Скачати 50.17 Kb.
|
![]() Носівська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 ![]() Відкритий урок з природознавства в 4-В класі підготувала і провела вчитель початкових класів Хілобок Н.М. ![]() 2011-2012 н.р. Тема: Форми земної поверхні України. Мета: формувати поняття «рівнини», «яр», «горб», «гора»; виробляти вміння використовувати фізичну карту України як джерело нових знань, правильно працювати з картою; розвивати вміння логічно мислити, стисло висловлювати власні думки, аргументувати висловлені судження; виховувати спостережливість, бажання працювати в групі, оволодіти різними функціональними ролями в сумісній діяльності. Обладнання: фізична карта України, таблиці, макети, завдання та ілюстрації(медіа дошка), малюнки з природничими задачами, карти для індивідуальної роботи. ^ комбінований Хід уроку І.Підсумок фенологічних спостережень - Який зараз місяць? - Яке число? - Чи відповідає погода надворі даті за календарем? - Який сьогодні стан неба? - Яка температура повітря? - Чи є сьогодні опади? Чи були опади протягом тижня? - Чи є вітер? Вкажіть напрям вітру. Запишіть спостереження в зошит. ІІ. Перевірка домашнього завдання 1.Робота з індивідуальними картками (перевірити тему «Україна на планеті Земля») 1а. Робота з картками текстового характеру. 2. Фронтальне опитування: - Як називається наша країна? - На якому материку знаходиться Україна? - В якій частині Євразії вона розташована? - Яке місце вона посідає в Європі за своєю територією? - Покажіть кордони України. - Скільки сусідів-держав має Україна? - З якою державою кордон найдовший? - Чи омивається Україна водами океанів? А морів? Яких саме? - Покажіть на карті столицю України. - На березі якої річки знаходиться Київ? 3. Розповідь учнем легенди про заснування Києва та походження його назви. 4. Перевірка домашнього завдання в зошитах. ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
Перегляд з екрану ілюстрацій із зображенням різних форм земної поверхні.
IV. Повідомлення теми і завдань уроку Сьогодні ми вивчаємо тему «Форми земної поверхні України». Ви дізнаєтесь, про те, що таке гори, горби, яри, балки, рівнини. V. Вивчення нового матеріалу
Фізкультхвилинка: Раз, два – піднімається гора Три, чотири – це крутії гірські схили П’ять, шість – це орли дивний танець завели Сім, вісім – це смерічки похилилися до річки Дев’ять, десять – це вода з водоспаду витіка. VІ. Закріплення нового матеріалу
1а.Читання статті «Форми земної поверхні України».
2а. Розв’язування природничих задач ( Малюнки на дошці. Розгляд різних способів запобігання розширенню яру, вибрати правильне вирішення проблеми).
і малюнка гори (ст. 109). - Що спільного у будові горба і гори? Що відмінного?
и 8. Робота в групах. І група – записати назви всіх височин і показати на карті. ІІ група – записати назви всіх низовин і показати на карті. ІІІ група – записати назви гір та їх вершин і показати їх на карті. 9.Робота з ілюстраціями форм земної поверхні Полісся. 10.Виконання завдання з екрану «Знайди зайве слово» з переліку: 1)Крутий схил, притока, підніжжя,вершина, пологий схил. 2)Карпати, Уральські гори, Кримські гори. 3)Горби, яри, балки, материки, гори, рівнини. 11. Знайти слова – назви форм земної поверхні у віршах ( читає вчитель). VІІ. Узагальнення та систематизація знань учнів 1. Доповнити речення:
( яром).
2. На екрані демонструються різні форми земної поверхні, назвати їх. VІІІ. Домашнє завдання. 1.Опрацювати статтю «Форми земної поверхні України», дати відповіді на запитання. 2.Виконати завдання в зошиті на ст. 43. 3. Підготувати розповідь про місця, в яких дітям довелося побувати (гори). 4. По можливості принести фото, ілюстрації різних форм земної поверхні. |
![]() | Урок з природознавства у 4-в класі підготувала І провела вчитель... України як джерело нових знань, правильно працювати з картою; розвивати вміння логічно мислити, стисло висловлювати власні думки,... | ![]() | Урок з громадянської освіти Вчитель початкових класів Червонівської зош І-ІІІ ступенів Хіміч Іванна Іванівна |
![]() | Носівська зош І –ііі ступенів №1 Підготувала І провела Музиченко Н. В Навіть металеві речі ламаються в цих умовах, не витримують холодів. Лише на узбережжі цього суворого краю мешкають тварини, що харчуються... | ![]() | Калина символ України. Г. Демченко «Калинонька». Казки. Загадки Автор Йовенко Надія Іванівна, вчитель початкових класів Шевченківської зош І – ІІІ ступенів Броварського району |
![]() | Урок основна форма навчання Посада: учитель початкових класів Ладижинської зош І-ІІІ ступенів Уманської районної ради Черкаської області | ![]() | Результативність роботи учителя початкових класів Ніжинської зош... Видавництво «Плеяда», м. Київ. Конкурс журналу «Відкритий урок» І місце, диплом, нагороди. Публікація «Артпедагогіка та казкотерапія»,... |
![]() | Складання усної розповіді за малюнком І запитаннями. Узагальнення знань про види речень Автор Йовенко Надія Іванівна, вчитель початкових класів Шевченківської зош І – ІІІ ступенів Броварського району | ![]() | Жашківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №4 Жашківської районної... Вчитель Шановні батьки,гості І дорогі діти! Вітаю всіх із наступаючим роком Змії. Нехай для вас вона буде доброю,щирою,мудрою І принесе... |
![]() | Підготувала та провела вчитель початкових класів Сірик Тетяна Миколаївна Дівчинка. ― Та ти що? Не знаєш? Отакої! Сім’я — це сім Я! Це означає, що в повній сім’ї повинні бути мама, тато І п’ятеро дітей!... | ![]() | Характеристика вчителя початкових класів Стенятинської зш І-ІІІ ступенів... Томашівська Оксана Євгенівна має вищу педагогічну освіту, кваліфікація – вчитель початкових класів, педагогічний стаж – 12 років,... |