Урок з природознавства у 4-в класі підготувала І провела вчитель початкових класів Хілобок Н. М. 2011-2012 н р. Тема: Форми земної поверхні України. Мета: формувати поняття «рівнини»




Скачати 48.08 Kb.
НазваУрок з природознавства у 4-в класі підготувала І провела вчитель початкових класів Хілобок Н. М. 2011-2012 н р. Тема: Форми земної поверхні України. Мета: формувати поняття «рівнини»
Дата конвертації08.10.2013
Розмір48.08 Kb.
ТипУрок
uchni.com.ua > Туризм > Урок
Носівська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1

Урок з природознавства у 4-В класі

підготувала і провела

вчитель початкових класів

Хілобок Н.М.

2011-2012 н.р.
Тема: Форми земної поверхні України.

Мета: формувати поняття «рівнини», «яр», «горб», «гора»; виробляти вміння використовувати фізичну карту України як джерело нових знань, правильно працювати з картою; розвивати вміння логічно мислити, стисло висловлювати власні думки, аргументувати висловлені судження; виховувати спостережливість, бажання працювати в групі, оволодіти різними функціональними ролями в сумісній діяльності.

Обладнання: фізична карта України, таблиці, макети, завдання та ілюстрації(медіа дошка), малюнки з природничими задачами, карти для індивідуальної роботи.

Тип уроку: комбінований

^ Хід уроку

І.Підсумок фенологічних спостережень

- Який зараз місяць?

- Яке число?

- Чи відповідає погода надворі даті за календарем?

- Який сьогодні стан неба?

- Яка температура повітря?

- Чи є сьогодні опади? Чи були опади протягом тижня?

- Чи є вітер? Вкажіть напрям вітру.

Запишіть спостереження в зошит.

ІІ. Перевірка домашнього завдання
1.Робота з індивідуальними картками

(перевірити тему «Україна на планеті Земля»)

1а. Робота з картками текстового характеру.

2. Фронтальне опитування:

- Як називається наша країна?

- На якому материку знаходиться Україна?

- В якій частині Євразії вона розташована?

- Яке місце вона посідає в Європі за своєю територією?

- Покажіть кордони України.

- Скільки сусідів-держав має Україна?

- З якою державою кордон найдовший?

- Чи омивається Україна водами океанів? А морів? Яких саме?

- Покажіть на карті столицю України.

- На березі якої річки знаходиться Київ?

3. Розповідь учнем легенди про заснування Києва та походження його назви.

4. Перевірка домашнього завдання в зошитах.
ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
Чому зображення на фізичній карті різного кольору?

Що означає кожен колір?

Перегляд з екрану ілюстрацій із зображенням різних форм земної поверхні.

Які форми земної поверхні ви бачили? Чим вони відрізняються?

Які з них ви спостерігали? Де саме?
^ IV. Повідомлення теми і завдань уроку
Сьогодні ми вивчаємо тему «Форми земної поверхні України». Ви дізнаєтесь, про те, що таке гори, горби, яри, балки, рівнини.
^ V. Вивчення нового матеріалу
Перегляд слайдів про рівнини ( низовини і височини).

Робота з фізичною картою ( показати височини і низовини).

Перегляд слайдів про утворення ярів та балок.

Робота з макетами ( як утворюються яри та балки).

Перегляд слайдів про гори.

Робота з фізичною картою ( показати Карпати та Кримські гори).

Фізкультхвилинка:

Раз, два – піднімається гора

Три, чотири – це крутії гірські схили

П’ять, шість – це орли дивний танець завели

Сім, вісім – це смерічки похилилися до річки

Дев’ять, десять – це вода з водоспаду витіка.

^ VІ. Закріплення нового матеріалу
Робота з підручником.

1а.Читання статті «Форми земної поверхні України».

Відповіді на запитання:

Які є основні форми земної поверхні?

Що таке рівнини?

Як рівнини поділяються за своєю формою?

Як вони позначаються на карті?

Покажіть на фізичній карті низовини і височини?

Як утворюються яри?

Яка шкода від ярів?

Як можна боротися з утворенням ярів?

2а. Розв’язування природничих задач ( Малюнки на дошці. Розгляд різних способів запобігання розширенню яру, вибрати правильне вирішення проблеми).

Читання статті «Що таке гори»

Відповіді на запитання:

Що таке гори? Гірський хребет? ( розгляд макета)

Які бувають гори залежно від висоти?

Практична робота:

Розгляньте схематичні малюнки будови горба (ст.107)

і малюнка гори (ст. 109).

- Що спільного у будові горба і гори? Що відмінного?

Робота в зошитах з друкованою основою ( ст. 43) – робота в парах.

Розгадування головоломки «И – в кінці»

н

и

з

о

в

и

н

в

и

с

о

ч

и

н




г

о

р
и
8. Робота в групах.

І група – записати назви всіх височин і показати на карті.

ІІ група – записати назви всіх низовин і показати на карті.

ІІІ група – записати назви гір та їх вершин і показати їх на карті.

9.Робота з ілюстраціями форм земної поверхні Полісся.

10.Виконання завдання з екрану «Знайди зайве слово» з переліку:
1)Крутий схил, притока, підніжжя,вершина, пологий схил.

2)Карпати, Уральські гори, Кримські гори.

3)Горби, яри, балки, материки, гори, рівнини.
11. Знайти слова – назви форм земної поверхні у віршах ( читає вчитель).
^ VІІ. Узагальнення та систематизація знань учнів
1. Доповнити речення:
Великі простори суші з майже рівною поверхнею – це….(рівнини).

Велике заглиблення з крутими схилами на поверхні землі називається…

( яром).

Круті схили ярів заростають рослинами і яр перетворюється на …(балку).

Підвищення на рівнині називається…..(горб).

Ділянки земної поверхні, високо підняті над рівнинами, це….(гори).

Ряд гір називають……(гірським хребтом).

За висотою гори бувають…..(низькі, середні, високі).

2. На екрані демонструються різні форми земної поверхні, назвати їх.
VІІІ. Домашнє завдання.

1.Опрацювати статтю «Форми земної поверхні України», дати відповіді на запитання.

2.Виконати завдання в зошиті на ст. 43.

3. Підготувати розповідь про місця, в яких дітям довелося побувати (гори).

4. По можливості принести фото, ілюстрації різних форм земної поверхні.

Схожі:

Урок з природознавства у 4-в класі підготувала І провела вчитель початкових класів Хілобок Н. М. 2011-2012 н р. Тема: Форми земної поверхні України. Мета: формувати поняття «рівнини» iconНосівська зош І-ІІІ ступенів №1 Відкритий урок з природознавства...
України як джерело нових знань, правильно працювати з картою; розвивати вміння логічно мислити, стисло висловлювати власні думки,...
Урок з природознавства у 4-в класі підготувала І провела вчитель початкових класів Хілобок Н. М. 2011-2012 н р. Тема: Форми земної поверхні України. Мета: формувати поняття «рівнини» iconФорми земної поверхні
Закінчіть речення. Основними формами земної поверхні є І на рівнинах зус­трічаються …і …
Урок з природознавства у 4-в класі підготувала І провела вчитель початкових класів Хілобок Н. М. 2011-2012 н р. Тема: Форми земної поверхні України. Мета: формувати поняття «рівнини» iconПідготувала та провела вчитель початкових класів Сірик Тетяна Миколаївна
Дівчинка. ― Та ти що? Не знаєш? Отакої! Сім’я — це сім Я! Це означає, що в повній сім’ї повинні бути мама, тато І п’ятеро дітей!...
Урок з природознавства у 4-в класі підготувала І провела вчитель початкових класів Хілобок Н. М. 2011-2012 н р. Тема: Форми земної поверхні України. Мета: формувати поняття «рівнини» icon«Планета добра» Підготувала вчителька початкових класів Л. В. Рудакова 2012 рік
Мета: формувати мовленнєву та соціальну компетентності, розвивати колективізм, акторські здібності, виховувати порядність, доброту....
Урок з природознавства у 4-в класі підготувала І провела вчитель початкових класів Хілобок Н. М. 2011-2012 н р. Тема: Форми земної поверхні України. Мета: формувати поняття «рівнини» iconУрок української літератури в 9 класі
Підготувала І провела вчитель української мови та літератури Салата Валентина Іванівна
Урок з природознавства у 4-в класі підготувала І провела вчитель початкових класів Хілобок Н. М. 2011-2012 н р. Тема: Форми земної поверхні України. Мета: формувати поняття «рівнини» iconВиховну годину підготувала вчитель початкових класів
Мета. Прагнути зробити роботу з екологічного виховання цікавою, значущою та привабливою для учнів
Урок з природознавства у 4-в класі підготувала І провела вчитель початкових класів Хілобок Н. М. 2011-2012 н р. Тема: Форми земної поверхні України. Мета: формувати поняття «рівнини» iconУрок серед природи
Сігачова Лариса Анатоліївна, вчитель початкових класів Шевченківська загальноосвітня школа і-іп ступенів, педагогічне звання -"Вчитель...
Урок з природознавства у 4-в класі підготувала І провела вчитель початкових класів Хілобок Н. М. 2011-2012 н р. Тема: Форми земної поверхні України. Мета: формувати поняття «рівнини» iconПовітря та його властивості Урок з природознавства у 1 класі Вчитель:...
Мета: з’ясувати властивості повітря І значення повітря в природі; учити досліджувати властивості повітря, проводити досліди, фіксувати...
Урок з природознавства у 4-в класі підготувала І провела вчитель початкових класів Хілобок Н. М. 2011-2012 н р. Тема: Форми земної поверхні України. Мета: формувати поняття «рівнини» icon6 клас урок №27 основні форми рельєфу землі. Рівнини мета
Обладнання: фізична карта півкуль, фізична карта України, атласи, підручники, фотокартки гір та рівнин
Урок з природознавства у 4-в класі підготувала І провела вчитель початкових класів Хілобок Н. М. 2011-2012 н р. Тема: Форми земної поверхні України. Мета: формувати поняття «рівнини» iconПлан роботи творчої групи вчителів початкових класів зош №2 на 2012- 2013 н р
В зош №2 у 2012 2013 навчальному році функціонує чотири класи з українською мовою навчання. Із них у 1-а класі при днз №5 «Джерельце»,...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка