’язане
Обладнання: зошит з друкованою основою для 2 класу «я І україна», схема «Природа», схеми ланцюжків живлення, три скриньки з написами...
Тема. Підсумковий урок за темою «Нежива природа» iconУроку з «Я І Україна». Тема: Що таке природа?
Мета: : закріпити поняття природа, нежива природа, жива природа формувати уявлення про моральну, естетичну, пізнавальну, валеологічну,...
Тема. Підсумковий урок за темою «Нежива природа» iconТема тижня
Тема: Бесіда «Жива та нежива природа, яка нас оточує.» Експеримент: «Порівняймо пісочок І грунт». Д/г. «Допоможемо квіткам»
Тема. Підсумковий урок за темою «Нежива природа» iconПрирода навколо нас. Жива І нежива природа. У природі все пов’язане
Автор Йовенко Надія Іванівна, вчитель початкових класів Шевченківської зош І – ІІІ ступенів Броварського району
Тема. Підсумковий урок за темою «Нежива природа» iconУрок №7. Тема
Тема: Підсумковий урок з тем «Інформація. Інформаційні процеси та системи», «Апаратне забезпечення інформаційних систем»
Тема. Підсумковий урок за темою «Нежива природа» iconУрок №7 Тема. Підсумковий урок за темами: «CorelDraw» та «Турбо Паскаль»
Для чого призначений інструмент Вільна форма?Як його використати. Продемонструйте
Тема. Підсумковий урок за темою «Нежива природа» iconУрок 15 Тема. Підсумковий урок з тем: «Модульcrt розгалуження І вибір», та
Будь-яка програма, записана на мові Паскаль, завжди закінчується службовим словом
Тема. Підсумковий урок за темою «Нежива природа» iconУрок №17. Тема
Тема: Підсумковий урок з теми «Системне програмне забезпечення. Службове програмне забезпечення»
Тема. Підсумковий урок за темою «Нежива природа» iconТема. Різноманітність живих організмів. Значення рослин у природі...
Мета. Продовжити формувати поняття природа нежива І жива, сформувати уявлення про царства живої природи, значення рослин, різноманітність...
Тема. Підсумковий урок за темою «Нежива природа» iconУрок 1 Тема. Якою буває природа
Обладнання: художні матеріали, демонстраційний мультимедійний матеріал, мікрофон, ребус, аудіо файли
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка