Урок читання, проведений в 2 класі Підгірненської зош І-ІІІ ступенів Вчитель: Миланко С. В. Тема: Птицю пізнають за пір’ям, а людину за знаннями. В. Осєєва «Сини»




Скачати 65.94 Kb.
НазваУрок читання, проведений в 2 класі Підгірненської зош І-ІІІ ступенів Вчитель: Миланко С. В. Тема: Птицю пізнають за пір’ям, а людину за знаннями. В. Осєєва «Сини»
Дата конвертації19.12.2013
Розмір65.94 Kb.
ТипУрок
uchni.com.ua > Туризм > Урок



Урок читання,

проведений в 2 класі Підгірненської ЗОШ

І-ІІІ ступенів
Вчитель: Миланко С. В.




Тема: Птицю пізнають за пір’ям, а людину за знаннями. В. Осєєва «Сини».

В. Сухомлинський «Сьома дочка».

Мета: працювати над удосконаленням мовлення учнів; вчити давати харак-

теристику головним дійовим особам, порівнювати вчинки і поведін-

ку персонажів; розвивати уміння читати текст в особах; виховувати

бажання працювати, допомагати мамі.

Форма уроку: урок-подорож.

Обладнання: карта подорожі, слова на картках, таблиця складів, таблиці для

розчитування.
^ Хід уроку

І. Організація класу.

Продзвенів уже дзвінок,

Всім пора нам на урок,

Встаньте всі рівненько,

Привітаємось гарненько:

„Добрий день!”

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

Сьогодні у нас буде незвичайний урок. Ми помандруємо в цікаву подорож. На нашому шляху будуть: зупинка „Читайлики”, тунель скоромовок, станція „Спостережливих”, місто Поваги і Любові.

Увага! Відправляється швидкий потяг до міста Поваги і Любові. Щоб до нього дібратися, вам треба бути уважними та спостережливими.

Тож гаразд, часу не гаєм

І в мандрівку вирушаєм.

І так ми в дорозі.

ІІІ. Мовна розминка. Вправи для розвитку артикуляційного апарату.

Щоб ротик і язичок були на уроці слухняними, виконаємо зараз фонетичну зарядку.

  1. Фонетична зарядка.

    • Як стукають колеса потягу? (чух-чух-чух)

    • Як їде потяг? (тудух-тудух, тудух-тудух)

    • Як свистить паровоз? (ту-ту)

    • Як він випускає пару?(ш-ш-ш-ш-ш)

А поки наш потяг їде, пограємо у гру.

  1. Гра „Визнач зайве слово”

Спритний, вправний, співучий, умілий.

Пише, письменник, написано, крутиться.

Сонце, вітер, матуся, вода, зорі.

- До зайвих слів доберіть слова за питаннями: співучий (хто?) соловейко, хлопчик; крутиться (хто або що?) м’ячик, хлопчик, дівчинка, дзига, ... ; матуся (яка?) лагідна, мила, добра, ласкава, найкраща, люба, ніжна, рідненька, ...

3. Гра „Блискавка”.

Подивіться у вікно. Потяг їде швидко і написи через віконечко ми бачимо тільки одну мить. Давайте їх прочитаємо.

Слова на картках: вода, овочі, сад, село, річка, завод, міст, пошта, ферма, вулиця.

ІV. Зупинка «Читайлики».

Непомітно ми під’їхали до зупинки «Читайлики».

Нам слід добре розчитатися, а допоможе нам в цьому «Таблиця складів».

  1. Розчитування:

а) за таблицею складів;

2. Читання груп слів на одному диханні.

меч син

мак сад

маяк світ

маля село

мама спів

масло свято

марка салют

V. Тунель скоромовок.

Зараз наш потяг в’їде в тунель. Щоб швидше його проїхати, ви повинні пригадати скоромовки, які ми вчили, і правильно їх промовити. Від цього швидкість потяга буде збільшуватись.

а) Летів горобчик, сів на стовпчик. Прибіг хлопчик – утік горобчик.

б) Три лисички, три сестрички миють лапки, миють личка. Не виводить тато-лис їх невмитими у ліс.

в) На печі, на печі смачні та гарячі пшеничні калачі. Хочеш їсти калачі – не лежи на печі.

г) Вибіг Гришка на доріжку. На доріжці сидить кішка. Взяв з доріжки Гришка кішку, хай спіймає кішка мишку.

Ми швидко проїхали тунель і знову їдемо далі. Ось і станція «Спостережливих».

VІ. Станція „Спостережливих”. Роз’єднай слова і прочитай прислів’я.

Людинакраснанесловамиадобримиділами.

Читання прислів’я «хвилею»: діти читають пошепки, потім за сигналом тихо, голосніше, голосно і навпаки.

  • Як ви розумієте це прислів’я?

VІІ. Оголошення теми і мети уроку.

Непомітно наш потяг приїхав до міста Доброти і Любові. Тут зробимо зупинку.

Сьогодні на уроці ми прочитаємо оповідання Валентини Осєєвої „Сини” і В. О. Сухомлинського „Сьома дочка”. Знайомлячись з ними, подумайте, до кого з персонажів підходить прислів’я, яке ми щойно роз’єднали.

VІІІ. Опрацювання оповідання В. Осєєвої „Сини”.

  1. Відгадування загадки.

  • Про кого з членів сім’ї йдеться в цій загадці?

Знаю я слово – у цілому світі

Краще й тепліше від сонця і квітів.

Слово це пестить, голубить і гріє,

В душу дитячу вселяє надію. (мама)

Так, це мама – найдорожча, найрідніша, найласкавіша, найдобріша, яка на весь світ одна-єдина. І що більша ваша любов до мами, то радісніше життя.

  1. Виразне читання оповідання вчителем.

Завдання перед читанням:

  • Між ким відбувалася розмова?




  1. Бесіда на сприймання.

  • Між ким відбувалася розмова?

  • Хто спостерігав за усім збоку?

  1. Словникова робота.

спритний заслухалися крутиться

сильний зупиняються перевертається

старенький заливається розпліскується

  1. Повторне читання твору вголос „ланцюжком”.

  • Зверніть увагу, як кожна мама розповідала про свого сина.

  1. Аналіз змісту з вибірковим читанням.

  • Де зустрілись жінки?

  • Прочитайте характеристику першого і другого синів.

  • Чому третя жінка мовчала? Що означає вираз „нічого особливого”?

  • Прочитайте, як жінки несли воду. Що з цього опису можна зрозуміти?

  • Прочитайте, як сусідки зустріли перших двох синів.

  • А що зробив той „неособливий” син?

  • До кого звернулися жінки? Що вони хотіли почути від дідуся?

  • Прочитайте, що сказав старенький. Як ви зрозуміли ці слова?

  • Яка основна думка твору?

  1. Самостійне мовчазне читання твору.

Під час читання проводиться гра „Небо і земля”. За командою „Земля” учні читають, але слідкують не пальчиками, а очима. Палець можна прикласти до губ. За командою „Небо” діти піднімають очі вгору. Потім знову дається команда „Земля”. Учні мають відшукати місце, на якому зупинились, і продовжити читати.

  1. Гра „Розвідники”.

  • Відшукайте у тексті і порахуйте, скільки разів зустрічається слово „жінка” (жінки) (8).

  1. Мовно-логічна гра. Розвиток зв’язного мовлення.

  • Складіть речення із розкиданих слів і придумайте його закінчення.

що, бачу, одного, Я, тільки, сина, того, ...

(Я тільки одного сина бачу, того, що взяв у матері важкі відра й поніс.)

( ----------------------------------------, що любить і поважає свою матір.)

ІХ. Фізкультхвилинка для очей.

Закрийте очі, уявіть, що ви маленькі совенята.

Сплять маленькі совенята (очі заплющені).

Раз! – розкрили оченята.

Подивилися навколо (кругові рухи очима).

Потім вгору і додолу (головою не рухати, тільки очима).

Оченята – блим, блим, блим!

Відпочити треба їм!

Вправо, вліво оченята

Повертали совенята.

Совенята будуть спати,

А ми будемо читати.

Х. Опрацювання оповідання В. Сухомлинського „Сьома дочка”.

  1. Робота над назвою твору.

- Прочитайте назву твору. Чи відоме вам прізвище автора? Які його твори

ви читали? ( „Як Наталя у Лисиці хитринку купила”, „Дідова колиска”, .........................................................)

  1. Довідкова служба. „Дізнайся про письменника”

Василь Олександрович Сухомлинський в 17 років прийшов до школи учителем і залишився в ній до кінця свого життя. Понад 35 років працював він учителем і директором школи. для дітей він написав понад 1500 казочок – оповідань, легенд, які вчать доброти, щирості, людяності.

  • Як ви думаєте, про кого оповідання Сухомлинського «Сьома дочка»?

  1. Читання оповідання вчителем .

  • Слухайте уважно, щоб могли дати відповіді на запитання тесту.

  1. Перевірка первинного сприймання.

Тест „Що з двох правильне?”

  1. У матері було .......

а) сім доньок;

б) сім доньок і син.

2) Мама повернулася додому ......

а) через місяць;

б) через день.

3) Коли мати ввійшла до хати, доньки почали говорити .......

а) про те, яка вона гарна;

б) про те, як вони скучали за матір’ю.

4) Сьома донька нічого не сказала, а ...........

а) дала мамі їсти;

б) зняла з мами взуття і принесла їй води.

Відповіді: 1) б; 2) а; 3) б; 4) б.

  1. Вибіркове читання. Підготовка до читання в особах.

  • Як доньки говорили про свою любов до матері?

  • Чи одне й те саме означають виділені слова?

  • Прочитайте тільки слова автора, що стосуються сьомої доньки. Чому

вона не розказала мамі, як вона скучала?

  • Хто з доньок по-справжньому любив матусю?

  • Чому ви так думаєте?

  1. Читання твору в особах.

ХІ. Підсумок уроку. „Повернення додому”.

Час повертатися додому. Для того, щоб допомогти машиністу швидше нас довезти, давайте відновимо прислів’я, в яких загублено кінцівки. Це додасть швидкості потягу.

Який кущ, така й калина; яка мати, ............. (така й дитина).

На сонці добре сидіти, а коло мами ............ (добре жити).

Нема того краму, щоб ................................... (купити маму).

  • Пригадайте прислів’я, яке ми читали на початку уроку.

  • Хто з персонажів творів робить так, як радить народ?

Ось ми і вдома. Закінчилась наша подорож.

ХІІ. Домашнє завдання. Ст. 87-89. Читати виразно оповідання, відповідати на запитання.

ХІІІ. Словесне оцінювання.

Схожі:

Урок читання, проведений в 2 класі Підгірненської зош І-ІІІ ступенів Вчитель: Миланко С. В. Тема: Птицю пізнають за пір’ям, а людину за знаннями. В. Осєєва «Сини» iconПлан роботи пришкільного оздоровчого табору (оздоровчої групи) «Сонечко»...
Підгірненської зош І-ІІІ ступенів Новомиколаївського району Запорізької області в 2011-2012 навчальному році
Урок читання, проведений в 2 класі Підгірненської зош І-ІІІ ступенів Вчитель: Миланко С. В. Тема: Птицю пізнають за пір’ям, а людину за знаннями. В. Осєєва «Сини» iconНаказ м. Балаклія
Вишнівської зош І-ІІІ ступенів, Червонодонецької зош І-ІІІ ступенів №2, Балаклійської зош І-ІІІ ступенів №1 ім. О. А. Тризни з питання...
Урок читання, проведений в 2 класі Підгірненської зош І-ІІІ ступенів Вчитель: Миланко С. В. Тема: Птицю пізнають за пір’ям, а людину за знаннями. В. Осєєва «Сини» iconУрок з громадянської освіти
Вчитель початкових класів Червонівської зош І-ІІІ ступенів Хіміч Іванна Іванівна
Урок читання, проведений в 2 класі Підгірненської зош І-ІІІ ступенів Вчитель: Миланко С. В. Тема: Птицю пізнають за пір’ям, а людину за знаннями. В. Осєєва «Сини» iconКомишуватська зош І-ІІІ ступенів Розробка відкритого уроку позакласного...
Обладнання: портрет В. О. Сухомлинського, виставка його книг, твори В. О. Сухомлинського
Урок читання, проведений в 2 класі Підгірненської зош І-ІІІ ступенів Вчитель: Миланко С. В. Тема: Птицю пізнають за пір’ям, а людину за знаннями. В. Осєєва «Сини» iconДячук В. В. Михалюк О. І. Мисюк І. В
Медвідь П. М. старший вчитель, вчитель трудового навчання Хорошівської зош І-ІІІ ступенів
Урок читання, проведений в 2 класі Підгірненської зош І-ІІІ ступенів Вчитель: Миланко С. В. Тема: Птицю пізнають за пір’ям, а людину за знаннями. В. Осєєва «Сини» iconРозклад державної підсумкової атестації в 4 класі Чубарівської зош...
...
Урок читання, проведений в 2 класі Підгірненської зош І-ІІІ ступенів Вчитель: Миланко С. В. Тема: Птицю пізнають за пір’ям, а людину за знаннями. В. Осєєва «Сини» iconНосівська зош І-ІІІ ступенів №1 Відкритий урок з природознавства...
України як джерело нових знань, правильно працювати з картою; розвивати вміння логічно мислити, стисло висловлювати власні думки,...
Урок читання, проведений в 2 класі Підгірненської зош І-ІІІ ступенів Вчитель: Миланко С. В. Тема: Птицю пізнають за пір’ям, а людину за знаннями. В. Осєєва «Сини» iconНауковий керівник: Якимчук Людмила Володимирівна – вчитель математики...
Квітневської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Білогірської районної ради Хмельницької області
Урок читання, проведений в 2 класі Підгірненської зош І-ІІІ ступенів Вчитель: Миланко С. В. Тема: Птицю пізнають за пір’ям, а людину за знаннями. В. Осєєва «Сини» iconКомишуватська зош І-ІІІ ступенів Інтегрований урок в 4 класі
«Веснянки»; розширювати словниковий запас учнів, інтерес до історичного минулого, усної народної творчості; виховувати дбайливе ставлення...
Урок читання, проведений в 2 класі Підгірненської зош І-ІІІ ступенів Вчитель: Миланко С. В. Тема: Птицю пізнають за пір’ям, а людину за знаннями. В. Осєєва «Сини» iconУрок читання в 2 класі Вчитель: Тирлич О. В. Тема. Дитячі розмови
...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка