Конспекти з основ здоров’я 2 клас орієнтовне тематичне планування




НазваКонспекти з основ здоров’я 2 клас орієнтовне тематичне планування
Сторінка1/9
Дата конвертації28.09.2013
Розмір1.1 Mb.
ТипКонспект
uchni.com.ua > Туризм > Конспект
  1   2   3   4   5   6   7   8   9
Плани-конспекти з основ здоров’я 2 КЛАС

орієнтовне тематичне планування



з/п

Зміст навчального матеріалу

Дата

Людина та її здоров'я (2 год)

1

Значения здоров'я для людини




2

Здоров'я і хвороби. Практична робота: моделювання поведінки з інфекційними хворими




Фізична складова здоров'я (6 год)

3

Індивідуальні особливості росту й розвитку учнів




4

Режим дня. Ознаки втоми. Вчимося й відпочиваємо. Практична робота: організація куточка відпочинку в класі та вдома




5

Охайність та особиста гігієна




6

Їжа, корисна для здоров'я. Народні традиції харчування. Практична робота: вибір корисної для здоров'я їжі




7

Фізичні вправи і здоров'я




8

Правила загартування, їх дотримання в різних умовах. Тематичне оцінювання




Соціальна складова здоров'я (21 год)

9

Поведінка з рідними, товаришами, друзями, знайомими, незнайомими




10

Вибір друзів, уміння товаришувати й спілкуватися. Практична робота: моделювання дружніх стосунків дівчаток і хлопчиків




11

Гуманне ставлення до людини з різними вадами




12

Поняття про ВІЛ. Убезпечення від ВІЛ




13

Права та обов'язки дитини вдома і в школі




14

Практична робота: моделювання ситуації «У шкільному медичному кабінеті»








з/п

Зміст навчального матеріалу

Дата

15

Безпечна поведінка вдома. Користування телевізором і комп'ютером




16

Практична робота: моделювання ситуацій «Я вдома сам», «Несподіваний дзвоник», «Непрохані гості». Тематичне оцінювання




17­19

Причини виникнення пожеж, аварій. Небезпечні речовини (отруйні, горючі, легкозаймисті)




20

Безпека з інструментами




21

Безпека в школі. Ситуації можливої небезпеки у школі




22

Безпека на дорозі. Правила пішохідного руху




23

Дорожня розмітка. Практична робота: оцінка ризику під час переходу дороги на регульованому і нерегульованому перехресті




24

Безпека на відпочинку. Ігри біля будинку




25

Літні розваги. Правила поведінки під час літнього відпочинку




26

Сонце корисне та шкідливе. Правила поведінки під час відпочинку на воді




27

Зимові розваги. Правила поведінки під час зимового відпочинку. Тематичне оцінювання




28

Безпека у спілкуванні з тваринами. Практична робота: моделювання поведінки з дикими або бездомними тваринами




29

Надання першої допомоги в різних ситуаціях. Практична робота: моделювання ситуації надання першої допомоги при нескладних травмах




Исихічна і духовна складові здоров'я (6 год)

30

Емоції та здоров'я




31

Практична робота: розпізнавання позитивних і негативних емоцій




32

Спілкування в різних ситуаціях. Практична робота: моделювання ситуацій у магазині, лікарні, бібліотеці




33

Правила етичної поведінки в ігрових ситуаціях




34

Корисні й шкідливі звички та їх вплив на здоров'я в сім'ї і школі. Тематичне оцінювання




35

Практична робота: моделювання ситуацій протидії шкідливим звичкам




РОЗРОБКи УРОКІВ УРОК 1

Тема. Значення здоров'я для людини

Мета: формувати уявлення учнів про значення здоров'я для на- вчання, спілкування, праці та шляхи його збереження й зміцнен- ня; навчати обґрунтовувати необхідність дбайливого і бережливого ставлення до свого здоров'я; сприяти формуванню навичок здоро­вого способу життя.

ХіД УРОКУ

Вступне слово вчителя

Життя і здоров'я — найбільша цінність. Як ви вважаєте чому?

На яких уроках ми навчаємось берегти здоров'я?

На уроках з основ здоров'я у 2 класі ви продовжите вивчати науку про здоров'я і безпеку життя.

Робота за підручником (С. 3-5)

Читання тексту на с. 3.

Про що ви дізнаєтесь на уроках з основ здоров'я?

Чого ви навчитесь на уроках з основ здоров'я?

Розглянь малюнки на с. 4. Як почуваються діти, зображені на малюнках?

Дайте дітям імена. Складіть речення за малюнками.

Найціннішим для кожної людини є її здоров'я. Коли ти здо­ровий, легко впораєшся з будь-якою справою. Купити здоров'я не- можливо. Тому його потрібно зберігати й зміцнювати.

Що необхідно робити для того, аби зберегти своє здоров'я? (Зай- матися спортом, загартовуватись, вживати здорову їжу та віта­міни, чистити зуби, достатньо спати, робити ранкову гімнасти- ку, дотримуватися режиму дня тощо)

Прочитайте поради, як зберігати і зміцнювати здоров'я (С. 4).

Висновок: щоденні прогулянки на свіжому повітрі, ранкова гім-

настика і заняття спортом, загартовування зміцнюють твоє здоров'я. Гарний настрій допомагає зберегти здоров'я.

Розгляньте малюнок на с. 5. Укладіть речення про те, як діти зміцнюють своє здоров'я.

Пригадайте ознаки здоров'я. Яку людину можна назвати здо­ровою? (Ту, в якої нічого не болить, вона рідко хворіє, добре почу- вається, частіше має гарний настрій, посміхається тощо.)

Розкажіть, як ви почуваєтесь, коли здорові? коли хворієте?

Гра-фізкультхвилинка

Учитель пропонує дітям стати у коло, сам встає в центрі, вико- нуючи роль ведучого. Діти йдуть за його вказівкою то вліво, то впра­во, промовляючи такі слова:

Рівним кроком І підскоком Ми йдемо в руці рука. Ви скажіть, а ми покажем — ...ось так.

Після слів «покажем» діти зупиняються і дивляться на ведучого.

Ведучий каже: «Робіть... (наприклад, «вітряка», «страуса», «качку» тощо)».

Можна дібрати слова, що стосуються здоров'я (наприклад, «сон­це», «яблуко», «плавання», «біг», «мандрівка» тощо).

Робота в зошиті

1) С. 2. Розфарбуйте малюнки, на яких зображені здорові діти. Складіть відповідні речення. Доведіть свою думку.



Орієнтовні відповіді

Здорова дитина грається.

Здорова дитина має гарний апетит.

Здорова дитина танцює.

Здорова дитина із задоволенням вчиться.

С. 3 № 2. Розфарбуйте різними кольорами слово «здоров'я».

Що, на вашу думку, це слово означає? Як ви почуваєтесь, коли здорові?

Що ви уявляєте, читаючи це слово?

Що ж для людей є найдорожчим?

Що спричиняє захворювання?

№ 3. Продовжте речення, користуючись малюнками. Щоб бути здоровим, треба...



Орієнтовні відповіді

Щоб бути здоровим, треба достатньо спати.

Щоб бути здоровим, треба гуляти на свіжому повітрі.

Щоб бути здоровим, треба приймати душ після сну — вранці і перед сном — увечері.

Щоб бути здоровим, треба займатися спортом.

Щоб бути здоровим, треба правильно харчуватися.

Щоб бути здоровим, треба гратися.

4) № 4. Поясніть зміст прислів'їв.

Не може бути щасливою хвора людина.

У здоровому тілі — здоровий дух.

Все можна купити, крім здоров'я.

Здоров'я — всьому голова.

Вправа «Намисто здоров'я»

Учитель роздає дітям кружечки-намистинки з паперу діаметром 5 см. Це перлинки здоров'я. На кожній намистинці пропонує напи- сати, як діти будуть берегти своє здоров'я, що для цього будуть ро­бити. Коли всі перлинки будуть підписані, за допомогою голки і нит­ки виготовляють намисто. Запропонуйте дітям одягнути «намисто здоров'я» на себе і показати його одне одному.

Висновок: здоров'я — запорука щастя й повноцінного життя. І хоча можна почуватися добре, слід пам'ятати, що про здоров'я треба дбати змалечку й постійно. Щоденна турбота про збереження і зміцнення здоров'я є здоровим способом життя.

Запропонуйте дітям показати намисто здоров'я батькам, запи- тайте їх про власний досвід збереження та зміцнення здоров'я.

Підсумок уроку

Який вигляд має здорова людина?

Що означає бути здоровим?

Чи може кожний із вас сказати про себе: «Я здоровий»?

Від чого залежить здоров'я?

Що треба робити, щоб бути здоровим?

Як ви можете зберегти своє здоров'я?

Про що може мріяти здорова людина?

Про що може мріяти хвора людина?

Чому дитина повинна бути здоровою?

Що таке здоровий спосіб життя?

Чи ви ведете здоровий спосіб життя?

УРОК 2

Тема. Здоров'я і хвороби. Практична робота: моделювання по- ведінки з інфекційними хворими

Мета: дати учням уявлення про те, що таке інфекційні хвороби; пояснити правила поведінки з інфекційними хворими; вчити запобі- гати хворобам; виховувати обережність, бажання бути охайним.

На уроці можна використати демонстраційні матеріали видавниц- тва «Ранок», зокрема плакат «Обережно — хвороботворні мікроби».

Хід уроку

Проблемне запитання

Учитель. Щоб бути здоровим, необхідно добре знати будову свого тіла. Як ви вважаєте чому?

Робота за підручником (С. 6-7)

Читання тексту на с. 6.

З яких частин складається тіло людини? Назвіть внутрішні органи людини.

Як працюють всі органи?

Розгляньте верхній малюнок на с. 6. Назвіть органи дихання.

Розгляньте нижній малюнок. Укладіть речення про зображе- ну роботу.

Які органи беруть участь у цій роботі?

Розгляньте малюнки на с. 7. Укладіть речення про зображе- ну роботу.

Які органи беруть участь у цій роботі?

Читання тексту на с. 7.

Що нового ви дізналися? Укладіть речення.

Чому підвищується температура тіла?

Відгадування загадок, вміщених у підручнику.

Робота в зошиті

С. 4 № 5.

Допишіть замість пропусків назви органів тіла людини. Пока- жіть стрілками, де вони містяться.

Твої н підтримують тіло і дозволяють ходити, бігати

і стрибати.

С і л захищені всередині твоїх грудей.

Твої р дозволяють тобі брати і тримати різні предмети.

У твоїй г є мозок — контрольний центр організму.

У твоєму ж містяться органи, які перетравлюють їжу для

отримання енергії.

№ 6.

Поставте собі оцінку за чистоту й охайність.

Вуха Обличчя Зачіска

Шия

Нігті

Взуття

Очі Руки Одяг

3) С. 5.

Розгадайте кросворд.







8

з




9

п




1

ш




10

я







2

в




х



















7

р




б




3

л




11 б







4

н
















5

р






















ц
















6

о







в






















По горизонталі:

Куди ..., туди й голова. (Шия)

Двоє лисенят під волоссям сидять.

Усіх добре чують, ні на що не реагують. (Вуха)

Коли думаємо, то морщимо... (лоб).

Все життя одне одного обганяють, а випередити не можуть. (Ноги)

Без чого жодне діло Не кипіло б, не горіло? Без кмітливих і робочих, До усяких справ охочих, Здібних до усіх наук, Двох твоїх умілих... (рук).

Круглі та горбаті, Краями — волохаті, По боках — білесенькі, Посередині — темнесенькі. Як приходить біда,

То тече з них вода. (Очі)

По вертикалі:

4. Між двох світил я посередині один. (Ніс)

Після їжі ретельно полощи... (рот).

У хлівці два ряди баранців, і всі біленькі. (Зуби)

Десятеро цих братів, Не однакові за зростом,

Та складну роботу й просту Роблять разом у гурті. (Пальці)

У Марійки чорні... (брови).

За двома замками

Лежить колода з ямками.

Чи солодке, чи гірке,

В кожній страві пізнає. (Язик)

Фізкультхвилинка

журавлі у вирій летіли, Біля лісу тихо сіли. Посиділи, походили, Піднялись та й полетіли. Гуси-лебеді летіли, На лужку тихенько сіли. Посиділи, походили, Піднялись — та й полетіли.

Ознайомлення з новим матеріалом

Учитель. Чим відрізняється хвора людина від здорової? (Біль, підвищення температури, слабкість, поганий апетит, поганий на­стрій, бліді або дуже червоні щоки)

Той, хто не дбає про чистоту свого тіла, вживає овочі і фрук­ти немитими, може захворіти на інфекційні хвороби.

Робота за підручником (С. 8). Читання тексту.

Які інфекційні хвороби вам знайомі?

Чим вони спричиняються?

Як мікроби потрапляють до організму людини? (Із брудом на руках і під нігтями, немитими продуктами, крапельками слини, повітрям, де скупчилось багато бруду)

Практична робота: моделювання поведінки з інфекційними хворими.

У сім'ї — хворий. Яких правил карантину треба дотримува- тися?

Для чого одягати марлеву пов'язку?

Для чого мити руки з милом?

Для чого виділяти для хворого окремі столові прибори?

Для чого робити в кімнаті вологе прибирання й провітрювати кімнату?

Для чого слід додержувати карантину, якщо захворів на віт- рянку?

Що таке імунітет?

Навіщо роблять щеплення?

6. Робота в зошиті

С. 6. № 1.

— Вставте пропущені букви. Складіть речення з утвореними словами. (Інфекція, щеплення, хвороба, вакцина, температура, імунітет)

ІОФЕКЦІЯ

ЩЕПЛЕННЯ

Овороба

ОАКЦИНА

®

ТЕМПЕРАТУРА

ОМУНІТЕТ

®

№ 2. Тест «Так чи ні».

Якщо ти погано почуваєшся, потрібно: О розповісти про це батькам; Q самому прийняти ліки; О викликати швидку допомогу.

№ 4.

Розгадайте кросворд.

2

б

е

р

е

1

з

а













3

й

о

д






















о










4

л

і

к

а

р






















о






















5

в

у

х

а










6

м

'

я

т

а




7

з

а

р

я

д

к

а

По горизонталі:

Як називається дерево, з якого здирають кору для лікування ран?

Речовина для обробки ран.

Людина, яка лікує людей.

Орган слуху людини.

Лікарська рослина.

Треба щодня робити вранці...

По вертикалі:

1. Що найголовніше для людини?

С. 7 № 3. Вивчення вірша.

Здоровий той, хто сам про себе дбає, Свій біль на інших не перекладає. Немає в тім ні розуму, ні хисту Нести до лікарів хвороб намисто. Тож зрозумій, до чого ти спроможний, Бо сам себе здоровим робить кожний.

(О. Чеботарьов)

Яка головна думка вірша?

№ 5.

Поясніть зміст прислів'їв.

Добре здоров'я краще за найбільше багатство.

Бути здоровим і мудрим — два блага в житті.

7. Підсумок уроку

З яких частин складається тіло людини?

Чому підвищується температура тіла?

Що ми називаємо хворобою?

Які причини хвороби?

Які ознаки хвороби?

Що ви робите, аби уникати хвороб?

Як ви поводитесь, якщо у сім'ї хтось захворів?

УРОК 3

Тема. Індивідуальні особливості росту й розвитку учнів Мета: формувати уявлення учнів про особливості росту й розвит­ку; закріпити навички вимірювання свого зросту і маси тіла; вихо- вувати бажання піклуватися про своє здоров'я.

Хід уроку

Вступна бесіда

Ви зростаєте, і ваше тіло змінюється. Це особливо помітно, якщо переглянути фотознімки. Зміни, що відбуваються з вами за літо, помічають однокласники і вчитель, коли ви приходите 1 ве- ресня до школи.

Що сприяє фізичному росту й розвитку?

Чи можна за зовнішнім виглядом визначити, хто полюбляє спорт, а хто — телевізор і комп'ютер?

Чи можна за зовнішністю сказати, якого віку дитина?

Робота за підручником (С. 9-10)

Розгляньте малюнки на с. 9.

Що роблять діти на уроці фізкультури? Складіть речення. (Від­повіді учнів.)

Учитель. І дівчатка й хлопчики весело грають у рухливі ігри, ретельно виконують завдання вчителя на уроках фізкультури. Та се­ред фізичних вправ є такі, що більше подобаються хлопчикам або, навпаки — дівчаткам.

Розгляньте малюнки на с. 10.

Назвіть спортивний інвентар. Поміркуйте, які предмети вибе- руть дівчатка, а які — хлопчики. В які ігри вони гратимуть?

Висновок: розвиток сповільнюється, коли дитина мало буває на свіжому повітрі, погано харчується, не дотримується режиму дня, часто хворіє.

Фізкультхвилинка


Туп-туп-туп! Там і тут, Вже до школи діти йдуть. Не біжать і не кричать, Лиш ніжками тупотять. Хто тихесенько іде, Той ніколи не впаде. А хто дуже побіжить,

ТУПОТІЛКА

(Потупотіти ногами в такт вірша.)

(«Потупотіти» вказівними пальчиками по столу.)

(Тупотять ніжками швидше.)


Може носика побить.

Учитель. Фізичний розвиток можна оцінити за масою тіла і зростом.

(Учням пропонується визначити вдома за допомогою батьків зріст і масу свого тіла і порівняти результати вимірювань із таб- личними на с. 10 підручника.)

Висновок: потрібно знати свій зріст і масу. Це допоможе визначити позитивні чи негативні зміни, що відбулися у фізичному розвитку.

4. Робота в зошиті (С. 8-9)

  1   2   3   4   5   6   7   8   9

Схожі:

Конспекти з основ здоров’я 2 клас орієнтовне тематичне планування iconОрієнтовне календарно-тематичне планування предмета «основи здоров’Я»
Здоровий спосіб життя як умова збереження І зміцнення здоров'я. Складові здорового способу життя
Конспекти з основ здоров’я 2 клас орієнтовне тематичне планування iconОрієнтовне тематичне поурочне планування з алгебри І початків аналізу для 11 класу

Конспекти з основ здоров’я 2 клас орієнтовне тематичне планування iconОрієнтовне календарно-тематичне планування занять з трудового навчання
Надія боринець, доцент кафедри методики природничо-математичної освіти І технологій іппо
Конспекти з основ здоров’я 2 клас орієнтовне тематичне планування icon№1 “Зустрічайте моїх друзів!”
Орієнтовне календарно – тематичне планування уроків іноземної мови у І семестрі 2 класу за новим Державним стандартом початкової...
Конспекти з основ здоров’я 2 клас орієнтовне тематичне планування iconОрієнтовне календарно-тематичне планування для 5 класу математика
Календарні плани, що пропонуються, є орієнтовними, тому кожен учитель може вносити корективи з урахуванням конкретних умов: рівня...
Конспекти з основ здоров’я 2 клас орієнтовне тематичне планування iconУроку Дата Тематика ситуативного спілкування
Календарно-тематичне планування за підручником О. Карпюк“ English”5 клас, 3 уроки на тиждень
Конспекти з основ здоров’я 2 клас орієнтовне тематичне планування icon8 клас календарно-тематичне планування занять факультативного курсу
Рекомендовано Міністерством освіти І науки України(лист №1/11 – 1361 від 04. 03. 09)
Конспекти з основ здоров’я 2 клас орієнтовне тематичне планування iconПідсумки роботи методичного об’єднання вчителів основ безпеки життєдіяльності...
Протягом 2005-2006 н р методичне об’єднання вчителів обж та основ здоров’я працювало над реалізацією проблемної теми «Формування...
Конспекти з основ здоров’я 2 клас орієнтовне тематичне планування iconНавчання на засадах розвитку життєвих навичок на уроках з основ здоров’я
Діяльність учителів основ здоров’я Кременчуцького району спрямована саме на вирішення цих цілей
Конспекти з основ здоров’я 2 клас орієнтовне тематичне планування iconКалендарно-тематичне планування уроків світової літератури для 11...
...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка