Година спілкування "здоровий спосіб життя"
Скачати 49.79 Kb.
НазваГодина спілкування "здоровий спосіб життя"
Дата конвертації03.02.2014
Розмір49.79 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Туризм > Документы
ГОДИНА СПІЛКУВАННЯ "ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ"

Мета. Спонукати учнів до аналізу способу життя свого та своєї родини, викликати бажання вести здоровий спосіб життя.

І. Слово класного керівника.

Сьогоднішня класна година — має бути вільне спілкування. Нікого з вас до неї не готували заздалегідь. Кожен може висловити свою думку, поставити запитання, дати пораду, поділитися досвідом.

Тема розмови — здоровий спосіб життя. Хочеться почути від вас, як ви розумієте це, чи переконані у доцільності, більше того — у необхідності вести здоровий спосіб життя.

Щоб не відхилятися від головної думки розмови, пропонуємо основні питання, на які ви повинні давати відповіді. У процесі розмови ви можете поставити запитання, які виникатимуть у вас.

Основні питання записані на дошці зліва. Справа, на закритій частині дошки, записані відповіді. Але відкриємо ми їх тоді, коли ви дасте свої відповіді, висловите своє бачення. Відкривши, проаналізуємо, чого ви не врахували, на що не звернули уваги або чим можна доповнити те, що записано.

Питання

Закриті відповідіЩо є найбільшою цінністю в житті людини?

Здоров’яЩо таке здоров’я?

Стан повного фізичного, духовного та соціального благополуччя, а не лише відсутність хвороб чи фізичних вад.Від чого залежить наше здоров’я?

Від спадковості – 20%, від медицини – 10%, від екології – 20%, від способу життя – 50%.Чи звернули ви увагу, від чого найбільше залежить наше здоров’я? Чи погоджуєтесь ви з цим?

----------------------------------Що таке спосіб життя?

Співвідношення праці і відпочинку, харчування, сон, характер спілкування з людьми.Який спосіб життя ви вважаєте здоровим?

Який зберігає і зміцнює здоров’я (фізичне і моральне).Назвіть основні складові здорового способу життя.

Фізична і розумова праця, здорове харчування, дотримання гігієни та режиму, фізкультура, загартування.В якому розумінні можна стверджувати, що «праця створила людину»?

Працюючи, людина не лише створює необхідні для забезпечення життя матеріальні засоби, а й сама розвивається, духовно зростає, удосконалюється.Яка праця, на вашу думку, важливіша: фізична чи розумова?

Як без однієї, так і без другої немислиме людське життя.Для чого потрібно дотримуватися гігієни та режиму?

Для профілактики захворювань; для забезпечення нормальної роботи всіх ланок нашого організму.Яке харчування ви вважаєте повноцінним?

а) 2-3 рази в день вживати гарячу першу страву;

б) щоденно їсти фрукти та овочі;

в) не переїдати.Як підтримувати свою фізичну форму?

Виконувати ранкові зарядки, відвідувати уроки фізкультури, щоденно активно рухатися, проводити вихідні на свіжому повітрі (спортивні ігри, туристичні походи тощо).Скільки часу потрібно витрачати на сон?

Не менше 8 годин на добу.Як загартувати свій організм?

Умиватися холодною водою, влітку засмагати на сонці; обливатися холодною водою цілий рік, спати при відкритій кватирці, бігати легко одягнутим.Які чинники згубно впливають на наше здоров’я?

Куріння, алкогольні напої, наркотики, лінощі.

Учитель. Як бачимо, більшість із вас правильно розуміє і сприймає суть здорового способу життя. Але, як виявляється, перешкодою цього є багато спокус. Людині потрібні і знання, і культура, і сила волі, щоб протистояти їм. Тому слід пам'ятати очевидне: щастя, до якого всі ми прагнемо, неможливе без здоров'я, здоров'я неможливе без піклування про нього, а піклуватися потрібно вміти і хотіти. Треба знати, що для здоров'я корисне, а що шкідливе, що від Бога, а що від лукавого, який шлях веде до розквіту і гармонії сили та краси, а який — у прірву.

Наостанок хочу дати вам декілька порад великого українця, всесвітньовідомого лікаря Миколи Амосова:

  1. У більшості хвороб винна не природа, не суспільство, а сама людина. Найчастіше вона хворіє від лінощів і жадібності, але іноді й від не усвідомлення ціни здоров'я.

  2. Не сподівайтеся на медицину. Вона непогано лікує деякі хвороби, але не може зробити людину здоровою.

  3. Щоб не хворіти, потрібні власні зусилля, постійні та значні. Замінити їх не можна нічим. Людина, на щастя, настільки досконала, що повернути здоров'я можна завжди, тільки необхідні зусилля повинні зростати з віком і поглибленням хвороб.

  4. На жаль, здоров'я, як важлива мета, постає перед людиною, коли смерть стає близькою реальністю. Однак, людину зі слабким характером навіть смерть не може надовго залякати.

  5. Основними складниками здоров'я є фізичні навантаження, обмеження у харчуванні, загартування, час і вміння відпочити. І ще — щасливе життя! На жаль, без перших умов людина здоров'я не забезпечить. А якщо немає щастя в житті, то де знайти стимули для зусиль, щоб напружуватись і голодувати? На жаль!

  6. Природа милостива: досить 20—30 хв фізкультури у день, але такої, щоб задихнутися, спітніти і щоб діяльність пульсу збільшилася вдвічі.

  7. Треба обмежувати себе в їжі.

  8. Уміти розслаблятися — наука, але до неї потрібен ще характер. Якби він був!

  9. У народі кажуть, що здоров'я — щастя вже само собою, а хвороба — нещастя.

Чи варто битися за здоров'я? Подумайте!

II. Завдання додому.

Обговоріть зі своїми батьками те, що ви чули на виховній годині.

До наступного виховного заходу — рольової гри "Суд над ворогами здоров'я" — подумайте, в якій ролі ви хотіли б виступити на "суді": прокурором, суддею, адвокатом, свідком чи присяжним. Обравши роль, підготуйтесь до виступу, в якому маєте висловити свої погляди, підтвердити свою правоту переконливими аргументами. Порадьтеся зі своїми батьками, учителями, прочитайте спеціальну літературу.Схожі:

Година спілкування \"здоровий спосіб життя\" iconДіти за здоровий спосіб життя
Мета: Ознайомити учнів зі шкідливим впливом на організм людини тютюну, мобільних телефонів, навчити підлітків аналізувати й пізнавати...
Година спілкування \"здоровий спосіб життя\" iconЗаняття з елементами тренінгу я обираю здоровий спосіб життя
Мета: надати учасникам інформацію про здоров’я, здоровий спосіб життя та фактори, що впливають на здоров’я; акцентувати увагу на...
Година спілкування \"здоровий спосіб життя\" iconЗдоров'Я – головний життєвий скарб
Мета: ознайомити учнів із визначенням понять «здоров'я», «здоровий спосіб життя»; визначити залежність здоров'я людини від соціальних,...
Година спілкування \"здоровий спосіб життя\" iconТема „Спосіб життя І здоров'я”. Основи здоров'я, 7 клас Тема: спосіб життя І здоров'я
Мета: формувати в учнів поняття про здоровий спосіб життя, сприяти активному усвідомленню необхідності берегти здоров'я; вдосконалити...
Година спілкування \"здоровий спосіб життя\" iconПрограма проведення «Тижня здоров’я» 23. 01 27. 01 Понеділок: Проект...
Спосіб вирішення проблеми : збір та аналіз інформації, поширення її серед учнів класу
Година спілкування \"здоровий спосіб життя\" iconПроект «Ми – за здоровий спосіб життя» Мета
Мета: Формування навичок здорового способу життя, негативного ставлення до куріння, алкоголю, наркотиків
Година спілкування \"здоровий спосіб життя\" iconОрієнтовне календарно-тематичне планування предмета «основи здоров’Я»
Здоровий спосіб життя як умова збереження І зміцнення здоров'я. Складові здорового способу життя
Година спілкування \"здоровий спосіб життя\" iconМістечко «здоровий спосіб життя» мета
...
Година спілкування \"здоровий спосіб життя\" iconТема : я обираю здоров”Я
Обладнання: вислови про здоровий спосіб життя, плакати з островами, правила роботи в групі
Година спілкування \"здоровий спосіб життя\" icon«Збережи здоров’я та й на все життя» Мета
Мета: пропагувати здоровий спосіб життя; проводити оздоровчо-профілактичну роботу серед підлітків; формувати усвідомлення учнями...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка